Skocz do zawartości

Xiaomi.eu - dyskusja na temat zmiany bazy China->Global


Karls

Baz dla Xiaomi.eu/MIUIPolska  

82 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś aby Xiaomi.eu/MIUIPolska było wydawane w oparciu o bazę Global zamiast China?

    • Zdecydowanie TAK
      47
    • Raczej TAK
      23
    • Nie wiem / Nie mam zdania / To bez różnicy
      7
    • Raczej NIE
      0
    • Zdecydowanie NIE
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Obecnie Xiaomi.eu/MIUIPolska jest budowane w oparciu o oficjalne MIUI z kanału China Beta. Jednakże praktycznie co wydanie kolejnej aktualizacji na forum powracają rozważania na temat możliwości i zasadności zmiany bazy - na Global Dev. Najczęściej pojawiające się uzasadnienie to rozwiązanie problemu zbugowanych i nie najlepiej zrobionych powiadomień jakie mamy obecnie w bazie China. Te z Global Dev są bardziej zbliżone do czystego androida, nie dublują powiadomień. Inne podnoszone argumenty to coraz większe rozbieżności między tymi bazami - niestety na naszą niekorzyść jako użytkowników z Europy. Można tu wymienić chociażby prawie bezużytecznego dla nas asystenta i te rozbieżności będą niestety rosły. Trzecia rzecz - dla jednych będzie to za dla innych przeciw. Mianowice romy Global Dev są wydawane nieco później niż China Beta, więc z jednej strony dla osób, które gonią za cyferkami będzie to minus ale inni na pewno odczują pozytywnie, że większość bugów ma szansę być odsiana już ba etapie romu China. 

W związku ze wspomnianymi rozważaniami postanowiłem utworzyć ten temat z ankietą by każdy miał możliwość wypowiedzenia się tutaj i oddania swojego głosu. Wątek ma charakter czysto poglądowy, ani my jako użytkownicy, ani nasi lokalni developerzy nie mają racze możliwości wywarcia jakiejkolwiek presji na Xiaomi.eu Team. Jednak uważam, że pozwoli to pokazać jakie jest stanowisko społeczności by osoby nas reprezentujące wiedziały jakie jest nasze zdanie przy ewentualnych dyskusjach w gronie developerów tego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, również jestem za. Jak się zbierze tego kilka to wydzielę to w pierwszym poście do wyraźnego zestawienia po treścią. Tylko dobrze było by tu pominąć funkcje eksperymentalne bo te są jakiś czas, później albo zostają albo znikają, także nie są zbyt obiektywną cechą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, nawet [mention=1160]Acid[/mention] o tym wspominał. Decyzja leży po stronie developerów Xiaomi.eu. W pierwszym poście wyraźnie opisałem cel tego wątku . Chodzi o to by wykrystalizowało się stanowisko naszej społeczności, jako jasny sygnał czego oczekujemy jako użytkownicy. Należy jednak pamiętać, że developerzy robią to dla nas praktycznie za darmo, więc nie możemy niczego wymagać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby sens... wypuszczać MIUIPolska.... na global dev... jeżeli tam jest już język PL, z tym że tłumaczenie jest... no powiedzmy sobie szczerze, gorsze? Co więcej, na China dev trafia sporo więcej nowości, pojawiają się one szybciej i co więcej, właśnie dzięki china dev można się bawić nowymi bazami androida, jeszcze zanim wejdą one oficjalnie do globala... Sami wiecie jaki jest spam tematami "kiedy mój model dostanie Androida 1000000", jak tylko pojawi się jakikolwiek przeciek na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUIPolska to coś więcej niż tłumaczenie, wystarczy zajrzeć tu: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/. Tłumaczenie to tylko jedna z wielu różnic. Dowodem sensowności takich prac są chociażby romy tego pokroju http://www.epicrom.pro/ (dużo mniejszy i bardziej amatorski projekt). Fakt na china masz szybciej nowości ale bądźmy szczerzy - w większości to gadżety, które raz użyjesz i zapomnisz. Nowe bazy androida? Ja już dawno "wyrosłem" z gonienia za cyferkami, zwłaszcza, że nowe wydania już tak na prawdę z roku na rok coraz mniej wnoszą. Poza tym między global dev a china beta różnica w czasie wydań jest niewielka, a narażamy się na więcej bugów. Myślę, że dobrze by było gdyby china beta stało się takim "filtrem" i do nas trafiały by poprawki dopiero jak trafią do kanału global. Co z tego, że masz nowości jak co tydzień walczysz z nowymi bugami?

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karls napisał:

Co z tego, że masz nowości jak co tydzień walczysz z nowymi bugami?

Albo starymi które były naprawione i wróciły.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

właśnie dzięki china dev można się bawić nowymi bazami androida, jeszcze zanim wejdą one oficjalnie do globala

Tydzień? Dwa tygodnie? Straszne. Biorąc pod uwagę że inni producenci to nawet nie aktualizują bazy to ja wolę mieć nawet i miesiąc później przetestowane przez china i bez bugów na globalu.
A mi6 8.0 wyszło publicznie tak samo china i global - 1 dzień różnicy. Poza tym redmi 4a na globalu ma 7.1 a na china 6.0.

Także ten argument upadł.

Edytowane przez Uri0550
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Uri0550 napisał:

Tydzień? Dwa tygodnie?

 

Nawet miesiąc różnicy, co daję całkiem pokaźną sumkę tematów i płaczu na forum, a co za tym idzie, zamieszania. Co więcej, pamiętaj, że są osoby, dla których głupi numerek w informacji o fonie jest wart więcej, niż własne życie... Ty się z nimi męczyć nie musisz... 

18 minut temu, Uri0550 napisał:

później przetestowane przez china i bez bugów na globalu.

Już widzisz jak Ci chińczycy testują rom dla Globala... To są 2 osobne linie romów... 2 osobne zespoły, 2 osobne grupy docelowe, często błędy z globala nie istnieją na china i vice versa...

18 minut temu, Uri0550 napisał:

Poza tym redmi 4a na globalu ma 7.1 a na china 6.0.

Oh tak, straszliwe, jakiś fonik za grosze dostał aktu andka na globalu, aby pokazać, że "mogą" i uciszyć płaczki... 

18 minut temu, Uri0550 napisał:

Także ten argument upadł.

Jak na razie, nic nie upadło, jeszcze... Nadal china wyprzedza w ogólnym rozrachunku globala, a sama jakość tłumaczenia też ma swoją wartość....

 

 

Przestańcie patrzeć przez pryzmat "ja", a zacznijcie przez pryzmat "my"...  To, że wam numerki nie przeszkadzają, nie znaczy, że reszcie też... Masa ludzi dalej "szcza w nogawkę" jak tylko widzi aktualizację bazy andka... @Karls mi nie musisz podawać, co ma miuipolska.... Bugi były, są i będą zawsze, co więcej, TO JEST DEV...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że są różne zdania. Na tym polega dyskusja. Ty podałeś swoje argumenty a @Uri0550, jak widać sprawa aktualności bazy jest niejednoznaczna, nie ma 100% reguły.

Na razie ankieta prawie jednoznacznie wskazuje, za bazą Global ale to dopiero kilka godzin od startu, 26 głosów. Dobrze, żeby jak najwięcej osób chociaż oddało swój głos, jeśli nie chce się wypowiedzieć w poście. Kiedy będziemy mieli przyjemniej te 50 głosów to już coś więcej będzie można mówić o ogólnej statystyce w naszej małej społeczności. A im więcej tym wyniki bardziej obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i zastanawiam się nad dwiema kwestiami:

1. Wywaleniem wątku do kosza, bo moim skromnym zdaniem to temat z ...., grzecznie napiszę - śmieciowy.

2. Od blisko 5 lat używam Xiaomi. Tak naprawdę Karls robi szum, a w jego wpisach przewija się głównie jeden problem - zdublowanych powiadomień. Hałas natomiast jest taki, jakby wszystko w telefonie nie działało prawidłowo.

Tak w kwestii wyjaśnienia..

Zaczynałem wprawdzie dopiero od Redmi Note i "przerobiłem" większość modeli z oferty Xiaomi. I przyznam szczerze, nie wiem co to problemy z zdublowanymi powiadomieniami czy innymi bugami. Może mam fart (ale żeby aż w tylu telefonach i przez tyle lat...?), a może uważnie czytam (czytałem) poradniki i realizuję je punkt po punkcie, a może to kwestia pedanterii w działaniu. No i najważniejsze - określę to kolokwialnie: lata mi, dynda i powiewa to, na jakiej bazie są tworzone ROMy MIUI Polska/EU. Kolejny "pitolkowy" problem...

Nie bardzo też wiem, czemu ten wątek ma służyć. "Wykrystalizowaniu się stanowiska"...? Oplułem monitor... :D Niby w jakim celu?  @Karls, piszesz książkę lub prowadzisz badania? To spytaj najpierw, czy uczestnicy wezmą udział w zabawie charytatywnie. 50 głosów w ankiecie to obiektywne stanowisko? Przy 30 k użytkowników Forum? Ogólna statystyka? Groteskowe... Ten watek to przerost formy nad treścią. W dodatku nie będzie miał żadnego efektu.

Cóż... Wrażenie, jakie mnie nieodparcie ogarnia, jest takie, że niektórzy nie mają co robić i szukają dziury w całym. Jest takie stare powiedzenie: jeśli pies nie ma co robić, to liże pewną część ciała. Ergo, proponuję zająć się czymś bardziej pożytecznym...

  • Like 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosi napisał:

nie wiem co to problemy z zdublowanymi powiadomieniami

Ja też nie. Za to mam problem z ich brakiem w ogóle. Jak dla mnie mogłyby być podwójne, potrójne, a nawet poczwórne. Ale nie "zerowe", jak często teraz się zdarza (od kilku wydań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Nie całkiem z d*py, @Acid pisał, ze się nad tym zastanawiają, więc temat nie wziął się znikąd.

PS. Pojechałeś po bandzie. Nie podoba się temat, to do kosza. II czy IV RP?

PS2. Od kilku wydań wydaje się, że jest spory regres. Podwójne powiadomienia, znikające powiadomienia, problemy z GPS, problemy z zarządzaniem pamięcią. Ty nigdy nie miałeś problemu, a ja chyba nie zaliczyłem jednego wydania na Mi5 gdzie wszystko działało dobrze...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karls

Z psychologicznego punktu widzenia zaglądają tutaj i wypowiadają się głównie zwolennicy zmiany. Ci którzy są zadowoleni (lub względnie zadowoleni) nie wypowiadają się. A znakomita większość nie ma zdania/wiedzy.

Dodatkowo jest ROM eu. I jeżeli brać pod uwagą opinie to wszystkich, a nie tylko Polaków.

Z punktu widzenia technicznego i tak wykonawcy zadecydują. Ich praca ich prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3238]mrosi[/mention] Serio 30k użytkowników forum? A ile z nich jest aktywnych? Ile z nich wie co to ROM i że mogą być inne wersje?
Pomijając już ten fakt o którym piszesz chciałbym zwrócić na co innego uwagę - Moderatorowi wisi i dynda jaki rom używa, owszem, ma prawo do wyrażenia takiej opinii, ale byłbym wdzięczny gdyby w tym wypadku zajął się swoim telefonem, jednak przede wszystkim żeby nie imputował jak mamy zachowywać się w wolnym czasie....
Będę głosował za.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pabian napisał:

A ile z nich jest aktywnych? Ile z nich wie co to ROM i że mogą być inne wersje?

Zobacz sobie tutaj ile jest pobrań w danym tygodniu:
8.1.11 - Sourceforge

8.1.11 - Androidfilehost

To są wydania z poprzedniego tygodnia. Więc ocenianie po ankiecie gdzie wypowie się 30-50 osób to bardzo słaba opcja. 

12 godzin temu, Nezumi napisał:

Przestańcie patrzeć przez pryzmat "ja", a zacznijcie przez pryzmat "my"

No i jak się tutaj z Tobą nie zgodzić. Też mam wrażenie, że niektórzy patrzą tylko na swoje "upodobania".

Dla mnie to bez różnicy, która baza będzie, są odpowiednie osoby, które to wiedzą lepiej niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrosi napisał:

Czytam ten wątek i zastanawiam się nad dwiema kwestiami:

1. Wywaleniem wątku do kosza, bo moim skromnym zdaniem to temat z ...., grzecznie napiszę - śmieciowy ...................

 

Wystarczy wspomnieć o romach na bazie global a już jak się wspomni gdziekolwiek np. o epic rom to kol. moderator @mrosi dostaje białej gorączki (przesadna cenzura  w innych wątkach) ...to jest forum publiczne gdzie można porównywać, wypowiadać się w różnych kwestiach dot. xiaomi a nie prywata zależna od punktu widzenia moderatora. Trzymanie tzw. porządku na forum a takie zachowania to dwie różne rzeczy.

Edytowane przez Adamcom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pabian napisał:

Tylko ile z tych pobrań zostało wykonanych przez jedną osobę jeżeli niektórzy pobierają po 2, 3 razy albo i więcej?

Serio? Zsumuj sobie wszystkie pobrania, potem podziel je przez 5 (liczymy, że każdy średni pobiera 5 razy ROM) i otrzymany wynik będzie dużo większy niż 50 osób.

Ja nie rozumiem, jeśli naprawdę Wam zależy na tych nowych super powiadomieniach to w czym problem. Zainstalujcie sobie wersję Global i po krzyku. W normalnym użytkowaniu ja nie zauważyłem jakiś dużych różnic (mam dwa telefony, jeden z xiaomi.eu, drugi z oficjalnym Global).

P.S. No i będziecie mieć mniej zbugowany soft (już nie raz na forum padła informacja, że Global posiada mniej błędów niż China)

Edytowane przez virusek90
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom na bazie Global ma sens bo baza a wyjściowy rom na tej bazie to dwie różne rzeczy, mówiąc ogólnie, wystarczy spojrzeć na bardzo duży skok w ilości pobrań niszowego epic ... to o czymś świadczy w stosunku nie tylko do oficjalnego globala .... dodam, że  ciągle przytaczane  "super powiadomienia" nie są w tym aż tak najważniejsze.

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę także nadmienić, że taka ankieta tutaj jest czysto... nawet nie tyle poglądowa, co jest zwykłą ciekawostką, bo to co sobie tutaj "przegłosujemy" ma średnio wpływ na decyzję teamu Xiaomi.eu, ten temat miałby więcej sensu na forum xiaomi.eu, tutaj możemy sobie po prostu podyskutować... Ja po prostu nie widzę sensu robienia Xiaomi.eu na sofcie global... Xiaomi.eu zawsze było jakąś alternatywą dla globala, szybsza reakcja community na ew. błędy, czy też sporo lepsza jakość tłumaczenia w sofcie na dany język, czy reszta dodatków... Ja po prostu nie widzę sensowności zmiany tej bazy, ale ja też nie kompiluje tych rom'ów, nie wrzucam ich, także jeżeli team z xiaomi.eu zdecyduje się na taki ruch, to ich sprawa. Ja korzystam z ich softu od 3-4lat i nie mam zamiaru ich pouczać, jak dla mnie wykonują świetną robotę... Od początku mam wrażenie, że wątek jest ciutkę pretensjonalny, bo szczerze, jeżeli wam się coś nie podoba, jest masa innych customów, romów etc... Jak mi coś w jakiejś restauracji nie pasuje, idę do innej, jeżeli nie lubię jakiejś firmy, to jej nie kupuję... 

@mrosi Nie wyrzucajmy wątku, niech sobie jest, w sumie drugiego takiego nie ma, a z drugiej strony sam jestem ciekaw co to za community nam się tutaj "zalęgło" i jak to się pozmieniało przez te kilka lat na forum :D. No i hej! Magia! ponad 10 postów i trzymamy się tematu! :D

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, kończąc jednocześnie offtop...

Należy tu rozgraniczyć obrazę, a pisanie prawdy. W moim odczuciu wpis nie zawiera nic obraźliwego. Zapewniam, że gdyby miało tak się stać, tak właśnie byłoby to widoczne. Nie mniej, wpis nie był celowany w nikogo, nie miał za zadanie obrażanie kogokolwiek. @Karls, żeby była jasność, daleki jestem od tego. Miał jedynie pokazać, ze są ciekawsze rzeczy do robienia niż zastanawianie się nad tym, na jakiej bazie jest zainstalowane w naszym telefonie MIUI. Dla przeciętnego użytkownika nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Podobnie zresztą jak wersja Androida.

@seb, podczepianie wpisów do opcji politycznych, zwłaszcza na Forum MIUI, jest... Resztę dopisz sam. Bez obrazy.

@Pabian, cyferki nie kłamią. Inna sprawa, ile z nich jest "żywe". O tym właśnie myślę: kogo obchodzi wersja Androida czy na jakiej bazie jest ROM...

@Adamcom, trzymajmy się tego wątku. Nie stosuj wybiegów typu "bo w innych wątkach moderator X czy Y...", bo to przypomina stosowanie argumentu siły miast siły argumentu. I proponuję zapoznać się z pierwszym akapitem niniejszego postu.

@Nezumi, skoro tak piszesz... :) Niech zostanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamcom napisał:

Zostają też kuchenne rewolucje Magday Gessler ... hehe :-D;-) .....wszystko ma swój sens więc może warto podyskutować.

Ależ oczywiście, zawsze warto dyskutować, dzięki dyskusji można dojść do na prawdę ważnych i ciekawych wniosków, jak to mówią "co 2 głowy, to nie 1" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...eeeh - tak zupełnie na boku pozostawię sobie to westchnięcie jako jedyny komentarz do różnych zdań powyżej.

Natomiast chętnie podzielę się własnymi doświadczeniami.

Kiedyś wydawało mi się, że wszystko mi się należy i to najlepiej na wczoraj, w dodatku z przeprosinami za spóźnienie. Uważałem, że jak podniosę raban, poruszę temat i wzniecę trochę kurzu to ktoś natychmiast przyzna rację, zareaguje i dołoży wszelkich starań, żeby mi było dobrze... kiedyś tak mi się wydawało.

Może kiedyś się myliłem, a może nie... jeszcze nie wiem, czas pokaże...

A teraz... wiem czym różni się China od Global, beta od dev, mi-Glob od Epic, xiaomi.eu od MultiRom i wszystkie one razem wzięte od siebie na wzajem w różnych zestawieniach. Potrafię przeinstalować Rom nawet kilka razy dziennie jeśli akurat taką mam chęć i mam na to czas. Wgrywanie nowego oprogramowania raz w tygodniu to da mnie standard. raz się chyba zdarzyło, że wytrzymałem dwa tygodnie. A może po prostu soft był przyzwoity. Nie korzystam z wielu opcji, o których tutaj czytam i jeśli mają jakieś błędy - a reszta softu jest ok - nie przeszkadza mi to. Oczywiście, idealny byłby soft bez bugów itp... Ale wtedy... na co byśmy narzekali? Co powodowałoby chęć wymyślania czegoś nowego? Budziłoby dreszcz oczekiwania?

Jeśli z jakiegoś powodu znudzi mi się xiaomi.eu, wgrywam Globala, albo sięgam po MultiRom, albo jeszcze coś innego.... Każdy z tych Romów ma swoje wady i zalety, kwestia naszych potrzeb, które z zalet są dla nas ważne, na które wady możemy przymknąć oko. Pamiętam, kiedy jakoś we wrześniu rozwój Globala przyspieszył w stosunku do China i naprawdę przyjemnie było się przesiąść. Jednak raptem kilka dni byłem w stanie wytrzymać czytając tamto tłumaczenie czy też raczej wypaczenie tłumaczenia na j.polski ;)

Niezależnie od wszystkiego, polecam, spróbujcie przetestować na własnym urządzeniu, na własne ryzyko, tylko powyższy zestaw Romów... naliczyłem 12 (stable i tygodniowe)... (a przecież custom Romów jest znacznie więcej). Wtedy dużo łatwiej wyrobić sobie pogląd na to co jakie jest i co mnie się należy albo nie. Korzystam z tego niemal za darmo, niemal za darmo ktoś pracuje na to, żebym mógł korzystać. Pieniądze zarabiają tylko panowie z nad żółtej rzeki. Jeśli chcemy robić rewolucję, tam jest mnóstwo urzędników ignorujących korespondencję z dalekiej Europy z jakiegoś kraiku  - można ich bombardować logami etc. Jeśli chcemy sprawdzić czy trawa u sąsiada naprawdę jest bardziej zielona - nikt nie broni, śmiało. Ja wiem jedno, czy akurat zachwycam się MultiRomem i jego płynnością czy dodatkami w Epicu, to w wersji xiaomi.eu menu czytam po polsku, a nie po polskiemu. Mam swoje zdanie ale ani nie ja, ani nie założyciel tego wątku ani nawet nie administratorzy forum mają głos decydujący w temacie zmian bazy oprogramowania. Na rosyjskim forum pod jednym z postów opisujących jakiś błąd w Romie, dopisano: "błędy zgłoś deweloperowi albo programistom w Pekinie, tutaj podaj swój pomysł na rozwiązanie problemu, jeśli ci się to udało".

Zamiast więc narzekać na to czego ktoś mi nie naprawił, sam sięgam po to co mi przydatne. A jeśli znajduję swój sposób na Alcybiadesa to się nim dzielę. Bo może ktoś skorzysta.

Teamowi z Miui Polska dziękuję (nie pierwszy i nie ostatni raz) za ogrom pracy włożony w tłumaczenie i cierpliwość ;) 

 

P.S. Każdemu, kto przeinstalowuje oprogramowanie polecam (bezdyskusyjnie!) formatowanie pamięci. Całej. Wiem, że nie zawsze jest to konieczne. Ja i tak polecam. Efekt to 80% błędów mniej ;) 

Edytowane przez Foe
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Foe napisał:

Kiedyś wydawało mi się, że wszystko mi się należy i to najlepiej na wczoraj, w dodatku z przeprosinami za spóźnienie. Uważałem, że jak podniosę raban, poruszę temat i wzniecę trochę kurzu to ktoś natychmiast przyzna rację, zareaguje i dołoży wszelkich starań, żeby mi było dobrze... kiedyś tak mi się wydawało.

Wydawało mi się, że bardzo jasno napisałem, że wątek nie ma jakiegokolwiek charakteru roszczeniowego. Chodzi tylko o sondaż w naszej małej forumowej społeczności. Gdyby na serio chciał kogoś (nie wiem jakim cudem miał by się mną przejmować) naciskać na zmiany to przecież nie pisał bym tu a raczej na Xiaomi.eu. Czy to nie jest logiczne?

9 godzin temu, Foe napisał:

Ja wiem jedno, czy akurat zachwycam się MultiRomem i jego płynnością czy dodatkami w Epicu, to w wersji xiaomi.eu menu czytam po polsku, a nie po polskiemu.

Jedno nie wyklucza drugiego. Mówimy tylko o zmianie bazy. Tłumaczenie mogło by zostać od miuipolska, bo czemu by nie? Global ma swoje zalety, jak chociażby modem na którym działa HD voice. Niestety ale na xiaomi.eu nie udało mi się zaobserwować by ta funkcja działała w wypadku Mi5. Na globalu była, pojawiała się ikona na pasku, oczywiście jeśli było się w zasięgu LTE. Niestety (a może na szczęście) xiaomi.eu ma dużo innych zalet, przez które nie chce wracać do czystego globala. A wiem, że nie jestem sam w takim podejściu co dosyć dobitnie pokazuje ankieta.

Obecnie stuknęło nam 60 głosów, z czego aż 50 jest za. Ktoś może powiedzieć, że to mało no ale popatrzmy ile pobrań ma xiaomi.eu? Przyjmijmy, że 15000 dla każdego weekly. Jak wiadomo mamy tu 27 języków, więc statystycznie wychodzi po około 550 pobrań/kraj. Oczywiście trzeba by jeszcze odliczyć osoby, które pobierały dwa razy bo coś poszło nie tak, a potem dodać te co nie aktualizują co tydzień. Jednak w ankiecie głosują głównie Ci najaktywniejsi co pewnie wliczają się do tych 550 pobrań a te 60 głosów to już ponad 10% a więc statystycznie istotna próbka dla naszego forum.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ czyste TWRP nie wspiera aktualizacji przyrostowych. Hipotetycznie zakładając - nadal było by to samo tłumaczenie, taki sam model aktualizacji (tylko prawdopodobnie w piątek lub sobotę bo dev wychodzi dzień później). Z głównych zauważalnych różnic to był by europejski modem i powiadomienia. Może trochę mniej błędów bo jednak dev wychodzi później ale tu już gwarancji nie ma.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowaliście mnie tą dyskusją, aż postanowiłem zainstalować sobie tego globala. Używam już drugi tydzień i szczerze powiedziawszy, przy codziennym używaniu nie widzę żadnej różnicy oprócz tych powiadomień. W global dev rozwiązane są rzeczywiście super. Zdążyłem się już do nich przyzwyczaić.

Nie widzę, żadnych dziwnych rzeczy w tłumaczeniach (ale też specjalnie nie ślędzę wszystkiego, aby tylko wytknąć globalowi jakieś błędy tłumaczenia). GPS działa u mnie tak samo jak na xiaomi.eu, ilość wolnego ramu identyczna, wrażenia z szybkości użytkowania identyczne. Nawet reklamy oba romy wciskają w tym samym miejscu. Gdyby nie brak kolorowych ikon w ustawieniach i trochę inny panel sterowania, można by nie załapać nawet różnicy między romami. Xiaomi.eu jeszcze kilka miesięcy temu biło na głowę globala w codziennym użytkowaniu. Dziś nie widzę specjalnej przewagi, bo global dev to też bardzo dobry rom.

Denerwują mnie tylko te cyrki z TWRP na globalu. Lubię sobie czasem pozmieniać romy i gdyby nie perspektywa flashowania china dev do poprawnego wgrania TWRP i by potem zainstalować na przykład LineageOs, to chętnie zostałbym przy globalu do czasu aż w xiaomi.eu naprawią te powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...