ZduneX25

MIUI 8.1.18

Recommended Posts

20 minut temu, ZduneX25 napisał:

Przecież u nas w romie można używać motywów z innych źródeł bez wgrywania dodatków.

Myślałem, że ma Globala, skoro normalnie nie może dodać...

Mi MIX bez uwag (jak dotąd).

Nowe dzwonki - plus. Miła odmiana, malutki powiew świeżości. ;)

@Acid, swoją drogą, nie można jakoś listy dźwięków systemowych w Ustawieniach ustawić - nie wiem - alfabetycznie? Mam wrażenie, że teraz to zlepek kilku list...

9 minut temu, thewall69 napisał:

Na MI 6 powiadomienia z Gmaila działają, nie działa dźwięk. Czyszczenie danych nie pomogło.

Samouczek się kłania i wyszukiwarka Forum. Zwłaszcza sekcje i wątki dotyczące powiadomień i uprawnień...

10 minut temu, michu1210 napisał:

Co ma oznaczać pusty wpis...?

29 minut temu, mrosi napisał:

@Acid, swoją drogą, nie można jakoś listy dźwięków systemowych w Ustawieniach ustawić - nie wiem - alfabetycznie? Mam wrażenie, że teraz to zlepek kilku list...

Mam dokładnie to samo wrażenie. Jakby się powtarzały 2 czy 3 razy z tej samej listy

2 minuty temu, Uri0550 napisał:

Mam dokładnie to samo wrażenie. Jakby się powtarzały 2 czy 3 razy z tej samej listy

Ogólny zamysł może był dobry, ale namieszane jest.  Pierwsze niby miały być dzwonki od Acoustic guitar do Xperia, potem powiadomienia od Ariel do Timer i na końcu alarmy od Alarm clock. Tylko, że np. Beep sie powtarza i wlazł w dzwonki, a jakiś dziwny Dziecięcy robot jest bez sensu przed X i tak dalej....

2 godziny temu, Acid napisał:

Ma rację. Na Mi6 mam to samo. Jest też tak że BT nie daje się włączyć po wyłączeniu hotspota. Pomaga tylko restart.

Wysłane z MIX2

Fakt, zapomniałem, że mam ten sam numer roma ale bazę z globala i u mnie zero problemu tego. Można włączać, wyłączać do bólu.

• Like 1

7 minut temu, sp4ubw napisał:

Fakt, zapomniałem, że mam ten sam numer roma ale bazę z globala i u mnie zero problemu tego. Można włączać, wyłączać do bólu.

Czyli dyskusja na temat bazy romów eu, global dev, czy china dev ma jednak sens.

• Thanks 1

Nowe dzięki fajne. Szkoda że nie ma wyboru.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 EDIT:

Oczywiście, że "dźwięki" a nie "dzięki" :)

Edited by wfal

2 minuty temu, wfal napisał:

Nowe dzięki fajne. Szkoda że nie ma wyboru.

Chyba dźwięki, fakt, fajniejsze, ale wyboru nie ma.

Mi6 na zablokowanym ekranie, przesunięcie w prawo i kliknięcie na latarkę nie uruchamia jej natomiast jak kliknę na Wallpaper Carousel odpala się latarka. Czy ktoś może zweryfikować? :-)

Mi6 na zablokowanym ekranie, przesunięcie w prawo i kliknięcie na latarkę nie uruchamia jej natomiast jak kliknę na Wallpaper Carousel odpala się latarka. Czy ktoś może zweryfikować? :-)
U mnie to samo

Tapatalk - Xiaomi MI 6

• Like 2

Czy powstała jakaś metoda na ukrycie ikonki "aplikacja xxx działa w tle"?

Ja zrobiłem to tak, że dałem to powiadomienie jako "nieistotne w osobnym katalogu" i wtedy można usunąć. Tyle, że po resecie powraca.

Na 8 przeszedłem od tego romu i nie wiem czy przez ostatni tydzień coś się zmieniło?

Taka mała lista bugów:

Redmi 4A: dzwonek telefonu sam się wycisza,  aplikacje się crashują(IKO, mBank, Chrome). 

Redmi 3S, mimo wyłączonej rotacji ekranu, ten się obraca. Aplikacja telefonu wysypuje się przy połączeniu przychodzącym. Wysypuje się konto Xiaomi(od kilku wersji) 

Redmi Note 4, ekran włącza się w czasie rozmowy(czujnik), bluetooth rozłącza pary, znika dock(od kilku wersji). 

Mi5(3/32), wysypuje się telefon, NFC mimo wyłączenia jest włączone(maybe, ficzer z iOS), zasięg skacze jak obłąkany(tylko na tej wersji).

Chyba już pora uciekać z MIUI, stable nie jest stable(dot. global i MIUI Polska), a bety potrafią uniemożliwić korzystanie z urządzenia. I gdzie uciekać?

• Sad 1

Bez przesady. Wybór masz duży. Dla wszystkich wymienionych telefonów masz alternatywy. To jest właśnie jedna z wielu zalet telefonów Xiaomi.

1 godzinę temu, stanley82 napisał:

Tak. Potwierdzam. Babol.

• Like 1

Nowe dźwięki na plus, mi się najbardziej podoba dźwięk ładowania (podłączałem ładowarkę kilka razy żeby obczaić )

Redmi 4 Prime oraz 4X kłania się za poprawki bezpieczeństwa z 1 stycznia 2018 ;-)
Ponadto, na 4X w końcu Gmail i Telegram wyświetla pojedyncze powiadomienie. Mam nadzieję, że powiadomienia Telegrama przestały też randomowo znikać.

Fajnie byłoby gdyby dioda powiadomień w 4X działała poprawnie (nie wyświetla dobrze kolorów), oraz gdyby były te powiadomienia z rozwijaniem i opcją szybkiej odpowiedzi, to byłoby idealnie

Niby nie działa też automatyczna jasność ekranu, ale chyba się do tego przyzwyczaiłem. U innych Redmi / Redmi Note też tak jest?

Nabijałem się z trzymania baterii, a tu taki myk: Bateria ok. 50%, wchodzę do recovery/TWRP, żeby sobie zrobić backup. Po chwili wracam do systemu, bateria 28%. Mijają dwie godziny, beż żadnego ładowania, bateria 30%. Panie, żeby tak cały czas rosło :)  Ale generealnie jakiś kolejny kwas. Kiedyś tego nie było....

Edited by wanarek

Witam, zauważyłem zarówno na Redmi Note 2 jak i Redmi 3 że zmienił się sposób wyświetlania info o pogodzie,
poniżej dwa screeny jak jest obecnie oraz jak było.
O wiele wygodniej mieć od razu stan pogody po rozwinięciu belki, a nie teraz trzeba dodatkowo tapnąć, wejść w pogodę.
Zmiana na niekorzyść jak dla mnie
Screenshot_2018-01-20-04-56-31-588_com.android.settings.thumb.png.f61b8fdeabee0abb8969e384e0653bff.pngScreenshot_2018-01-12-01-56-47-490_com.sonyericsson_home.thumb.png.5fb21cd423fb40054be2490eef9d5072.png

Edit: never mind, poszperałem jeszcze raz w ustawieniach i pomogło wejście w Powiadomienia i pasek stanu -> Styl przełączników,
wybranie "Siatka", potem znowu "Rozwijane" i teraz działa :-) 

Edited by silver2004

U mnie nadal nie działa AndroidPay, a szybkie ładowanie tylko po restarcie z podłączoną ładowarką. Macie to samo?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

U mnie w Mi6 na 8.1.11 BT działało a teraz jak wyłączę to znowu nie chce się włączyć

Tapatalk - Xiaomi Mi6

@silver2004 pogmatwało Ci się coś. "Sprawdź pogodę" wyświetla tylko wtedy, gdy w odstępach czasu w jakich masz ustawioną aktualizację pogody nie masz dostępu do sieci (internetu) lub jeśli apka nie może ustalić lokalizacji (jeśli korzystasz)... Wtedy wystarczy kliknąć w "sprawdź pogodę", w aplikacji odświeżyć i w poprawnie działającym MIUI na belce powinna widnieć aktualna temperatura...

Co do bugów: Redmi Note 4X czasem nie wygasza ekranu podczas rozmowy przez co dosyć często dotykajac policzkiem rozłącza rozmowę... dosyć frustrujące. Zatem chyba jakiś babol z czujnikiem zbliżeniowym.

U mnie nadal nie działa AndroidPay, a szybkie ładowanie tylko po restarcie z podłączoną ładowarką. Macie to samo?
Pozdrawiam

Nie używam AndroidPay, ale na PeoPay płatności zbliżone działają. Jedyne co zrobiłem, to przeinstalowałem aplikację, po przejściu na Oreo. Może spróbuj zainstalować aplikację swojego banku, zawsze to jakieś wyjście. U mnie qc działa. Nie działa dźwięk powiadomienia Gmaila.

Taka mała lista bugów:
Redmi 4A: dzwonek telefonu sam się wycisza,  aplikacje się crashują(IKO, mBank, Chrome). 
Redmi 3S, mimo wyłączonej rotacji ekranu, ten się obraca. Aplikacja telefonu wysypuje się przy połączeniu przychodzącym. Wysypuje się konto Xiaomi(od kilku wersji) 
Redmi Note 4, ekran włącza się w czasie rozmowy(czujnik), bluetooth rozłącza pary, znika dock(od kilku wersji). 
Mi5(3/32), wysypuje się telefon, NFC mimo wyłączenia jest włączone(maybe, ficzer z iOS), zasięg skacze jak obłąkany(tylko na tej wersji).
Chyba już pora uciekać z MIUI, stable nie jest stable(dot. global i MIUI Polska), a bety potrafią uniemożliwić korzystanie z urządzenia. I gdzie uciekać?

Nie uciekać, tylko pora wrzucić soft od nowa z pełnym formatowaniem. Pomaga zawsze na wszystkie kupy. Pewnie tego nie robiłeś i tylko flashujesz kolejne aktualizacje.
  • Like 4

Co ma oznaczać pusty wpis...?
Dziękuję za radę. Ale problem jest nie w moim nie do uczeniu , tylko w aplikacji Gmail na Oreo. Poniżej zrzut ekranu z Mi 4 MM i Mi 6 O. Widać wyraźnie, że brakuje w ustawieniach możliwości personalizacji dźwięku. I chyba tu jest problem. Na MI 4 powiadomienia z Gmaila przychodzą z dźwiękiem. 2aa31a1e20bbbee9f3ab9dd24599921e.jpg16328db86b7faddae3b7aacfaec87443.jpg

Potwierdzam na Mi6 babol z latarka i wallpaper carousel :-)
Nie mam jednak błędu z Bluetooth jak niektórzy...

Znalazł może ktoś sposób użycia na oreo Arise magnum Opus? Chyba że jest jeszcze równie dobra alternatywa?

Mi6 latarka - potwierdam.

Dodatkowo brak dźwięków powiadomień. 

Telefon nie włączył się rano automatycznie. Musiałem sam go włączyć.

Nie też czemu w QuickPic czcionki są różowe.

Edited by lordpix

22 godziny temu, lwajer napisał:

Mam problem od androida 8 z kartą aero2, transfer nie działa, da sie to jakos rozwiązać?

Sprawdź apn.

U mnie działa. Specjalnie włożyłem Aero2 i teraz z niej ci odpisuje.

PS. Pytanie do deweloperów.

Czy nie można dodać do konfiguracji sieci 260 17 tak by był apn - darmowy

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Mi się nie podoba, że dźwięk potwierdzenia wysłania sms jest taki sam jak powiadomienia i nie da się tego zmienić.

• Like 4

Mi się nie podoba, że dźwięk potwierdzenia wysłania sms jest taki sam jak powiadomienia i nie da się tego zmienić.
Jak to nie?
Settings --> Sound & vibration --> Default notification sound7ddc2791fa0bca4e00d411a38e90be41.jpg

Nie o to mi chodzi, wcześniej dźwięk potwierdzenia sms był inny i powiadomienia był inny. Teraz dla obu jest ten sam.

Guest
This topic is now closed to further replies.