Jump to content

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)

Acid

Recommended Posts

19 minut temu, mateuszmagiera12 napisał:

Ścieżka do pliku bezpośrednio na dysku C/

A to .tgz rozpakowałeś (dwa razy) i masz folder romu z plikami i podkatalogiem Images i cały ten folder wskazujesz? Romy fastboot w formacie .tgz  w przeciwieństwie do romów recovery (.zip) się rozpakowuje.

10 minut temu, mateuszmagiera12 napisał:

Tak rozpakowałem dwa archiwa

Moja rada to znaleźć komputer z systemem 64Bit. Na 32 bywają problemy i masz tylko starsze wersje MiFlasha. W skrajnych przypadkach na 32 Bit, jak coś pójdzie źle możesz mieć spore kłopoty.

• Like 1

Spróbowałem ponownie i znowu po 500 s wywaliło program. Pasek zielony jak na zdjęciu dochodzi do końca i ciągle pisze flashing

nie dam rady dodać zdjęcia. 

Po tym telefon zostaje w fastboot aż sam go wybudze powerem. Na ekranie widać tylko Mi a pod nim mi.com. Nie ma napisu android na dole ani nic :/

Jakieś pomysły?

1 godzinę temu, przemonk25 napisał:

Jakieś pomysły?

Nie zawsze po flashu sam wstaje. Czasami zostaje w fastboot i trzeba ręcznie uruchomić. Jak zielone doszło do końca i tylko czs biegł dalej to może się udało. Pierwsze uruchomienie trochę trwa i na tym Mi może trochę wisieć. Wstał?

Witam,

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 2. Zainstalowałem wersję romu Redmi Note 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Po wybraniu opcji flash all i zakończeniu instalacji, system nie włącza się. Jest tylko ikona MI i nic się nie dzieje... Trwa to już dobre kilka chwil. Co nie tak zrobiłem?

Edited by chester57

22 godziny temu, FromWP napisał:

Nie zawsze po flashu sam wstaje. Czasami zostaje w fastboot i trzeba ręcznie uruchomić. Jak zielone doszło do końca i tylko czs biegł dalej to może się udało. Pierwsze uruchomienie trochę trwa i na tym Mi może trochę wisieć. Wstał?

zmieniłem ROM i port usb i po 4 próbie poszło, bo w końcu napisało succes a nie wywaliło program :)

Witam,

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 2. Zainstalowałem wersję romu Redmi Note 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Wgrałem plik przez Miflash Beta. Po wybraniu opcji flash all i zakończeniu instalacji, system nie włącza się. Jest tylko ikona MI i ładowanie. Trwa to już dobre kilka chwil. Co nie tak zrobiłem?

Mam taką sprawę...

W moim Redmi Note 3 mam odblokowany bootlader metodą nieoficjalną (brak komputera z windowsem skutecznie uniemożliwia odblokowanie oficjalne).
Ostatnio próbowałem zainstalować ROM Xiaomi.eu... jednak zbrickowałem fona.

Mogę wejść w tryb fastboot, więc nie jest aż tak fatalnie (chyba). Tylko... żeby ruszyć dalej, potrzebuję wejść w tryb EDL. Pod windowsem nie ma problemu (jest instrukcja jak to zrobić + binarki). Ale pod linuxem? Nie ma może ktoś "zmodyfikowanego" programu fastboot, tak, jak jest w windowsie (podmienione komendy reboot-bootlaoader na reboot-edl)? Albo chociaż może mnie pokierować ktoś, jak to zrobić?

@OsA_77 Masz zablokowany bootloader, tak?
Chodzi ci o instalację adb i fastboot pod linuxem czy o coś innego...? nie wiem niestety jak wygląda kwestia wgrywania softu po edl w linuxie, w teorii można by przez Wine spróbować ale nie mam bladego pojęcia jak miflash się zachowa.

Edited by Orjon

50 minut temu, Orjon napisał:

w teorii można by przez Wine spróbować ale nie mam bladego pojęcia jak miflash się zachowa.

@OsA_77 Pod linuxem nie ma sensu używać miflasha. Tylko wywołać skrypt *.sh z folderu z softem bezpośrednio z terminala (osobiście tak właśnie instalowałem softy). Oczywiście mowa tu o instalacji w trybie fastboot, w EDL nie ma takiej możliwości, wtedy chyba najrozsądniejszym wyjściem jest miunlocka+miflash w windowsie zainstalowanym np. w Virtualboxie. W wine bałbym się bawić, żeby softować telefon ;)

Tylko... żeby wywołanie skryptu miało sens (nie wywalało błędu), muszę mieć uruchomioną komę w edl. Nie mogę wejść w edl, póki jakoś nie spachtuje fastboota (tak jak w linku wyżej)

dobra, znalazłem taką stronę

Tylko... coś mi się wysypuje. W sensie - tworzę sobie plik .sh z zawartością tej instrukcji. Po uruchomieniu wyskakuje błąd

patch: **** Only garbage was found in the patch input.

Podpowie ktoś, co źle robie? ostatecznie może ktoś u siebie skompilować/spachtować fastboot i podesłać plik?

Edited by OsA_77
by uniknąć dublepostu

11 godzin temu, kamillm napisał:

@OsA_77 Pod linuxem nie ma sensu używać miflasha. Tylko wywołać skrypt *.sh z folderu z softem bezpośrednio z terminala (osobiście tak właśnie instalowałem softy). Oczywiście mowa tu o instalacji w trybie fastboot, w EDL nie ma takiej możliwości, wtedy chyba najrozsądniejszym wyjściem jest miunlocka+miflash w windowsie zainstalowanym np. w Virtualboxie. W wine bałbym się bawić, żeby softować telefon ;)

jeśli chodzi o skrypty - oczywiście, że tak, tak jest mega wygodnie. Tylko że tutaj nie ma możliwości flashowania w fastboot ;)

Witam,

przy próbie aktualizacji MIUI 7 na MIUI 9 nie dość, że się nie zaktualizował to jeszcze nie chcę się włączyć.

Mogę wejść tylko do Fastboot, ale przy próbie wgrania ROMa wyskakuje mi komunikat, że jest za słaba bateria i należy ją nałądować.

Problem w tym, że przy ładowaniu telefon włącza się do loga MI i wyłącza.

Redmi Note 3 MTK

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Hej, jak w temacie, mam zainstalowany MiFlash ściągniętą odpowiednią wersję do postawienia systemu na nowego i wywala mi błąd o braku możliwości sformatowania partycji... 

image.thumb.png.a43b1a9030ab96fff95d94d90197ddc1.png

Pomóżcie co mam zrobić... sam instalowałem poprzedni system, ten wywaliłmi się bo chciałem zainstalować MIUI 9...

miga tylko logo Mi naprzeiennie z czarnym ekranem