Jump to content

MIUI 8.1.18

Recommended Posts

• Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mi się nie podoba, że dźwięk potwierdzenia wysłania sms jest taki sam jak powiadomienia i nie da się tego zmienić.

Nie uciekać, tylko pora wrzucić soft od nowa z pełnym formatowaniem. Pomaga zawsze na wszystkie kupy. Pewnie tego nie robiłeś i tylko flashujesz kolejne aktualizacje.

xposed i moduł z GP - MIUI 8 Tweaks xposed.

Posted Images

MIMAX2 notoryczne crashe aplikacji... W asystencie miui karta kalendarza nie pokazuje żadnych wydarzeń.  Aplikacja od aktualizacji nie działa (po aktualizacji z MIUI 8.1.11, nic się nie zmieniło), bateria ok. Dalej testuje ale wstępie oprócz coraz bardziej niestabilnego systemu nie jest źle.

[mention=42970]kd35[/mention] [mention=33324]mormegil[/mention]
Nie wystarczy ten ptaszek przy wiadomości? Ja ten dźwięk potwierdzenia wyłączyłem od razu. Przecież można w opcjach SMS.
Wyłączyć można, prawda. Mi się ten krótki dźwięk podobał akurat - a mam mało dźwięków włączonych w ogóle (żadnych tam dźwięków dotknięcia ekranu czy odblokowania)
2 godziny temu, 0kti napisał:

Sprawdź apn.

U mnie działa. Specjalnie włożyłem Aero2 i teraz z niej ci odpisuje.

PS. Pytanie do deweloperów.

Czy nie można dodać do konfiguracji sieci 260 17 tak by był apn - darmowy

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Nie wiem jak ale po ponownej instlacji systemu zaczał znowu działać, dzięki śliczne

• Like 1
23 godziny temu, stanley82 napisał:

Mi6 na zablokowanym ekranie, przesunięcie w prawo i kliknięcie na latarkę nie uruchamia jej natomiast jak kliknę na Wallpaper Carousel odpala się latarka. Czy ktoś może zweryfikować? :-)

Na Redmi Note 3 Pro to samo. 

Dnia 19.01.2018 o 19:34, Acid napisał:

Ma rację. Na Mi6 mam to samo. Jest też tak że BT nie daje się włączyć po wyłączeniu hotspota. Pomaga tylko restart.

Wysłane z MIX2

Właśnie przed chwilą sprawdzałem na Moim mi6 i nic takiego w Moim się nie dzieję  nie wiem o co kaman

• Like 1

@Voltron odnośnie innego tematu, po instalacji tej wersji na mi note 2 zwolniło trochę ram'u (z 3.6 zrobiło się 4.1)

@ic3man81 na ich bugtrackerze nie idzie się doszukać, a też jestem ciekaw w jakich modelach poprawili ten deep sleep

Zwróciliście uwagę, że changelog jest z global beta?

1 godzinę temu, abc00 napisał:

na ich bugtrackerze nie idzie się doszukać, a też jestem ciekaw w jakich modelach poprawili ten deep sleep

Na redmi 3s po jednym dniu widzę różnicę, jest lepiej. Telefon u mnie jest użytkowany raczej skromnie, poprzednio pożerał 20-25% na dobę, teraz niecałe 15%.

10 hours ago, dasmat said:

MIMAX2 notoryczne crashe aplikacji... W asystencie miui karta kalendarza nie pokazuje żadnych wydarzeń.  Aplikacja od aktualizacji nie działa (po aktualizacji z MIUI 8.1.11, nic się nie zmieniło), bateria ok. Dalej testuje ale wstępie oprócz coraz bardziej niestabilnego systemu nie jest źle.

Potwierdzam, niestety na mi max 2 ten rom jest totalnie niestabilny mimo instalacji na czysto. Tak naprawdę aktualizacje funkcjonalne powinny być na jakiś czas zatrzymane póki nie ogarną błędów, ja rozumiem że wersja dev to beta ale na ten model telefonu nie ma żadnego buildu miui 9 pozbawionego poważnych błędów wliczając nawet global 9.0.2

Najnowsza wersja, wszystko ok oprócz tego że aplikacje które są w zablokowane w pamięci co jakiś czas się doczytują np. telefon, Gmail.

Wszystkie uprawnienia przyznane, oszczędzanie baterii wyłączone, wyłączona optymalizacja miui i pamięci.

Ktoś wie może jak to naprawić?

Edited by Janosik449
6 godzin temu, fi9o napisał:

No niestety, na redmi 3 działają. Na mi 5 też.
Na mi 6 już nie.

U mnie na Mi5 powiadomienia z Whatsappa wciąż działają "losowo".

Poza tym żadnych (innych niż te, co są od zawsze) problemów w 8.1.18 na Mi5 nie zauważyłem.

Edited by latet

Ogólnie rzecz biorąc na MI Mix 2 rom działa prawidłowo. Na duży plus gesty, fajnie zastąpiły przyciski ekranowe.

Tak ja wcześniej wspomniano zniknęło odblokowywanie twarzą - nie ma takiej pozycji w ustawieniach. O dodatkowych powiadomieniach w androidzie 8.0 już nie wspominam.

Na plus także tryb picture-in-picture (dla przykładu zminimalizowane google maps pozostają otwarte w małym oknie).

Mam natomiast problem z nowymi dźwiękami. Dokładnie aplikacja SofaScore. Do tej pory aplikacja posiadała swoje dźwięki dla poszczególnych powiadomień i było to niezależne od producenta telefonu (nie wykorzystywała dźwięków systemowych, a swoje własne). Po najnowszej aktualizacji systemu dźwięki te się zmieniły (na dosyć nieprzyjemne) i nie ma możliwości ich zmiany - ani z poziomu systemu, ani z poziomu aplikacji. Jako, że aplikacja zawsze posiadała swoje dźwięki to nie uznaje tego za problem z samą apką. Jak w takim razie można to zmienić? Dodam, że nie pomaga przeinstalowanie aplikacji, ani zmiana dzięków powiadomień w systemie.

edit: To jednak kwestia aktualizacji apki. Nowe dźwięki ujawniły się przy czystej instalacji, czyli w tym wypadku po aktualizacji androida.

Edited by Razor65
18 godzin temu, mormegil napisał:

Redmi 4 Prime też, ale nigdy tego w ten sposób nie używam. Zamiast tego, może komuś się przyda:
Settings -> Additional settings -> Button and gesture shortcuts -> Turn on torch emoji108.png

Na Redmi note 4 MTK jest też zamiana z tą latarką 

Cześć. Jak włączyć 'szybkie ładowanie' ?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

To ładowarka musi być odpowiednia. U mnie sprawdzałem QuickCharge 3.0 i jakieś "inteligentne ładowanie" od Aukey (producent ładowarek) i telefon ładuje się z ikonką "fast charge".
  • Like 1
To ładowarka musi być odpowiednia. U mnie sprawdzałem QuickCharge 3.0 i jakieś "inteligentne ładowanie" od Aukey (producent ładowarek) i telefon ładuje się z ikonką "fast charge".
Wielkie dzięki :)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

U mnie to samo. Za to wydaje mi się, że z RAMem znowu lepiej.
Podzielam opinię jeżeli chodzi o RAM.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Teraz po aktualizacji problem z czujnikiem zbliżeniowym. Przy wykonywaniu połączeń ekran gaśnie i nie chcę się włączyć po zakończeniu rozmów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Z tego co widzę to nie za bogato na Mi6 nadal jestem na 7.9.7.
Czy warto instalować na czysto?wazne żeby powiadomienia I ładowanie szybkie działało za każdym razem.
Dirty flash robiłem i niestety pełni błędów :/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

17 godzin temu, Razor65 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc na MI Mix 2 rom działa prawidłowo. Na duży plus gesty, fajnie zastąpiły przyciski ekranowe.

Tak ja wcześniej wspomniano zniknęło odblokowywanie twarzą - nie ma takiej pozycji w ustawieniach. O dodatkowych powiadomieniach w androidzie 8.0 już nie wspominam.

Na plus także tryb picture-in-picture (dla przykładu zminimalizowane google maps pozostają otwarte w małym oknie).

Mam natomiast problem z nowymi dźwiękami. Dokładnie aplikacja SofaScore. Do tej pory aplikacja posiadała swoje dźwięki dla poszczególnych powiadomień i było to niezależne od producenta telefonu (nie wykorzystywała dźwięków systemowych, a swoje własne). Po najnowszej aktualizacji systemu dźwięki te się zmieniły (na dosyć nieprzyjemne) i nie ma możliwości ich zmiany - ani z poziomu systemu, ani z poziomu aplikacji. Jako, że aplikacja zawsze posiadała swoje dźwięki to nie uznaje tego za problem z samą apką. Jak w takim razie można to zmienić? Dodam, że nie pomaga przeinstalowanie aplikacji, ani zmiana dzięków powiadomień w systemie.

edit: To jednak kwestia aktualizacji apki. Nowe dźwięki ujawniły się przy czystej instalacji, czyli w tym wypadku po aktualizacji androida

11 minut temu, piter69pan napisał:
17 godzin temu, Razor65 napisał:

edit: To jednak kwestia aktualizacji apki. Nowe dźwięki ujawniły się przy czystej instalacji, czyli w tym wypadku po aktualizacji androida

Dodalbym jeszcze, że jest również opisywany błąd z wallpaper carousel,zamiast tego włącza się latarka. Nie wiem czy nikt nie zauważył czy ja tylko tak mam, ale przy próbie dodania ułatwień dostępu jakiejkolwiek aplikacji, wyskakują komunikaty, że inna aplikacja zasłania dostęp do tej funkcji. Wrzucam screen.Screenshot_2018-01-22-07-56-12-800_com.android.settings.thumb.png.8745aab01e4115b84a59bbdfed692362.png

Edited by piter69pan

Cześć wszystkim :)

Z tymi powiadomieniami z Whatsapp'a to jest tak.

Raz działają (jak już ktoś wcześniej pisał), a raz nie. Dzisiaj przyuważyłem, że przychodzi wiadomość, na chwilę włącza się (zaznaczam na chwilę, bo przy sms włącza się na dłużej) ekran i widać jak na wygaszaczu pojawia się powiadomienie. Biorę telefon do ręki, włączam i na wygaszaczu już nic nie ma :/

Odblokowuje telefon, na ikonce brak powiadomienia. Wchodzę w Whatsapp'a i jest nowa wiadomość :/

Chyba problem zaczął się od nowości grupowania powiadomień.

--Edit--

W w.w. sytuacji nie działa też dioda powiadomień.

Edited by zmylna
  • Like 2

Ja mam dość zabawny błąd w tym patchu... Dostaje dźwięk powiadomienia SMS podczas otrzymania raportu doręczenia, ale jak SMS do mnie przychodzi od kogoś, to mam tylko wibracje, brak dźwięku powiadomienia :D. Mi5.

Qrde w tym i poprzednim wydaniu coś pokombinowali, że bateria nie ładuje mi się do 100% - tylko gdzieś do 93-95%. Żeby doładował do 100% muszę kilka razy wyciągać i wkładać wtyczkę po tym jak zaprzestanie ładowania.

Ładowarki ciągle używam tej samej i wcześniej nie było żadnego problemu.

Jak jest u Was?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...