ZduneX25

MIUI 8.1.11

Recommended Posts

MIUI 8.1.11

• Aktualizacja MI6 do Androida O (bez OTA, info poniżej)
  • Edytor upiększania zdjęć (Mi Note 3)
  • Szybkie wybieranie (możliwość dodania numeru do cyfry klawiatury wybierania)
  • Poprawione powiadomienia w trybie poziomym dla ekranów full display
  • Poprawki tłumaczenia
  • Naprawa błędu skanera i mi wideo
  • Bez aktualizacji do MIX2 – testy Androida O
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-01-12-07-37-48.png

Aktualizacja Androida w MI6/MIX2

Od 8.1.11 MI6 otrzymuje aktualizację do Androida O (8.0). Instalacja na wersję 7.12.7 (Android N 7.1) nie wymaga wipe, aczkolwiek zalecane jest wykonanie kopii /data w TWRP (bez internal storage). W przypadku problemów powrót do poprzedniej wersji Androida wymaga jedynie instalacji 7.12.7 i przywrócenie /data w menu Restore TWRP. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać i będą sukcesywnie i w miarę możliwości poprawiane. Do zainstalowania aktualizacji wymagane jest posiadanie TWRP 3.2.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

10 minut temu, FromWP napisał:

Nie zainstalowałeś z apkmirror? To teraz chyba full wipe cię czeka

Nie każdy śledzi forum i czyta wszystkie strony. Ale nie trzeba robić full wipe. Ja zainstalowałem najpierw obecny ROM a potem pobrałem i zainstalowałem z apkmirror aplikację skanera i działa to co wcześniej wywalało błąd (zarówno wizytówka jak i dokument).

@virusek90 dlatego zacytowałem Najprawdopodobniej  Acid niezbyt ściśle to napisał i pomaga albo full wipe, albo instalacja z apk. Samo sie nie naprawi.

W mi6 jest bug. Kiedy przewijam widget z kontaktami na ekranie (muszę przewijać, bo wszystkie kontakty na jednym widoku się nie mieszczą) to włącza mi się funkcja wyszukiwania. Co ciekawe nie mam w ustawieniach gestów tego ustawionego. W jakimś innym wieku Oreo też to było.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Redmi note 3 pro, bez problemu, skaner działa ale trzeba ręcznie zainstalować aplikację przed lub po instalacji aktualizacji.

Nie działa blokowanie połączeń (czarna lista). Połączenia z numeru na liście nadal w najlepsze "dzwonią".

2 godziny temu, Grzesiuso napisał:

W Gmail nadal podwójne ikony powiadomień.

Ja już od n czasu mam podwójne powiadomienia z gazata.pl i z tvn24. W tej pierwszej jest jeszcze czasem tak, że po kliknięciu w powiadomienie z artykułem aplikacja się nie otwiera.  Zaczynam wątpić czy to się kiedykolwiek poprawi.

Proszę o pomoc przy Oreo na Mi6.
Zainstalowałem jest wszystko okej tylko na pasku powiadomień dostaje powiadomienie z zieloną ikonką jakby z Menadżera, że dana aplikacja np otwiera się w tle czy coś. Jak to wyłączyć bo drażni?

Zainstalowałem jest wszystko okej tylko na pasku powiadomień dostaje powiadomienie z zieloną ikonką jakby z Menadżera, że dana aplikacja np otwiera się w tle czy coś. Jak to wyłączyć bo drażni?
Faktycznie +1

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Odnoszę wrażenie jakby telefon uruchamiał się dłużej po restarcie.
Aplikacje też otwierają się dłużej.

Tapatalk - Xiaomi MI 6

[mention=26536]0kti[/mention] Też miałem takie odczucie, zrobiłem restart telefonu i jest lepiej.
Restart już robiłem ale niewiele to pomogło.

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Mój Mi6 nie ma problemu z ikonkami na pasku powiadomień, że jakaś aplikacja jest uruchomiona w tle. Aplikacje uruchamiają się szybko (porównywalnie jeżeli nie szybciej niż na 7.1.1).

Telefon uruchamia się tyle samo co na nugacie, a w zasadzie szybciej o około sekundę. Na Nugacie było to 17s, na Oreo jest 16s. Co prawda na innym romie mam 14-15s ale to alfa więc tak może być.

Właśnie aktualizuję 8.1.11 Global dla Mi6. Zobaczymy czy będzie różnica w stosunku do Xiaomi.eu ;)

5 minut temu, Zenderable napisał:

Właśnie aktualizuję 8.1.11 Global dla Mi6. Zobaczymy czy będzie różnica w stosunku do Xiaomi.eu ;)

Daj znać co i jak.

4 godziny temu, fps napisał:

Nie mam u siebie czegoś takiego.

7 godzin temu, Grzesiuso napisał:
W Gmail nadal podwójne ikony powiadomień.

Na MI6 jest jedna ikona, przed chwilą miałem okazję się przekonać.

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Po aktualizacji, niedziałające i tak poprawnie powiadomienia WhatsApp przestały podświetlać ekran oraz nie uruchamia się dioda powiadomień. Na kilkadziesiąt wiadomości telefon zareagował prawidłowo może 3 razy. 

2 minuty temu, przemekamag napisał:

Po aktualizacji, niedziałające i tak poprawnie powiadomienia WhatsApp przestały podświetlać ekran oraz nie uruchamia się dioda powiadomień. Na kilkadziesiąt wiadomości telefon zareagował prawidłowo może 3 razy. 

Faktycznie, nie ma podświetlenia, dioda nie świeci, powiadomienie znika samoczynnie po kilkunastu sekundach.

Taka ciekawostka co do Antutu na Mi6 wykręciłem blisko 186k :o

Ktoś coś wie jak pozbyć się tego powiadomienia na pasku ;x ?

Guest
This topic is now closed to further replies.