Skocz do zawartości

Split Screen dla Androida 6.x


Uri0550

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Właśnie doczytałem się że nasze kochane majfriendy starają się wprowadzić funkcję split screen dla miui9 opartego także o androida 6.x :) oryginalny artykuł na chińskim forum miui był napisany na forum redmi 4 ale miejmy nadzieję że wprowadzą to dla wszystkich co zostali na 6. 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1474268

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobra zagrywka marketingowa bo jakby potem wprowadzili na większość urządzeń z androidem 6.0 nie można im zarzucić że nowa wersja miui nic nie wnosi a ci którzy mieli pieniądze i śledzili sytuację jaka występowała na np. Redmi Note 3 Kate pomyśleli że już miui 9 nie wnieniesie więcej nowości i być może wymienili na nowy model xiaomi albo nie wytrzymają do wprowadzenia tej funkcji i wymienią przynajmniej ja tak to widzę.

A zawsze opóźnienie z podjęciem takiej decyzji mogą usprawnić że poprostu wcześniej nie było sposobu chodź istniał od dłuższego czasu ale wiadomo to biznes.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.01.2018 o 21:00, Snajper napisał:

I to jest bardzo dobra zagrywka marketingowa bo jakby potem wprowadzili na większość urządzeń z androidem 6.0 nie można im zarzucić że nowa wersja miui nic nie wnosi a ci którzy mieli pieniądze i śledzili sytuację jaka występowała na np. Redmi Note 3 Kate pomyśleli że już miui 9 nie wnieniesie więcej nowości i być może wymienili na nowy model xiaomi albo nie wytrzymają do wprowadzenia tej funkcji i wymienią przynajmniej ja tak to widzę.

A zawsze opóźnienie z podjęciem takiej decyzji mogą usprawnić że poprostu wcześniej nie było sposobu chodź istniał od dłuższego czasu ale wiadomo to biznes.

Nie rozumiem tego Xiaomi, przecież zmuszenie Androida 6 do podziału musi być trudniejsze niż zaktualizowanie tego systemu do jego nowszej wersji, tym bardziej że niewiele różniące się Redmi 5 Plus jest właśnie na tych samych bebechach i Androidzie 7.

Ogłosili że wdrożą że pracują a po 3 miesiącach że się nie udało.

Lepiej jakby naprawili błędy w nagrywaniu video i audio i w sterowniku aparatu żeby nie prześwietlał bo nie jest to wina sprzętu a oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vergiliusz napisał:

Nie rozumiem tego Xiaomi, przecież zmuszenie Androida 6 do podziału musi być trudniejsze niż zaktualizowanie tego systemu do jego nowszej wersji, tym bardziej że niewiele różniące się Redmi 5 Plus jest właśnie na tych samych bebechach i Androidzie 7.

Nie raczej Split Screen teraz dość łatwo im będzie dodać bo rozwiązanie istnieje i jest wykorzystywane i Napewno mniej błędów wywoła niż dostosowanie nowej bazy androida i przez półroku przygotowywania romu developer aż dojdą do perfekcji stable według nich.

myśle że to tradycja xiaomi że telefon (seria Redmi)może liczyć na jedną dużą aktualizacje bazy androida i tyle.

Różne błędy w miui też są tradycją a tradycji się nie zmienia :-D

Oczywiście żartuje w nowych telefonach pewnie nie ma wcale błędów i są perfekcyjnie aż do bólu.A stare już nie mają co liczyć na poprawę softu aparatu.itd bo to przeszłość przynajmniej dostają poprawki bezpieczeństwa nowy numer wersji miui i kolorki i czasem jakąś nową funkcje to się liczy dla przeciętnego użytkownika który liczy tylko na to że telefon będzie używał do końca wsparcia producenta bo po co wymieniać jak stare jest dobre a jeszcze jakby stare miało takie same bebechy i wersję androida a kosztowało mniej to już całkiem by było bezsensu wymieniać chyba tylko dla wyglądu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie uznać za narzekacza i marudę którego nic nie zadowoli, ale z tego co pamiętam to R4P nie dostał aktualizacji Androida wcale, od początku był na MM chyba że się mylę. No mniejsza o to, dobrze że z co tygodniowymi aktualizacjami beta są aktualizacje zabezpieczeń dobre i to. 

Mogli by jednak naprawić zgłaszane błędy, ja sam szarpałem się z nimi na temat błędu BT ze dwa miesiące i zgłaszałem to nawet @Acid owi, nie wiele mógł na to poradzić bo to kwestia dev Xiaomi była. Muszę przyznać że w końcu to naprawili ale trzeba było męczyć ich.

Tak jak sam @Acid pisał, mają takie rozdrobnienie teraz, że po prostu rozwijają tylko do oprogramowanie w tych telefonach z których mają teraz kasę, czyli tych najnowszych.

Co z tego że Redmi 4 Pro ma taką samą ( nie licząc ekranu) specyfikacje jak Redmi 5 Plus. 

Redmi 3 wcale nie dostał aktualizacji Andka, Redmi 3 S i podobne chyba też nie a przecież są nie tylko na rynek Chiński jak model który posiadam. 

Po dwóch albo trzech latach z Xiaomi czuje się trochę rozczarowany ich podejściem do ludzi. Niby są większe firmy z gorszym wsparciem dla modeli budżetowych ale nie tego oczekiwałem od Xiaomi. Dobra już nie marudzę bo widzę że odbiegam od tematu posta i robię off top teraz. 

 

Jeżeli będzie ten split screen to fajnie ale użytkowałem go przez dzień po wgraniu portu z multirom.me a był to port z Mi5X na Redmi 4 Pro i przyznam, że nie ma czym się zachwycać. Taki bajer zbędny w normalnym użytkowaniu. Może i przydatny ale nie dla każdego.

Jedna pochwała należy się jednak devom z Xiaomi że mimo wszystko pod naciskiem ludzi jednak coś tam próbują robić, są firmy które nawet taką presję ignorują.

Edytowane przez Vergiliusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...