ZduneX25

MIUI 8.1.11

Recommended Posts

Też macie to cholerne powiadomienie od Android System w pasku powiadomień ?

Zaobserwowałem jego pojawiania się w 2 przypadkach.

Dymki chatu - Messenger

Problem z chmurą xiaomi

Ewentualnie jak to wyłączyć ?

Bez tytułu.png

30 minut temu, 0kti napisał:

Zobacz to:
https://play.google.com/store/apps/details?id=co.easy4u.ncleaner

U mnie działa.

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Było już wyjaśniane

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Ta apka zdaje się działać, ale ma jeszcze jakiś Junk Notifications, a mi jedynie zależy na skasowaniu tych Androidowych powiadomien z paska.

Spotify w końcu działa poprawnie na tej wersji. W sensie play i muzyka gra, bez podgłaśniania.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Update do Oreo zmienia Android ID. Widocznie przy Android Pay dane karty pozostają na serwerach Google, więc z tym akurat nie ma problemu. 
A możesz coś przybliżyć bo nie mogę sobie z tym poradzić?
Pozdrawiam

@Acid Jedyny błąd jaki zauważyłem przy tej wersji (oczywiście po 3-ciej instalacji ...) to opóźniona reakcja czytnika linii papilarnych. Na 7.12.7 reakcja jest natychmiastowa, a na 8.1.11 v2 opóźnienie wynosi 1-2 sekundy co może nie jest zbytnio uciążliwe no ale mam nadzieję, że będzie naprawione przy następnej aktualizacji. 

Bateria przy tej wersji jak najbardziej na plus. Nie mam takiego odczucia, że bateria ginie w oczach :)

A czy istnieje szansa na poprawę powiadomień z Tidala (czcionka)?
Swego czasu była akcja ze Spotify, ale tam chyba rozwiązano problem.

O ile problem leży w MIUI, a nie samej aplikacji.

4592c004ec1c96d1f70e809535b1617e.jpg

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Edited by don_kamillo

Od niedawna w Polsce funkcjonuje wirtualny operator komórkowy Folx. Mają numerację zaczynającą się od liczby 450. @Acidczy jest możliwość, aby przy kolejnych aktualizacjach te numery były poprawnie rozpoznawane i grupowane w dialerze? Obecnie grupowanie poszczególnych sekcji wygląda jak dla numerów stacjonarnych.

Spotify wygląda u mnie identycznie.

a mnie po instalacji wykasowało z pulpitu MiFit, i nawet nie mogę ew. od nowa zainstalować (błąd 505 wyskakuje) - normalnie mam niewidzialną ikonkę :-( help...?

początkujący ze mnie użytkownik, ale pierwszy raz od czasu jak mam to urządzonko coś takiego po aktualizacji mi wyskoczyło i dlatego pomocy szukam, z góry przepraszam za wszelkie :shock:

19 godzin temu, 0kti napisał:

No niestety nie zgodzę się, że Wy nie mieliście problemu z ładowaniem nie oznacza że go nie było, tym bardziej ze kilka osób pisało o tym... w dodatku , robiąc wipe, ponowną instalację i wipe, nadał ładował z ok 350-450mA (testowanie na różnych ładowarkach, kablach i powerbankach z qc3) dopiero ponowny reset telefonu, bądź włączenie i wyłączenie go, podczas ładowania poskutkowało i telefon ładuje ze średnią 1800mA

@don_kamillo
To chyba nawet ja pisałem :-D
Bo Spotify działa ok, od razu po podłączeniu słuchawek. Ale belka jest popsuta, jak na załączonym obrazku.

• Like 1

Wie ktoś może co daje ta aktualizacja asystenta MIUI? Po akceptacji nie da sie korzystać z asystenta, a update trwa w nieskończoność (cala noc czekałem, nic to nie dało). Opcja dostępna na samym dole asystentacf3febd94115cbec1790b54b82375a4d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Dnia 16.01.2018 o 07:42, don_kamillo napisał:

To jest wina motywu. Ja mam tak np z aplikacją muzyka od Sony. Na standardowym motywie jest ok na innym już nie

48157982002776cb94f38ed37afccd81.jpg8ccebac488dfd71e41b129d31cf725d7.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
  • Like 1

Czy tylko ja mam wrażenie, że co tydzień system staje się coraz mniej stabilny? Aktualizuje za każdym razem jak wyjdzie wersja tygodniowa. Zaczynałem od  MIUI 7.10.12, tyle co pamiętam to nie zdarzały się tam zbytnie crashe aplikacji, takich jak YouTube czy nawet aplikacja aktualizacji od miui. To może być spowodowane tym że nie robię fullwipe co jakiś czas? 

MIMAX2

Edited by dasmat

9 godzin temu, uremytoy napisał:

To jest wina motywu. Ja mam tak np z aplikacją muzyka od Sony. Na standardowym motywie jest ok na innym już nie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Chyba nie, bo wprawdzie na screenie nie jest motyw domyślny, ale na domyślnym wyświetla się tak samo źle (nieczytelna czcionka). W sumie na każdym jasnym.

Nie pytałbym, gdyby na domyślnym motywie działało dobrze.

Dopytam też: mam błąd pobierania motywów (pobieranie nieudane 4001). Błąd chińskich serwerów?

Przepraszam za offtop ale chciałem zapytać:

@Acid wg opublikowanego changelog do wersji 8.1.18 w Globalu będzie FIX - Battery draining very fast when the device is in idle mode.
Jest to wielce wyczekiwane
Czy posiadasz wiedzę, czy będzie to wprowadzone także do China?

Zle miejsce, wiem, ale @Acid moze na probe wydacie xiaomi.eu na bazie global? China ostatnio ma mase bledow, a skoro predzej czy pozniej zmiana bazy nas czeka to taka beta bety by byla dobra. :)

• Like 7

Chętnie bym przetestował tak mariaż xiaomi.eu i globala :). Szczególnie, że ten system powiadomień z china dev jest mocno kulawy.

• Like 3

Jakoś nie mogę ustawić rozdzielczość zdjęcia w aparacie.
O ile dla video jest tak do zdjęcia jakoś nie mogę znaleźć.

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Nie ma czegoś takiego od dawna, wyparowało, został kadr (standardowy/szeroki) + jakość zdjęć. Ostatnio też szukałem i zonk.

@0kti@abc00 co do aparatu polecam GCam5.1.016-Arnova8G2-v1.2 ;) aparat w Redmi 4X znacznie się poprawił. Root wymagany, bo trzeba edytować plik systemowy żeby odpalić Camerę Google albo pobrać moduł do Magisk.

Tracę już cierpliwość do tych kulawych powiadomień. Jak się kilka tygodni temu (jakoś w grudniu chyba, albo w listopadzie) popsuło, tak ciągle jest źle i nie zanosi się, aby miało być lepiej. Dotyczy to nawet Whatsappa, z którym wcześniej nigdy takich problemów nie było. Cholerna kasza jaglana! :(

Edited by latet
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.