Acid

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)

Recommended Posts

Ale jestem głupi, okazało się że bootloader jest zablokowany. (byłem pewny że już kiedyś był odblokowany)

image.thumb.png.b37ff94fb62f3243e243531954b1c373.png

Teraz takie pytanie, zalogowałem się do mi account, mam zgodę i wszystko, tylko z racji że nie jestem w stanie dostać się do systemu to nie mogę włączyć OEM unlock w opcjach developerskich i zatrzymuję się w tym momencie.

image.thumb.png.f0aa4a36729c275850d8ad0b77f801f8.png Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? 

Z góry dziękuję za pomoc

Edited by k0k0s95

4 minuty temu, k0k0s95 napisał:

nie mogę włączyć OEM unlock w opcjach developerskich

Tu nie chodzi o ustawienia oem unlock, tylko dodanie konta w zakładce Stan odblokowania Mi. Niestety bez działającego systemu i opcji programistycznych nie zrobisz tego. Pozostaje próbowanie innymi narzędziami (działającymi w trybie recovery, nie fastboot) albo serwis.

Do trybu recovery też nie jestem w stanie się dostać. Zostaje mi tylko serwis. 

Może ktoś polecić jakiś dobry serwis, bez kosmicznych cen? 

Skąd można bezpiecznie pobierać najnowsze wersje Mi Flash?

EDIT: A tak w ogóle, to czy Mi Flash jest niezbędny? Da się wgrać cały ROM za pomocą komend w trybie fastboot?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edited by ZwalistyŁoś

Da się komendami. MiFlash to ułatwia i coś tam weryfikuje.

czyli na dobrą sprawę, to jak pobiorę sobie .tgz, rozpakuję w jeden katalog i z CMD jako admin z zainstalowanymi wcześniej ADB i sterownikami, odpalam skrypt typu flash-all i powinno być ok, tak? Tak pamiętam flashowałem Nexusy.

@ZwalistyŁoś Prawdopodobnie tak. Nie wiem jak ze ścieżkami dostępu, czy te w skrypcie są odpowiednie. Robiłem to dawno temu. Dwa, nie będzie żadnej weryfikacji, jak wybierzesz zły rom to będą kłopoty.

@FromWP Flashowanie za pomocą skryptu zawartego w archiwum z ROMem działa bez zająknięcia. Mam teraz jednak problem z wgraniem recovery, a raczej z jego "utrzymaniem". Próbowałem TWRP jak i OrangeFox. Cokolwiek bym nie robił, wystarczy jedno zbootowanie do MIUI i wgrane recovery znika (zostaje zastąpione stockowym recovery MIUI).

Wszędzie piszą, że trzeba wgrać przez fastboot, odpalić recovery i jeszcze raz z poziomu już samego recovery zainstalować .zip. Tak też zrobiłem, ale niestety nadal jest problem z samoczynnym zastępowaniem np. OrangeFox'a. 

Takie kroki podejmowałem:

1. Fastboot flash recovery <nazwa_recovery.img>

2. Reboot do recovery za pomocą ON/OFF + volumeUP.

3. Z poziomu OrangeFox instalacja zipa z recovery

4. Automatyczny reboot do recovery.

5. Reboot do systemu.

Coś źle robię? 

@ZwalistyŁoś wystarczy, że zainstalujesz magiska w twrp przed pierwszym uruchomieniem systemu po wgraniu twrp. Natomiast w Orangefox trzeba zaznaczyć opcję dm-verity.

Edited by mariusz.ur
  • Thanks 1

5 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Podmienia tylko w oficjalnym miui.

Wszystko już działa. Nie bootowałem telefonu do MIUI, tylko od razu flashowałem custom i jest OK. 

Za pierwszym razem jak wrzuciłem recovery (TWRP a potem OrangeFox), to przy pierwszym odpaleniu krzyczało, że partycja systemowa jest tylko do odczytu i mogłem przesunąć palcem w prawo po ekranie, żeby zezwolić na modyfikacje. Jak sflashowałem telefon przez fastboot pełnym ROMem MIUI, tak od tej pory po wgraniu recovery od razu mam dozwolone modyfikacje. To normalne? Wygląda tak jakby coś w systemie się na stałe przestawiło.

Być może pozostały w pamięci ustawienia z poprzedniego twrp. Miałeś zaznaczone "clean all" w miflash?

2 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Miałeś zaznaczone "clean all" w miflash?

Nie używał miflasha, minimal adb&fastboot i skrypt z romu. Tak też można.

• Like 1

Wrrr. 14 dni czekania na unlock wczoraj dostałem dla Redmi 8. Niech to. Wcześniej przy RN7, RN8 i Mi 9T miałem tydzień... A tu taka niemiła niespodzianka.

Przeflashuj telefon chińską wersją Mi Pc Suite. Xiaomiflashem nie dasz rady, boasz zablokowany bootloader.

Rano udało się wgrać o jedną wersję wcześniejszego softa przez tryb recovery, MiFlashem Pro. Obecnie się konfiguruje, dam edit potem czy działa.

Edit: Wszystko wydaje się w porządku, tylko boje się teraz update'ować xd

Edited by lambert1551

Powiedzcie mi, dlaczego instalacja romu przez fastboota z komendą flash_all nie flashuje persist.img?

Ponieważ straciłbyś pewne rzeczy takie jak Widevine L1, które są zawarte w persiście konkretnie dla Twojego telefonu (a nie w obrazie globala).

13 minut temu, Orjon napisał:

Ponieważ straciłbyś pewne rzeczy takie jak Widevine L1

A da się go odzyskać? Ja go straciłem zapewne, bo czyściłem partycje i wgrałem z globala persist.img

Edited by marcin19883

Jeśli nie miałeś kopii swojego persista, to raczej nie. Wiem że swego czasu była możliwość pobrania certyfikatu na globalu, ale czy dalej jest ta opcja - nie mam pojęcia.

Na najnowszym eu becie jest L3 bo nasz skrypt miał błąd w tym względzie, już naprawiony.

32 minuty temu, Orjon napisał:

Na najnowszym eu becie jest L3 bo nasz skrypt miał błąd w tym względzie, już naprawiony.

Czyli nastepna beta będzie mieć to naprawione i wchodzi na L1?

Edited by marcin19883

Jeśli nie miałeś kopii swojego persista, to raczej nie. Wiem że swego czasu była możliwość pobrania certyfikatu na globalu, ale czy dalej jest ta opcja - nie mam pojęcia.
A wiesz który certyfikat trzeba pobrać? Bym zaryzykował

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Tak.

Ten skrypt doda odpowiednie pliki do partycji persist, czy na poziomie softu nadaje widewine L1?

Tu chodzi o pliki w ROM-ie, jeśli wgrywałeś już persista wcześniej to nie odzyskasz L1 jeśli nie masz jego kopii.

15 minut temu, Muzyk napisał:

A wiesz który certyfikat trzeba pobrać? Bym zaryzykował emoji106.png

Była opcja Widevine L1 ale nie wiem czy jest dalej czy wywalili...

Cześć mam problem z telefonem. Zrobiłem wsio wg instrukcji. W czasie flash po paru sekundach od wciśnięcia Flash zorientowałem się że mam wciśnięte flash all except storage i zmieniłem na flash all. Poszedł flash i teraz telefon włącza się do "Main menu" klikam reboot->reboot to system włącza się od nowa, logo mi potem miui i znowu wita mnie 'main menu'. Co robić :( ?

5 minut temu, isentor napisał:

Co robić :( ?

Jeszcze raz uruchom do trybu fastboot, podłącz do komputera i zrób MiFlash (z zaznaczeniem właściwej opcji).

I nawet jeśli potrwa to kilkanaście minut, czekaj aż procedura zakończy się, a telefon samoczynnie się uruchomi ponownie.

Jeszcze jedno pytanko. Udało się tego flasha zrobić wszystko chodzi aaale. Przed tym jak zacząłem się bawić system (zainstalowałem sobie od miuipolska wersję) po zmianie regionu pojawiały się jakieś "dodatkowe aplikacje". Teraz gdy wydaje mi się wróciłem do tego oryginalnego systemu (po flash) jeżeli zmienię region to tego nie ma. Mogę przechodzić pomiędzy różnymi ale poza "chwilowym zwolnieniem" po zmianie regionu nic dodatkowego się nie pojawia. No i bateria trzyma krótko okropnie bo stat. użycia ekranu to 2h na 90% baterii. Czy zrobiłem wszystko dobrze, czy gdzieś popełniłem błąd?

Witam
Panowie mam pytanie

Mi9 był global MIUI 12, baterie zjadało co niemiara. Odblokowałem bootloader, potestowałem MiuiPolska i jednak chciałem wrócić do Globala MIUI 11. Ściągnąłem V11.0.6.0.QFAMIXM   i wgrałem za pomoca Miflash. Wszystko poszło bez problemu. Poleceniem "flashboot oem lock" zablokowałem bootloader żeby mieć telefon "jak ze sklepu" (był kupiony w jednym z naszych elektro marketów). Niestety mam problem, od tej zabawy nie działa mi czujnik światła (automatyczna jasność się nie ustawia). Nie mogę też aktywować Chmury Xiaomi żeby pobrać kopie listy połączeń i smsów bo nie chce się wysłać sms aktywacyjny. Wyskakuje po prostu błąd. Co zrobiłem źle i jak to naprawić?

16 godzin temu, fipii85 napisał:

Niestety mam problem, od tej zabawy nie działa mi czujnik światła (automatyczna jasność się nie ustawia). Nie mogę też aktywować Chmury Xiaomi żeby pobrać kopie listy połączeń i smsów bo nie chce się wysłać sms aktywacyjny. Wyskakuje po prostu błąd. Co zrobiłem źle i jak to naprawić?

Co do czujnika to się nie wypowiem, ale przy aktywacji powinna pomóc zmiana języka na angielski, a jak już aktywuje, to wracasz do polskiego.

Posiadam Mi 9T z obecnie zainstalowanym softem MIUI Global 12.0.2 Stabilna 12.02.0(QFJEUXM) z androidem 10. Soft ten zjada mocno baterię. Pomimo przywracania do ustawień fabrycznych, wipe data, instalowania świeżych apek bez przywracania z kopii. Chciałbym zainstalować ROM w wersji Global Stable 10.3.15.0.PFJEUXM ze strony https://izadi.xyz/downmi/?device=davinci&type=Global+Stable, bo na takim ROMie mój MI 9T działał najlepiej. Pytanie jest takie. Czy to jest odpowiedni ROM do Miflasha? Zawartość tego katalogu wygląda następująco jak na screenie. Jeśli nie to skąd pobrać soft w tej wersji. Uprzedzam, że interesuje mnie tylko ten ROM, nie chcę xiaomi.eu. Czy nie będzie problemu z Google jeśli jednocześnie cofnięta będzie wersja androida z 10 na 9?

obraz wersji miui.jpg

Edited by sirpiotr

Dnia 21.08.2020 o 12:52, Orjon napisał:

Dzięki!

Dnia 21.08.2020 o 12:52, Orjon napisał:

Czy to nie jest przypadkiem wersja EEA? 

Na przyszłość - edytujemy posty zamiast pisać jeden pod drugim /Orjon