ZduneX25

MIUI 8.1.11

Recommended Posts

@Uri0500 już widzę, że powoli się pojawiają na serwerze

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na 8.1.11 v2 Redmi Pro dalej to samo ze skanerem. Odpala się, prosi o dostęp do danych i aparatu na 2 sek jest obraz po czym FC. Pomaga mirror apk od Acida tylko. 

8 minut temu, tekjow napisał:

Jak rozróżnić obie wersje?

dzisiejsza data uploadu oczywiscie

Edited by _mARk_

@maciek04 https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.1.11/

@latet - na początku tematu pisałeś, że nie działa blokowanie numerów - na mi note 2 wszystko ok, numery się na całe szczęście filtrują :P Jedyna różnica jest taka, że na liście ostatnich połączeń pojawiła się nowa pozycja "Historia blokowanych numerów"

Edited by abc00

Zaktualizowałam swojego Redmi Note 5A i tak jak aplikacje typu dialer, pogoda, kontakty odpalają się, to facebook, messenger i youtube nie chcą, wywala z powrotem na pulpit z informacją "Aplikacja X przestała działać"

Czy na Miui Polska root można tylko za pomocą supersu z wątku czy jeszcze tzw. magiskiem?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

13 hours ago, Soren said:

Dla równowagi mocy napiszę że na globalu po aktualizacji działą zarówno skaner jak i mi pilot. Jakby kogoś interesowało ;)

Czy na globalu działają powiadomienia i backup? Bardzo proszę sprawdzić jeszcze czy działa historia połączeń w dialerze. Jeśli powiadomienia działają bez zarzutu to myślę, że trzeba będzie przejść na globala, w końcu to kluczowa funkcja systemu.

O co chodzi z lepszym zarządzaniem ram w china/eu? Global ma większe limity process killera czy coś innego?

1 godzinę temu, mariczkus napisał:

Zaktualizowałam swojego Redmi Note 5A i tak jak aplikacje typu dialer, pogoda, kontakty odpalają się, to facebook, messenger i youtube nie chcą, wywala z powrotem na pulpit z informacją "Aplikacja X przestała działać"

Na Mi 5X wszytko mi się posypało. Full Wipe pomógł. Coś to "v2" nie dokończa dobrze wyszło... 

Na Redmi Note 3 Pro (kenzo) Pilot Mi wywalał się. Przywróciłem z kopii aplikację z romu 8.1.4 i działa! Wersja niby ta sama a zaczęło działać.

Wg opisu zmian nie będę instalował v2. Jak działa, to po psuć.

Mi Note 3 na sofcie v2 pojawiła się znów w ustawieniach pozycja ODBLOKOWANIE TWARZĄ lecz niestety całkowicie nie działa - wywala błąd .

Czy jest szansa na naprawę kolorów diody Redmi 4X odblokowanych dawno temu i nadal polowa jest tylko sprawna?

Czy możecie dodać dt2w na Redmi 4X?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Dlaczego po aktualizacji pojawiła się aplikacja czyszczenie skoro taką samą jest w Panelu sterowania. Mogę ta nową aplikację usunąć? Funkcjonalność panelu się nie zmieni?

Screenshot_2018-01-14-08-06-58-835_com.miui.home.png

5 godzin temu, fckmonsta napisał:

Dlaczego po aktualizacji pojawiła się aplikacja czyszczenie skoro taką samą jest w Panelu sterowania. Mogę ta nową aplikację usunąć? Funkcjonalność panelu się nie zmieni?

To tylko skrót. Możesz usunąć.

Edited by mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem. Brawo!

Mój Mi6 po aktualizacji ładuje się z takimi parametrami 6.57V 0,46A.

Dzisiaj podczas nieudanej próby płacenia w aptece (Android Pay) na terminalu wyskoczył komunikat karta nierozpoznana.

Kiedy można się spodziewać jakiejś poprawki ??

Edited by cetra

Zauważyłem że szybkie ładowanie działa prawidłowo jeżeli zrobimy restart przy podłączonym ładowaniu. Sprawdzone na Mi6.
Pozdrawiam

Zauważyłem że szybkie ładowanie działa prawidłowo jeżeli zrobimy restart przy podłączonym ładowaniu.

U mnie niezależnie jakbyś restartował to z szybkiego ładowania miałem tylko ikonę, a prąd był na poziomie około 800mA. Szybkie ładownie ruszyło u mnie po ponownym wrzuceniu w twrp paczki z systemem i wyczyszczeniu dalvik i cache

Tapatalk - Xiaomi Mi6

31 minut temu, cetra napisał:

Dzisiaj podczas nieudanej próby płacenia w aptece (Android Pay) na terminalu wyskoczył komunikat karta nierozpoznana.

Do tego poprawki raczej nie będzie. Po aktualizacji systemu operacyjnego do Oreo zmieniły się zasady dotyczące Android ID. Twój telefon ma teraz inny identyfikator, musisz na nowo skonfigurować aplikacje, które na tym bazują - m.in. wirtualną kartę płatniczą.

Jest coś na rzeczy z tym QC w Mi6 - niecałe 60% baterii ładowało mi ponad godzinę.

Do tego poprawki raczej nie będzie. Po aktualizacji systemu operacyjnego do Oreo zmieniły się zasady dotyczące Android ID. Twój telefon ma teraz inny identyfikator, musisz na nowo skonfigurować aplikacje, które na tym bazują - m.in. wirtualną kartę płatniczą.
Faktycznie coś w tym musi być, bo po instalacji aktualizacji musiałem przeinstalować aplikację bankową. Płatności NFC jeszcze nie sprawdzałem, bo raczej rzadko z tego korzystam.

To samo dotyczy np. Spotify i wszystkich aplikacji, które traktują telefon jako "zaufane urządzenie" na podstawie jego Android ID. Potrzebna jest rekonfiguracja.

Szczegółowe info o zmianie polityki Android ID w Oreo jest tutaj: https://android-developers.googleblog.com/2017/04/changes-to-device-identifiers-in.html

W TitaniumBackup jest opcja przywrócenia poprzedniego Android ID, ale znalazłem ją po fakcie, więc nie wiem czy zadziała ;)

Edited by gasie

Mój Mi6 nie ma problemu z ładowaniem. Ale zauważyłem drenaż baterii przez "RCS Android System". Z tego co czytałem jest to aplikacja systemowa polepszająca jakość połączeń i komunikacji SMS/MMS ale bateria przez to leci dość szybko ...
Dodam, że tego problemu nie miałem na v1 8.1.11

A działa wam serwer FTP? U mnie się odpala, ale nie można się z nim połączyć.
Pozdrawiam

Nie wiem, czy w Niemczech można płacić z Android pay, ale wczoraj spróbowałem i wyskoczył błąd. Niestety głupi ja- nie sprawdziłem czy działa przed przejściem na oreo.

1 godzinę temu, gasie napisał:

Hmm. Według mnie to działa trochę inaczej. Wszystkie ustawienia kart są zapisane w googlu bo po reinstalacji aplikacji android pay mam karty dostępne bez jakiejkolwiek konfiguracji.

Sprawdzę  na 100% czy po reinstalacji działa andrid pay dopiero w jakimś sklepie ale to raczej jutro.

PS. z aplikacji bankowych mbank, bzwbk, t-mobile u mnie działają bez jakiejś ingerencji wyjątkiem jest aplikacja ING która prowadzi do ponownej aktywacji.

Co do ładowania, przy podłączonej ładowarce, po restarcie tel. mogę potwierdzić że jest lepiej tzn 6,77V 2,56A

Edited by cetra

Guest
This topic is now closed to further replies.