Jump to content

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)

Acid

Recommended Posts

Nie znajdzie, musisz podać/wskazać ścieżkę dostępu do katalogu w którym są te wypakowane foldery z plikami bat.
Uruchamiać jako administrator
Czasami tak jest że niektóre wersję miflasha nie pracują poprawnie na danym kompie i trza wtedy próbować innej wersji,
Z tego co na Twoim screenie to wygląda że miflash jest ok tylko wskazałeś niepoprawną ścieżkę, bądź jest to niepoprawny format romu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...
Teraz, Netoper napisał:

Próbowałeś użyć tutejszej wyszukiwarki lub google!

próbowałem,żadne z tych rom-ów nie działały a ściągnąłem ich 10-tki przy każdym w mi flashu dostawałem kom. no flash script

3 minuty temu, Netoper napisał:

Pod miflash potrzebujesz romu fastboot/tgz, po ściągnięciu trzeba go 2 razy rozpakować aż pokażą się katalogi.

tak wiem bo inaczej nie był by widoczny w mi flashu,uprzedam też fakt że używałem mi flash od najnowszej wersji po te starsze ,archiwa z romem ściągałem z rozszerzeniem .tgz 

• 4 months later...

Mam problem, o którym pisałem też w innym temacie, ale nikt nie zauważył. W styczniu wysypał mi się custom ROM i chciałem wrócić do MIUI - próbowałem to zrobić MiFlashem. Podpiąłem telefon (Redmi Note 9) włączony w fastboot'cie, program go wykrył, wskazałem ROM, wykryło pliki flash_all.bat i takie inne. Klikam Flash i nagle telefon z listy znika. Musiałem flashować ręcznie fastbootem (manualnie wklepywać komendy fastboot flash, nie chciało mi się bawić w bypassy i SP Flash Tool). Jak to naprawić na przyszłość?

• 1 month later...

Witam

Chcę wrócić na global EEA z EU i zablokować bootloader gdyż telefon idzie na sprzedaż. Przez MiFlash wywala mi antyrollback a jak się z tym uporałem, to znowu mi pokazuje jakiś checkpoint.
Słuchajcie a nie można po prostu przez adb?
Ktoś może mi wytłumaczyć łopatologucznie?
Z góry dziękuję

Wysłane z Xiaomi 12T Pro

A wybrałes opcję clean all and lock? Najczęściej taki komunikat błędu pojawia się jak się nie blokuje bootloadera. Zawsze można zablokować pod fastboot komendą fastboot oem lock. Jak rom się wgrał i nie zablokował bl.

49 minut temu, Arly77 napisał(a):

Teraz też mam 13... Tylko od eu

Dlatego zasugerowałem nie wracanie do Androida 12 i zainstalowanie zwykłego globala, nie EEA. EEA jeszcze nie ma z 13. 

Wrzuć fotkę jaka jest konkretnie treść błędu.
ROM pobrałeś prawidłowy, w formacie fastboot? Rozpakowałeś go 2 razy?

Na pewno pobrałem rom fastboot EEA global 14.0.5 android 13 Rozpakowałem dwa razy.

Wysłane z Xiaomi 12T Pro

Wykasuj w ustawieniach MiFlasha zawartość pola dotyczącego checkpointa i zrób flash z zablokowaniem bootloadera - z tego co kojarzę, w tej opcji chyba też flashuje crclist.

Ja miałem u siebie problemy z MiFlashem na Windowsie, ale na Linuxie skrypty z paczek z ROMami działają bez zarzutu - polecam! Testowałem na Fedorze. Musisz mieć wgrane wcześniej android-toolsy.

Sent from my SM-X200 using Tapatalk

Witam wszystkich

Dziękuję za liczne rady lecz przez ostatnich kilka dni w ogóle nie miałem czasu zająć się tym tematem.

Wiem, że na A13 nie ma działającego TWRP ale dziś rano wpadłem na taki pomysł:

- wgrać pod adb TWRP i zbootować do recovery
- potem z poziomu TWRP wgrać globala EEA w wersji A12
- uruchomić rom i sprawdzić czy jest fabryczne recovery
- zablokować bootloader

Jak myślicie można tak pokombinować?

Pozdrawiam

Wysłane z Xiaomi 12T Pro

Witam wszystkich

Jednak nie wytrzymałem i spróbowałem wrzucić twrp. Wgrałem komendą „fastboot boot twrp.img” (wiem że to tylko było w pamięci) i o zgrozo z tego poziomu wrzuciłem „na chama” zipa z romem… Sypneło błędami i wpadło w bootloopa. Pozostało przeprosić się z MiFlashem i pewnie przez to, że na telefonie był totalny burdel poszło. W międzyczasie zauważyłem ze opcja „clean flash and lock” była zaznaczona ale wszystko się ładnie zainstalowało i bootloader został zablokowany. Teraz z czystym sumieniem mogę telefon sprzedać nowemu użytkownikowi.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z Xiaomi 12T Pro

• 3 weeks later...

Witam pytanie czy za każdym razem trzeba robić pełny wip systemu, dziś próbowałem wgrać globala bez czyszczenia pamięci wszystko sukces ale staną na logu Mi. Czy są jakieś wyjątki i są od czegoś zależne by takie czyszczeniem doszło do celu i tele normalnie się uruchomił, bez czyszenia pamięci