Recommended Posts

Witam,

Temat zakładam, bo po przesiadce z redmi note 3 (mediatek), bardzo zawiodłem się na baterii w mi note 2.

Nowy telefon, włączone LTE, MIUI 8 global, bez przemieszcza się, a pod koniec dnia 30% baterii przy 3h włączonego ekranu z minimalną jasnością. Dziwi mnie to, że sieć marnuje więcej energii niż ekran, a sam system zużywa 1/3 prądu.

Jak sprawa wygląda u Was?

Fajnie byłoby, aby na początku pierwszego posta, każdy wrzucił info na tematu zużycia energii wraz ze screenami. :)

Screenshot_2018-01-15-23-31-56-995_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-15-23-31-49-305_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-01-15-23-34-14-696_com.android.settings.png

A ja tam jestem pozytywnie zadowolony bo w końcu jest tak, jak powinno być. Po przesiadce z mi5 gdzie często z ładowarki korzystałem dwa razy dziennie, teraz ładuje raz, ale na dwa dni. Reszta praktycznie bez zmian, wgrane jest najnowsze xiaomi.eu, w dzień stale aktywne dane mobilne, wifi + bluetooth (Mi Band 2), jasność ekranu automatyczna; na noc z kolei harmonogram wyłącza dane mobilne, wifi i synchronizację. Zamiast FB mam Lite, Messenger'a brak.

No własnie na globalu gdzieś ten prąd ucieka :P Mój stary zopo speed7 lepeij trzymał, a miał 3000mAh.

Spodziewałem się lepszych czasów po tym jak Pirzu go zachwalał. Jestem trochę zawiedziony odnośnie tego punktu. 

Edited by MST

Nie wgrywałem EU. mam tylko global i czuję, że jest słabo. Druga sprawa, to pewnie zaraz walnę roota bo szanowne xiaomi nie potrafiło zrobić aktywnego fingerprinta :P Bez roota wakelock detector nie działa i nie można sprawdzić co wpierdziela baterię. Motyw mam ustawiony na czarny, najczarniejszy jaki znalazłem :P

Edited by MST

Ja przy mieszanym uzywaniu danych/wifi, zawsze osiagam 6h na ekranie, po samym wifi 8h. Jestem bardzo zadowolony z baterii. rom global :)
Synchronizacja, bluetooth, lokalizacja wylaczone, tylko gdy potrzebuje to wlaczam :)

Edited by matt_berninger

Hej, global miui9 instalowałeś sam tzn sciągałeś z forum, czy pojawiła ci się na telefonie informacja o aktualizacji? Niestety ja na 9 czekam już 4 miesiące . ..  

Weź przeczytaj dokładnie kilka razy temat tego wątku i pomyśl, znowu kolejny wątek i kolejne problemy, które go nie dotyczą = kolejny śmietnik.

Acid w komentarzach pisał + przewijało się na forum przy innych modelach, że ewentualnie aktualizację przyśpieszyć można:

Zmień region na Niemcy. Albo wgraj miuipolska...

Do tego jeszcze:

http://en.miui.com/download-316.html

http://en.miui.com/thread-1514929-1-1.html

Nie wytrzymałem i wgrałem miui 9 global. Duża zmiana na + odnośnie baterii. W końcu nie boję się używać tego smartfona taka na prawdę.  

Edit 2: Nadal jest OK :)

Edited by MST

Po tygodniu na najnowszym globalu dev 8.1.25 osiągam 4-5 h sot. Mieszane dane, ciągły bt, na noc oszczędzanie baterii.
Myślałem, że będzie lepiej.
Zastanawiam się nad miui Polska

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

U mnie jest na prawdę dobrze teraz. Sprawdź jak masz stan chmury xiaomi. Ja miałem zapchany starymi backupami z innych telefonów z miui i cały czas coś mieliło i mieliło.

Chmura xiaomi wyłączona, się cały czas w użyciu 2 karty SIM
Ps.
Nie wiem czy to było do mnie

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka