Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i poproszę o łagodny wymiar krytyki...,

Starałem się przeczytać ten wątek i to co znalazłem w necie ze zrozumiem... ale mam wątpliwości, czy dobrze myślę (Zero doświadczenia):

Mam po weryfikacji IMEI:

Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 128GB ROM
You can be assured the phone you have purchased is the official international version.

Czy robiąc tak jak podałem opis poniżej nie uwalę telefonu do cegły... skoro EU bazuje na wersji CHINA...?

1. Pobieram: ROM GLOBAL

2. Mam obecnie wersję MIUI 20.12.9/10.

3. Wchodzę do RECOVERY i robię: Wipe > Format data

4. Instaluję pobrany ROM GLOBAL - bootloader odblokowany.

5. Instaluję MAGISK.

6. Koryguję GPay.

Mam GLOBAL / ZMIAN na EU możliwa przy takiej samej procedurze tylko zmiana ROMu...?

Koledzy, czy ktoś kto się na tym zna może się wypowiedzieć. Z góry dziękuję.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dosyć nietypowy problem. Otóż po leciutkim upadku z 30cm telefon wpadł w bootloopa. Na spokojnie ogarnąłem MiFlasha i kilka wersji ROMu (starszych, nowszych). Po wielu próbach nauczenia się tego procesu wreszcie "się udało". 

Tak się udało, że flashuje się poprawnie (z różnymi wersjami miui), następuje reboot telefonu (Redmi Note 4x) i.. znowu bootloop. Czy jest ewentualność, że telefon jakoś fizycznie uszkodził sobie podzespoły i już nic mu nie pomoże? Chciałbym jedynie mieć pewność, że wywalę sprzęt, któremu już się nie da opłacalnie pomóc. 

Z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 10:44, ZForum napisał:

Witam i poproszę o łagodny wymiar krytyki...,

Starałem się przeczytać ten wątek i to co znalazłem w necie ze zrozumiem... ale mam wątpliwości, czy dobrze myślę (Zero doświadczenia):

Mam po weryfikacji IMEI:

Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 128GB ROM
You can be assured the phone you have purchased is the official international version.

Czy robiąc tak jak podałem opis poniżej nie uwalę telefonu do cegły... skoro EU bazuje na wersji CHINA...?

1. Pobieram: ROM GLOBAL

2. Mam obecnie wersję MIUI 20.12.9/10.

3. Wchodzę do RECOVERY i robię: Wipe > Format data

4. Instaluję pobrany ROM GLOBAL - bootloader odblokowany.

5. Instaluję MAGISK.

6. Koryguję GPay.

Mam GLOBAL / ZMIAN na EU możliwa przy takiej samej procedurze tylko zmiana ROMu...?

Koledzy, czy ktoś kto się na tym zna może się wypowiedzieć. Z góry dziękuję.

Skoro masz wersję globalną to możesz pobrać Globala i wgrać przez MiFlash. Niemniej opcja z TWRP też powinna przejść bez większych problemów, jedynym może być kwestia zmiany regionu, bo partycja od tego na xiaomi.eu jest ciut inna niż to co na Globalu i poprawnie ta globalna wgra się tylko w trybie fastboot (zupełnie inna paczka).

19 minut temu, goscsix napisał:

Cześć, mam dosyć nietypowy problem. Otóż po leciutkim upadku z 30cm telefon wpadł w bootloopa. Na spokojnie ogarnąłem MiFlasha i kilka wersji ROMu (starszych, nowszych). Po wielu próbach nauczenia się tego procesu wreszcie "się udało". 

Tak się udało, że flashuje się poprawnie (z różnymi wersjami miui), następuje reboot telefonu (Redmi Note 4x) i.. znowu bootloop. Czy jest ewentualność, że telefon jakoś fizycznie uszkodził sobie podzespoły i już nic mu nie pomoże? Chciałbym jedynie mieć pewność, że wywalę sprzęt, któremu już się nie da opłacalnie pomóc. 

Z góry dzięki:)

Być może coś fizycznie padło. Raczej bez sprawdzenia w jakimś serwisie się nie obejdzie jeśli chcesz go ratować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy częsty flash romu przez mi flash, może źle wpływać na telefon pierwsze pytanie, a drugie pytanie  przez mi flash wgrałem rom global stable eea zakończony sukcesem konfiguracja bez problemu a podczas aktualizacji aplikacji przez sklep play co chwilę wyrzucał mnie na pulpit, po wi-fi aktualizowane apki, czyżby sieć Wi-Fi ponownie do skonfigurowania i ponownie pobrać z neta rom do poco M3 i wgrać rom jeszcze raz i skąd najlepiej romy pobierać ?.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciejos82 napisał:

Czy częsty flash romu przez mi flash, może źle wpływać na telefon pierwsze pytanie

Raczej nie.

12 godzin temu, Maciejos82 napisał:

a drugie pytanie  przez mi flash wgrałem rom global stable eea zakończony sukcesem konfiguracja bez problemu a podczas aktualizacji aplikacji przez sklep play co chwilę wyrzucał mnie na pulpit, po wi-fi aktualizowane apki,

Czasem może się tak zdarzyć że na początku kilka razy Google Play wywali, bo aktualizuje też siebie na przykład. To normalne moim zdaniem, potem powinno już być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak poza problemem, że przy wpisywaniu komentarza zawiesił się i nie dało rady wpisać komentarza na stronie przez chroma działając i musiałem ponownie wejść i wpisać go oraz braku powiadomień w mi band 4 i trzeba ustawić noc jakiś czas ale to znany problem w miui i tym, że wystąpił nieoczekiwany błąd Messengera i się wyłączył, nie zauważyłem błędów. PS i w porównaniu z wgranym przez producenta oficjalnym romem, po kupnie fona. Jak wgrałem też oficjalny ROM eea, ta sama wersja chyba i nazwa doszło pięć preinstalowalnych gier i opera. Czy ROM eea do poco M3 na Europę jest taki sam czy np na Polskę jest wydany jeszcze inny i nie ma go nigdzie na serwerach ? 

Edytowane przez Maciejos82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 
 

Witajcie, ostatnio doświadczyłem pecha, mianowicie na innym laptopie dotknął mnie bardzo mało popularny problem z aplikacją MiFlash

Po uruchomieniu i kliknięciu Refresh wyświetla się błąd "invalid class"

pech, bo na Internecie prócz mnie problem ten wystąpił tylko u jeszcze jednej osoby

https://forum.xda-developers.com/t/invalid-class-error-in-miflash-tool.4072523/

Logi:

[10:31:18]:lsusb path:"C:\MiFlash20181115\Source\ThirdParty\Qualcomm\fh_loader\lsusb.exe"
[10:31:18]:ls ubs :

[10:31:18]:Invalid class 
[10:31:18]:   at System.Management.ManagementException.ThrowWithExtendedInfo(ManagementStatus errorCode)
   at System.Management.ManagementObjectCollection.ManagementObjectEnumerator.MoveNext()
   at MiUSB.USB.get_AllHostControllers()
   at XiaoMiFlash.code.Utility.TreeViewUsbItem.get_AllUsbDevices()
   at XiaoMiFlash.code.Utility.UsbDevice.GetDevice()
   at XiaoMiFlash.MainFrm.RefreshDevice()

 

Problem nie dotyczy wersji ani aplikacji a raczej systemu

Co zostało zrobione:

- Aktualizacja systemu
- Aktualizacja sterowników
- Reinstalacja sterowników
- Testowane na wielu wersjach Miflash
- zmiana lokalizacji
- katalog "log" utworzony
- Reinstalacja Net Framework


Windows 10 Pro
Dell Latitude E7240


Czy może jakimś cudem ktoś z was poradził sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Netoper said:

Na W10 potrafią się czasami dziwne rzeczy dziać, podobnie jak pod USB3, czy pod procesorem Ryzen.
Próbowałbym na kompie z W7.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edit. A na innym kablu było próbowane?


 

Dzieje się to niezależnie od tego czy urządzenie jest podłączone czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć

dostałem od znajomka uceglony Redmi 7a, zakupiony w Chinach, 2gb ramu, podobno po jakiejś probie aktualizacji wywala ze system jest destroyet itd. Niby mogę wejść w tryb fasboot ale przy próbie zflashowania Miflash wywala mi takie coś jak na scrinie poniżej.  FW próbowałem rożne  i tu mam pytanie bo w opisie jest ze ma być to archiwum .tgz ale mnie Miflash nie widzi .tgz więc wskazuje rozpakowany folder i wywala taki komunikat. Fon nie miał odblokowanego BL - jest w ogóle możliwość zflashowania jeśli BL był zablokowany? Co mogę zrobić?

 

 

 

Co m

red.png

Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, a zarejestrowałem się ponieważ walczę już tydzień czasu i za nic nie mogę ogarnąć tematu, liczę na waszą pomoc. Ale do sedna, jakiś czas temu kupiłem Redmi 10, chciałem od razu wgrać apkę i to nie jedną do nagrywania rozmów ale żadna nie działała, z tego co wyczytałem na necie jedyne wyjście to wgrać ROM indonesia, szukam, czytam po necie i są do redmi note 10, MI 10 , ale redmi 10 nigdzie nie widnieje, a boję się wgrać zły rom abym nie uceglił fona. O co tu chodzi, gdzie mam szukać tego romu, podpowie ktoś? Mój kod fona to EOS, nigdzie takiego nie znalazłem, a rom i twrp dopiera się po kodzie z tego co wyczytałem. Dodam że Bootloader mam odblokowany, poszło gładko za pierwszym razem. Liczę na waszą pomoc. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 21:06, Kacper Skrzypek napisał:

Nie, nie robisz wg poradnika dotyczącego xiaomi.eu. Nie bez powodu przeniosłem Twój post do watku o MiFlash ;)

Czyli postępować mam według poradnika z tego wątku? Chcę się upewnić bo dziś zabieram się za wgrywanie roma selene.

 

Ok. Już wszystko gra, tylko bootloader znów zablokowany a wolałbym nie.

edit.

No i lipa, google i sklep play nie działają, wyskakuje komunikat : to urządzenie nie ma certyfikatu Play Protect, wyczytany sposób na necie https://victor-mochere.com/pl/how-to-fix-device-is-not-play-protect-certified-error niestety nie zadziałał. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , dokładnie to ja sam nie wiem co zadziałało, zalogowałem się na moje konto telefonu (gmail) przez laptopa, ponieważ z poziomu fona nie dało rady wejść na googla i sklepu play, po komunikacie: urządzenie nie ma certyfikatu play protect , od razu wywalało do ekranu głównego. Więc po zalogowaniu się na moje konto po przez laptopa, zastosowałem się do tej metody: https://victor-mochere.com/pl/how-to-fix-device-is-not-play-protect-certified-error, po tym wyczyściłem wszystkie dane ze sklepu play,chrome,google one, gmail, usługi google pley itd. co wiąże się z google, oczywiście to wszystko w telefonie. Odziwo udało mi się zalogować na Google One, po tym wylogowałem się ze swojego konta telefonu na laptopie i restart telefonu. Jak na razie wszystko działa, czyli uruchomiłem swoje konto na sklep play, gmail i chrome działa. Trochę chaotycznie to opisałem, ale dokładnie sam nie wiem o co kaman. 

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Od tygodnia mam problem z telefonem syna Xiaomi Redmi 7 A, ze stycznia 2020r Smartfon uruchamia się co kilka sekund, na ekranie jest napis system android- nie dochodzi do MIUI. Zresetowałem w trybie reeboot i all recovery, ale nie pomogło. Chciałem sformatować telefon i wgrać nowy system, ale nie wiem jaki powinien być- MIUI 9,  MIUI 10 lub inny i czy global, eu, Chiny. Próbowałem Miflash, ale wyskakują błędy- że nie może znaleźć pliku bat. W jakim formacie ściągać soft ZIP, czy fastboot tgz ? Bo po wypakowaniu jest w formacie tgz w eksploratorze windows, a w miflash- browse nie widzi tego pliku. Podobno trzeba jeszcze raz coś wypakować, który plik ? Może trzeba ściągnąć starszy miflash ? Czytałem, też że trzeba ściągnąć soft na dysk C, dlaczego i jaka to różnica? Co mam robić po kolei? Nie wiem, czy mam zablokowany bootloader, jak to obejść. Proszę o pomoc

 

Edytowane przez Adamskipl
Nie ten plik jako załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia mam problem z telefonem syna Xiaomi Redmi 7 A, ze stycznia 2020r Smartfon uruchamia się co kilka sekund, na ekranie jest napis system android- nie dochodzi do MIUI. Zresetowałem w trybie reeboot i all recovery, ale nie pomogło. Chciałem sformatować telefon i wgrać nowy system, ale nie wiem jaki powinien być- MIUI 9,  MIUI 10 lub inny i czy global, eu, Chiny. Próbowałem Miflash, ale wyskakują błędy- że nie może znaleźć pliku bat. W jakim formacie ściągać soft ZIP, czy fastboot tgz ? Bo po wypakowaniu jest w formacie tgz w eksploratorze windows, a w miflash- browse nie widzi tego pliku. Podobno trzeba jeszcze raz coś wypakować, który plik ? Może trzeba ściągnąć starszy miflash ? Czytałem, też że trzeba ściągnąć soft na dysk C, dlaczego i jaka to różnica? Co mam robić po kolei? Nie wiem, czy mam zablokowany bootloader, jak to obejść. Proszę o pomoc

IMG_20220705_223310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli przeniosę katalog z plikiem systemu tgz na dysk C, to miflash go wciśnięciu wyszukaj znajdzie go, tak ? I jeszcze jedno, wskazać mu główny katalog do flashowania, czy to co wypakuję jako drugie ? Czy jest różnica jaką wersję miflash pobrałem. Podobno też trzeba uruchomić go jako administrator. 

Ps. Dziwna sprawa z tą usterką. Wieczorem telefon działał na ładowarce, a rano już wariował - nic nie było robione. Więcej nie kupię telefonu tej firmy. To już drugi, z którym mam problem Redmi 7- nie działa ekran. Też ma ok. 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...