Skocz do zawartości

MIUI10


korno

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, korno napisał:

Wyrzuć z domu Lenisława i napisz coś więcej w pierwszym poście. Najlepiej tak: założyć watek, pójść na skróty wklejając tylko link do innego serwisu i z głowy. Jeśli zakładasz wątek w dziale aktualności, to wysil się nieco. I nie piszę tu o przeklejaniu treści ze źródła...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Nawet dobrze 9 jeszcze nie weszła, a oni już krzyczą za 10? 

To przecież nic nowego. Identycznie zachowuje się Google, w przypadku Androida, oraz Microsoft z ich Windowsem 10. Trzeba napędzać maszynę wydawniczą, dawać ułudę "dużych aktualizacji", pokazywać ludziom, że pracują nad czymś wielkim. Xiaomi stawia na społeczność i pocztę pantoflową, a tutaj aktualizacje są w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na DP pojawił się wczoraj wpis opisujący jakiś testowy rom dla Mi Mix 2, rzekomo wypuszczony przez pomyłkę - kierunek zmian bardzo mi się podoba, wygląda to wszystko prosto, schludnie i przejrzyście. Jednak z tym czy to przedsmak nowego miui to bym był ostrożny, na tą chwilę równie dobrze jak jakiś twórczy wybryk, zaprezentowany przypadkiem (lub nie).

źródło: https://www.dobreprogramy.pl/Szuri21/MIUI-10-X-zmiana-filozofii,88238.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

141840hjntqtqxnd54zx0j.jpg.thumb.jpg

Tak wygląda MIUI 10. W tym wydaniu skupili się trochę na sztucznej inteligencji. Nie wiadomo czy wszystko będzie na wersji Global ROM, ale tak prezentuje się wersja chińska:

143413jura2rs6lyr1262r.jpg.thumb.jpg

Dodali możliwość efektu bokeh dla każdego urządzenia (czyli także dla tych z pojedynczym aparatem). Ciekawe czy poprawili samo oprogramowanie, bo za bardzo nie rozumiałem po chińsku jak oglądałem prezentację na live. ;)

143219xlvsmqiiriw2dii6.jpg.thumb.jpg

143155xgtxv5a5e5fvyqgk.jpg.thumb.jpg

143203wpzc75s7p0vnlbl7.jpg.thumb.jpg

Jest nowy wygląd ostatnich aplikacji, wydaje się dość wygodny.

142825z8nrcnxpnprjyphp.jpg.thumb.jpg

Łatwe kontrolowanie ekosystemu Xiaomi.

143606tgnoe448cf5ck588.jpg.thumb.jpg

Tyle obrazków dali na angielskim forum.

Jednak w trakcie prezentacji było pokazane dużo więcej opcji/funkcji. Zmienią te wkurzające dźwięki powiadomień w coś stylu odgłosu spadania kropel wody. Jednak będzie to tak działało, że jak przyjdzie dużo powiadomień (co zdarza się często jak dłużej jest wyłączony internet), to następne odgłosy powiadomień będą "krótsze" i bardziej ciche. Na prezentacji wyglądało to świetnie.

Do tego nowy wygląd wielu aplikacji, bardziej przejrzysty i prostszy. Jest też nowa opcja bodajże w minutniku, bo będzie można włączyć odtwarzanie relaksującego dźwięku (5 scenariuszy). Jest nawet taka aplikacja "MIUI White Noise". http://f5.market.xiaomi.com/download/AppStore/062b3a424f24f4a1637e05b739d3a9b45d49a7e89/com.miui.whitenoise.apk

Link był tutaj: http://www.miui.com/zt/miui10/index.html

Było też coś jeszcze pokazane z asystentem Xiaomi, niestety na globalu na pewno tego nie zobaczymy długo ;) był jakiś tryb kierowcy, że wyświetlała się ikonka kierownicy w górnej części ekranu, ale niestety nie zrozumiałem o co chodziło. Jak się mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Do tego harmonogram aktualizacji wersji chińskiej (a zarazem zapewne xiaomi.eu/miuipolska, która na tym bazuje):

China Developer ROM (zamknięta beta)   
1 czerwca
Mi 8, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Mi MIX, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2, Redmi Note 5

China Developer ROM (publiczna beta) 
Późny czerwiec:
Mi 8, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Mi MIX, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2, Redmi Note 5

Późny lipiec:
Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus,Mi 4, Mi 4c, Mi 4S, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/Redmi 3X, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 3 Qualcomm

 

image.thumb.png.66607a6991c9482bf50c852c1239cc17.pngimage.thumb.png.43101d8eb6b7947392b72c21dd6c67ef.png

 

 

 

Edytowane przez Zenderable
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest premiera globalnej wersji MIUI 10:

1. Szybkość
2. Design
3. Dźwięk
4. Portrety AI

Spoiler

160814k28r7xzrs8w3nokr.jpeg.thumb.jpg153757y1zs1iq63ey9byss.jpg.thumb.jpg153950av6xggub6nktvmtf.jpg.thumb.jpg154113vqbwb5wbzw8yyl5w.jpg.thumb.jpg154206svaibipaui3k7v4t.jpg.thumb.jpg154440q7cb7vza1a1ur5wd.jpeg.thumb.jpg154437mkyeee4f4rfd3h33.jpeg.thumb.jpg154435f614mv0i4p99sypc.jpeg.thumb.jpg154812zo0aiomcc25ji6a5.jpeg.thumb.jpg154805kqjqqb45btquuqq5.jpeg.thumb.jpg154803cdabm8am8xo3gxge.jpeg.thumb.jpg154757l0ca0fh65txzqc06.jpeg.thumb.jpg154801lc6pnkpbi7zbmxbf.jpeg.thumb.jpg155008ao36o00rm0bbs0rr.jpeg.thumb.jpg155203pzkqlwy6y0yez06f.jpeg.thumb.jpg155207xhe6dpcbwgrztcep.jpeg.thumb.jpg155212n6k60kk0ed5h0u0o.jpeg.thumb.jpg155201atf261kkkxxbzk1b.jpeg.thumb.jpg155157dqwzlbyz23nrbler.jpeg.thumb.jpg155352mi6o7e065ke5hi7m.jpeg.thumb.jpg155413s35qzr4qm1qx814z.jpeg.thumb.jpg155437panzjzpn63op3lmp.jpeg.thumb.jpg155754c2ebgm0ey6eqvefb.jpeg.thumb.jpg155738puw1v2r8nf12frv1.jpeg.thumb.jpg155751rxx24lnrxz2lllix.jpeg.thumb.jpg155747nikz09isonqi0z2o.jpeg.thumb.jpg160023jusuhuejwazeou5m.jpeg.thumb.jpg160031ffa6cwldfczs0ud6.jpeg.thumb.jpg160040dczn6n066bf9bbzb.jpeg.thumb.jpg

 

W porównaniu do chińskiej najprawdopodobniej brakuje MI AI (choć to było wiadome, bo asystent potrafi tylko język chiński) i MIUILab, czyli między innymi brak trybu kierowcy.

Więcej do poczytania: http://en.miui.com/thread-2586684-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz1992

Z oficjalnego komunikatu na en.miui:

MIUI Global Beta ROM zacznie być udostępniany beta testerom stopniowo od połowy czerwca, wspierane urządzenia to: Mi MIX 2, Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi Max 2, Mi Max, Redmi Note 5 India, Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 4X, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite, Redmi Y1. 

215040rettqz83ebfcxy5d.jpg.thumb.jpg

Jeśli nie jest to dla zamkniętej grupy (a nie wynika), to global będzie szybciej niż china dla wszystkich... oczywiście wersja developer. :P

Wersji stabilnej pewnie możemy się spodziewać dopiero na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upominam tylko, aby nie dawać tutaj linków do softów, które nie pojawiły się oficjalnie u Xiaomi, wszelkie linki do alfa/beta china i im pokrewnych, jeżeli nie wychodzą oficjalnie dla każdego, będą karane. Rozporządzenie "odgórne". Tak tylko przekazuje :).

 

PS: Sorry @simcold dla Twojego i też mojego bezpieczeństwa link usunąłem :P, bo nie wiem na ile mogę dopuścić wersje modowane...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak szukają beta testerów do MIUI 10. Kto chce testować, to musi się zgłosić przez apkę MIUI Forum. Wymagania to komunikator QQ i jakaś znajomość języka angielskiego. Kiedyś byłem alpha testerem, nie miałem tego i testowałem, ale ciii :P

http://en.miui.com/thread-2739256-1-1.html

Szukają testerów dla tych urządzeń: Mi 6, Mi MIX 2, Mi MIX 2S, Redmi S2, Redmi Note 5 Pro (India)/Redmi Note 5

Jeśli chcecie testować, to musicie się zgłosić, bo tak jak @Nezumi mówi, udostępniać linków tu nie będzie można. ;)

Pamiętajcie, że zapewne będą błędy, ale po to są te testy, by je z grubsza wyeliminować. 

Strzelam też, że MIUIPolska/Xiaomi.eu na razie też nie macie się co spodziewać, dopóki nie wyjdzie wersja china dla wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upominam tylko, aby nie dawać tutaj linków do softów, które nie pojawiły się oficjalnie u Xiaomi, wszelkie linki do alfa/beta china i im pokrewnych, jeżeli nie wychodzą oficjalnie dla każdego, będą karane. Rozporządzenie "odgórne". Tak tylko przekazuje .
 
PS: Sorry [mention=1895]simcold[/mention] dla Twojego i też mojego bezpieczeństwa link usunąłem , bo nie wiem na ile mogę dopuścić wersje modowane...
Rom na serwerze od bigoty tez nie mozemy tu wklejac? Z tego co wiem jest to wlasnie oficjalny alfa....

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, simcold napisał:

Rom na serwerze od bigoty tez nie mozemy tu wklejac? Z tego co wiem jest to wlasnie oficjalny alfa....

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Żadnych softów dopóki nie pokaże się oficjalny, ogólnodostępny soft, czyt. dopóki nie pojawi się info od Xiaomi.eu, że takowy jest... Wszystkie linki do alfy/bety na razie to strefa "close test", więc są to wycieki, których tutaj na forum nie chcemy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego samo udostępnienie tych softów skutkuje natychmiastowym wydaleniem z grupy beta testerów i banem na forum jeśli się dowiedzą.

Z tego co pamiętam, nie wolno też udostępniać changelogu (czyli pewnie tu też nie można) i błędy trzeba zgłaszać z odpowiednimi uprawnieniami alpha/beta testera na en.miui wcześniej dystkutując na grupie QQ. :)

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ju zapewne wiecie wyszedł nuż beta global na miui 10 oraz china dev. Testuje ktoś? Ja obecnie testuje MiuiPro 10 8.6.19

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Właśnie widze że już jest do pobrania miui polska dla większości urządzeń oparta na miui10. Daty wydań widze że się różnią.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon @simcold i co teraz skoro nie mam jak odblokować konta MI? Kilkam na swoje wifi i d*pa bo nie pokazuje się klawiatura. Wipe robilem.
Ok działa!

UWAGA DLA POTOMNYCH!

Po aktualizacji do MIUI 10 (robiłem wipe dla jednak świętego spokoju) jeśli macie zabezpieczony telefon kontem Mi to poprosi Was o aktywowanie i podanie hasła. W tym celu należy połączyć się z Wifi i aktywować. Ale, może być tak że klawiatura do wpisania hasła Wam się nie ukaże! Należy wtedy WYJĄĆ kartę SIM, zrobić restart i wtedy działa :D

Edytowane przez Sotom
Działa :D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...