ZduneX25

MIUI 8.1.11

Recommended Posts

Google Mapy przestały współpracować z gps, pojawia się komunikat "Pobieranie lokalizacji" i tak non stop. Uprawnienia są, ponowna instalacja też nie pomaga, czyszczenie cache itp też nie pomaga. Może ktoś miał ten problem?

Wiecie gdzie szukać ustawień powiadomień tych z Oreo,a nie z miui? Nie mogę zmusić aplikacji twittera do powiadomień z dźwiękiem i wibracją na MI6. Rom to global beta Oreo

Sorry za delikatny off-top :)
Czy ktoś mógłby mi wyciągnąć z systemu aplikacje Nagrywanie ekranu i dyktafon i je podrzucić? Najlepiej z andka 7.1.

Z góry dziękuję. 

@abc00 mam ściągnięty rom tylko nie wiem gdzie te aplikacje się znajdują. Wszystkie przetrzepałem i nigdzie ich nie widzę. 

Uważajcie na zmienianie motywów na 8.1.11 :-)

Ja zmieniłem sobie właśnie na pierwszy lepszy z aplikacji Motywy i tak fajnie motyw mi się ustawił, że miałem czarny ekran, nic się dało zrobić. Jedyne przyciski jakie były widoczne to te po przytrzymaniu Power :-) Dobrze że miałem kopię zapasową w TWRP bo kompletnie nic się nie dało zrobić.

Być może inni nie mają tego problemu ale wolę o tym przypadku napisać.

P.S.

Zmiany poszczególnych elementów motywu jak ikony itp. nie wpływa negatywnie, tylko zmiana całego, kompletnego motywu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

@abc00 według mnie ma dużo wspólnego, miui.eu w ustawieniach nie rózni się od globala,a ja nigdzie nie mogę się doszukać tych ustawień.

Po aktualizacji na 8.1.11 nie sprawdzałem czy działa mi skaner. Po prostu go nie używam tak często. Wczoraj dostałem powiadomienie o dostępnej aktualizacji systemu, i było to 8.1.11 V2, gdzie było właśnie napisane, że jest już naprawiony skaner i pilot. Pobrałem, zainstalowałem, i sprawdziłem. Skaner nie działa, pilot zaś tak. Zainstalowałem skaner z linku podanego gdzieś tu, i zadziałał, lecz jest inny problem. Na ostatniej karcie pojawił mi się właśnie skaner i polot jako sklonowane, lecz ja ich nie klonowałem. W menu klonowanych aplikacji nawet ich nie ma, zaś z pulpitu nie idzie tego usunąć. Jest na to jakieś rozwiązanie, które przeoczyłem?

@sp4ubw dokładnie takich. Tylko flamingo daje dostęp do tych powiadomień. Poczytałem na MIUI.en i to jest bug chyba

Screenshot_2018-01-14-13-43-33-533_com.android.settings.pngScreenshot_2018-01-14-13-43-28-980_com.samruston.twitter.png

Edited by zbiecik

Dnia 14.01.2018 o 13:09, MaxPrime napisał:
Uważajcie na zmienianie motywów na 8.1.11 :-)

Ja zmieniłem sobie właśnie na pierwszy lepszy z aplikacji Motywy i tak fajnie motyw mi się ustawił, że miałem czarny ekran, nic się dało zrobić. Jedyne przyciski jakie były widoczne to te po przytrzymaniu Power :-) Dobrze że miałem kopię zapasową w TWRP bo kompletnie nic się nie dało zrobić.

Być może inni nie mają tego problemu ale wolę o tym przypadku napisać.

Może coś nie tak z motywem było, ja zmieniałem motyw na v1 i v2 i podobnych problemów nie było.

Wysłane z MI6

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Być może nie był dostosowany pod andka 8.0 , nie wiem. Co ciekawe po przywróceniu z kopii i zainstalowaniu od razu wersji V2, nie mam drenażu baterii przez RCS Android System :-)

Wczoraj dostałem powiadomienie o dostępnej aktualizacji systemu, i było to 8.1.11 V2, gdzie było właśnie napisane, że jest już naprawiony skaner i pilot.

Było coś takiego? Nie dostałem tej aktualizacji

Potwierdzam problem z szybkim ładowaniem - restart w moim przypadku rozwiązał problem. Mi Pilota nie używam, ale sprawdziłem, i nie działa. Powiadomienie o aplikacji działającej w tle irytujące - ale da się przyzwyczaić. Ogólnie: nie polecam aktualizacji ;)

Restart nic nie pomaga, sprawdzałem już wcześniej
Restart z podłączoną ładowarką pomaga.
Pozdrawiam

Nie można włączyć BT przez zaplanowane zadania, na noc mam ustawione wyłączenie bt. Pomaga restart telefonu. Ktoś miał podobnie?

System ogólnie zwolnił, częściej klatkuje. Ale jest jedna rzecz - Gboard. Da się coś poradzić na tego potężnego laga klawiatury? Czy to wina aplikacji czy MIUI? 

Jako przykład, odpalam messengera, klikam w okienko rozmowy, pojawia się klawiatura i przez 5 sekund nic nie da się zrobić, zawiesza się. Po tym czasie można już pisać normalnie. Ale lag jest po każdym odblokowaniu telefonu. 

Nie można włączyć BT przez zaplanowane zadania, na noc mam ustawione wyłączenie bt. Pomaga restart telefonu. Ktoś miał podobnie?

To chyba nie jest kwestia zaplanowanych działań. Jak się włączy i wyłączy bt, to u mnie nie działa. Chociaż ikonka się pali. Trzeba włączyć telefon na włączonym bt.

Do tego poprawki raczej nie będzie. Po aktualizacji systemu operacyjnego do Oreo zmieniły się zasady dotyczące Android ID. Twój telefon ma teraz inny identyfikator, musisz na nowo skonfigurować aplikacje, które na tym bazują - m.in. wirtualną kartę płatniczą.
Hm nieprawda. Update do oreo nie zmienia nic. Płatności AP działają.

Wysłane z MI 6

Mi Note 3 na sofcie v2 pojawiła się znów w ustawieniach pozycja ODBLOKOWANIE TWARZĄ lecz niestety całkowicie nie działa - wywala błąd .
A może treść tego błędu?

Wysłane z MI 6

45 minut temu, Acid napisał:

Hm nieprawda. Update do oreo nie zmienia nic. Płatności AP działają.

Update do Oreo zmienia Android ID. Widocznie przy Android Pay dane karty pozostają na serwerach Google, więc z tym akurat nie ma problemu. 

Dnia 13.01.2018 o 09:47, Soren napisał:

Dla równowagi mocy napiszę że na globalu po aktualizacji działą zarówno skaner jak i mi pilot. Jakby kogoś interesowało ;)

Zaczynam się sam zastanawiać nad powrotem na global. Nie potrzebuje aktualizacji co tydzień, a custom na bazie stocka który wymyśla swoje bugi to trochę słabo :/. Jedyne czego się obawiam to pogodzenia tego z root i TWRP. Jeśli dogrywasz takie rzeczy do globala to czy mógł byś porównać na ile bardziej jest to problematyczne względem xiaomi.eu? Np. Co trzeba ponawiać co instalację, czy trzeba każdorazowo od nowa nagrywać TWRP czy da się zaktualizować bez ruszania partycji (nawet MiFlash)?

Edited by Karls

Guest
This topic is now closed to further replies.