Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

No ok ale w takim razie gdzie i kiedy zresetowales telefon? Przecież po zakończeniu instalacji system sam proponuje restart.

Wysłane z MI Note

No właśnie nie czekałem do końca, ściągnąłem plik ROM nowy 5.5.8 jak pamiętam, dałem aktualizuj i czekam, program pokazuje ,że sprawdza aktualizację i tak ładnych parę minut, myślałem, że tylko sprawdza i zrobiłem restart telefonu, no i nie wstał, cały czas się włącza i jak by się restartował, na chwilkę coś tam się pokazuje, nawet nie wiem co po czym ponownie restart...

co to za link do tych images ? na chińskie forum ? ma ktoś tłumacza ? :(

Tu masz do normalnego języka : http://en.miui.com/a-234.html

Edytowane przez edi_pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakuj (np.7zipem) plik recovery.img z oficjalnego romu.

Zainstaluj np.: Minimal ADB&Fastboot, i do katalogu tego programu skopiuj plik recovery.img.

Uruchom telefon w trybie fastboot i podłącz do komputera. Uruchom Minimal ADB i wpisz polecenie:

fastboot flash recovery recovery.img

Teraz możesz już uruchomić telefon w trybie recovery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakuj (np.7zipem) plik recovery.img z oficjalnego romu.

Zainstaluj np.: Minimal ADB&Fastboot, i do katalogu tego programu skopiuj plik recovery.img.

Uruchom telefon w trybie fastboot i podłącz do komputera. Uruchom Minimal ADB i wpisz polecenie:

fastboot flash recovery recovery.img

Teraz możesz już uruchomić telefon w trybie recovery.

...ale to proste, wgrałem recovery, to teraz pewnie z górki będę miał, wielkie dzięki... jedno pytanie, czy można tak wgrać jakieś inne recovery np. TWRP, bo ten chiński to nie za bardzo mi pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co spędzasz tam cały dzień? Recovery jest tylko w zasadzie by zainstalować rom (tzn Aktualizacje przechodzi na chwilę do recovery). Normalnie użytkownik nic tam więcej nie powinien robić a to co tam jest można wykonać z poziomu MIUI (factory reset).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Przecież powtarzam ludziom cały czas.. zamiast kombinować w recovery macie super dedykowane narzędzie w postaci kopii MIUI (ustawienia > urządzenie > kopia i kasowanie danych). Kopiujesz co chcesz automatycznie w dowolne dni i potem katalog /MIUI/backup możesz przenieść na komputer. A dodatkowo dużo rzeczy możesz skopiować do Chmury przez synchro kontem Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z tego korzystalem, polowy aplikacji nie przywrocilo
Teraz tez przywracam kopie, bo udalo mi sie wszystko wgrac, za co dziekuje wszystkim za pomoc, ale niestety stanelo na 60% i stoi, pozostaje recznie wszystko zrobic, za drugim razem się udało.

Edytowane przez edi_pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlash robi swoje w 1 sekunde a w logu mam takie cos:

 

b5d82470 0.00 start flash C:\cancro_images_5.4.10_4.4_cn
b5d82470 0.14
 
b5d82470 0.17 $fastboot -s b5d82470 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *MSM8974"   || echo Missmatching image and device 
 
b5d82470 0.20 Nazwa 'findstr' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewn©trzne lub zewn©trzne,
 
b5d82470 0.22 program wykonywalny lub plik wsadowy.
 
b5d82470 0.00 start flash C:\cancro_images_5.4.10_4.4_cn
b5d82470 0.05
 
b5d82470 0.06 $fastboot -s b5d82470 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *MSM8974"   || echo Missmatching image and device 
 
b5d82470 0.09 Nazwa 'findstr' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewn©trzne lub zewn©trzne,
 
b5d82470 0.13 program wykonywalny lub plik wsadowy.
 
b5d82470 0.00 start flash C:\cancro_images_5.4.10_4.4_cn
b5d82470 0.06
 
b5d82470 0.08 $fastboot -s b5d82470 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *MSM8974"   || echo Missmatching image and device 
 
b5d82470 0.11 Nazwa 'findstr' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewn©trzne lub zewn©trzne,
 
b5d82470 0.13 program wykonywalny lub plik wsadowy.
 
Pierwszy raz mam z MiFlashem jakies problemy, pomoze ktos cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można tak wgrać jakieś inne recovery np. TWRP

Tak, możesz, znajdź odpowiednie TWRP i do dzieła.

Polecenie wpisywane w terminalu ADB wygląda wtedy tak:

fastboot flash recovery nazwatwojegorecovery.img

Żadna z kopii wykonana narzędziami z Miui nie dorównuje tej wykonanej w TWRP. Możesz przechowywać kopie kilku systemów w pamięci i "przełączać" się między nimi w ciągu kilkudziesięciu sekund. No, nie dosłownie przełączać - po prostu przywracasz w dowolnym momencie dowolną, wcześniej wykonaną kopię całego systemu ze wszystkimi ustawieniami i aplikacjami.

Możesz też dzięki TWRP instalować niestandardowe romy.

Jedna uwaga: TWRP obsługuje tylko jeden system, nie można z niego uruchomić drugiego. Ale ja dzięki TWRP nie odczuwam braku drugiego systemu. W zasadzie to tylko mi przeszkadzał, komplikował sytuację.

ten chiński to nie za bardzo mi pasuje ?

Ależ można go przełączyć na angielski :-P

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może popełniasz jakiś błąd przy instalacji. Zmień nazwę pliku na jakąś prostą, bez kropek, np: twrp.img

Albo poszukaj 2.8.5.0. dla Twojego telefonu. Działa na 100%, sam używam.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a jest w tym recovery opcja zrobienia kopii swojego ROM-u? 

Sciagnij CWM Recovery ale nie *img tylko *zip

Wrzuc to na fon 

Wejdż do updatera,zainstaluj tak jak to robisz przy update miui

wyłącz fon

Power + Up

Wejdziesz juz do CWM i tu backup and restore i jedziesz z koksem.

Niedawno z tego korzystalem, polowy aplikacji nie przywrocilo

Dokładnie,przy pierwszym backupie tego "super" backupu z miui miałem to samo,nie wszystko sie wgrywa.CWM robi to znacznie lepiej i na bank masz wszystko jak należy.

 

Edit

ostatnia wersja TWRP ma chyba jakis problem,a może to tylko u mnie tak sie zrobiło.Przy wipe po zaznaczeniu czego ma dotyczyć,czyści wszystko wraz z kartą sdcard nawet jak tego nie zaznaczysz i nie chcesz ( u mnie na nieszczęście tak było,pozbyłem sie wszystkich danych),tak że CWM jest na chwile obecną bardziej bezpieczne.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij CWM Recovery ale nie *img tylko *zip

Wrzuc to na fon 

Wejdż do updatera,zainstaluj tak jak to robisz przy update miui

wyłącz fon

Power + Up

Wejdziesz juz do CWM i tu backup and restore i jedziesz z koksem.

Dokładnie,przy pierwszym backupie tego "super" backupu z miui miałem to samo,nie wszystko sie wgrywa.CWM robi to znacznie lepiej i na bank masz wszystko jak należy.

 

Edit

ostatnia wersja TWRP ma chyba jakis problem,a może to tylko u mnie tak sie zrobiło.Przy wipe po zaznaczeniu czego ma dotyczyć,czyści wszystko wraz z kartą sdcard nawet jak tego nie zaznaczysz i nie chcesz ( u mnie na nieszczęście tak było,pozbyłem sie wszystkich danych),tak że CWM jest na chwile obecną bardziej bezpieczne.

Szukam te CWM Recovery do mojego modelu, ale niestety nigdzie nie mogę go znależć, masz może ten sam model fona ?

...udało się mi znaleźć do chyba mojego modelu, bo zainstalowało i mam go, ale jest problem : krzaczki czyli totalna chińszczyzna, można coś z tym zrobić ?

Edytowane przez edi_pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam te CWM Recovery do mojego modelu, ale niestety nigdzie nie mogę go znależć, masz może ten sam model fona ?

...udało się mi znaleźć do chyba mojego modelu, bo zainstalowało i mam go, ale jest problem : krzaczki czyli totalna chińszczyzna, można coś z tym zrobić ?

nie wiem co ty zassałeś,CWM jest po angielsku.Poszukaj i innej strony i sprobuj jeszcze raz.

 

Sprawdź czy to jest od twojego fonu

 

http://www.techchrist.com/install-cwm-recovery-on-xiaomi-redmi-1s/

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ruszyło, mój obraz ma kodową nazwę gucci i tylko jedno CWM poszło, te po chińsku, TWRP niestety żadne nie ruszyło, szkoda bo przydało by się


może byc tak że faktycznie tylko chińszczyzna jest dostepna,chwile szukam i nie moge wyhaczyć angielskiej wersji

 

Edit

 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=f4W7#folder=25892123

 

ten z opisu wychodzi że dobry

były tam nawet dwa pliki recovery, niestety żaden nie ruszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...