Jump to content

MIUI 8.1.18

Recommended Posts

• Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mi się nie podoba, że dźwięk potwierdzenia wysłania sms jest taki sam jak powiadomienia i nie da się tego zmienić.

Nie uciekać, tylko pora wrzucić soft od nowa z pełnym formatowaniem. Pomaga zawsze na wszystkie kupy. Pewnie tego nie robiłeś i tylko flashujesz kolejne aktualizacje.

xposed i moduł z GP - MIUI 8 Tweaks xposed.

Posted Images

U mnie na 4X jak na razie nie zauważyłem błędów, choć nie mam pewności co do dźwięków w gmailu. Sprawdziłem pogodę, latarkę na lewym ekranie, skaner, bluetooth i wszystko działa.

Jedynie to wifi jakby się dłużej łączyło z siecią.

Największy minus to te dźwięki systemowe ale już sobie wrzuciłem poprzednie i nie ma problemu.

Za to ogromny plus za aktualizację zabezpieczeń.

1 godzinę temu, maciek04 napisał:

@lordpix wgraj jeszcze raz rom który masz na telefonie. 

Męczę się z tym już ze 4 godz. Nic nie działa. W końcu postanowiłem wrócić do 8. Ale nie przyjmuje mojego hasła a palec nie działa przy przy pierwszym uruchomieniu.... 

Edited by lordpix
Męczę się z tym już ze 4 godz. Nic nie działa. W końcu postanowiłem wrócić do 8. Ale nie przyjmuje mojego hasła a palec nie działa przy przy pierwszym uruchomieniu.... 

Przez twrp musisz skasować 3 pliki, nie pamiętam teraz jakie, ale łatwo znajdziesz na necie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1
14 minut temu, VOytaZ napisał:

Przez twrp musisz skasować 3 pliki, nie pamiętam teraz jakie, ale łatwo znajdziesz na necie

OK, zadziałało. Dzięki. 

Co prawda mam 8 ale już trudno. Mam dość bawienia się dzisiaj. 

Właśnie wróciłem na 7.12.7. Android pay działa normalnie w Niemczech. Musiałem wrócić, bo na oreo nie działa też aplikacja mBanku i nie mogłem zrobić przelewu.

Wybaczcie lekki offtop, ale mam problem. Nie mam zupełnie dźwięku. Co robić?

Na oreo działa apka mBanku. Wiem bo przecież sam cały czas używam, w tym AP.

Wysłane z MI 6

Na oreo działa apka mBanku. Wiem bo przecież sam cały czas używam, w tym AP.

Wysłane z MI 6

U mnie samą aplikacja MBanku działa. Także mobilna autoryzacja. Nie działa natomiast karta kredytowa MBanku podpięta do AndroidPay. Nie mogę sobie z tym poradzić.
Pozdtawiam

@acid
Sorry, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Nie działa mobilna autoryzacja. Dla mnie to tak, jakby nie było aplikacji, bo nie mogę zrobić przelewu. W sensie potwierdzić..

Po zmianie na Areo w ustawieniach MBanku pojawia się kolejny telefon z uprawnieniami dostępu zdalnego, a mobilna autoryzacja przychodzi wciąż na stary dlatego jej nie widzisz. Najlepiej usuń wszystkie telefony w dostępie zdalnym i dodaj od nowa. Będzie działać. Przetestowałem.
Pozdrawiam

Też nie mam problemów z aktualizacją OTA. Dostaje powiadomienie, klikam "pobierz", po pobraniu "zainstaluj", telefon rebootuje do twrp, leci instalacja i tel uruchamia się już z nową wersją.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Dnia 21.01.2018 o 14:46, latet napisał:

U mnie na Mi5 powiadomienia z Whatsappa wciąż działają "losowo".

Poza tym żadnych (innych niż te, co są od zawsze) problemów w 8.1.18 na Mi5 nie zauważyłem.

Gdyby nie znacznik powiadomień od nova launchera to bym nie wiedział, że coś przyszło ;)

21 godzin temu, QBAQ napisał:

@lordpix kolega @0kti ma rację, podczas pierwszego uruchomienia po czytnik nie działa i jest to oczywiście prawidłowe zachowanie związane z bezpieczeństwem

Dokładnie to samo napisałem:

" a palec nie działa przy przy pierwszym uruchomieniu.... "

Dziś przy próbie exportu ustawień w programie pocztowym dostałem taki oto komunikat.
Kiedyś była aplikacja dokumenty domyślnie wyłączona, wystarczyło ją włączyć i problem znikał.
Na oreo nie widzę takiej apki i nie bardzo wiem jak sobie poradzić.
Miał ktoś podobnie i rozwiązał problem? f88c576c43d5bfb0e744285e48e85928.jpg

Czy w tym romie telefon widzi podpięty pendrive? Co prawda używam dużo starszego ale po podpięciu pendriva i wejściu w Ustawienia/pamięć/nośnik USB uaktywnia się "Podłącz nośnik USB" ale po naciśnięciu nic się nie dzieje. Po zamontowaniu w TWRP zawartość pendriva pokazuje prawidłowo a w systemie nie.

Co do Messengera to używam wersji Lite i jest super, nie muli, tylko jest jeden dziwny problem - na Redmi Note 2 działa idealnie a na Redmi 3 przycisk dodawania zdjęcia jest martwy. Klikam i nic. Ta sama wersja MIUI na obu telefonach, ta sama wersja apki. Różnica w Androidach - na RN2 jest 5.0.2 a na R3 - 5.1.1 Ktoś zna może rozwiązanie problemu? Bo z powodu takiej dupereli trochę szkoda musieć sprzedać R3... Ech, znowu starsze lepiej działa...

A ja tym razem pochwalę (się / tę wersję MIUIPolska) :D 

Redmi 4 Prime 3/32, cały czas włączona synchronizacja, Bluetooth, Wi-Fi, LTE; w nocy oszczędzanie baterii, a między godziną 3 a 5 tryb samolotowy. Do tego automatyczna jasonść, na tym suwaczku ustawiana w okolice połowy.

Chyba nieźle, co?

scr0001.thumb.png.0e17b0bf957c930f26374ac560b86643.png scr0002.thumb.png.c1b65e1d95e5226bb196101759f679bd.png

Podrzuci ktoś link do aplikacji ustawienia? Po wrzuceniu nowego softu do Redmi Note 2 aplikacja zmieniła się na settings to jest po angielsku.

Dnia Tue Jan 30 2018 o 21:30, Przemysław napisał:

To już ostatnia aktualizacja na redmi note 2? Wszystko działa jak powinno?

A tak serio to jak że stabilnością? Coś się krzaczy?

7 godzin temu, fckmonsta napisał:

Podrzuci ktoś link do aplikacji ustawienia? Po wrzuceniu nowego softu do Redmi Note 2 aplikacja zmieniła się na settings to jest po angielsku

Ten sam problem, język ustawień zmieniony na angielski chociaż w ustawieniach cały czas jest polski język włączony, tak samo region jest ustawiony na polski. Redmi note 2

Edit:

Eh pomyliłem się miałem to wpisać w temacie 8.1.25, co nie zmienia tematu, że jeśli ktoś zna metodę na naprawę tego to z chęcią wysłucham,. :)

Edited by Nikiel
Dnia Sun Feb 04 2018 o 14:07, Nikiel napisał:

Ten sam problem, język ustawień zmieniony na angielski chociaż w ustawieniach cały czas jest polski język włączony, tak samo region jest ustawiony na polski. Redmi note 2

Edit:

Eh pomyliłem się miałem to wpisać w temacie 8.1.25, co nie zmienia tematu, że jeśli ktoś zna metodę na naprawę tego to z chęcią wysłucham,. :)

Zainstalowałem najnowszą wersję stabilna. Niestety tłumaczenia brak. Więc znów wrzuciłem wersję dev. Just mojemu zdziwieniu tłumaczenie było poprawne. W ustawieniach język polski. Za każdym razem robiłem wipe cache I dalvik. 

Być może pomogła aktualizacja TWRP która wykonałem przed zainstalowaniem wersji rozwojowej. 

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...