Skocz do zawartości

MI note global 9.2.3.0 stable


lg4xhd

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal mam problem z pływającymi powiadomieniami w Whatsapp - większość z nich pojawia się jedynie na ułamek sekundy (odblokowany ekran). Responsywność lepsza niż na Miui 8, a podobna do ostatnich wypustów xiaomi.eu. Bateria wydaje się lepiej trzymać na 9 niż na 8. Zobaczymy jak w porównaniu z eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nic nie poprawili  Ale poczekam, a potem pewnie wrócę na 7.11.9 eu

 

Kolejny problem, podobnie jak w 8.1.18 pogoda nie może złapać lokalizacji. Przesiedzę jeszcze rok i uciekam z Xiaomi...

 

 

 

Są też plusy - zauważyłem, że Global lepiej sobie radzi z przejściem z 3G na LTE. Niestety reklamy zaczynają być coraz bardziej denerwujące - menadżer plików, panel sterowania, wszędzie reklamy. 

Czekam do 120h by sprawdzić rotację - jeżeli błąd się nie pojawi to flashuję ROM na czysto, żeby sprawdzić pogodę i powiadomienia Whatsapp. Jak rotacja nadal zwalona to wracam na 7.11.19 bez reklam i bez ww. błędów.

  

Kolejny update - reklamy da się wyłączyć W ustawieniach aplikacji jest opcja propozycje i wystarczy przestawić suwak.

 

 

Link to fastboot

 

http://bigota.d.miui.com/V9.2.3.0.MXEMIEK/virgo_global_images_V9.2.3.0.MXEMIEK_20180103.0000.00_6.0_global_ad722b0d54.tgz

 

119h i rotacja padła hahahahaha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przypadkiem nie kliknął w ten post, nawet bym nie wiedział, ze cos tu dopisałeś i to kilka razy...

Administracja daje ostrzeżenia za podbijanie postów, to powinna cos zrobic aby te "update'y" postów pozostawiały jakieś powiadomienie, że coś zostało dopisane do istniejącego, starego postu. 

 

Dzieki @Lex Luthor za sprawdzenie. W takim razie pozostaję na MoKee. Nic mi w nim nie brakuje, wszystko działa jak należy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak to się stało że jeden model ma problemy z rotacją przez określony czas. Może to oznacza że oni nic nie robią pod dany model od dawna a tylko wrzucają poprawki ogólne które z góry wiadomo że będą działać. Używam MoKee i wszystko jest ok choć nie jestem pewien co do jakości zdjęć/filmów a jakoś nie mogę się zabrać do testu aparatu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest. Błędy specyficzne dla modelu mają w dvpie, poprawiają jedynie środowisko Miui. Dlatego to mój ostatni telefon Xiaomi, tym bardziej, że plan wydawniczy jest wypełniony nowymi modelami po brzegi, a zgłaszanie błędów tu, na en.xiaomi i cn.xiaomi mija się z celem. Nawet już mnie nie grzeje co się stanie z Mi Note 2 i 3, czy też mi Mixami.

 

Ja pewnie wrócę na 7.11.19, tam nie było żadnych problemów, oprócz rotacji. I na tym przebimbam przynajmniej rok. Mam zamiar dociągnąć do 3 lat użytkowania. A potem? Prawdopodobnie One+, korci Nokia 8, ale cena za wysoka jak na możliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Virgo 23 miesiące i tak sobie kiedyś myślałem, że zmienię na Xiaomi takie owakie. Ale jak przeglądam wątki o nowych wypustach to... Ja wysiadam. Wersje stable to devy z małą ilością błędów - nie pozbawione błędów, ale właśnie najbardziej stabilne devy.
Redmi dla mnie odpada z powodu tragicznych zdjęć. Tu Virgo, mimo wieku, nadal daje radę. Plus ten chiński "pi3rdoln1k" - Redmi 5: zwykły, więcej RAM, plus, Note. Do tego misz masz z B20. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lex Luthor

Spoiler

Ostatnio byłem ciekaw Mi A1 (mam go na serwisie sporo) ale jak porównałem go z Mi Note to oczy zrobiłem jak 5 zł, jak kiepska jest jakość w Mi A1. Ja bym chciał mieć zawsze dobry aparat w kieszeni ale flagowce jakby nie było dużo kosztują a dopłacać do aparatu to średnio mi się opłaca :) 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Virgo 23 miesiące i tak sobie kiedyś myślałem, że zmienię na Xiaomi takie owakie. Ale jak przeglądam wątki o nowych wypustach to... Ja wysiadam. Wersje stable to devy z małą ilością błędów - nie pozbawione błędów, ale właśnie najbardziej stabilne devy.

Redmi dla mnie odpada z powodu tragicznych zdjęć. Tu Virgo, mimo wieku, nadal daje radę. Plus ten chiński "pi3rdoln1k" - Redmi 5: zwykły, więcej RAM, plus, Note. Do tego misz masz z B20. Dziękuję

No ja po długich rozmyślaniach zmieniłem mi note na Mi6. I jak na razie nie żałuję. Mi6 jest dużo szybsza. Jakość wykonania porównywalna. No nie mam bambusowych plecyków w Mi6 to jest dla mnie minus bo się przyzwyczaiłem. Wyświetlacz mniejszy ale daje radę. Telefon jest strasznie wygodny. Jest cięższy co mi pasuje bo wiem że go mam. Jakość audio jest oki , nie jest taka jak w mi note ale dużo nie odstaje . Powiem tak nie boli mnie to jak słucham na słuchawkach jest różnica ale nie dramatyczna. Szybkość fonu rewelacyjna. Siedzę na global Stable i jestem zadowolony. Wszystko chodzi nie ma problemów z bt, z rotacją. Bateria dużo lepiej od mi nota. Sot 5-6h to norma. Jak byście zmienili mi note to polecam Mi6 . Nie zawiedzie cię się. Myślałem o mi note 3 no ale z tego co zrobili z serią mi note to sobie darowałem. Wszystko jest kwestią kompromisu. Trzeba sobie uświadomić że takiego fona jak mi note już nie zrobią. Niestety

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MD13

Spoiler

Ja chciałem Mi 6 sobie kupić ale wyświetlacz montowany w tym modelu mnie odpycha a dlaczego? Dlatego że ma takie małe punkty w równych odstępach co dla mnie osobiście jest denerwujące czym kiedyś był wyświetlacz JDI w Mi Note ze swoimi poziomymi liniami gdzie była taka sama sytuacja na Mi 5 z wyświetlaczem JDI a na Sharp było jak w serii Redmi Note czyli idealnie dla mojego oka. Po jakimś czasie bym się przyzwyczaił do Mi 6 ale mnie nurtuje to czemu wyświetlacz w Mi Note/Mi 5 - JDI oraz Mi 6 (nie sprawdzałem jaki jest producent) ma tak skonstruowany wyświetlacz gdzie w innych telefonach się z tym nie spotkałem. 

Jak Mi 6 będzie do kupienia w Chinach za 900 zł to pewnie się zainteresuje tym modelem dla zabawy jak to było z Mi 5. 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majdan12 napisał:

@MD13

  Ukryj treść

Ja chciałem Mi 6 sobie kupić ale wyświetlacz montowany w tym modelu mnie odpycha a dlaczego? Dlatego że ma takie małe punkty w równych odstępach co dla mnie osobiście jest denerwujące czym kiedyś był wyświetlacz JDI w Mi Note ze swoimi poziomymi liniami gdzie była taka sama sytuacja na Mi 5 z wyświetlaczem JDI a na Sharp było jak w serii Redmi Note czyli idealnie dla mojego oka. Po jakimś czasie bym się przyzwyczaił do Mi 6 ale mnie nurtuje to czemu wyświetlacz w Mi Note/Mi 5 - JDI oraz Mi 6 (nie sprawdzałem jaki jest producent) ma tak skonstruowany wyświetlacz gdzie w innych telefonach się z tym nie spotkałem. 

Jak Mi 6 będzie do kupienia w Chinach za 900 zł to pewnie się zainteresuje tym modelem dla zabawy jak to było z Mi 5. 

 

To ciekawe bo ja nie zauważyłem tego efektu ani w mi5 i mi6 tego nie zauważyłem. Pytanie czy w mi5 i mi6 montują tylko jeden wyświetlacz? Pamiętam ,że w mi4 były montowane 2 wyświetlacze różnych producentów. Ten co miała moja żona miał wyświetlacz sharpa bo pamiętam, że sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MD13 napisał:

To ciekawe bo ja nie zauważyłem tego efektu ani w mi5 i mi6 tego nie zauważyłem. Pytanie czy w mi5 i mi6 montują tylko jeden wyświetlacz? Pamiętam ,że w mi4 były montowane 2 wyświetlacze różnych producentów. Ten co miała moja żona miał wyświetlacz sharpa bo pamiętam, że sprawdzałem.

W Mi Note spotkałem się tylko z JDI a Mi 5 - JDI i Sharp który był doskonały, co w Mi 6 to nie sprawdzałem :) ale pewnie 2 - 3 producentów. Jak nie zapomnę to sprawdzę w pracy przy każdym Mi 6 jaki w nim wyświetlacz siedzi albo Google mi dziś odpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi Note spotkałem się tylko z JDI a Mi 5 - JDI i Sharp który był doskonały, co w Mi 6 to nie sprawdzałem  ale pewnie 2 - 3 producentów. Jak nie zapomnę to sprawdzę w pracy przy każdym Mi 6 jaki w nim wyświetlacz siedzi albo Google mi dziś odpowie. 
A wiesz jak sprawdzić jaki się ma wyświetlacz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MD13 napisał:

A wiesz jak sprawdzić jaki się ma wyświetlacz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Spoiler

https://miuipolska.pl/jak-wykonac-diagnostyke-miui/

Jest pokazane jak wejść do diagnostyki i gdzie jest informacja o zamontowanym wyświetlaczu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4844]MD13[/mention]
Spoiler Sprawdziłem Mi 6 i problem który opisałem wyżej występuje na wyświetlaczach JDI. Czy są inne montowane wyświetlacze to nie wiem bo nie sprawdzałem wszystkich Mi 6 jakie mam na serwisie
 
No to ja na razie nie widzę tego u mnie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...