Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ten plik, gdyż pierwszy ROM, który pobrałem nie był do fastboot'a.

Już sprawdzam czy pójdzie

Sprawa ma się teraz tak

Succes.JPG

 

Czy ten procent widniejący w nawiasie ma dojść do 100 ?
Wygląda jakby coś się przycięło....

Edytowane przez Konik_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy opisany w tutorialu sposób zadziała, jeśli chcę przejść z miui.eu na globala i zablokować bootloader? Wkurza mnie problem z płatnościami GooglePay i stąd, chcę zablokować bl. Telefon mi mix 2s.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kupiłeś go z zablokowanym Global to nie wolno ci tego zrobić.
Czytaj:
Telefon z Chin, wgranie Global + zablok. BL'ra = cegła.
Od nowości mam odblokowany BL. Czyli nie ma żadnego sposobu na zablokowanie BL?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 13.04.2019 o 15:51, dzidexx napisał:

Zależy co klikniesz w prawym dolnym rogu.

Nie widze tu żadnej opcji odnosnie blokowania/nie blokowania bootloadera (nie chce go zablokowac).

Telefon mi 5s. Dla przypomnienia mam nastepujacy problem

miflash.png

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

Masz śtraśnie starą wersję. Też u ciebie nie widzę.

  Odkryj ukrytą treść

tongyong-3-3.thumb.jpg.e01567800fccf196df009ee92fb28656.jpg

Z poradnika na stronie en.miui.com

 

Heh no to wypadaloby zaktualizowac na pierwszej stronie link do miflasha. @Acid

Skad pobrac nowsza wersje?

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
[21:38:23  197b2b2a]:sending sparse 'system' 2/3 (524284 KB)...
[21:38:23  197b2b2a]:OKAY [ 22.940s]
[21:38:23  197b2b2a]:writing 'system' 2/3...
[21:38:23  197b2b2a]:error:FAILED (remote: Error: Last flash failed : Volume Full)
[21:38:23  197b2b2a]:"Flash system error" 
[21:38:23  197b2b2a]:error:FAILED (remote: Error: Last flash failed : Volume Full)
[21:38:23  197b2b2a]:process exit.

Możecie podpowiedzieć czy volume full to brak pamięci na telefonie, czy może coś innego? Mi9 8/256 CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, mariusz.ur napisał:

Masz zablokowany bootloader. Musisz instalować w EDL a nie w fastboot przy zablokowanym bl

Jakaś podpowiedź jak to zrobić ? 

Vol + i power nie włącza nic 

Vol - i power włącza fasstboota 

Podczas włączania urządzenia takie kwiatki 

The system Has Ben destroyed . 

( Dodam że nie stało się to podczas instalacji  jakiegoś romu czy coś . Telefon działał było na nim grane w jakieś puzzle po czym się  wyłączył sam i taki napis )

1565135065877..jpg

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariusz.ur napisał:

Dzięki ale chyba bez serwisu się nie obejdzie . Te komendy na niby restart edl u mnie nie działają . Ehhh dramat . Ale co może być przyczyną tego że telefon od tak sobie się spierdzielil ? To urządzenie  działało jeszcze na MIUI 9 nie było aktualizowane chyba nigdy i takie buty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie Mam Mi 9 w dniu dzisiejszym odblokowałem bootloadera i wrzuciłem MIUI10 - 9.8.1 z linku https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/9.8.1/xiaomi.eu_multi_MI9_9.8.1_v10-9.zip

 

Jest kilka denerwujących mnie spraw min. niektóre aplikacje nie są wyszukiwane w sklepie Play, np. Netflix, Galaxy Wearable

Obawiam się że będę potrzebował wrócić do Globala, na którym nie miałem takich problemów.

Więc prośba do was, jak można naprawić w/w problem (a dodam jeszcze, że jak ściągnę APK i zainstaluję to działa).

Natomiast jeśli dalej będzie występował to będę musiał wrócić do Globala, pytanie jak to uczynić?

Dzisiaj próbowałem grać przez MIFlashTool-a to wywaliło mi taki error 

image.thumb.png.cd1d7dc1422f9251cdc4ef1e9d0dad27.png

Próba wgrania romu to: cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM_20190709.0000.00_9.0_global_73cdd6acfe

Prośba o info jak można tego dokonać aby nie uceglić fona..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poradniki tutaj odnośnie flashowania w fastboot za pomocą Xiaomiflash.
Raz, że musisz pobrać odpowiedni rom w formacie tgz pod Twój telefon to go wypakować, czasem nawet podwójnie, potem odpalić program, telefon uruchomić w trybie fastboot, kliknąć refresh jak znajdzie urządzenie, wskazać folder z rozpakowanym romem, na dole zaznaczyć clean all albo jak chcesz też zablokować Bootloader to clean and lock a potem kliknąć flash i czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.08.2019 o 04:45, cj_clonik napisał:

Dokładnie też tak uczyniłem jak wspomniał k120

Spacji nie ma w ścieżce gdyż była kopiowana. rom w formacie tgz ściągnięty i rozpakowany 2 razy tak aby były pliki odpowiednie na wierzchu.

 

Witam,

Mam ten sam problem, w momencie dodania katalogu wyskakuje mi komunikat "could't find fash script" - czy poradziłeś sobie z tym problemem?

Dnia 23.08.2019 o 21:10, Orjon napisał:

@cj_clonik, wątek przeniosłem do tematu odpowiadającego Twojemu problemowi.

Pytanie 1 - czy twoja paczka jest rozpakowana?

Pytanie 2 - jaką masz ścieżkę na górze okna MiFlash, czy nigdzie nie ma tam spacji? Bo może przez to nie chce wgrać.

Witam, jestem tu nowy. problem mam z wgraniem softu global do mi9se. Pobrałem rom z http://en.miui.com/download-361.html#604. Po dodaniu ściezki do okna MiFlash wyskakuje komunikat "could,t find flash script" - co robię nie tak, albo w czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wrzuciłem dzisiaj najświeższe miui dostępne na stronie telefon uruchomił się raz i przy następnym restarcie wpadł w bootloopa. Różnego rodzaju wipe przez TWRP niestety nie dały żadnego skutku więc wgrałem za pomocą miflasha gemini_global_images_V10.2.2.0.OAAMIXM_20190115.0000.00_8.0_global niestety nadal system nie chce wstać :/ Fastboot i recovery xiaomi działają normalnie. Ktoś ma jakieś propozycję co mogę jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Mam problem przy flashowaniu nowego globalna na mi9, wywala błąd flashowania pliku ifaa.img, pomimo tego telefon wstaje i działa prawidłowo, pytanie za co jest odpowiedzialny ten plik i czy może mieć związek z widevine L3?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Mam problem przy flashowaniu nowego globalna na mi9, wywala błąd flashowania pliku ifaa.img, pomimo tego telefon wstaje i działa prawidłowo, pytanie za co jest odpowiedzialny ten plik i czy może mieć związek z widevine L3?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Witam mam dokładnie taki sam problem głównie chodzi o L3 i błąd ifaa. img. Czy może ktoś znalazł rozwiązanie jak wrócić na L1 czy ten ifaa. img ma z tym jakiś związek?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22023]Muzyk[/mention] [mention=23753]sw224[/mention] Pobieraliście oficjalny soft? Z tego co pamietam to L1 było na globalu EEA. Wydaje mi się że przed instalacją trzeba było zaznaczyć opcję zablokowania bootloadera. 
Ja instalowałem oryginał EEA ale bez blokowania bootloadera.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem oryginał EEA ale bez blokowania bootloadera.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem właśnie czy tu nie leży problem. Z tego co wiem to bootloader musi być zablokowany. Tak jak byś telefon z pudełka wyjął.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie czy tu nie leży problem. Z tego co wiem to bootloader musi być zablokowany. Tak jak byś telefon z pudełka wyjął.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Na XDA jest wątek gdzie byly wszystkie mozliwe próby robione z blokowaniem różnymi softami i nic nie pomogło.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sw224 @Muzyk Nie wiem na ile to prawda bo nie próbowałem tego sposobu ale wyczytałem że ponoć na to może pomóc wgranie Miflashem ostatniego romu z MIUI 10 i update za pomocą aplikacji aktualizacji z poziomu telefonu. Podobno w paczce z MIUI 11 jest jakiś babol. Nie proście mnie o źródło bo na Mi Comumunity gdzieś to widziałem przelotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:
[mention=23753]sw224[/mention] [mention=22023]Muzyk[/mention] Nie wiem na ile to prawda bo nie próbowałem tego sposobu ale wyczytałem że ponoć na to może pomóc wgranie Miflashem ostatniego romu z MIUI 10 i update za pomocą aplikacji aktualizacji z poziomu telefonu. Podobno w paczce z MIUI 11 jest jakiś babol. Nie proście mnie o źródło bo na Mi Comumunity gdzieś to widziałem przelotem.

Niestety po wgraniu Mi flash 10.2.30.0. EEA i zablokowaniu bootloadera DRM info dalej wyświetla poziom L3 .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez sw224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...