Jump to content

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)

Recommended Posts

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poniższy poradnik nie dotyczy urządzeń Xiaomi na procesorach MTK (prócz Redmi Note 2 i nowszych).     Czym jest MiFlash? MiFlash to sposób instalacji oprogramowania na urządzenia

Powiedzieć.. co instalujesz, na czym, z czym, po co... Wysłane z mojego MI 5

Pokazywać zrzuty ekranu z miflasha, linki do romów. Wszyscy kłamiecie że wszystko jest dobrze a potem wychodzą kwiatki.

Posted Images

Witam, próbowałem zainstalować china dev na redmi 4 pro. Byłem w trybie edl i instalowałem przez miflash. Skończyło się błędem a teraz telefon wyświetla cały czas logo Mi, nie mogę go nawet wyłaczyć? co mogę zrobić?

Da się wejść w tryb fastboot, ale nadal nie umiem wyłączyć telefonu ani wejść w recovery. W jaki sposób mogę zainstalować china stable?

Edited by losiewsky

Zainstalowałem recovery rom przez tryb recovery i chińską aplikację. Następnie odblokowanie bootloadera, instalacja twrp i MIUI Polska poszły gładko i przyjemnie. Generalnie straciłem pół dnia używając MIFlash. Może warto dla Redmi 4 Pro robić na razie przez recovery. Redmi2 - dziękuję za pomoc i poradnik :)

Edited by losiewsky
12 godzin temu, Redmi2 napisał:

Tak, zainstalowac 64 bitowy system

Trzeba by kupić komputer z obluga 64-bitów, jak to sobie wyborazasz skoro mam 32-bitowy? ;]

12 godzin temu, Redmi2 napisał:

xiaomiflash

mowisz o najnowszej wersji? tak ktora niby ma dzialac pod win 32-bit, to ja potwierdzam, ze nie dziala. Tylko 2015 smiga w miare....

21 godzin temu, gordonn napisał:

Może ktoś napisać krok po kroku jak wgrać nowy rom Linixie?
Myślę że mniej zaawansowanym użytkownikom bardzo się przyda.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Myślę że mniej zaawansowani użytkownicy powinni zostać przy windowsie. A ten opis umieszczony przez Acid co do linuxa jest wystarczający. Na odblokowanym bootloaderze to jest chwila, za to jak masz zablokowany to w linuxie instalacji windows w VM mija się z celem później masz te same zabawy z instalowaniem sterowników i te same problemy co tu są opisane. Jak ktoś chce spróbować a już ma odblokowany bootloader to może sobie to zrobić nawet z live cd ubuntu. 

Pytanie do tych co mają w Miflash "Missed hello packet, try to recover"  czy mają podłączony telefon pod port USB 3.0 czy 2.0.

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Co pomogło w twoim przypadku, inna wersja Miflash ?

Tak ta z 2015, ale ogolnie ja mam spore problemy z trybem edl zeby wgrac w nim soft na telefon. 2016 nie dziala w ogole, 2015 wyrzuca 256 buffor...... Podejrzewam ze pomogloby tylko zmiana z visty na win7 albo kupono 64-bit komp. Od razu uprzedze - tak nie mam burdelu w sterach.

Przed chwilą, kamillm napisał:

Tak ta z 2015, ale ogolnie ja mam spore problemy z trybem edl zeby wgrac w nim soft na telefon. 2016 nie dziala w ogole, 2015 wyrzuca 256 buffor...... Podejrzewam ze pomogloby tylko zmiana z visty na win7 albo kupono 64-bit komp. Od razu uprzedze - tak nie mam burdelu w sterach.

Kamillm a próbowałeś miflasha beta ?

Kupiłem mi4c od goldwaya, po uruchomieniu był miui global 8, w związku z czym chcialem wgrać miui polska.

w miui global nie mogłem obejść problemu z błędem konfiguracji, zmieniałem na język angielski - bez powodzenia, podłączyłem przewód usb do komputera i po kilkunastu chwilach, chciałem spróbować jeszcze raz tą konfigurację jednak był "czarny ekran" po przytrzymaniu guzika power off wyskakuje okien o z telefonu " restart, wylacz itd. " jednak jeśli chodzi o soft to wogóle nie chce siępojawić, czasem przez milisekunde pojawia się biały ekran z jakimś tekstem który ciężko zauważyć. Wyskakuje błąd unfortuneltely, the process com.android... Ponadto podłączając kabel usb , wykrywa mi4c jednak nie można nic wrzucić, ani nie ma żadnych tam plików... pusty katalog mi4c. co robić?

po próbie włączenia recovery power off volume on off, pokazuje się logo , nic więcej

, po napisaniu tego posta ktoś mi odpisał że potrzebuję MIFLASH,

zainstalowałem MIFLASH I sterowniki xiaomi , podłączyłem pod usb  wlaczylem fastboot, wykrywa mi Android Bootloader Interface, ale miflash nie widzi telefonu... kilkukrotnie restartowalem telefon, komputer i nadal nic ? co dalej robić?

Edited by editt
29 minut temu, editt napisał:
....zainstalowałem MIFLASH I sterowniki xiaomi , podłączyłem pod usb  wlaczylem fastboot, wykrywa mi Android Bootloader Interface, ale miflash nie widzi telefonu... kilkukrotnie restartowalem telefon, komputer i nadal nic ? co dalej robić?

Na jakiej wersji MiFlash próbowałeś ? Pewnie na jakiejś świeżej. Spróbuj na tym

MiFlash20160401

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

Wysłane z MI5

Edited by zielonyBB

37 minut temu, editt napisał:

spójrz na printscreen. 

Zamknij konsolę bo masz równolegle otwartą, a telefon masz w download? Bo jak wykrywa adb to chyba w fastboot i jak pisał kolega było refresh?

17 minut temu, sroqraf napisał:

Cześć, ile czasu może trwać flash Redmi2?

zegar wybija już prawie 3000 sekund, pasek postępu doszedł do końca, ale nic się nie dzieje. Pomożecie?

screenflash.jpg

Z tego co widze masz najnowszy miflash a w nim czasami flashowaie trwalo bardzo dlugo, poczekaj jeszcze troche cierpliwie ;)