Skocz do zawartości

Xiaomi MI8


2zerozero7

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, El Madridista napisał:

Jak nie chcesz Amoleda to jest przecież jeszcze Mi Mix 2s. Amoled ma swoje zalety, IPS swoje, natomiast rynek od Xiaomi Amoledów wymagał. Ja też wolę IPS, no ale dają wybór i to jest ok.

Nie widziałem na en.miui.com żadnych wielkich awantur, bo "nie ma sramoleda"... Ludzie wymagali OLED, bo to jest krok do przodu, AMOLED to jest stanie w miejscu, jak nie cofanie się... Nie dość, że koszt wymiany takiego ekranu jest wyższy, to jeszcze jego awaryjność sporo przekracza awaryjność OLED'ów, czy też dobrych IPS'ów.

No tak, masz Mix2s, tylko jest on pozbawiony kilku funkcji, które ma Mi8, np... fingerprint w ekranie, a jego cena jest podobna do ceny Mi8... 

@Zenderable Zawsze są motywy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Nie widziałem na en.miui.com żadnych wielkich awantur, bo "nie ma sramoleda"... Ludzie wymagali OLED, bo to jest krok do przodu, AMOLED to jest stanie w miejscu, jak nie cofanie się... Nie dość, że koszt wymiany takiego ekranu jest wyższy, to jeszcze jego awaryjność sporo przekracza awaryjność OLED'ów, czy też dobrych IPS'ów.

No tak, masz Mix2s, tylko jest on pozbawiony kilku funkcji, które ma Mi8, np... fingerprint w ekranie, a jego cena jest podobna do ceny Mi8... 

No dobra, zawsze brałem Amoleda i OLED'a za to samo, trzeba chyba się dokształcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutek. Miałbyć następca MI5.... a tutaj MI8 zbyt duży dla mnie. Niech nawet ma zminimalizowane ramki - to znowu boję się o konsekwencje upadku. Wersja SE - też trochę mam do myślenia, żeby to nie okazał się kulawy model jak MI5C/S - bez jakiegoś dłuższego wsparcia.
Narzekam, jak stara baba. Będę chyba musiał dłużej bawić z MI5.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Mi8:

GSM B2 / B3 / B5 / B8 
CDMA 1X / an EVDO BC0 
WCDMA BL / B2 / B4 / B5 / B8 
TD-SCDMA B34 / B39 
TD-LTE B34 / B38 / B39 / B40 / B41 (120MHz) 
FDD-LTE BL / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B20 

LTE B41 4天线技术,可支持 4×4 MIMO

Dla Mi8 SE:

GSM B2 B2/3/5/8
CDMA 1X/EVDO BC0
WCDMA B1/2/5/8
TD-SCDMA B34/39
TDD-LTE B34/B38/39/40/41(100MHz)
FDD-LTE B1/3/5/7/8

 

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że najlepiej poczekać z miesiąc,i wszystko zobaczy się dokładnie,jakie możliwości ma naprawdę,jeśli faktycznie ten model będzie nie wypał, to jak dla mnie to se w buty mogą

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie rozbili bank.

Jest czytnik w ekranie, face unlock z kamerą na podczerwień, topowa specyfikacja, B20, bezprzewodowe ładowanie, podobno dobry aparat, dwu zakresowy GPS.. Czepianie się tego telefonu to już chyba tylko na siłę...

Jedyne co mnie troszkę rozczarowało to 3000mah w wersji explorer, ale pewnie ze względu na umieszczenie czytnika w ekranie musieli zrezygnować z pojemności baterii. No coś za coś...

No i ciekawe co z wodoszczelnością, bo skoro ma taką wypasioną specyfikację to taki dodatek nie powinien być problemem. Ale skoro nikt o tym nie wspomniał to...

 

No i cena troszkę ponad 2tys. zł... Konkurencja życzy sobie 2x więcej.. Hmmm.. konkurencja... raczej brak w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowego ładowania nie ma podobno

1 minutę temu, Gumka23 napisał:

W zasadzie rozbili bank.

Jest czytnik w ekranie, face unlock z kamerą na podczerwień, topowa specyfikacja, B20, bezprzewodowe ładowanie, podobno dobry aparat, dwu zakresowy GPS.. Czepianie się tego telefonu to już chyba tylko na siłę...

Jedyne co mnie troszkę rozczarowało to 3000mah w wersji explorer, ale pewnie ze względu na umieszczenie czytnika w ekranie musieli zrezygnować z pojemności baterii. No coś za coś...

No i ciekawe co z wodoszczelnością, bo skoro ma taką wypasioną specyfikację to taki dodatek nie powinien być problemem. Ale skoro nikt o tym nie wspomniał to...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marteo napisał:

Bezprzewodowego ładowania nie ma podobno

 

https://www.tablety.pl/android/2018-05-31/xiaomi-mi-8-cena-premiera/

 

Tutaj piszą, że jest, ale po przetłumaczeniu specyfikacji z oficjalnej strony wzmianki o tym nie ma... Ciekawe skąd tablety.pl mają taką informację.

EDIT

W specyfikacji na oficjalnej stronie Mi mix2s bezprzewodowe ładowanie jest wymienione na samym początku, więc w mi8 raczej pewne, że nie ma.

 

Aha, jest NFC na co wiele ludzi zwraca uwagę.

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary Mi 8 są identyczne (różnią setnymi częściami mm) jak Mi5S+. Moja żona go używa i powiedziała że lepszego telefonu w rękach nie trzymała i żadnej inny mniejszy nawet mam nie pokazywać. Tak się przyzwyczaiła że na moim nic jej nie wychodzi (o moim tel dalej). Jest nieznacznie większy (3mm?) od Redmi 5 - kupiłem ojcu. Również nie narzeka. Uważam że 6,22 cala wydaje się dużo, ale wymiary zewnętrzne jak telefonów 5,7 cala! Chyba era małych telefonów odchodzi w niepamięć... Pamiętam miniaturyzację np. Nokii do 7210 i inne modele, a potem telefony tylko rosły. Niedawno 5 calowy telefon był ogromy (sam zaczynałem od 4 cali). Dziś 5 cali to za mało. Nie nadaje się do komfortowej pracy - mam Redmi 3S Pro. Męczę się strasznie, choć działa bardzo sprawie nadal i nie ustępuje innym smartfonom, ale Mi 6 był dla mnie ... za mały! 5,2 cala? Serio? Mi 8 to strzał w 10!! Dlatego ominąłem Mi 6 i czekałem na rozwój wydarzeń. Dzisiejsza premiera spełnia moje oczekiwania. Szkoda że podstawa Mi 8 nie ma czytnika w ekranie. To jedyny minus. Piszecie też o słabej baterii. No nie wiem. W Mi5S+ jest 3800? I jest na procku 821. Tutaj mamy 3400 na 845? Stawiam w ciemno, że wytrzyma dłużej niż telefon żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy odblokowywanie przez odcisk palca będzie działało przez folię albo szkło ochronne.

Dodatkowo jeżeli jest w ogóle to ładowanie bezprzewodowe ( ale póki co żadnej wzmianki o tym nie ma oficjalnej, a szkoda) to moja wiedza na temat tej technologii jest niewystarczająca i muszę zadać to pytanie, czy z jakimś cienkim Etui da radę ładować czy telefon nic nie może mieć na pleckach?

Te informacje raczej nie pojawiają się w recenzjach niestety.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QI ma "zasięg" kilku mm także z jakimś niegrubym etui powinno śmigać, tak jak śmiga NFC np.

Generalnie zawiodłem się tą premierą. Brak wodoszczelności, brak (najprawdopodobniej) bezprzewodowego ładowania, w zwykłej wersji czytnik z tyłu, wystający aparat. Tu już nawet iPhone nie jest aż tak wybrakowany jak obecnie Xiaomi. Niby zostaje Mix 2S ale tam znowu nie ma Amoleda... Jest jeszcze OnePlus 6 ale jemu znowu brakuje QI i ma ten czytnik na plecach... Tak czy owak chyba kupie MI 8, zdaje się że jest to najmniejsze zło i będę odblokowywał zbliżeniowo MiBandem jak za czasów MI 4, całkiem miło wspominam ten sposób odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...