Skocz do zawartości

Xiaomi MI8


2zerozero7

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, rock'n'rolla said:

Nie wiem czemu akurat takie obrzydzenie do marki Xiaomi, kiedy większość nowych modeli znanych i cenionych producentów komórek robi dokładnie to samo, przy czym życzy sobie za to sporo więcej kasy niż Xiaomi. Prosze się obrażać w takim samym stopniu na LG, HTC, ONE czy innych, a nie tu wybiórczo nienawiścią w użytkowników Xiaomi ;) Mnie tam to kopiowanie nie zraża, gdyż taki wygląd telefonu mi odpowiada, natomiast już system operacyjny jabłka niekoniecznie. Cenie sobie interfejs MIUI, który dla mnie jest zaletą i jeśli przy tym będzie opakowany w ładnie wyglądającej obudowie (oczywiście wszystko kwestia gustu), to szczerze powiedziawszy będę dużo bardziej zadowolony jako użytkownik Mi8 niż IphoneX. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat oczywiście, jednak nie próbowałbym na siłę przekonywać użytkowników Xiaomi argumentacją o kopiowaniu produktów Apple, wiedząc jak na prawdę wyglądała działalność tej firmy w przeszłości...Osobiście żałuję jedynie, choć to jeszcze nie jest potwierdzone, że nowa seria Mi8 nie będzie wyposażona w bezprzewodowe ładowanie, co wydaje się być conajmniej dziwnym posunięciem ze strony Xiaomi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Test napisał:

Nie wiem czemu akurat takie obrzydzenie do marki Xiaomi, kiedy większość nowych modeli znanych i cenionych producentów komórek robi dokładnie to samo, przy czym życzy sobie za to sporo więcej kasy niż Xiaomi. Prosze się obrażać w takim samym stopniu na LG, HTC, ONE czy innych, a nie tu wybiórczo nienawiścią w użytkowników Xiaomi ;) Mnie tam to kopiowanie nie zraża, gdyż taki wygląd telefonu mi odpowiada, natomiast już system operacyjny jabłka niekoniecznie. Cenie sobie interfejs MIUI, który dla mnie jest zaletą i jeśli przy tym będzie opakowany w ładnie wyglądającej obudowie (oczywiście wszystko kwestia gustu), to szczerze powiedziawszy będę dużo bardziej zadowolony jako użytkownik Mi8 niż IphoneX. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat oczywiście, jednak nie próbowałbym na siłę przekonywać użytkowników Xiaomi argumentacją o kopiowaniu produktów Apple, wiedząc jak na prawdę wyglądała działalność tej firmy w przeszłości...Osobiście żałuję jedynie, choć to jeszcze nie jest potwierdzone, że nowa seria Mi8 nie będzie wyposażona w bezprzewodowe ładowanie, co wydaje się być conajmniej dziwnym posunięciem ze strony Xiaomi.

Mnie zadziwia że ktokolwiek jest zdziwiony kopią iPhone'a. Serio? Przecież od wielu lat Xiaomi jawnie pisało, że się na nich wzoruje. Pamięta ktoś Mi6 i fotki porównawcze z iPhone 7? Zdjęcia lepsze niż z Apple! Sami to prezentowali. 

Też mnie moda na notcha denerwuje, bo to paskudnie wygląda, ale taka jest moda... Wkurza mnie też pakowanie małych baterii, olewanie softów, aktualizacji, hamowanie rozwoju przez gigantów (gdyby taki Samsung chciał to by już w S8 miał czytnik w ekranie, rozpoznawanie twarzy, 4k60fps - chyba dostał, czy super-slowmo 960 fps) ale po co, skoro można wydoić z klientów jeszcze 2-3 lata na kotletach. I to się tyczy wszystkich marek... Czasem ktoś wyjdzie przed szereg, ale nie oszukujmy się że to tylko gra. 

Problem w tym, że innych telefonów nie ma. No dobra, jest Sony z ich XZ i Compactami... NA litość boską, co z tego że kompakt jak 2x grubszy od Mi6 czy P9 :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Przecież spidersweb jest anty-xiaomi. Huawei czy OnePlus też kopiują Apple na potęgę, ale i tak tam dostaje się tylko xiaomi. A ci redaktorzy tam są śmieszni - ten od Xiaomi - Karol Kopańko chyba, to przy recenzji Mi6 jechał po sofcie, bo kupił telefon na aliexpress czy gearbest z syfmiui, a nie chciało się instalować Globala. I nie, to nie jest dobrze napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na zdjeciach to nie ma.


Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Jeśli nie ma irda, to bryndza, byłem zdecydowany na wersję EE, a tak wychodzi, że zostaję z Mi Note 2....

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Viara napisał:

@Nezumibędziesz kupował mi 8?

na pewno nie teraz, może za pół roku jak się ceny unormują. 

 

9 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

No nie jest dobrze napisane... czepiają się nawet tapety, czy bezramkowości jako takiej. SW nie od dziś wiadomo, ze kocha się w Apple i tylko do Apple nie mają zarzutów, a jak mają to jakieś totalne szczegóły, który nie wpływają na ocenę, a jak zacznie wytykać błędy u Apple lub w artykule, to masz zlot nie dość, że wszystkich pracowników sw, to jeszcze ludzi pokroju next'a, który wywyższa Apple pod niebiosa i nie uznaje jakichkolwiek wiadomości, które mówią cokolwiek negatywnego o Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, El Madridista napisał:

Przecież spidersweb jest anty-xiaomi. Huawei czy OnePlus też kopiują Apple na potęgę, ale i tak tam dostaje się tylko xiaomi. A ci redaktorzy tam są śmieszni - ten od Xiaomi - Karol Kopańko chyba, to przy recenzji Mi6 jechał po sofcie, bo kupił telefon na aliexpress czy gearbest z syfmiui, a nie chciało się instalować Globala. I nie, to nie jest dobrze napisane.

Ja już dawno temu wyłączyłem SW w polecanych stronach. To co oni wypisują woła o pomstę do nieba. Kopańko, który nie wie co do końca testuje, Gajewski, który żyje w czasach Windows Phone itd. Szkoda gadać. Na yt widziałem ich film o RN5 i o dziwo był chyba pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było i kto by nie pisał to mamy do czynienia z kopią iPhone X. Nie mam nic przeciwko wzorowaniu się ale jak już wcześniej napisałem będę się czuł jak ktoś kto na siłę chce mieć Iksa a go nie stać na zakup. Dopóki myślałem, że tylko wygląd skopiowali to jako tako mnie to nie raziło. Gdy zorientowałem się, że system również opiera się na gestach to już poczułem lekkie zażenowanie i zacząłem się zastanawiać czy go jednak nie kupować. 

Mnie zadziwia natomiast Wasza bezkrytyczność wobec Xiaomi, która momentami dorównuje fanom Apple :D:D Na Spidersweb akurat pokazali Xiaomi Mi8 bo żadna inna firma nie zerżnęła aż tylu patentów z iPhone X w jednym modelu swojego telefonu. Tutaj firma wręcz zahaczyła o śmieszność. Moim zdaniem powinni wyznaczać własne ścieżki a nie kopiować jak podrzędna chińska firemka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

kopią iPhone X.

Czyli jak z każdym innym tegorocznym telefonem praktycznie :P.

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

zerżnęła aż tylu patentów z iPhone X w jednym modelu swojego telefonu

Telefon idzie na rynek globalny, co za tym idzie, Xiaomi nie może używać patentów Apple, bo pozew od Apple już by pewnie leżał gotowy w sądzie. Jak już pisałem, większość tegorocznych telefonów wygląda jak X, bo producenci zwęszyli zysk na uszkach...

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Mnie zadziwia natomiast Wasza bezkrytyczność wobec Xiaomi, która momentami dorównuje fanom Apple

Raczej nikt tutaj nie ma nic przeciwko krytyce, ważne, aby ta krytyka była sensowna. We wpisie na SW nie chodzi o samą Mi8, a o to, że przy Mi8 powstał obszerny artykuł pełen płaczu, a przy reszcie tegorocznych kopiach nic, ani słowa. Podwójne standardy. Xiaomi się zawsze inspirowało iOS i iPhone, mniej lub bardziej, ale zawsze coś. Tak teraz wygląda rynek samrtfonów, firmy inspirują siebie nawzajem, jeden zżyna od drugiego... Huawei wygląda też jak kopia iphona, ale nikt tego nie wypomina, bo Huawei ma już swoją pozycję na rynku, ma swoją rzesze fanów... Brak obiektywności na SW, wywołało wojnę w komentarzach, przez co wygląda to teraz tak jak wygląda. Reasumując, tutaj nie ma bezkrytyczności, tutaj jest zwykłe zwrócenie uwagi na brak obiektywizmu, podwójne standardy.

 

PS: Gesty są już w Mix2s ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, pisząc patenty miałem na myśli rozwiązania a nie patenty sensu stricto. W artykule padło na Mi8 ale piszą prawdę. Wydaje mi się, że to taki prztyczek w nos dla fanbojów Xiaomi, którzy zawsze i wszędzie krzyczą #xiaomilepsze. A naśladownictwo iPhone w taki ordynarny sposób to tylko narażanie się na śmieszność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Źle się wyraziłem, pisząc patenty miałem na myśli rozwiązania a nie patenty sensu stricto. W artykule padło na Mi8 ale piszą prawdę. Wydaje mi się, że to taki prztyczek w nos dla fanbojów Xiaomi, którzy zawsze i wszędzie krzyczą #xiaomilepsze. A naśladownictwo iPhone w taki ordynarny sposób to tylko narażanie się na śmieszność.

Tia, tylko #Xiaomilepsze to zwykły żart i moda, to jest raczej cios w fanatyków, aby nabić sobie wyświetlenia na stronie :P, ale cóż, to by można było zrobić z każdą firmą, pisząc coś podobnego o S9, czy też jakimś Sony/LG/Apple odzew byłby ten sam, ale już nie o tym, nie o tym, SW niech teraz się martwi o swoją oglądalność, bo ten 1 artykuł może i nabił wyświetleń, ale też zraził całą masę ludzi :P. Obstawiam, że gdyby nie notch i 3D Face Unlock, które na prezentacji nazwali niefortunnie "FaceID" (gdzie chodziło o porównanie, a nie nazewnictwo ich autorskiej funkcji", to podobieństwa by w ogóle nie było, no chyba, że u SW, oni by i tak się przyczepili :P. Tylko trzeba też pamiętać, że Xiaomi jako jedyne uargumentowało potrzebę notcha. Reszta firm po prostu se zrobiła wcięcie, u Xiaomi powodem jest w/w 3DFace. No cóż, na szczęście na rynku jest tyle firm, że nikt nie ma przyłożonego noża pod gardłem i nie jest zmuszany do kupowanie telefonów z notchem, ja się zastanawiam, czy jeszcze rok z Mi5 nie wytrzymać, bo notcha nie toleruje, a AMOLEDa to już w ogóle :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

Jak by nie było i kto by nie pisał to mamy do czynienia z kopią iPhone X. Nie mam nic przeciwko wzorowaniu się ale jak już wcześniej napisałem będę się czuł jak ktoś kto na siłę chce mieć Iksa a go nie stać na zakup. Dopóki myślałem, że tylko wygląd skopiowali to jako tako mnie to nie raziło. Gdy zorientowałem się, że system również opiera się na gestach to już poczułem lekkie zażenowanie i zacząłem się zastanawiać czy go jednak nie kupować. 

Mnie zadziwia natomiast Wasza bezkrytyczność wobec Xiaomi, która momentami dorównuje fanom Apple :D:D Na Spidersweb akurat pokazali Xiaomi Mi8 bo żadna inna firma nie zerżnęła aż tylu patentów z iPhone X w jednym modelu swojego telefonu. Tutaj firma wręcz zahaczyła o śmieszność. Moim zdaniem powinni wyznaczać własne ścieżki a nie kopiować jak podrzędna chińska firemka. 

Tak jak już koledzy wyzej wspomnieli - Huawei czy OnePlus też są zerzniete, OnePlus 5T to była najwierniejsza kopia iPhone'a 7, teraz 6 jest podobna do X, tak samo Huawei P20, natomiast jedynie o Xiaomi powstał  taki artykuł. Zresztą ten sam autor wcześniej zrobił artykuł o Xiaomi z puentą - "Xiaomi kupują tylko biedaki". A w komentarzach ostatnio i teraz tylko się pogrążał, głupimi tekstami i usuwaniem komentarzy. Sam napisałem komentarz i został usunięty, mimo że nie było podstaw. Po prostu ciężko miałby się wybronić, więc usunął i zablokował. W komentarzach podobnie zresztą ośmieszali się  jego koledzy "redaktorzy". Nawet na wykopie się z nich śmiali. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

Dlaczego błąd?

Bo to AMOLED? Jeden z bardziej awaryjnych ekranów, co premiera nowego Samsunga to zawsze jest coś nie tak z nimi, albo kolory, albo dotyk, albo Black Bleeding, a też ich cena w razie wymiany jest zawsze wysoka... Mogli władować jakiegoś porządnego OLED'a od LGDisplay, ale widocznie Samsung musi się pozbyć AMOLED'ów z magazynu i rozdaje za darmo i jeszcze dopłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLEDa od LG żeby były problemy z nierównym podświetleniem i wypalaniem ekranu?
Problemy z wypalaniem u Samsunga się pojawiają ale to jakiś marginalny odesetek spośród wszystkich sprzedanych telefonów. Sam używam S7e od półtora roku, codziennie sot 4-5h i żadnych problemów z wypalaniem nie zauważyłem.

cca8c167162d9c42be8c21ade3515436.jpgpixel2xl_oled_prob.jpeg



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsetek to jest problemów w OLED LG u Samsunga to wystarczy wejść na wykop, co więcej, od lat co premiera nowego S jest jakiś problem z ekranem, albo różowy, albo się tnie, albo, jak np w tym roku, problem z dotykiem, podziękuję.

3 pierwsze wyniki z Google, pewnie bym tego tylko na PL forach znalazł całe tony... Tak więc wole promil jaki jest u LG niż procent, który jest u Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę ilość smartfonów jakie sprzedaje LG a ile Samsung ;) Nie twierdzę że problemów nie ma bo sam jestem członkiem działu Samsunga na innym forum i oczywiście widuje te przypadki. Ale to nie zmienia faktu że Amoled wolny od wad jest najlepszym ekranem w urządzeniach mobilnych.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chudybws napisał:

Amoled wolny od wad jest najlepszym ekranem w urządzeniach mobilnych.

Największy kontrast, najgłębsza czerń i możliwość ciągłego wyświetlania czegoś niedużego. To plusy. Reszta już niekoniecznie, a kolory zupełnie mi nie odpowiadają, żyją własnym życiem, przynajmniej w ekranach Samsunga. Dobre lcd jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem jest montaż "zwykłych" LCD, choćby IGZO od Sharpa, i odczekanie na rozwój OLED na takim poziomie, aby błędy z nimi związane były na granicy błędu pomiarowego.

AMOLED, nie dość że awaryjny, to jeszcze jest żółty. Wynika to z konstrukcji ekranu (3 + dodatkowy, biały piksel). Aż dziw bierze, że większość użytkowników tego nie dostrzega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoled,jak to mówią mają plusy i minusy, szczerze mówiąc nie dosyć że drogie w explotacij to i kupno i wymiana nie opłacalne,przekracza budżet nowego tel, więc z mojego punktu widzenia, myślę że minie co najmniej rok lub dwa jak nie więcej zanim rynek amoled obniży ceny i naprawę ,ale wątpię to ,pożyjemy zobaczymy jak będzie rozwijać się technologia 21 wieku

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę dobry IPS. Do tej pory prawie w każdym modelu z Amoledem I OLEDEM jest coś nie tak z wyświetlaczem. Wypalenia, różowa czy żółta biel, nierówne podświetlenie.... Dopracowany IPS nie ma takich problemów, dlatego wiedząc, że w Mi8 będzie notch i amoled, wybrałem Mi Mixa 2 około 2 miesiące temu. Teraz wyszedł Mi Mix 2s i też wydaje mi się to lepszą opcją niż Mi8.

Edytowane przez El Madridista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...