PurpleHaze

Cos niedobrego dzieje sie z IBUYGOU.

Recommended Posts

Czy szanowni forumowicze odnosza podobne wrazenie jak ja, tzn ze sklep IBUYGOU zszedl kompletnie na psy (oglednie mowiac) i powoli zaczyna przypominac jeden wielki burdel?

Kiedys byl to najbardziej polecany sklep do zakupu telefonow xiaomi do Polski. Pamietam jak sam zaczynalem rozlgadac sie za mi3, a potem mi4. Pewna i ekspresowa wrecz przesylka kurierska, ubezpieczenie od VAT, gwarancja w Polsce. To byly uslugi ktorymi nie mogl pochwalic sie zaden inny chinski sklep. I na IBUYGOU kupowalo sie telefony, bez stresu ze cos nie dojdzie, ze jesli nie bedzie dzialac, nie zostaniemy pozostawieni sami sobie itd itd...

Na chwile obecna od okolo pol roku, mam wrazenie, ze obserwujemy gwaltowny upadek (wrecz) legendy. 
1. Sprzedawanie telefonow, ktorych nie ma sie na stanie i zwodzenie klientow. Na stronie napisane shipping in 5 days, po zakupie brak jakiegokolwiek feedbacku. Po kontakcie z supportem, dowiadujemy sie ze telefonu brak i wysla za 2 moze 3 tygodnie. 

2. Problemy ze strona (blad cenowy), ktore ostatnio spowodowaly bardzo atrakcyjna cene rn4. Istniala jeszcze mozliwosc wykorzystania kuponu obnizajacego cene. Ok rozumiem ze popyt przerosl podaz, sklep sie nie spodziewal stad obsuwy. Ale anulowanie zamowien bez zadnego kontaku ze strony supportu? Albo zarzucanie klientowi (ktory nie korzystal z ww. kuponu) probe oszustwa i zmuszanie do doplacenia.

3. Obecnie mamy promocje, ale chybajednak nie mamy, aczkolwiek wedlug sklepu mamy, tylko ze nie mamy. Tak ja tez nic z tego nie rozumiem. 2 dni temu otrzymalem maila z okazja jakoby przez 3 dni od 8 do 10 stycznia w promocji byl odpowiednio mi note 2, mi pad 2, redmi 4a w cenach obnizonych o 50%. Jest banner na stronie glownej, sa maile, jest wpis na FB. 
Tyle tylko ze strona po kliknieciu od 2 dni przenosi nas do telefonu mi note 2, ktory jeszcze przedwczoraj mozna bylo kupic. Nie ma mozliwosci odnalezienia mi pad2, a redmi 4a jest niedostepny do kupna (brak przycisku add to basket). 
Co ciekawe dosc dobra cena na tego note 2 spowodowala zainteresowanie pepper.pl i sporo ludzi dokonalo zakupu. Co prawdopodobnie skonczy sie smutnym standardem (ostatnio) dla IBG czyli anulowaniem zamowien. 

Czy ktos z was ma dla odmiany jakies dobre doswiadczenia w ostatnim czasie z IBUYGOU? Czy nadal jest to wiarygodny sklep w ktorym bez obaw mozna dokonac zakupu?  

Opiniami znajdującymi tutaj skusiłem się na zakup Redmi Note 4 4/64 z magazynu EU.

Zamówienie złożone i opłacone 3 styczia. Na stronie były dostępne 3 kolory urządzenia, czas wysyłki 3-5 dni roboczych. 

Z ciekawości zapytałem wczoraj kiedy wyślą moje zamówienie. Dostałem informację, że pod koniec miesiąca (!). Czyli na wysyłkę telefonu, który był dostępny na stronie mam czekać 3-4 tygodnie?

Użytkownikowi innemu forum od razu napisali, że nie mają czarnego koloru na stanie i zapytali czy chce czekać. A u mnie? Nic, zero wiadomości. Gdybym nie napisał to nie raczyli by mnie poinformować o wydłużonej wysyłce.

Podsumowując: Ibuygou? Nie polecam!

Edited by cincin27

Być może, przybyło również negatywnych komentarzy nt. opóźnień wysyłki czy braku towaru na stanie pomimo dostepnosci na stronie, jednak dla mnie nadal najważniejszym jest fakt, że sklep oferuje darmową gwarancję w Europie, a nawet w Polsce, ma atrakcyjne ceny, wysyłkę z Europy więc bez vat no i jednak chyba na razie nikogo kto byłby niezadowolony z towaru nie zbył? Bo widzę, że nie robią problemów z ewentualnym zwrotem towaru czy pieniędzy w przypadku obsuwy.

A przynajmniej mam nadzieję, bo właśnie zamówiłem czarnego Mi Mixa 2 w bardzo dobrej cenie. Oczywiście pewnie trochę poczekam na wysyłkę, ale jest taka informacja na stronie.

No ja właśnie chciałem zamówić Redmi 4A i nie ma ja go dodać do koszyka w tej promocyjnej cenie. Dodatkowo w promocji jest tylko dzisiaj więc zaraz będzie po wszystkim :)

@cincin27

No to po prostu poproś o zwrot pieniędzy na paypal jeśli ci się spieszy. Robiąc zakupy w tych chińskich sklepach trzeba brać pod uwagę zwłokę z wysyłką towaru i to, że być może trzeba będzie poczekać. Faktycznie ostatnio pogorszyli się w tej kwestii ale wysyłka z europy, całkiem dobre promocje i gwarancja na starym kontynencie nadal robią robotę. Moim zdaniem to nadal dużo lepsza opcja niż aliexpress czy gearbest.

Ja nie mam nic do zarzucenia na ten moment, nawet jak będę sporo czekał na telefon - rozumiem, to trzeba brać pod uwagę przy zakupach z Chin. I tak mi się opłaci, bo za Mi Mixa 2 zapłaciłem teraz 1650 zł - wysyłka i gwarancja - Europa. Prawie 600 złotych taniej niż w Polsce. Mnie to wystarczy.

@cincin27

Tak powinno być, faktycznie jest to błąd ze strony ibuygou, ja też nie próbuję ich bronić, tylko zaznaczam, że nic takiego się nie stało. Nie straciłeś pieniędzy ani telefonu, a opóźnienia ze strony chińczyków to normalna sprawa i kupując z aliexpress, gearbest czy ibuygou trzeba się z tym liczyć, nawet jeśli na stronie podane jest, że wyślą do kilku dni. Oni już tak mają.

Ja wcześniej zamawiałem tam 2 telefony i nigdy nie było żadnych problemów.

Trudno. Anulowałem swoje zamówienie. Po wczorajszej akcji na ME/Electro każy kto zamówił nieistniejący Mi A1 4/16 dostał kod -200zł na Mi A1 4/64 albo -150zł na Redmi Note 5A. 

Ja ostatnio kupowałem 3 telefony z ibuygou, 2 x Mi A1 zamówiłem 12 grudnia, po 5 dniach dostałem info ,że wysłali , kolejne 5 dni roboczych szło, tak ,że przed świętami dostałem (razem około 2 tygodnie) , a teraz 03 stycznia zamówiłem redmi 4x z kuponem,  wczoraj kurier puka do mych drzwi i wręcza telefon, byłem w totalnym szoku, że tak szybko, co ciekawe nie dostałem tym razem nawet żadnego info z potwierdzeniem ,że telefon wysłano , dopiero dzisiaj. Tak czy siak ja byłem zadowolony. Pozdrawiam.

Jak na moje, patrząc na to co się dzieje ogólnie z chińskimi sklepami, to IBG i tak nie wygląda źle... Gearbest potrafi miesiąc zlewać klienta, tłumaczyć się jakimiś "ubezpieczeniami" etc. po czym są ew skłonni dać jakieś tam paskudne grosze na ich wallet... Tyle dobrego, że istnieje PayPal, bo pewnie byłbym 300zł w plecy po 11.11 w GB :).

W moim przypadku zamówiłem z magazynu EU 27.12.17 dwa telefony Redmi 4x - czarny i złoty + dopłaciłem $10 do szybszej (niby) przesyłki GLS.

W pierwszych dniach stycznia ni stąd ni zowąd przyszła przesyłka DHL (nadana w Polsce) ... z jednym telefonem. Zero trackingu czy informacji na stronie z zamówieniem, że wysłali cokolwiek. Do tej pory z tymi baranami nie jestem w stanie się dogadać kiedy wyślą złoty. Sprawdziłem dzisiaj w DHL (infolinia), że przesyłka ważyła 305g, więc wliczając opakowanie i ładowarkę na pewno nie zawierała 2 telefonów (jeden Remi X waży 156g). Argument że DHL zgubił nie istnieje.

Dzisiaj łaskawie wysłali tracking .... ale do telefonu, który odebrałem tydzień temu :-(

Jakby ktoś chciał mogę wysłać screen z fascynującym czatem przez WhatsApp. Daję im jeszcze jeden dzień i zakładam spór przez Paypal...

20 godzin temu, El Madridista napisał:

@cincin27

Tak powinno być, faktycznie jest to błąd ze strony ibuygou, ja też nie próbuję ich bronić, tylko zaznaczam, że nic takiego się nie stało. Nie straciłeś pieniędzy ani telefonu, a opóźnienia ze strony chińczyków to normalna sprawa i kupując z aliexpress, gearbest czy ibuygou trzeba się z tym liczyć, nawet jeśli na stronie podane jest, że wyślą do kilku dni. Oni już tak mają.

No właśnie z tym brakiem stracenia pieniędzy to nie tak do końca... ale od początku. 

Wcześniej kupowałem wszystko z Chin na gearbest czy tomtop mimo różnych opinii wszystko było ok. Z okazji braku priority line gearbest i zwiększoną aktywnością służb celnych zdecydowałem się na zakup Mi6 z magazynu EU. Pierwszą dobrą cenę dało ibuygou więc słysząc o ich dobrej opinii nie wahałem się długo. Tu pierwsze zaskoczenie płatność tylko PayPal. No ok wyszło jakieś 70pln więcej (wiem są sposoby by tego uniknąć), ale w połączeniu z gwarancją w PL jeszcze nie było źle. Zakup 2 stycznia do 6 brak info o wysyłce więc uderzam do supportu z pytaniem czy jest jakiś problem, dostaję odpowiedź że nie że wysyłka będzie po 20. Nie przypominam sobie żebym zamawiał tel na preorderze. 

A teraz do kasy: tel kosztował 393$ więc po kursie paypal 1418,72 PLN. Teraz jak zwrócą mi kasę dostanę z powrotem 1418,72 czy 393$ przeliczone po kursie paypal na PLN? Jeśli ta druga opcja (jeśli dobrze rachuję) będę w plecy jakieś 150 PLN, więc jednak stracę pieniądze. 

Edited by Baryla

1 godzinę temu, Baryla napisał:

A teraz do kasy: tel kosztował 393$ więc po kursie paypal 1418,72 PLN. Teraz jak zwrócą mi kasę dostanę z powrotem 1418,72 czy 393$ przeliczone po kursie paypal na PLN? Jeśli ta druga opcja (jeśli dobrze rachuję) będę w plecy jakieś 150 PLN, więc jednak stracę pieniądze. 

Zwrócą Ci 393$, biedocebuliony nikogo poza granicami PL nie interesują :P.

Baryla

No tak, trochę stracisz ale to raczej nie z winy sklepu ;) Oni sprzedają w USD, a przewalutowanie już leży w naszej kwestii, zresztą można to zrobić praktycznie bez prowizji, są sposoby. Natomiast we wcześniejszym poście pisałem, że chyba nie ma kogokolwiek, komu nie zwróciliby pieniędzy jeśli mu się należały, z gwarancją też raczej nie robią problemów itd. Ja przynajmniej nie słyszałem.

A z gearbest już miałem nieprzyjemność korzystać i elektronika to tylko do 300 PLN stamtąd wchodzi w grę, bo gwarancja to praktycznie nie istnieje.

W tej konkretnej sytuacji po prostu postąpili nieuczciwe nie informując o tym,  że to pre-order i koniec. 

Nie zmienia to 2 faktów. 

1 Jak do tej pory to najlepsza oferta na ten tel po nowym roku (jeśli policzyć brak vatu) 

2 Wcale nie jest powiedziane że do 20 lepszej oferty nie będzie a wtedy i tak d*pa. 

@Nezumi

To było pytanie retoryczne :)

Edited by Baryla

Napisałem do ibg. Niestety na razie bez zwrotki. W jakim czasie wam odpowiadali? Bo u mnie to już 2 dzień mija i nic.

Ja napisałem wczoraj, że jak nie mają czarnego koloru RN4 to niech wyślą szary. Dostałem odpowiedź taką jak inni: "After re-checking, no matter it is color black or grey, it needs to be shipped on around 20th this month. "

Dostałem info ,że wysyłka koło 25 stycznia, a jak mi nie odpowiada to mogę anulować zamówienie. No powiem niezłe podejście. Nie pitolą się . Jak chcesz to czekaj jak nie to nam to wisi. Podejście średnie.

Dnia 11.01.2018 o 09:28, andrewife napisał:

W moim przypadku zamówiłem z magazynu EU 27.12.17 dwa telefony Redmi 4x - czarny i złoty + dopłaciłem $10 do szybszej (niby) przesyłki GLS.

W pierwszych dniach stycznia ni stąd ni zowąd przyszła przesyłka DHL (nadana w Polsce) ... z jednym telefonem. Zero trackingu czy informacji na stronie z zamówieniem, że wysłali cokolwiek. Do tej pory z tymi baranami nie jestem w stanie się dogadać kiedy wyślą złoty. Sprawdziłem dzisiaj w DHL (infolinia), że przesyłka ważyła 305g, więc wliczając opakowanie i ładowarkę na pewno nie zawierała 2 telefonów (jeden Remi X waży 156g). Argument że DHL zgubił nie istnieje.

Dzisiaj łaskawie wysłali tracking .... ale do telefonu, który odebrałem tydzień temu :-(

Jakby ktoś chciał mogę wysłać screen z fascynującym czatem przez WhatsApp. Daję im jeszcze jeden dzień i zakładam spór przez Paypal...

Tak jak obiecywałem założyłem spór przez PayPal.

Tak beznadziejnej obsługi jeszcze nie doświadczyłem :-(. W ciągu 3 ostatnich lat zakupów z Ali czy Gearbest - nigdy żadnych problemów z wysyłkami z Chin.

Jak dla mnie to był pierwszy i ostatni zakup w tym pseudo sklepie z telefonami. Trzeba było dopłacić 50zł więcej i kupić z polskiej dystrybucji ...

Ja na razie czekam. Jak coś lepszego będzie do tego 20 - 25 to anuluje u nich i kupuję gdzie indziej. Jak by tak wszyscy zrobili i koło 20 anulowali zamówienia to by się rożowcy zdziwili. Może to by im dało do myślenia :)

36 minut temu, andrewife napisał:

Tak jak obiecywałem założyłem spór przez PayPal.

Tak beznadziejnej obsługi jeszcze nie doświadczyłem :-(. W ciągu 3 ostatnich lat zakupów z Ali czy Gearbest - nigdy żadnych problemów z wysyłkami z Chin.

Jak dla mnie to był pierwszy i ostatni zakup w tym pseudo sklepie z telefonami. Trzeba było dopłacić 50zł więcej i kupić z polskiej dystrybucji ...

Skontaktuj się z: https://www.facebook.com/ibuygoupoland/?ref=br_rs

Może pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

Guest
2 godziny temu, MD13 napisał:

Jak by tak wszyscy zrobili i koło 20 anulowali zamówienia to by się rożowcy zdziwili. Może to by im dało do myślenia :)

20? Nie zartuj, zareagowaliby dopiero po1000a nie po marnych 20os z Polski.

Owszem cenią Polakow ale bez przesady...

20? Nie zartuj, zareagowaliby dopiero po1000a nie po marnych 20os z Polski.
Owszem cenią Polakow ale bez przesady...
Chodziło mi o datę, koło 20 stycznia. Trochę źle to sformułowałem . Sorrki

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Dokladajac lyzke dziegciu :D 
Pojawiaja sie sygnaly, ze anulowane sa zamowienia z promocji, ktora ibg oglaszalo na swojej stronie glownej i mailowo. Czyli mi note 2 za 230$. 
Tlumacza sie pomylka na stronie.

Ten sklep rowna w dol, do najgorszych...

Zakupiłem 9.01.18 wieczorem 4X w promocji, dziś dostałem info z GLS, przesyłka wyjechała z Hiszpanii 13.01.18. dzisiaj 18.01.18  telefon u mnie ( darmowa wysyła, bez vat). 

Edited by Grzesiuso

@Grzesiuso

Mieli na stanie to jest git Ja zamówiłem 3 stycznia Redmi Note 4 4/64 z magazynu EU i czekam na wysyłkę. Od jednej z osób w supporcie dowiedziałem się, że dzisiaj mają wysłać (przesyłka darmowa). Na stronie niby pojawiła się szara wersja zamówionego przeze mnie telefonu, ale na dole widnieje napis Preorder.