Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Moja sytuacja jest inna od przedstawionych do tej pory.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Opis sytuacji, która spowodowała uceglenie telefonu:

Na telefon Redmi 1s z:

-androidem 4.3 oraz

-MIUIPolska_armani_50.0.0_v5-4.3.zip (Miui v5)

 

przez przypadek zacząłem wgrywać poprzez "aktualizuj" wersję:

-MIUIPolska_armani_5.8.6_v6-4.4.zip (Miui v6 i android 4.4.4).

Czyli probowałem zrobić jednoczesne przejście z androida 4.3  i miui5 NA androida 4.4.4 i miui6 (głupota, ale robiłem to trochę na autopilocie i nie zauważyłem że przekierowało mnie do takiej wersji).

 

Po próbie aktualizacji, telefon odpalił się samoczynnie w trybie recovery.

Ponieważ wgrywanie nowego miui robiłem poprzez "aktualizację" wprost z systemu miui na telefonie, nie zmieniłem nazwy scięgniętego pliku (MIUIPolska_armani_5.8.6_v6-4.4.zip) na "update" żeby telefon w trybie recovery mógł z niego skorzystać.

 

 

Co zrobiłem jak zauważyłem mój błąd:

W tym miejscu byłem już zmuszony uruchomić telefon w trybie "fastboot".

Pierwsze uruchomienie w trybie fastboot było możliwe.

 

Poniższe operacje były robione na Win7 Pro.

1) Zgodnie z tutorialem zacząłem od MiPCSuite, co zakończyło się niepowodzeniem - MiPCSuit po około 53% zgłosił błąd. Telefon był widoczny w MiPCSuite w trybie fastboot.

 

2) Nastepnie próbowałem poprzez "MiFlash 2014.11.07.0" z "mione_plus_images_JMACNBL18.0_4.1_cn". Ponownie telefon był widoczny w MiFlash, jednak ponownie dostałem błąd. W załączniku plik z loggera MiFlasha, w którym widać:

-jaki plik próbowałem wgrać,

-w jakiej lokalizacji był,

-i ostatecznie kod błędu, który uniemożliwił prawidłowe wgranie softu.

 

3) Po wyłączeniu telefonu NIE jest możliwe uruchomienie go w trybie fastboot - mam tylko czarny ekran (wcześniej sam odpalał się w trybie recovery i można było również załaczyć fastboot).

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Witek

Redmi 1s

 

[email protected]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś najgorsze możliwe błędy...

1. Robiłeś normalną aktualizację, wszystko powinno być dobrze, nie trzeba zmieniać nazwy na update.zip. To nie była głupota, głupotą było to, że nie spytałeś i zacząłeś się bawić MiFlash. 

2. Próbowałeś wgrać obraz do Mi1... Umiesz czytać instrukcje? MiOne to Mi1, a Ty masz armani.

3. Zostają Ci testpointy i MiFlash. Instrukcję masz chyba w dziale Redmi 1S. Powodzenia, możesz jedynie liczyć na to, że przez swoją głupotę całkiem go nie ucegliłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż miałem problemu z dźwiękiem: system nie trzymał ustawień dźwięku wybierania "Piano" dialera, przy połączeniach przychodzących  czy sms przychodzących dźwięk był rozpoczynany dziwnym efektem, jakby aplikacja Muzyka próbowała odtworzyć wcześniej używany dzwonek. Celowo używam czasu przeszłego. Wczoraj zrobiłem flash do najnowszej wersji flashROM - 6.6.4, wgrałem ROM MIUI Polska stable - 5.8.6. I co? Dolegliwości jak ręką odjął.

Po żonglerce ROMami flash dochodzę do wniosku, że w kilku ostatnich wersjach musiał być jakiś bug związany z dźwiękami. Chyba, że się mylę i to nie zależy od flash... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie !!!

 

Acid i Numb,

 

testpointy i właściwy rom rozwiązały problem.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

PS dopiero na drugim komputerze win7 zainstalował sterowniki do telefonu. Przy flashowaniu koniecznie trzeba wyłączyć firewalla i antywirusy. Zworki nie trzeba trzymać w trakcie flashowania. Swoją zrobiłem z miedzianego drutu o średnicy 2,5mm. Wygiąłem w kształcie litery "U". Końce wygiąłem i zaostrzyłem zgniatając kombinerkami do robienia oczek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem gucci i taki ma być.

Może nie jest najnowszy, bo do nowego gucci chińczyki skopali linki i nie mogę pobrać.

Ratujcie.

A przez co pobierasz? Bo mi przez chrome nie pobierze jedynie przez FirefoxDruga sprawa instalowałes jakiś inny Rom i zmieniales wielkość partycji? Bo po instalacji xenona HD tez tak miałem i musiałem znowu zmienić wielkość partycji na ta stockowa. Plik można znaleźć na xda

Jesteś pewny że odpowiedni ROM ściągnąłeś?

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winrar nie zgłosił błędów przy rozpakowywaniu, to się chyba dobrze sessał.

Partycji nigdy nie ruszałem.

...........................................................................................................

edit.

Nie szło tym miflashem : MiPhone2.11.6

poszło tym : MiPhone20140509

Edytowane przez vater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pobrać wersji chińskiej bo mi coś takiego wyskakuje zarówno na komputerze, różnych przeglądarkach jak i telefonie.

post-3601-1440667367,828_thumb.png

Wersja Global idzie bez problemu. Instalować globalną czy macie jakiegoś tipa skąd by tu wziąć wersję chińską. Czy może instalować wersję Dev Globalnej i nic się nie stanie. Wolę się zapytać by nie mieć problemów przy wgrywaniu MIUI Polska bądź by z telefonu nie zrobić przycisku do papieru. :)

Swypnięte z Redmi Note 4G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest na początku instrukcji info, by używać menedżerów pobierania np. aria2 (Windows/Linux) czy axel (Linux).

Ja z tym nigdy nie mam problemu i na moim serwerze w UK leci 11MB/s.

 

Tu jeszcze dochodzi fakt, że w tym momencie ulepszają serwery i jest zamieszanie.

Dlatego chiński adres bigota nie działa. Zmień na "obigota" i pójdzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z dźwiękiem? Advanced? Tam przecież tylko wskazujesz ścieżki do plików z images.

Te problemy związane z odtwarzaniem przy połączeniu kawałeczka poprzedniego dzwonka. Na przykład przy połączeniu głosowym najpierw jest tak, jakby system chciał uruchomić dźwięk sms, a dopiero potem jest słychać właściwy dźwięk. To dotyczy dzwonków systemowych i własnych utworów, w różnych formatach. Nawet podłączenie ładowarki i dźwięk rozpoczęcia ładowania jest tym błędem poprzedzony. To ulamek sekundy, sekunda, ale jakaś masakra...

Zastanawiałem się czy robiąc Flash poszczególnych plików w zakładce advanced (wybierajac odpowiednie pliki w fooderze flashrom) można coś namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj aria2 i zmień link na obigota.

Wysłano z MI Note

Link (tzn URL) w oznacza skrót do serwera skąd chcesz pobrać plik. Skopiuj, zmień w adresie bigota na obigota i wklej link do Aria2 w terminalu. Albo do jakiegoś menedżera pobierania. 

 

Romy na miui.com są na 3 mirrorach (bigota, obigota i enbigota) dlatego poleca się download managery.

Dziś już zapomniane chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza komunikat na screenie ?

Czy mój telefon widziany jest prawidłowo przez MiFlash ?

No i jak się ratować ?

ScreenShot001.jpg

Spróbuj wyłączyć firewall i antywirusa, upewnij się że masz odpowiednią wersję MiFlash i romu. Spróbuj zmienić port USB, kabel na inną długość, komputer.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozostalych 19 tez nie czytalem. 
Jak jakis temat ma 200 stron tez mam wszystkie przeczytac zanim moge sie wypowiedziec? Jezeli cos sie zmienia w temacie istotnego to osoba myslaca powinna dodac to do pierwszego postu.
 

Edytowane przez mtmwielgosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...