ZduneX25

MIUI 8.1.18

Recommended Posts

Hmmm... nie wiem. Ale wiem, że chyba w poprzednim wydaniu była jakaś poprawka, bo nie wszystkie urządzenia ładowały się do 100% także coś tam grzebali przy tym.

16 godzin temu, mormegil napisał:
16 godzin temu, zoulza napisał:
Cześć. Jak włączyć 'szybkie ładowanie' ?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

To ładowarka musi być odpowiednia. U mnie sprawdzałem QuickCharge 3.0 i jakieś "inteligentne ładowanie" od Aukey (producent ładowarek) i telefon ładuje się z ikonką "fast charge".

Niekoniecznie, na MIUI 8.1.18 i Mi6 nie działa szybkie ładowanie, mimo odpowiedniej ikonki. Do  sprawdzenia w programie np. Ampere. Żeby zadziałało to należy podłączyć ładowarkę i zresetować telefon.

Redmi 4A. Przestał działać mi dźwięk przy wiadomościach i SMSach. Powodem było zniknięcie po tej aktualizacji przypisanego dotychczas dźwięku. Musiałem na nowo przypisać inny. Trochę słabo, że nie podmieniło na jakiś domyślny. Aż się boję co będzie jak z którąś aktualizacją usuną mój dźwięk budzika :).

Latarka na "lewym" ekranie również nie działa.

Jak któryś z kolegów wyżej wspomniał co wydanie to błędów przybywa...

45 minut temu, krzygaj napisał:

Qrde w tym i poprzednim wydaniu coś pokombinowali, że bateria nie ładuje mi się do 100% - tylko gdzieś do 93-95%. Żeby doładował do 100% muszę kilka razy wyciągać i wkładać wtyczkę po tym jak zaprzestanie ładowania.

Ładowarki ciągle używam tej samej i wcześniej nie było żadnego problemu.

Jak jest u Was?

U mnie na Mi5 ładuje do końca. Tutaj wszystko jest ok.

Nie no spartolone jest z tą pogodą coś.
Od tego wydania zauważyłem że zamiast np. "-4C" wyświetla  "sprawdź pogodę".

@QBAQ  właśnie nie mam pojęcia dlaczego ale nie aktualizuje już w górnej belce pogody automatycznie.
Dostęp do neta mają oba telefony (RN2 i Redmi 3) już od paru godzin, to mogło się synchronizować i na poprzednich MIUI zawsze było dobrze,
robię tak jak pisałeś czyli wchodzę w "Sprawdź pogodę, przeciągam w dół, jest "Aktualizacja",
zaktualizuje się, ale jak wyjdę z apki to nadal na belce znowu mam "Sprawdź pogodę".
Na poprzednich wydaniach MIUI tego nie było. Krok w tył, było wygodnie a teraz jest gorzej.
Chyba się potwierdza powiedzenie że dwie rzeczy poprawią a jedną schrzanią :D

Ma ktoś może instrukcję jak zrobić lub gotowy plik ZIP do wgrania przez TWRP - chodzi mi o paczkę z kilkoma dźwiękami żeby móc podmienić 
na stare? (zipem w twrp hurtem szybko lepiej niż potem w Total Commanderze co aktualizację ręcznie podmieniać)

Tak na szybko:

1. OTA - wczoraj pobralem siostrze na RN4x najnowszy rom. Pobralo szybko, zainstalowalo bez problemu. Naprawde nie wiem dlaczego niektorzy maja takie problemy z tym ota. Od kiedy jest, instalowalem w ten sposob na kilku telefonach - zawsze bez problemow i zawsze instalacja bez bledow.

2. Skaner - siostra miala jakas wersje z listopada jeszcze i tam skaner dzialal. Po instalacji 8.1.18 wysypywal sie. Pomogla instrukcja z reczna instalacja apk jaka kiedys podal @Acid. Czy czasem to nie mialo byc "naprawione" dla wersji gdzie skaner dzialal? Wiem, ze full wipe pomaga, ale bylem przekonany, ze przy pierwszej aktu gdzie pojawial sie FC pomagala reczna instalka, ale nastepne poprawione wersje juz tego problemu nie mialy. Wychodzi na to, ze kazda aktu (starsza wersja na najnowsza) bez full wipe wymaga ten jeden raz instalacji skanera z apk by pozniej nie bylo problemow.

3. Dzwiek dostarczonego sms'a - no jest nowy, taki jak powiadomien. @Acid bedzie dodana mozliwosc zmiany na stary? Lub zmienicie ten 1 dzwiek na taki jak byl? Co te chinczyki wymyslily, zeby to wrzucac razem z reszta powiadomien...

Edited by mates21

1 godzinę temu, silver2004 napisał:

Nie no spartolone jest z tą pogodą coś.
Od tego wydania zauważyłem że zamiast np. "-4C" wyświetla  "sprawdź pogodę".

Coś jest nie tak, ja na MI Note 2 (system na czysto, po full wipe) nie mogę ustawić lokalizacji - nie działa wyszukiwanie. Próbowałem zmieniać język zgodnie ze wskazówkami z samouczka (czy to jest jeszcze w ogóle aktualne?) ale nic to nie daje. Inne apki znajdują sie bez problemu, systemowa pogoda nie, działa tylko z ustawionymi miastami "na sztywno".

Ktoś ma jakieś pomysł jak to uruchomić czy to jakiś bug?

• Like 1

Coś jest nie tak, ja na MI Note 2 (system na czysto, po full wipe) nie mogę ustawić lokalizacji - nie działa wyszukiwanie.

U mnie na Mi6 to samo, postawiłem system na czysto i pogoda nie mogła zaskoczyć mimo wł/wył lokalizacji, restartów telefonu. Postanowiłem to zostawić i po prawie dniu zaczęło działać, teraz normalnie pogoda się aktualizuje.

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Odkryłem gdzie leżał problem z internetem aero2, problemem była aplikacja systemowa carrier default app, po usunięciu jej  dzieki adb problem zniknął, problemy z nia występują od androida 8 i użytkownicy różnych modeli też maja z nią problem np oneplus, może dało by radę to usunąć na stałe, albo jakoś załatać?

U mnie z pogodą nawet jak ustawię miasto na sztywno to też to nie poprawia sytuacji :(
Hm, zrobię wipe dalvik jeszcze...

Dźwięki z poprzednich wydań wstawiłem na Mega - są z MIUI 7.12.28
https://mega.nz/#!bFN1RaKK!LXVIWpfOsY5svLavcQ89CoN-Dyt6OVh2PTdcHLNyMos
łącznie ze skasowanym w nowym wydaniu dźwiękiem budzika.
Jakby kiedyś link przestał działać to wołać na priv :)

Total Commander, root, wchodzimy w system/media/audio.

Z zastąpieniem pliku coś nie trybi więc można do starego do nazwy dopisać [old],
po wklejeniu pliku jeszcze permissions sprawdzić (RWX) (przynajmniej ja tak robię), na 644 ustawić.
Restart i gotowe.

Jak ktoś zna się jak zrobić ZIP który by podmieniał przez TWRP to bardzo proszę o info :)
Znalazłem jakiś szablon dla zipa, ale coś mi się wydaje że na MIUI jest nieco inny mechanizm, także wolę sprawdzoną metodę jakby ktoś znał.

Ja ponownie wracam do tematu, który pojawił się na MI MIX 2 już kilka dobrych wydań temu:

Cytat

Wie ktoś może z czego może wynikać następujący problem - mianowicie w Mi Mix 2 używam dual sim, pierwsza karta PLAY, druga PLUS. Telefon leży obok, a gdy go odblokuje to sim 2 jest normalnie uruchomiony, natomiast sim 1 pokazuje "brak usług", po chwili "tylko połączenia alarmowe", po czym się uruchamia normalnie - pokazuje już sieć i zasięg. Jest to problematyczne, ponieważ już kilka razy zdarzyło się, że dostałem SMSa, że ktoś do mnie dzwonił na sim 1, a było to w momencie "nieaktywności(?)" tej karty. Dla jasności dodam, że sim 2 nie jest w tym momencie wykorzystywany (internet też ustawiony jest na sim 1).

Problem obserwuje w kompilacjach 7.11.23 oraz 7.11.30 (oczywiście miuipolska). Wcześniej nic takiego nie zauważyłem.

Macie jakieś pomysły? (wipe cache / dalvik robiłem).

Na najnowszej wersji problem się nasilił, występuje kilka razy dziennie, co jest już bardzo uporczywe.

Macie na to jakieś pomysły?

W tym wydaniu zauważyłem problem z WiFi. Połączenie z siecią trwa kilkukrotnie dłużej niż poprzednio. Jak się połączy jest stabilnie, ale trzeba się naczekać na połączenie.

Problemy z ładowaniem i BT w dalszym ciągu. W weekend sprawdziłem też android pay będąc w Polsce. Nie działa.
Zauważyłem też, że odtwarzane filmy od razu mają dźwięk. Ale to chyba naprawiony bug. Wcześniej były domyślnie wyciszone.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Czy próbował ktoś preinstalacji android pay,chcialbym wiedziec, czy jest poprawa czy dalej nie działa. Póki co nie mogę sam sprawdzić.

Dnia 22.01.2018 o 07:04, fuxmen napisał:

Z tego co widzę to nie za bogato na Mi6 nadal jestem na 7.9.7.
Czy warto instalować na czysto?wazne żeby powiadomienia I ładowanie szybkie działało za każdym razem.
Dirty flash robiłem i niestety pełni błędów :/

Wg mnie nie warto. Każdy pisze o jakiś błędach i każdy ma coś innego. Jeśli nie chcesz testować tylko używać to na razie czekaj. Ja pominąłem pierwszą wersję i zainstalowałem teraz. Niestety nadal jest to wersja testowa i ja wrócę do wcześniejszej. Jako zwykły użytkownik to nie masz czego tu szukać.  

Edited by lordpix

Macie problem z ciągłą synchronizacją chmury? W statystykach zużycia baterii zajmuje drugie miejsce. Co chwila pojawia mi się ikonka synchronizacji. Wcześniej tego problemu nie miałem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Właśnie wróciłem na 7.12.7. Android pay działa normalnie w Niemczech. Musiałem wrócić, bo na oreo nie działa też aplikacja mBanku i nie mogłem zrobić przelewu.

Wybaczcie lekki offtop, ale mam problem. Nie mam zupełnie dźwięku. Co robić?

Dnia 22.01.2018 o 10:54, krzygaj napisał:

Qrde w tym i poprzednim wydaniu coś pokombinowali, że bateria nie ładuje mi się do 100% - tylko gdzieś do 93-95%. Żeby doładował do 100% muszę kilka razy wyciągać i wkładać wtyczkę po tym jak zaprzestanie ładowania.

Ładowarki ciągle używam tej samej i wcześniej nie było żadnego problemu.

Jak jest u Was?

u mnie na Redmi 3 jest tak samo, jak wyłączę telefon do ładuje do ok 95% po włączeniu telefonu ładuje do 100%, ale jak miałem rom eu to po odłączeniu ładowarki był nagły spadek baterii do 95% a teraz mam global i nie ma tego nagłego spadku.

Zauważyłem że ten problem zaczął się jak było przejście na MIUI 9

Edited by tofic

Internety mówią (ja nie weryfikowałem!), że wpisanie "qemu.hw.mainkeys=0" do build.prop dla MI5 powoduje włączenie opcji Full Display Gestures, która pojawiła się w xiaomi.eu 7.12.28 xiaomi.eu dla kilku urządzeń.

Ktoś to testował? Można się spodziewać gestów dla MI5 w najbliższym czasie? @Acid Czy po prostu nie jest to aktywne bo sprawia jakieś kłopoty/bugi o których nie wiem/nie znalazłem informacji.

Zweryfikowałem, działa. Ciekawe czemu aktywowali to tylko w fullscreenowcach? Zgaduję, że powodem są "fizyczne" guziki (te pod wyświetlaczem) i potencjalne przejechanie i po nich wraz z gestem może wywołać dwie różne przypisane czynności, no ale to chyba kwestia dodania opcji w "Full screen display" do ewentualnego wyłączenia tych guzików? 

Edited by srgn1

1 godzinę temu, tekjow napisał:

Właśnie wróciłem na 7.12.7. Android pay działa normalnie w Niemczech. Musiałem wrócić, bo na oreo nie działa też aplikacja mBanku i nie mogłem zrobić przelewu.

Wybaczcie lekki offtop, ale mam problem. Nie mam zupełnie dźwięku. Co robić?

Jak wróciłeś do starej wersji? Ja zrobiłem jak było w opisie ostatniego roma ale telefon mi wywala ciągle błąd phone....coś tam..... zgłoś / anuluj i tak się zapętla na tym.

Po prostu wrzuciłeś 7.12.7 i działa?

Edited by lordpix

@lordpix
Przywróciłem kopię systemu w twrp, bo radzili zrobić przed oreo. I dzięki allahowi!
Teraz ponownie zainstalowałem i juz jest dźwięk.

59 minut temu, srgn1 napisał:

Internety mówią (ja nie weryfikowałem!), że wpisanie "qemu.hw.mainkeys=0" do build.prop dla MI5 powoduje włączenie opcji Full Display Gestures, która pojawiła się w xiaomi.eu 7.12.28 xiaomi.eu dla kilku urządzeń.

Ktoś to testował? Można się spodziewać gestów dla MI5 w najbliższym czasie? @Acid Czy po prostu nie jest to aktywne bo sprawia jakieś kłopoty/bugi o których nie wiem/nie znalazłem informacji.

Potwierdzam, w Redmi 4x masz dodatkowo menu w którym włączasz i wyłączasz klawisze programowe. Polecam, robię to za każdym razem po wgraniu romu

@elPoochini gdzie pojawia Ci się to menu? Bo zmieniłem w build prop u siebie, uruchomiłem telefon ponownie i nie widzę nic nowego (rn3 kenzo)

Może tylko dla andka 7+?

1 godzinę temu, Uri0550 napisał:

@elPoochini gdzie pojawia Ci się to menu? Bo zmieniłem w build prop u siebie, uruchomiłem telefon ponownie i nie widzę nic nowego (rn3 kenzo)

Może tylko dla andka 7+?

To menu pojawia się w ustawieniach, w okolicach drugi pulpit czy coś takiego. (akurat robię reset telefonu). 

1 godzinę temu, Uri0550 napisał:

Może tylko dla andka 7+?

W ustawieniach jest "Full screen display" pomiędzy "Home screen & Recents" i "Second space" w kategorii "System & Device".

Guest
This topic is now closed to further replies.