Skocz do zawartości

Aliexpress DHL Mi Global Store


Rurminator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakupić telefon przez aliexpress. Sprzedawca Mi Global Store oferuje przesyłkę European Union Express DHLem za 21$ zachęcając "Customs Duty free". Czy ktoś z was zamawiał w ostatnim czasie z taką formą przesyłki i mógłby się podzielić wrażeniami? Według gif'a przesyłka najpierw leci do Wielkiej Brytanii a stamtąd do innych krajów europy, w ten sposób ma ominąć VAT. Jak to jest z tym DHLem i polskimi celnikami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście jest tak jak to przedstawiają, sytuacja analogiczna do Priority Line z GB - tylko, że tu realizacja za pomocą DPD UK, a na końcu PL. Jedna z lepszych metod o ile wszystko przebiega zgodnie z planem i w jakiś rozsądnych terminach. Niestety chińczyki potrafią robić różne niefajne numery, łącznie ze zmianą metody transportu i ryzyko kupowania u nich duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak masz tak doradzać to lepiej nie doradzaj. Wiem jaka jest droga przejścia. Przesyłka była nadana przez UPS z Chin do Anglii. Jest tam od 2 dni. Mam następny nr DHL  z Anglii do Polski. Tyle że ten numer nie zmienia statusu od początku nadania. Wg sprzedawcy przesyłka miała być u mnie po 8 dniach roboczych, maksymalnie. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego na Ali w śledzeniu jest status że " zamówienie zakończone" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Ok.

Nie zapomnij tylko napisać, że doszła i jesteś zadowolony.

Ja w żadnym sklepie na Ali nie widzę 8 dni, jest 8-15 i 10. Chodzi o dni robocze od nadania przesyłki.

 

Screenshot_2018-10-03-13-35-48-564_com.alibaba.aliexpresshd.png

Chyba że ja nie umiem liczyć. 3-5 dni robocze do Anglii i 2-3 do kraju docelowego. To max chyba będzie 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tpawel napisał:

@Rzepek2 Daj już spokój. Wyjaśnili Ci na forum telchina że nie masz racji z terminami to spamujesz gdzie indziej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

A ty co, sledzisz mnie czy obrońca Chin? 

2 godziny temu, wojtom napisał:

tak pisał przedmówca, w tej chwili jest jakieś święto w Chinach i wszystko stoi (u nich święto to święto) rozumiem Twoją frustrację, jednak kupując w Chinach należy uzbroić sie w cierpliwość nawet przy kurierze, paczka może iść kilka dni dłużej

Jedna rozsądna opinia. Dzięki. Wiem że to trochę trwa. Robię zakupy u nich już od kliku dobrych lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rzepek2 napisał:

A ty co, sledzisz mnie czy obrońca Chin? 

Wątpię, aby ktokolwiek Cię śledził, ale jeżeli masz jakieś manie prześladowcze, to polecam wizytę u psychiatry :). To jest internet ludzie siedzą na różnych forach i nie trzeba śledzić kogokolwiek, aby rzucił się komuś płaczliwy temat/post...

37 minut temu, rzepek2 napisał:

Jedna rozsądna opinia.

Szczerze? To 2, @dzidexx napisał Ci DOKŁADNIE to samo i to nawet 2x, więc suma summarum 3 :).

Przypominam także, że każdego obowiązuje regulamin forum i upominam, że pisanie posta pod postem (tzw. double post) jest tutaj traktowane jako spam :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzepek2 rozkreciles tam gownoburze, rozkreciles tą samą tu. Alzheimera nie mam żeby nie pamiętać co czytałem dzień czy dwa wcześniej.
Dziwi mnie to, że piszesz że kupujesz już od kilku lat w Chinach a próbujesz robić krucjatę z powodu nie dostarczenia w tydzień paczki. Tak jak pisał kolega przede mną, paczka musi pokrążyc trochę żeby zgubić ślad po sobie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 o 08:59, rzepek2 napisał:

Szczerze odradzam tego sprzedającego. Zamówiłem przesyłkę z dopłatą za DHL. Minęło 2 tygodnie. Sprzedający milczy. Numer przesyłki fałszywy. A w trackingu na stronie Ali jest info ze transakcja zakończona. 

No i jak daj znać co dalej - czy przesyłka doszła czy udało się ominąć VAT? Też chce zamówić u niego telefon bo ma 25$ tańszy niż Goldway ale zawsze zamawiałem u Goldway więc mam trochę obaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam
Planuję kupić telefon na Ali.
Konkretnie:
814,13 zł | Globalny wersja Xiaomi Redmi uwaga 7 4 GB 64 GB Smartphone Snapdragon 660 Octa rdzeń 4000 mAh 2340x1080 48MP Dual Camera telefon komórkowy
https://s.click.aliexpress.com/e/fTVrW5x

Jaki typ przesyłki polecacie wybrać?
Darmowa czy DHL?
Jeżeli wybiorę darmowa mogę liczyc na opłaty celne? DHL podobno też pobiera jakieś opłaty

Proszę o rade

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...