PurpleHaze

Cos niedobrego dzieje sie z IBUYGOU.

Recommended Posts

Zakupiłam wiha i redmi Note 4.
Wiha otrzymałam po 2 tygodniach..:)
Z telefonem był mały problem..w sensie długo nie przychodził.. Napisałam do supportu, na następny dzień otrzymałam odpowiedź, a po 3 dniach telefon dostarczono DHLem.
Więc opłaciło się czekać. Bo dhla nie zamawiałam.. Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Wreszcie dostałem informacje o wysłaniu przesyłki.

Tylko jest kolejny problem, bo nie podali mojego nr tel i system dhl nie widzi tez tej przesyłki.

Ci co już odbierali, czy kurier zostawia jakieś aviso?

No mi ręce opadają, naprawdę nie mają towaru który mają na stronie i nie potrafią się do tego przyznać, tłumacza dużą ilością zamówień. Ale ja zamawiałem pod koniec stycznia, no brak słów. Poprosiłem o rekompensate za czas czekania to napisali że paczka już spakowana i mogą dać zniżkę na następny zakup. Lecą w kulki, ja już tam nie kupię i każdemu będę odradzał.

13 minut temu, Lech100 napisał:

a czy działa wam strona internetowa Ibuygou.

Chyba już z 5 dni mam ciemność.:geek:

Pozdr.

Działa normalnie. Zmienili layout tylko.

witam

Słuchajcie zgadzam się z przedmówcami - jeśli ktoś chce coś kupić od nich to odradzam. Sam kupiłem Startosa i musiałem czekać na wysyłkę DHL miesiąc czasu. Ok poczekał bym i by był spokój ale nie.....

Jak zawsze wcześniej nie było problemu od nich z przesyłkami DHL gdyż deklarowali telefony jako gift i wartość 20 USD i zawsze przechodziło tak teraz jest jakaś porażka. Piszą na paczkach urządzenie testowe ale próbka testowa. No i oczywiście nasi Polscy celnicy są już przeczuleni na temat urządzeń testowych i różnego rodzaju próbek produktów i moja paczka nie przeszła cła. I oczywiście urząd celny chciał wiedzieć co to za urządzenie testowe i oczywiście po wysłaniu dokumentów VAT został doliczony - po prostu porażka.

A ich dział suportu to już jakaś istna porażka - piszesz im jedno a oni drugie. Jedna wielka porażka.

Czytając pierwszego posta nie chciało mi się wierzyć że taka legenda się kończy - ale już widzę że jednak na prawdę się kończy a szkoda. 

NIE POLECAM

10 minut temu, sznikers138 napisał:

Czytając pierwszego posta nie chciało mi się wierzyć że taka legenda się kończy - ale już widzę że jednak na prawdę się kończy a szkoda.

Kek jaka bzdura xD. IBG daje Ci możliwość zamawiania z EU, aby ominąć VAT. Jeżeli zamawiasz z Chin to masz coś takiego jak "Import Duty Insurance", który pozwala Ci za bodajze 5% wartości paczki ubezpieczyć się od VAT (czyt. ty płacisz VAT w PL normalnie, a oni Ci go zwracają). Co więcej, zamawiając z Chin paczkę przez DHL masz 100% na VAT, oni vatują/clą wszystko jak leci. Zamawiam z Chin masę rzeczy, sporo idzie DHL, nigdy nie udało się VATu tam ominąć, nie zawsze był to prawidłowo naliczony VAT, ale zawsze był, a nadmienię także, że celnicy nie są głupi i nie ważne co wpisze sobie IBG, oni mają prawo paczkę rozpakować, sprawdzić i dobrze wiedzą jaką wartość co może mieć :). Także nic się nie kończy i nic się od nie zmieniło w kwestii zakupów z chińskiego oddziału IBG.

8 godzin temu, Nezumi napisał:

[...]Także nic się nie kończy i nic się od nie zmieniło w kwestii zakupów z chińskiego oddziału IBG.

Kiedy byłeś ostatnio na ich stronie?
Nie ma żadnego ubezpieczenia od VAT, jest opcja wysyłki DHL lub airmair i nic więcej.
Tutaj w informacjach o shippingu piszą o metodach wysyłki, w tym również o tym że nie odpowiadają za żadne naliczenia podatków itd: https://ibuygou.store/bg-content-details-4.html 

W załączeniu screen z koszyka z możliwością wyboru. Nie ma ani opcji ubezpieczeń, ani wyboru gwarancji od kilku miesięcy. Moim zdaniem, aktualnie nie ma co sobie nim głowy zawracać.

ibg.JPG

Edited by PurpleHaze
  • Like 1

2 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Nie ma żadnego ubezpieczenia od VAT, jest opcja wysyłki DHL lub airmair i nic więcej.

Mój błąd, po uruchomieniu EUWarhouse usunęli opcję, ale to nie zmienia faktu, że nigdzie nie obiecują przy wysyłce z Chin, że jakakolwiek wysyłka zabezpieczy przed płaceniem VAT. Tylko o to mi chodzi, że osoba której odpowiadałem, brała fon z Chin i przez to, że zapłaciła VAT twierdzi, że sklep się "kończy". Czy warto się sklepem dalej interesować, czy nie, to już kwestia osobista.