PurpleHaze

Cos niedobrego dzieje sie z IBUYGOU.

Recommended Posts

To wygląda na to, że ja miałem jakiegoś farta, zamówiłem RN4 4/64 czarny, 2.01.18, a 5.01. miałem telefon u siebie.

..

@tifoso

Po prostu mieli jeszcze w magazynie. Ja zamówiłem 3 stycznia około 17 i kazali mi czekać do końca stycznia na  wysyłkę. Poprosiłem o zmianę koloru z czarnego na szary i udało się to wcześniej załatwić.

35 minut temu, Santix napisał:

Nie wiem jak Ty @MD13, ale ja dostałem w nocy maila, że wysłano i narazie status wskazuje, że Mi6 jest już w Poznaniu ;) 

No u mnie też wysłali. Wcześniej niż mi pisali. Miałem info ,że 25 wyślą a wysłali wcześniej. Wiec na razie oki. :) paczka jest w Gorzowie Wielkopolskim.

Edited by MD13

Orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa z Redmi 4x? Zamówiłem i opłaciłem 11.01, wtedy nie było żadnej informacji o preorderze. Wisi cały czas na statusie Paid. Na maile nie odpisują.

@Santix@MD13
Dopłacaliście do przesyłki czy wzięliście darmową? U mnie w środę wysłali GLSem z Hiszpanii. 
Dopłacałem do kuriera. Zawsze tak robię przy większych zamówieniach + ubezpieczenie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

A zamawiał ktoś Mi6 w preorderze? Bo ja się skusiłem i dowiedziałem się że 16 miał przyjść na magazyn no i teraz czekam te 6-10 dni które maja na wysyłkę... czy ktoś zamówił i już dostał może? Ogólnie jak by nie pisać do supportu to zero informacji..

@InsaneVII

Napisz na WhatsAppie do nich to powinni Ci napisać datę planowanej wysyłki. Jak nie to czekaj, jak wyślą dostaniesz od nich maila z numerem przesyłki.

Edited by cincin27

8 godzin temu, InsaneVII napisał:

A zamawiał ktoś Mi6 w preorderze? Bo ja się skusiłem i dowiedziałem się że 16 miał przyjść na magazyn no i teraz czekam te 6-10 dni które maja na wysyłkę... czy ktoś zamówił i już dostał może? Ogólnie jak by nie pisać do supportu to zero informacji..

Ja i @MD13 zamawialiśmy ten z europejskiego magazynu, który miał dojść na magazyn około 20 i dalej koło 26 mieli wysłać :D i mamy już swoje telefony. 

No własnie ja też zamawiałem z tego magazynu i napisali mi 23 że jest na magazynie bo 21 pisałem czy już dotarł i od tamtego czasu żadnego maila że wysłali nie dostałem. Wysłałem właśnie kolejne zapytanie na Helpdesk kiedy będzie wysyłka i zobaczymy co odpiszą...

Panowie napisałem do nich i dostałem taką odpowiedź:

"Your Mi Mix 2 would be shipped out to you form our EU warehouse next Monday or Tuesday".

I teraz zastanawiam się czy chodziło im o najbliższy poniedziałek lub wtorek czy ten za półtora tygodnia? ;)

Mi mieli wysłać wczoraj napisałem do nich czy wysłali a oni ze wyślą w poniedziałek. czekam już miesiąc na telefon. Niezła stronka

@El Madridista

O najbliższy poniedziałek/wtorek, bo też ich o to pytałem. Jak brałeś darmową przesyłkę to przyjdzie GLSem (5 dni roboczych od wysłania) a DHLem 1-2 dni robocze. 

@jagnie

Po prostu zainteresowanie przerosło ich możliwości. Oni nie mają kilkuset sztuk w magazynie a pewnie kupowałem telefon w jakieś promocji, która pojawiła się na pepperze/instalkach. 

Edited by cincin27

U mnie stytuacja wyglada tak. Zamówiłem 5 sztuk RN4 18.01. Dzisiaj czyli 26.01 dostałem maila z nr listu przewozowego dhl. Sprawdzam status i się okazuje, że paczka została wysłana 25.01 ze Słubic i będzie dostarczona do mnie dzisiaj. Myślę sobie ok. Przyjeżdża kurier i wręcza mi mała paczuszkę. Otwieram a tam 1 szt. RN4. WTF? Oczywiście zgłosiłem to do Ibuygou, ale dzisiaj już nie pracują. Nie mam pojęcia co z tego będzie. Masakra.

IMG_20180126_142417.jpg

4 godziny temu, cincin27 napisał:

@El Madridista

O najbliższy poniedziałek/wtorek, bo też ich o to pytałem. Jak brałeś darmową przesyłkę to przyjdzie GLSem (5 dni roboczych od wysłania) a DHLem 1-2 dni robocze. 

@jagnie

Po prostu zainteresowanie przerosło ich możliwości. Oni nie mają kilkuset sztuk w magazynie a pewnie kupowałem telefon w jakieś promocji, która pojawiła się na pepperze/instalkach. 

to jest tak jak sie wrzuca z d*py preorder na początku stycznia, ba nawet jak zamawiałem nie było nic wspomniane ze to PREORDER i nie było tego boxa z napisem ze to jest preorder blabla zostanei wysłany od 6-10 dni jak bedą na magazynie. no nic czekam do poniedziałku jak nie wyślą daje spór na paypalu. Kupowalem normalnie bo mi moj rn2 zdechł i mi a1 sobie wzialem jakbym wiedzial ze tyle bedzie trwac to dolozyl bym 200 za 64 w polsce

Edited by jagnie

@jagnie

Mają słaby system sprawdzania ilości sztuk produktu i nie widzą w tym żadnego problemu.

Ja też zamówiłem telefon jak był dostępny i musiałem czekać 2 tygodnie na wysyłkę. 

To raczej nie w tą stronę, patrząc po tych wpisach i ostatnich promocjach, tak jak zresztą na GB, sklepy mocno gonią sprzedaż, która wskoczyła na pierwsze miejsce. Wcześniej miałeś w miarę zachowane proporcję i równowagę pomiędzy ilością sprzedanych sztuk (i tak była duża), a obsługą i wsparciem klienta - teraz idzie ilość, ilość, ilość, a o jakiś tam problemach będziemy martwić się później i takie są tego efekty, gdy się przedobrzy. Podejrzewam, że w tym przypadku tak samo jak na GB, całe niedostępne dla nas zaplecze sklepu, magazyny własne i producentów, firmy transportowe i monitoring przesyłek, to oni mają naprawdę dobrze rozbudowane i spięte, bo to jest podstawa takiego sklepu, podobnie jak przeszkolony support od którego w sumie nic konkretnego się nie dowiesz, będzie Cię zwodził, odwlekał i kazał czekać. [moje obserwacje]

Dnia 26.01.2018 o 18:00, paczas napisał:

U mnie stytuacja wyglada tak. Zamówiłem 5 sztuk RN4 18.01. Dzisiaj czyli 26.01 dostałem maila z nr listu przewozowego dhl. Sprawdzam status i się okazuje, że paczka została wysłana 25.01 ze Słubic i będzie dostarczona do mnie dzisiaj. Myślę sobie ok. Przyjeżdża kurier i wręcza mi mała paczuszkę. Otwieram a tam 1 szt. RN4. WTF? Oczywiście zgłosiłem to do Ibuygou, ale dzisiaj już nie pracują. Nie mam pojęcia co z tego będzie. Masakra.

IMG_20180126_142417.jpg

O... dejavu. miałem to sam z zamówieniem 2 telefonów Redmi 4X (przeczytaj mojego posta wyżej).

Do tej pory Ibuygou niczego nie wyjasnili - dzisiaj zamieniłem spór na PayPal w roszczenie - chcę zwrotu 50% zamówienia ... oczywiście będę wtedy stratny na kursie ale pal ich licho.

Mój Mi Mix 2 juz doszedł. Wysłali jednak wcześniej niż napisali, gdyż w sobotę przyszło mi powiadomienie o wysłaniu, a wysłana została już w piątek. Wszystko ok po raz kolejny, a to juz czwarty telefon zamawiany przeze mnie z ibuygou. Długo czekałem na wysyłkę ale nadal polecam sklep. Dziwi tylko brak zabezpieczenia paczki, to przecież drogi sprzęt, a w środku ani koperty bąbelkowej, anie czegokolwiek innego.

Dnia 27.01.2018 o 21:53, andrewife napisał:

O... dejavu. miałem to sam z zamówieniem 2 telefonów Redmi 4X (przeczytaj mojego posta wyżej).

Do tej pory Ibuygou niczego nie wyjasnili - dzisiaj zamieniłem spór na PayPal w roszczenie - chcę zwrotu 50% zamówienia ... oczywiście będę wtedy stratny na kursie ale pal ich licho.

Bardzo dobry kontakt z nimi jest przez Whatsappa. Zwrócili mi 20 USD. A telefony mają wysłać w przyszłym tygodniu.

On 31.01.2018 at 3:13 PM, paczas said:

Bardzo dobry kontakt z nimi jest przez Whatsappa. Zwrócili mi 20 USD. A telefony mają wysłać w przyszłym tygodniu.

na jaki numer pisać przez whatsappa?

Dnia 12.01.2018 o 10:27, andrewife napisał:

Tak jak obiecywałem założyłem spór przez PayPal.

Tak beznadziejnej obsługi jeszcze nie doświadczyłem :-(. W ciągu 3 ostatnich lat zakupów z Ali czy Gearbest - nigdy żadnych problemów z wysyłkami z Chin.

Jak dla mnie to był pierwszy i ostatni zakup w tym pseudo sklepie z telefonami. Trzeba było dopłacić 50zł więcej i kupić z polskiej dystrybucji ...

Po założeniu sporu a następnie roszczenia w PP po paru dniach sklep w końcu wysłał zamówiony brakujący telefon. Wczoraj odebrałem.

Może ktoś reflektuje? Mam teraz o jeden do sprzedanie (w międzyczasie kupiłem w innym sklepie) Szczegóły w dziale giełda.

Edited by andrewife

Witam, ja swoje zamówienie złożyłem 2 lutego

Zamawiałem Note 4 4/64, w momencie zamawiania był dostępny, po moim zakupie magicznie wskoczyła informacja, że możliwy tylko preorder.

Napisałem do nich, ale od 2 dni cisza, nikt nie raczył nawet odpisać.

Podobnie z wiadomością wysłaną na FB.

Sądzicie, że powinienem się zacząć martwić, czy jeszcze zaczekać?

@ipfon

No to pewnie poczekasz na dostawę. Ja miałem podobnie, zamówiłem telefon jak był dostępny a 1-2 dni później była informacja o preorderze.

Dzisiaj raczyli odpisac, nic to w sumie nie wnosi do mojego zamówienia :(

"so sorry for the late reply.

For your order with the below phone redmi note 4, I have put a priority to your order. 
You would get the tracking number in 24 hours after shipping." 

I mnie dotknęło opuznienie a zarazem okłamywanie mnie. Namówiłem kolegę by zakupił u nich telefon 3 lutego. Żadnego komunikatu na stronie że telefonu nie ma. Zapłaciłem i czekam. W meilu po 5 dniach napisali że wyślą w przyszłym tygodniu. W następnym że w ciągu 1-3 dni i nastał piątek i wiadomość że wyślą dopiero pod koniec miesiąca. Czy tak ciężko napisać komunikat na stronie wysyłka w ciągu 14 dni lub coś na podobne?

Mam teraz bardzo podobnie. 8 lutego kupiłem Redmi 5 plus. Na stronie było, że wysyłka do 5 dni. przedwczoraj wiadomość, że mogę wysłać dopiero w marcu bo nie mają na stanie. Teraz jeszcze strona ich nie działa. Nie wiem czy czekać czy na paypal spór robić...

Witam, czy wy rowniez jak ja macie problem z bardzo wolnym wczytywaniem strony sklepu?? czekam pare minut i nie wyswietla mi calej strony? czy to problem ze swietem w chinach czy cos z serwerem nie tak?