Jump to content

Sposób na działanie poczty MIUI przy włączonej weryfikacji dwuetapowej na Gmailu


cordova85
 Share

Recommended Posts

Trochę męczyłem się z tym problemem ale w końcu znalazłem rozwiązanie. Otóż jak pewnie niektórzy z użytkowników się zorientowali, po włączeniu weryfikacji dwuetapowej na gmailu (po zalogowaniu się trzeba podać jeszcze kod który zostaje przysłany smsem lub podany połączeniem telefonicznym - pojedyncze urządzenia można zapamiętywać. Służy to głównie ochronie przed ludźmi próbującymi zalogować się na nasze konto z innego komputera.) poczta MIUI nie połączy nam się z kontem, bo w aplikacji nie jest przewidziane podawanie kodu weryfikacyjnego z SMSa lub połączenia telefonicznego (inaczej jest na przykład ze sklepem google play gdzie po zalogowaniu się aplikacja przenosi nas do okna wpisywania kodu). Otóż Google przewidziało, że istnieją takie aplikacje i ma uruchomioną usługę o nazwie Hasła aplikacji. Pokażę tutaj jak po kolei skonfigurować wszystko, abyśmy cieszyli się zarządzaniem pocztą z systemowej apki. :)
 

1. Klikamy przy Hasła aplikacji "Ustawienia".

2. Klikamy Wybierz aplikację, ustawiamy Poczta, a urządzenie Inne. Klikamy wygeneruj. Nadajemy nazwę jaką chcemy.

3. W naszej apce Poczty podajemy adres naszego konta pocztowego i wygenerowane, składające się z szesnastu znaków hasło. Jeszcze nie logujemy się.

4. Klikamy przycisk Gotowe w oknie z szesnastoznakowym hasłem.

5. Logujemy się podanym wcześniej hasłem do Poczty MIUI. :)

Ewentualnie jak byście napotkali błąd połączenia to w konfiguracji ręcznej w aplikacji zmieńcie certyfikaty na SSL i aby akceptowało wszystkie certyfikaty.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi pinned this topic
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...