ZduneX25

MIUI 8.1.18

Recommended Posts

MIUI 8.1.18

• Nowa funkcja optymalizacji zdjęć z Galerii (Galeria > Zwolnij miejsce)
  • Nowe dzwonki systemowe
  • Poprawa deep sleep w trybie idle dla niektórych urządzeń
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-01-18-08-20-35.png

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

Od 8.1.11 MI6 otrzymuje aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na wersję 7.12.7 (Android N 7.1) nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Na mi6 nadal problem z BT, po wyłączeniu nie można ponownie go włączyć, pomaga dopier restart.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie zauważyłem przez parę godzin użytkowania żadnych błędów na tym romie z antkiem 8 na mi mix 2.Operowanie gestami super:-)

• Haha 1

Nie ma podwójnych powiadomień, przynajmniej dla Whatsappa.
Co z tego skoro Whatsapp milczy, nie wydaje dźwięków powiadomień wcale.

• Sad 1

Mi note 3 - brak odblokowania twarzą . Na poprzednim sofcie opcja była lecz wywalało błąd.4f8a136de7b82b327ce0f58bf381dc8e.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

U mnie działa whatsapp. Zarówno powiadamia dźwiękiem i diodą

Tapatalk & RN3 Pro

Nie mam problemów z sygnalizacją powiadomień z Whatsappa. Jedyne co to chyba znowu zniknęło powiadomienie, aczkolwiek muszę się jeszcze temu przyjrzeć.

Z innej beczki - jak chciałbym wgrać Globala albo Global Beta na Xiaomi.eu to robię to z poziomu aktualizacji wskazując pobrany plik z miui.com? Po rozpakowaniu zip nie ma tych plików .bat potrzebnych dla MiFlash.

Póki co wszystko ok na moim Mi6. Cieszę się że skaner palca działa teraz jak należy i nie ma tego delikatnego opóźnienia jak na 8.1.11. Telefon zdaje mi się że przyspieszył. Nie wyrzuca póki co żadnych FC. Bardzo podobają mi się nowe dźwięki :-)
Quick Charge działa jak należy i trochę dziwne że u innych są problemy ... ale takie uroki MIUI heh

Baterii na razie nie oceniam bo jest za wcześnie na to ale nie widzę jakiegoś drastycznego spadku % w trakcie korzystania.

Witam. Czy ktoś ma pomysł na zmianę motywu spoza aplikacji motywy, chodzi o motywy z innych źródeł.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, VOytaZ napisał:

Na mi6 nadal problem z BT, po wyłączeniu nie można ponownie go włączyć, pomaga dopier restart.

Bzdura! Już w 8.1.11  było ok z BT coś masz Kolego z systemem. Zrób full wipe i zainstaluj na świeżo wsio i musi być ok. Ja od początku tak zrobiłem przechodząc na androida 8 i nie miałem żadnego problemu ani z ładowaniem ani z BT ani z czytnikiem palca jak Koledzy pisali.

5 godzin temu, VOytaZ napisał:

Edited by bmwwyspa

13 minut temu, michu1210 napisał:

Witam. Czy ktoś ma pomysł na zmianę motywu spoza aplikacji motywy, chodzi o motywy z innych źródeł.

xposed i moduł z GP - MIUI 8 Tweaks xposed.

• Like 2

6 godzin temu, VOytaZ napisał:

Nic takiego nie zauwazylem, BT działa jak należy. Masz błąd i się ciągnie, wipe i będzie ok.

2 godziny temu, kamiljuras1900 napisał:

Są już poprawki zabezpieczeń na redmi 3 s?

Nie ma, nadal 1 kwiecień 2017. Trochę to dziwne że najważniejsza rzecz jest pomijana przez producenta a zajmują się pierdołami. "Xiaomi lepsze" :)

Edited by b4s1l

Na china globie jest takie info: 

Cytat

Note: The update for Mi MIX 2 and Mi 6 is suspended due to interface FC issue that may occur sometimes.

Czy tutaj też może to wystąpić?

Nie ma, nadal 1 kwiecień 2017. Trochę to dziwne że najważniejsza rzecz jest pomijana przez producenta a zajmują się pierdołami. "Xiaomi lepsze"

I ciekawe gdzie są teraz wszyscy którzy narzekają na szajsunga który już parę miesięcy temu lukę zalatal. Ogólnie ostanie aktualizacje jak czytam to więcej problemów robią niż poprawy od początku miui 9 a taka miała być rewolucja

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, kamiljuras1900 napisał:

Są już poprawki zabezpieczeń na redmi 3 s?

Ma się pojawić w rocznice

w tej aktualizacji można robic skróty taptalka? bo w poprzedniej nie dało sie,wogóle wgrywał ktoś dzisiejszą aktualizacja do mi6?

1 godzinę temu, b4s1l napisał:

Nie ma, nadal 1 kwiecień 2017. Trochę to dziwne że najważniejsza rzecz jest pomijana przez producenta a zajmują się pierdołami. "Xiaomi lepsze" :)

Redmi 4X pozdrawia z poprawkami 1 stycznia 2018 :-D

Nowe dźwięki na plus. Miła odmiana - choćby przy odblokowaniu telefonu. 

4 godziny temu, michu1210 napisał:

Podobno wystarczy przepuścić taki pobrany motyw przez darmową aplikację MIUI Theme Editor z Play Store (nic nie zmienając tylko zapisując) - wtedy chyba się pojawia w twoich motywach w aplikacji motywy (czy jakoś tak). Ale nie sprawdzałem bo jakoś mnie te motywy nie kręcą. Lubię domyślny.

Edited by wanarek

Ma rację. Na Mi6 mam to samo. Jest też tak że BT nie daje się włączyć po wyłączeniu hotspota. Pomaga tylko restart.

Wysłane z MIX2

4 godziny temu, michu1210 napisał:

Przecież u nas w romie można używać motywów z innych źródeł bez wgrywania dodatków.

Dobra. Na MI Mixie 2 Oreo działa. Zainstalowałem Magiska 15.2, zaktualizował się do 15.3 i wygląda na to, że wszystko jest ok.

QC niby 44% będzie ładować 42 minuty. Start od 56%. Chyba ok?

BT działa. Ale jakby miał problem z wyłącz - włącz?

A. Co do gestów zamiast przycisków. Da się gdzieś zmienić, żeby reagowało to wyżej(z lewej strony)? Bo jak zaczynam od litery P to mi cofa...

Quick charge działa u mnie po restarcie telefonu jak na poprzednim romie.
Nowe dźwięki systemowe fajne choć bardzo ciche.

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Na MI 6 powiadomienia z Gmaila działają, nie działa dźwięk. Czyszczenie danych nie pomogło.

Guest
This topic is now closed to further replies.