Skocz do zawartości

Xiaomi AmazFit 2 - Dyskusja ogólna


Vatri91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć otrzymałem dzisiaj stratosa i mam kilka pierwszych spostrzeżeń, nie koniecznie na plus :)

Jako dotychczasowy użytkownik Bip'a, posłużę się porównaniami. Może powie to coś więcej.

- Wyłączyłem prawie od razu automatyczne podświetlenie po spojrzeniu na zegarek. Działa tragicznie i włącza się przy losowych ruchach ręki. Więcej zje baterii niż da z tego pożytku.

- Continuous HR - również wypada bardzo słabo. W bipie działała ta funkcja dość sprytnie pod wieloma względami. W Stratosie załącza się zupełnie niepotrzebnie. Jeden z przykładów:

podnosisz zegarek z biurka żeby zobaczyć godzinę - włącza się HR monitor natychmiastowo (w bipie odkładał to trochę w czasie żeby sprawdzić czy na pewno warto odpalić) ale mało tego. Podniesiesz zegarek na 3 sekundy żeby sprawdzić godzinę to zegarek nie odpali HR tylko raz a będzie to robić co X-XX sekund jeszcze kilka razy po odłożeniu zegarka. Kolejny battery drainer a przecież w Bipie to działało lepiej...

- Pasek gumowy jest dużo niższej jakości niż w Bipie, jakby chcieli zrobić kontrast między 2 a 2S. W Bipie czuć jakością w porównaniu ze stratosem. Stratosowy jest gorszy w dotyku, sztywniejszy, dość intensywnie śmierdzi. Warto zmienić.

- To co przemawia za Stratosem vs Bip to oczywiście świetny design zegarka i trochę dodatkowych funkcji w tym odtwarzacz muzyki. Zresztą kto miał Pace ten pewnie zna różnice.

Mam nadzieję, że będą poprawiać firmware zwłaszcza, że nie muszą wymyślać koła na nowo... Ogólnie Stratosa polecam tym, którym zależy na wyglądzie zegarka, reszcie polecam świetnego Bipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Wczoraj otrzymałem przesyłkę z Amazfitem 2 i po uruchomieniu i sparowaniu zegarek zaczął wariować. Tzn przeskakują w nim poszczególne karty, tak jakby pokazywał jakieś demo. Niestety nic nie mogę na nim zrobić. Skacze ekran jakby się zaciął i przerzuca co chwilę jakieś nowe funkcje.
Czy ktoś może się z tym spotkał? Ci mogę z tym zrobić? Rozłączam z telefonem i zrestartowałem zegarek... Niestety nic to nie pomogło.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich!

 

Mam trochę niestandardowe pytanie. Jeżeli coś podobnego było to z góry przepraszam ale nie znalazłem.

Noszę się z zamiarem kupna Amazfit2 ale połowicznie do celów sportowych. Chcę go używać przede wszystkim w podróżach. Bardzo dużo jeżdżę po Europie i chciałbym aby zegarek pełnił funkcję rejestratora trasy, Czy ktoś używał go np podczas jazdy samochodem? Czy odświeżanie GPS ma częstotliwość i dokładność pozwalającą na sensowne zarejestrowanie toru jazdy? 

Drugą rzeczą jest to aby rejestracja odbywała się "w tle". Znalazłem aplikację pozwalającą na takie rozwiązanie ale wpis był stary ówcześni użytkownicy nie do końca zadowoleni. Czy zegarek pozwala na takie udogodnienie aby podczas rejestrowania można normalnie użytkować zegarek?

 

Wiem, mogę rejestrować trasę na telefonie itd. Do tej pory tak robię i to całkowicie odrzucam. Zależy mi na poprawnym rejestrowaniu 14h trasy jazdy samochodem z poziomu zegarka.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam!

czy jest oficjalny serwis amazfit w polsce ktory serwisuje stratosa? kupilem wersje europejska w chinach poza serwisami takimi jak ali czy gear. chinczyk zapewniał ze jest miedzynarodowa gwarancja ale wiadomo ze powie wszystko zeby tylko sprzedac. teoretycznie zegarek ma 1 rok gwarancji. czy da sie to zrealizowac w Polsce?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie,to więc jaka wersja oficjalnie polecacie bo  dylemat którą wersje czy eu/lub global ,i z ciekawości szukam informacji co do tych wersji 2 oraz 2s ? jak naprawdę jest różnica,czy ma ktoś dokładne Informacje na ten temat,był bym wdzięczny , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam pewien kłopot. Po aktualizacji przyciski fizyczne górny przełącza opcje tylko na GPS lub tylko na tarczę główną zegarka. Próbowałem robić reset fabryczny. Nie pomogło. Strasznie jest to irytujące. Przez menu mogę przechodzić tylko za pomocą ekranu dotykowego.

Pomocy!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pewien kłopot. Po aktualizacji przyciski fizyczne górny przełącza opcje tylko na GPS lub tylko na tarczę główną zegarka. Próbowałem robić reset fabryczny. Nie pomogło. Strasznie jest to irytujące. Przez menu mogę przechodzić tylko za pomocą ekranu dotykowego.
Pomocy!!!
 
Ostatnia aktualizacja była jakaś lipna. Komentarze w sklepie Google mówią same za siebie.
Wracając do tematu - wygraj jakiś modyfikowany rom. Poczytaj czy można cofnąć się do poprzedniej wersji firmware.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja była jakaś lipna. Komentarze w sklepie Google mówią same za siebie.

 

W opisie tej aktualizacji była o tym mowa nie doczytaliście, tak na ramach CN jest już od dawna, to nie błąd a nowa polityka Huami w kwestii sterowania, aczkolwiek jak dla mnie mało logiczna.

 

 

 

Cytuj

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego MI 8 Explorer Edition przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie tej aktualizacji była o tym mowa nie doczytaliście, tak na ramach CN jest już od dawna, to nie błąd a nowa polityka Huami w kwestii sterowania, aczkolwiek jak dla mnie mało logiczna. 
 
 
Cytuj
 
 
 
 
 
Wysłane z mojego MI 8 Explorer Edition przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Odnoszę się raczej do drenowania baterii i braku powiadomień po aktualizacji. Dużo takich komentarzy jest.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestabilnie czyli jak? Zrywa połączenie podczas treningów? Możesz zapisać ślad GPS z zegarka a puls z pasa kardio?
Tak- czasem się zdarzyło. Najgorsze że jak masz zegarek na ręce to nie wiesz skąd bierze puls.

Nie rozumiem pytania - nie ma rozróżnienia pulsu z pasa i z czujnika zegarka. Zapisuje dane do aplikacji zawsze tak samo.

 

Trochę narzekam ale mimo wszystko korzystam bo ze względu na wibracje na rowerze niedokładnie odczytuje puls z zegarka.

 

Niestety do urządzeń pokroju Polara albo Garmina trochę brakuje ale nie oszukujmy się - za taką cenę... ;)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Garmina Fenix 5, a teraz mam Stratosa i oba zegarki nie nadają się do mierzenia pulsu na siłowni, podczas interwałów i podczas jazdy na rowerze nawet stacjonarnym. Wydaje mi się że nie chodzi o drgrania ale o specyficzne ułożenie nadgarstków, zgięcie, nieruchome dłonie itp. W każdym razie pomiar jest wtedy z kosmosu i tętno rzadko przekracza 100, kiedy w tym czasie z pasa leci 160. Oba zegarki mierzą poprawnie puls podczas normalnego biegu, testowałem z pasem i różnica to ok. 2-5bps i oczywiście w szybkości reakcji na zmianę ale ta w normalnym biegu nie ma aż takiego znaczenia jak w interwałach czy na siłowni. Jak w Stratosie ustawisz na pomiar z zew. pasa to tak będzie i można to poznać po szybkich zmianach tętna na w górę i w dół, mi nie zrywało połączenia ale może za mało biegałem z pasem bo pomiar zbliżony, a bateria leci w oczach. Stratos do biegania jak najbardziej i nie ma co wydawac na Garmina 4x tyle. Mając w siłowni lub na rowerze Fenixa 5 nie mogłem uwierzyć za co dałem 2500zł, porażka.

 

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który zegarek z Xiaomowych najlepiej współpracuje z pasem kardio z Decathlonu?
Bo mój BIP leży na OLX, skoro i tak trenuję z pasem cardio a monitoring snu wychodzi mu tak sobie. Może dołożę i kupię coś z czym faktycznie będę mógł biegać żeby zapisywał ślad z zegarka a puls z pasa, żeby nie biegać z telefonem...
Wydawanie 1000 nie wydaje mi się rozsądne.

a sprawa wygląda tak jak kolega wyżej pisał z pasem leci 160 a zegarek pokazuje 70 jeżeli chodzi o puls oczywiście. więc dla mnie przy treningu takim jak trening siłowy rowerek stacjonarny czy też bieganie to jest po prostu ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas biegania i w spoczynku zegarek pokazuje prawidłowy puls. Używałem pasa z Decathlonu bt + ant taki jak na załączonym zdjęciu, przy czym zaznaczam że były to może że 3 biegi i nie miałem problemu ze zrywaniem połączenia lecz z dużym zużyciem energii ale o tym piszą również inni użytkownicy Stratosa. Wyniki były zbliżone do pulsu mierzonego przez sam zegarek więc zrezygnowałem z pasa. Na siłownię czy rower tylko pas.e363a8a1a910ddfa13037c74deb5ef18.jpg

 

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Prawdę mówiąc, to gdybym nie potrzebował zegarka to do biegania używałbym dalej telefonu. Muzyki podczas biegu słucham z telefonu, a aplikacje do biegania informują w słuchawkach o wszelkich parametrach podczas biegu. Jakość muzyki z zegarka słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem odnośnie aktywności. Zegarek na ekranie głównym i na ekranie aktywności pokazuje załóżmy prawidłowe 5000 kroków lecz po wejściu w ekran aktywności na zegarku i na aplikacji pokazuje 30 000 kroków. Tysiące kroków naliczają się czasem jak zegarek leży luzem na biurku. W aplikacji na na wykresie i szczegółach nie pokazuje żadnej aktywności - żadnych kroków.

Reset zegarka i aplikacji wykonany. Jechałem na starym FW więc zrobiłem aktualizację która też nie pomogła.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 minuty temu, Kaudii napisał:

Ciśnienia krwi nie, tętna owszem, z nadgarstka lub za pomocą pasa HR  po BT

No właśnie nie tętna. Szukam zegarka, który będzie wyglądał jak zegarek i będzie mierzył ciśnienie. Nie wiem na ile od Stratosa 2 różni się w tym zakresie Stratos Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie różni się niczym poza paskiem i rodzajem szkła, Amazfit Verge też nie ma pomiaru ciśnienia krwi, trochę inny system wizualnie choć zawartością bardzo zbliżony do Stratos 2/2+, no i ekran amoled jak w Samsungach gear w trybie czuwania czarny bez podświetlenia , rozdzielczość ma 360 x 360, a Stratos 320 x 300

 

z tego co mi wiadomo Amazfit nie robi zegarka z pomiarem ciśnienia krwi

Edytowane przez Kaudii
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...