Skocz do zawartości

Xiaomi MI8


2zerozero7

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, rock'n'rolla napisał:

Nezumi zauważyłem, że już któryś raz sam sobie zaprzeczasz a potem tłumaczysz to rzekomymi skrótami myślowymi, tudzież koniecznością czytania między wierszami. To co napisałeś wcześniej - "iPhone miał Retine, nie IPS" to błąd rzeczowy a nie skrót myślowy, więc się nie tłumacz pokrętnie. 

Jakie tłumacz pokrętnie? Retina nie jest IPS w swoim znaczeniu, Retina to Retina, podstawą jest albo IPS, albo OLED, ale nadal jest to Retina...

1 minutę temu, tpawel napisał:

Poprostu nie potrafisz napisac: tak myliłem sie. I juz

Nie bój się, jeżeli się pomylę, to się do tego przyznam. 

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

Retina to jest IPS lub OLED a nazwa Retina to nazwa handlowa. Nie pogrążaj się.

Apple stosuje nazwę "Retina" do określenia wyświetlacza. Tak działa rynek. Jeżeli Apple używa tego określenia, to wypadałoby też go używać. To jest proste...  W takim razie, trzeba by pisać, że Samsung używa OLED, a nie AMOLED, że LG w V30 ma OLED, a nie P-OLED,  że Xiaomi używa FaceID, a nie 3DFaceUnlock etc... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retina to nazwa handlowa zaklepana przez Apple i nie dotyczy rodzaju wyświetlaczy, ale zagęszczenia pikseli (większego, niż w typowych wyświetlaczach). Zatem może to być zarówno panel IPS, jak i OLED.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Viara napisał:

dobra przestańcie gadać o jakiś raptorach bo to bez sensu jest... jest jakieś potwierdzone info już kiedyś EE będzie w sprzedaży? bo zwykłą wersje mi8 można już na ali wyłapać za 520~ bez przesyłką bez VAT

Właśnie sam się nad tą opcją zastanawiałem, myślę tylko czy zamieniać LG V30 na Mi8... No i dochodzi jeszcze dylemat jeśli już zmieniać telefon to może Note 8 albo Oneplus 6. Szkoda że jeszcze nikt tutaj nie ma Mi8, czekam z niecierpliwością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już machnąłem ręką na Mi 8 (znowu cyrki z dostępnością, jak za czasów Mi5) i zamieniam Mi Note 2 na Mate 10 Pro 8-)

Mi 8  trochę mnie rozczarował brakiem sensownej szczelności obudowy, brakiem IRDA, brakiem czytnika pod ekranem (bo nie wiadomo kiedy EE będzie dostępny), USB 2.0, bez transmisji obrazu. A "ulepszony" EE ma mieć baterię okrojoną do 3000 mAh, pewnie po to, żeby atrapa płyty głownej się zmieściła (bez sensu).

Ech, szkoda, że Mix 2S też nie ma irda, bo tak pewnie bym Mixa wybrał, no ale wyszło, że w tych pieniądzach mam Mate 10 Pro z certyfikatem szczelności, podczerwienią, USB 3, baterią 4000. Trochę szkoda, bo polubiłem Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, R_ade_K napisał:

Ja już machnąłem ręką na Mi 8 (znowu cyrki z dostępnością, jak za czasów Mi5) i zamieniam Mi Note 2 na Mate 10 Pro 8-)

Mi 8  trochę mnie rozczarował brakiem sensownej szczelności obudowy, brakiem IRDA, brakiem czytnika pod ekranem (bo nie wiadomo kiedy EE będzie dostępny), USB 2.0, bez transmisji obrazu. A "ulepszony" EE ma mieć baterię okrojoną do 3000 mAh, pewnie po to, żeby atrapa płyty głownej się zmieściła (bez sensu).

Ech, szkoda, że Mix 2S też nie ma irda, bo tak pewnie bym Mixa wybrał, no ale wyszło, że w tych pieniądzach mam Mate 10 Pro z certyfikatem szczelności, podczerwienią, USB 3, baterią 4000. Trochę szkoda, bo polubiłem Xiaomi

Miałem Mate 10 Pro i niestety aparat a konkretniej filmy to była jakaś kpina więc zmieniłem na V30, ah... Whatever, nie ma telefonu idealnego dla mnie, wiecznie coś nie pasuje ale wygląda na to że zamówie Mi8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że Mate kręci takie se filmy, niemniej cała reszta mam wrażenie, że jest (niestety) na korzyść Mate względem Mi 8. O procu i ramie nie wspominam, bo poza maniakami cyferek i milisekund, to od 4 GB RAMu i Snapa 820, chyba mało kto widzi różnicę w szybkościach telefonów.

A przecież Xiaomi powinien co najmniej dorównywać zeszłorocznym flagowcom, jeśli nie przewyższać. A tu cała para poszła aparat foto i ekran. Owszem obecnie większość jara się proceseorm, pamięcią, aparatem foto i ekranem, ale przecież to nie wszystko. Skoro wykastrowali go z jacka, to mogli chociaż poprawić szczelność (jak OP6 - chociaż tam jack został) czy dla równowagi dać nowszy port USB, skoro dają ceramikę, to czemu poskąpili na druciku do indukcji itp itd...

Zresztą mogę tak gderać, ale muszę przyznać, że gdyby była pewność zdobycia EE przed wakacjami, to zapewne bym poczekał, a tak jest jak jest :)

Edytowane przez R_ade_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snap 845 jest ponoć oszczędny, z drugiej strony, z Amoledem to nigdy nic nie wiadomo - jak będziesz dużo czarnego/ciemnego wyświetlał, to pociągnie dłużej.

Dużo też zależy od systemu.

Patrząc po tym co piszą o OP6, ludzie wyciągają czasy  7 - 8 h SOT na baterii (3300 mAh). Ale to tak jak ze spalaniem aut, więc ja bym zakładał bezpieczne 6 h.

Dlatego przypadku EE, przy braku żarłocznych apek liczyłbym ostrożnie własnie na te 5, może 6 h SOT.

Edytowane przez R_ade_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, R_ade_K napisał:

Czytałem, że Mate kręci takie se filmy, niemniej cała reszta mam wrażenie, że jest (niestety) na korzyść Mate względem Mi 8. O procu i ramie nie wspominam, bo poza maniakami cyferek i milisekund, to od 4 GB RAMu i Snapa 820, chyba mało kto widzi różnicę w szybkościach telefonów.

A przecież Xiaomi powinien co najmniej dorównywać zeszłorocznym flagowcom, jeśli nie przewyższać. A tu cała para poszła aparat foto i ekran. Owszem obecnie większość jara się proceseorm, pamięcią, aparatem foto i ekranem, ale przecież to nie wszystko. Skoro wykastrowali go z jacka, to mogli chociaż poprawić szczelność (jak OP6 - chociaż tam jack został) czy dla równowagi dać nowszy port USB, skoro dają ceramikę, to czemu poskąpili na druciku do indukcji itp itd...

Zresztą mogę tak gderać, ale muszę przyznać, że gdyby była pewność zdobycia EE przed wakacjami, to zapewne bym poczekał, a tak jest jak jest :)

Poniekąd masz rację, mnie akurat dużej różnicy nie robi USB czy brak indukcyjnego ładowania ale to wszystko tak naprawdę jest zależne od własnych potrzeb kto jaki telefon wybierze. P20 Pro zdaje się być konkretnym telefonem ale cena do mnie nie przemawia heheh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko TV ale rzutniki multimedialne, ekrany, rolety i podobny sprzęt. USB 3 przydaje mi się przy szybkim zgrywaniu zdjęć i filmów na pendrive czy bezpośrednim przesylaniu obrazu na monitory czy rzutniki. Fajne bajery, niezbyt kosztowne, więc szkoda, że Xiaomi poskąpiło ich w Mi 8. Tym bardziej, że w innych modelach IR jest, więc pod względem softu mają to ogarnięte.

EDIT: Za to MIUI ma genialnego wbudowanego nagrywacza rozmów telefonicznych. Nie trzeba kombinować z szukaniem zamienników, tak jak mp. w tym Mate :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez R_ade_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wolf napisał:

Wiem, wiem :). Tą specyfikacją (i zdjęciami) jarałem się już w dniu premiery. Ale idąc tym tropem, to w Mi 8 też nie powinno być NFC, bo tu https://www.mi.com/mi8/specs/ też nie zauważyłem, aby coś o NFC napisali. 

No fakt, przejrzałem teraz "gołego" Mi 8, i też nie ma NFC. Ot ciekawostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz kozie śmierć hehe, zamówiłem 6/128gb, wyszło 2160zł ze słuchawkami, adapterem EU i szkłem. Zamówiłem ze sklepu aliexpress Mi Global Store jakby ktoś szukał, oferują opcję z wysyłką bez VAT no i powinien być myślę do 10dni roboczych u mnie :)

 

https://pl.aliexpress.com/item/Nowy-Oryginalny-Xiaomi-MI-8-128-GB-Snapdragon-MIUI10-S845-Octa-Rdze-Telefon-kom-rkowy-6/32880245247.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3d1e2e0eoMpnOU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lyru332 Rozumiem że z DHL zamówiony? Trochę nie wierzę, że bez VAT bo kiedyś kupiłem z DHL i musiałem walczyć z celnikami i dopłacać... Kupiłem 3 telefony na gearbest i wszystko było bez. Chyba że DHL w Łodzi wali w ch........

 

Swoją drogą... pewne linki do MI 8 bez Vat chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lyru332 napisał:

wysyłką bez VAT

Podałeś dobry link? Bo to co podałeś, nie ma ani słowa o wysyłce bezvatowej do UE, a jedynie o wysyłce Meest do Ukrainy, wysyłka bezvatowa jest tutaj:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Nowy-Oryginalny-Xiaomi-MI-8-6-GB-128-GB-Snapdragon-S845-MIUI10-Octa-Rdze-Telefon-kom/3010045_32882819215.html?spm=a2g17.12010612%2Fitm2home-3.0.0.271d253ebOOUEm

Co może mieć znaczenie przy wysyłce zamówienia.

19 minut temu, paphal napisał:

Trochę nie wierzę, że bez VAT bo kiedyś kupiłem z DHL i musiałem walczyć z celnikami i dopłacać

Bo Twoja paczka szła bezpośrednio z Chin do Polski, ten sklep wysyła paczkę do UE do swojego pośrednika, a ten pośrednik przekierowuje paczkę do Ciebie DHL'em, stąd wysyłka kurierska tutaj trwa ~31-38dni, a nie 3-5dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...