Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

z tym wyborem skryptu to wiem co i jak teraz ,ale o co chodzi z nazwą romu?

Mam zaznaczyc cały folder po wypakowaniu?

Moze tak sciągnąłem rom:

nazwa spakowanego rar-                          cancro_images_5.4.10_4.4_cn_c7ae88a366

wypakowałem nazwa-                               cancro_images_5.4.10_4.4_cn_c7ae88a366

otworzenie wypakowanego folderu-          cancro_images_5.4.10_4.4_cn

no a pozniej jak wejde w folder to mam skrypty i images.

Wiec ,który wskazuje w browser?

 

 

 

Bo według punktu 6:

  1. W programie klikamy na Browse... i wybieramy katalog images gdzie wypakowany był rom,

Moze dlatego chce zaznaczyc images?

 

1. Odpal MiFlash i podłącz telefon w trybie FASTBOOT (na wyłączonym telefonie głośność w dół + power).

2. Pobierz i rozpakuj odpowiedni ROM MiFlash (najlepiej najnowszy).

3. Gdy rozpakujesz ROM, to wchodzisz w foldery aż zobaczysz pliki: "flash_all" itp.

4. U góry na pasku ścieżki klikasz lewym myszy (ścieżka się zaznaczy), następnie prawym na zaznaczeniu i kopiujesz.

5. Wklejasz w pole obok "Browse" (po prawej).

6. Na samym dole zaznaczasz "Flash all".

7. Klikasz "Refresh" (telefon zostanie rozpoznany).

8. Klikasz "Flash i czekasz do 2min.

 

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, powiedz, proszę: czy MiFlash w skrypcie "flash all" przywróci mi również standardowe recovery? Jeżeli zainstaluję jakiś CWM albo TWRP, a potem będę chciał wrócić do standardowego, to zrobię to MiFlashem? Jeśli nie, to jaki jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sam to sprawdzisz co? Nauczysz się czegoś zamiast czekać co chwile na odpowiedź. Przecież masz skrypt. Otwórz go i sobie sprawdź. Przy okazji zobaczysz, że można nie używać w ogóle programu MiFlash tylko instalować/formatować ręcznie wybrane partycje.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem że uwaliłem ostro mój telefon ale jest to redmi 1 (redrice). Nie wiem które styki ze sobą połączyć. Ogólnie pc go nie wykrywa.

 

dxok6z2nd7er_t.jpg

 

Na filmikach widać co się dzieje. Nie wchodzi do recovery ani fastboot.

 

http://przeklej.org/file/W9jAOd/WP.20150415.001.mp4

 

http://host1gb.net.pl/download.php?file=f5c45a26487606d3eb3a130d6e2c9b9a

 

 

Wszystko wydarzyło się przy próbie wgrania nowego TWRP Recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi o test points. W skrajnym przypadku niektóre telefony można odratowac robiąc mostek między dwoma padami na płycie głównej, system instaluje wtedy inny sterownik i MiFlash widzi telefon. Jednak tak jest w Qualcommach i MiPadzie. Sam tak zrobiłem MiPada. 1S i Mi3 też tak można. Tu jednak jest MTK i w ogóle żaden MiFlash nie wchodzi w grę.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś odkryłem dziwny błąd miflash.Robiłem już kiedyś na xiaomi flash i takiego numeru nie było,tym razem zrobiłem flash_all/pełny wipe/miui/restart do fabrycznych i dopiero wersja finalna.Wystawiam widget kalendarza a tu patrzę i nie moge uwierzyć - przy datach majowych widzę kropki,robię podgląd a tam zapisane spotkania (na poczatku kwietnia sobie to zrobiłem).Czyli all flash i pełny wipe,nawet wipe SD nie wyczyścił fonu.Nie wiem co o tym myśleć.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem z miflash.

Mam Redmi 2 (1Gb) i pobrałem rom wt88047_images_V6.4.3.0.KHJCNCB_4.4_cn_7a50d016b9.

Postępuję według poradnika i miflash wywala mi:

27cb0622e475b.png

Jakieś pomysły?

 

Edit:

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale próbuję przywrócić MIUI z Cyanogenmod11.

 

Dodaję log:

 

 

 

 

 

Edit2: Użyłem innej wersji fastboota i się udało!

log.txt

Edytowane przez relas5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie, mam Note 1s, uwaliłem w taki sposób że przy aktualizacji zresetowałem telefon, a fastbóót pisze że  Nieokreślony błąd (jakieś cyferki) FAILED remote: data too large ... coś w tym rodzaju

Edytowane przez edi_pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...