Skocz do zawartości

Xiaomi MI8


2zerozero7

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lex Luthor napisał:

Amoled od Samsung - po historiach w S8 (wypalanie, różowa biel, koszt wymiany w serwisie 1150 zł) współczuję tym, którzy kupią Mi8 w Chinach.

Wysłane z Galaxy S8
 

ale przecież mi 8 EE ma super AMOLED... też się tak wypala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję - głównie chodzi mi o uznanie zaróżowienia ekranu, którego nawet Samsung nie chciał z początku uznawać za wadę. Wypalanie z kolei pojawia się po kilku miesiącach, a z tego co pamiętam to większość sklepów w Chinach oferuje roczne gwarancje. Tu z kolei pytanie co będą wsadzać w ramach naprawy? W Samsungu do ekranu dodają nową baterię i tylną pokrywę, a do tego wykonywany jest test szczelności.

Wysłane z Galaxy S8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Viara napisał:

pisząc współczuje tym którzy kupią mi 8 w chinach masz na myśli czas oczekiwania bo z oddaniem na gwarancję nigdy nie miałem problemu 

Bo przy takich cenach ekranów będą kombinować, aby nie naprawiać, albo będą wstawiać jakiejś miernej jakości podróby w IPS'ach zamiast AMOLEDów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Fajny telefonik i cena bardzo przystępna. Ciekawe czy MIUI można będzie na to wrzucić.

Na OP5T jest dostępne jakieś MIUI. Nawet testerów szukają, jest wątek na xda. Sam nie jestem takim masochistą, żeby wrzucać MIUI, ale chyba to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia "problemu z czymś" bo z tego co wiem, to Mi8 ma być w tym tygodniu w Chinach, po prostu jest taki popyt, że sklepy mają problem z załadowaniem magazynów w UE. Wysyłki z Chin ruszają za jakieś 2-3 tygodnie (np Geek mi odpisał, że za 14 dni zaczną wysyłkę preorderów). Co do Mi8 EE sklepy jeszcze same nie wiedzą, ale obstawiam, że może być jak z Ceramic, ~1msc różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli tylko rozwleczona premiera (potrzebuję faktury do końca miesiąca) oraz brak aptx w Mi 8 SE (kupiłem słuchawki z myślą o tym). Przez was trochę się boję tego Amoleda ale moim zdaniem dostajemy całkiem ładne modele z sensownymi parametrami i cenami. Moim zdaniem można się przyczepić do braku nazwałbym to innowacyjności (oprócz bajerów w EE) i dobrego przemyślenia. Ot poprawne modele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie duze te telefony i kolejny flagowiec z noczem :/

nie wiem jak ludzie obsluguja takie ekrany jedna reką... ja przy 5,1" juz mam nerwa, a rece mam spore (190 wzrostu) :)

ciekawe co jutro pokaze lenovo ze swoim z5... przynajmniej nocza nie bedzie, zas xiaomi ze swoimi flagowcami w tym roku mnie zawiodlo, nic co urywa d...., zas kolejne klony iphone x  :) 

szkoda ze vivo apex nie wyjdzie w takiej formie jak prezentowano na MWC 2018
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, doktor napisał:

nie wiem jak ludzie obsluguja takie ekrany jedna reką...

Zdecydowana większość ludzi ma dwie ręce, a dodatkowo w MIUI jest tryb obsługi jedną ręką i można sobie na chwilę zmienić jak przeszkadza.

 Sporo piszecie o Amoledzie, więc pytanie prawie laika - Które telefony na rynku mają OLEDa? Czy naprawdę to wypalanie Amoledów jest takim problemem? W Samsungu to się mogło zdarzać, ale tego się sprzedało bardzo dużo, a iPhone z IPS był zażółcony.

Zastanawiam się nad tym Mi8 albo czymś innym z ekranem ok. 6 calu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hackmaniak napisał:

iPhone z IPS był zażółcony.

iPhone miał Retine, nie IPS. 

10 minut temu, hackmaniak napisał:

Które telefony na rynku mają OLEDa

np. Huawei Porsche(P-OLED), Nokia 8 Sirocco (P-OLED), iPhone X (OLED), MiNote 2 i Redmi Pro (OLED), LG V30 (P-OLED). Pewnie jest ich sporo więcej....

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tpawel napisał:

Retina u Apple nie odnosiła się do typu wyświetlacza

Retina u Apple odnosi się tak samo jak Amoled, czy P-OLED. Podstawą AMOLEDa, czy P-OLEDa jest OLED, tak samo podstawą Retiny jest IPS lub OLED, więc mówiąc pokrótce, tak, to jest typ, a raczej podtyp. Tym bardziej, że Apple zastrzegło nazwę "Retina" więc wypada jej używać do typu wyświetlacza jaki używają.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi zauważyłem, że już któryś raz sam sobie zaprzeczasz a potem tłumaczysz to rzekomymi skrótami myślowymi, tudzież koniecznością czytania między wierszami. To co napisałeś wcześniej - "iPhone miał Retine, nie IPS" to błąd rzeczowy a nie skrót myślowy, więc się nie tłumacz pokrętnie. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...