Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Tu chodzi o pliki w ROM-ie, jeśli wgrywałeś już persista wcześniej to nie odzyskasz L1 jeśli nie masz jego kopii.

15 minut temu, Muzyk napisał:

A wiesz który certyfikat trzeba pobrać? Bym zaryzykował emoji106.png

Była opcja Widevine L1 ale nie wiem czy jest dalej czy wywalili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem z telefonem. Zrobiłem wsio wg instrukcji. W czasie flash po paru sekundach od wciśnięcia Flash zorientowałem się że mam wciśnięte flash all except storage i zmieniłem na flash all. Poszedł flash i teraz telefon włącza się do "Main menu" klikam reboot->reboot to system włącza się od nowa, logo mi potem miui i znowu wita mnie 'main menu'. Co robić :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, isentor napisał:

Co robić :( ?

Jeszcze raz uruchom do trybu fastboot, podłącz do komputera i zrób MiFlash (z zaznaczeniem właściwej opcji).

I nawet jeśli potrwa to kilkanaście minut, czekaj aż procedura zakończy się, a telefon samoczynnie się uruchomi ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Udało się tego flasha zrobić wszystko chodzi aaale. Przed tym jak zacząłem się bawić system (zainstalowałem sobie od miuipolska wersję) po zmianie regionu pojawiały się jakieś "dodatkowe aplikacje". Teraz gdy wydaje mi się wróciłem do tego oryginalnego systemu (po flash) jeżeli zmienię region to tego nie ma. Mogę przechodzić pomiędzy różnymi ale poza "chwilowym zwolnieniem" po zmianie regionu nic dodatkowego się nie pojawia. No i bateria trzyma krótko okropnie bo stat. użycia ekranu to 2h na 90% baterii. Czy zrobiłem wszystko dobrze, czy gdzieś popełniłem błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panowie mam pytanie

Mi9 był global MIUI 12, baterie zjadało co niemiara. Odblokowałem bootloader, potestowałem MiuiPolska i jednak chciałem wrócić do Globala MIUI 11. Ściągnąłem V11.0.6.0.QFAMIXM   i wgrałem za pomoca Miflash. Wszystko poszło bez problemu. Poleceniem "flashboot oem lock" zablokowałem bootloader żeby mieć telefon "jak ze sklepu" (był kupiony w jednym z naszych elektro marketów). Niestety mam problem, od tej zabawy nie działa mi czujnik światła (automatyczna jasność się nie ustawia). Nie mogę też aktywować Chmury Xiaomi żeby pobrać kopie listy połączeń i smsów bo nie chce się wysłać sms aktywacyjny. Wyskakuje po prostu błąd. Co zrobiłem źle i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fipii85 napisał:

Niestety mam problem, od tej zabawy nie działa mi czujnik światła (automatyczna jasność się nie ustawia). Nie mogę też aktywować Chmury Xiaomi żeby pobrać kopie listy połączeń i smsów bo nie chce się wysłać sms aktywacyjny. Wyskakuje po prostu błąd. Co zrobiłem źle i jak to naprawić?

Co do czujnika to się nie wypowiem, ale przy aktywacji powinna pomóc zmiana języka na angielski, a jak już aktywuje, to wracasz do polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam Mi 9T z obecnie zainstalowanym softem MIUI Global 12.0.2 Stabilna 12.02.0(QFJEUXM) z androidem 10. Soft ten zjada mocno baterię. Pomimo przywracania do ustawień fabrycznych, wipe data, instalowania świeżych apek bez przywracania z kopii. Chciałbym zainstalować ROM w wersji Global Stable 10.3.15.0.PFJEUXM ze strony https://izadi.xyz/downmi/?device=davinci&type=Global+Stable, bo na takim ROMie mój MI 9T działał najlepiej. Pytanie jest takie. Czy to jest odpowiedni ROM do Miflasha? Zawartość tego katalogu wygląda następująco jak na screenie. Jeśli nie to skąd pobrać soft w tej wersji. Uprzedzam, że interesuje mnie tylko ten ROM, nie chcę xiaomi.eu. Czy nie będzie problemu z Google jeśli jednocześnie cofnięta będzie wersja androida z 10 na 9?

obraz wersji miui.jpg

Edytowane przez sirpiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 12:52, Orjon napisał:

Dzięki!

Dnia 21.08.2020 o 12:52, Orjon napisał:

Czy to nie jest przypadkiem wersja EEA? 

Na przyszłość - edytujemy posty zamiast pisać jeden pod drugim /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spytam jak Wgrywałem rom miui 11global stable przez Mi Flash najnowszą wersję jak i starsze próbowałem, to jak już skończyło się wgrywanie romu. I telefon Redmi 5a uruchomił się ponownie do okna konfiguracji, wyboru języka to w Mi Flash zamiast napisu finished cały czas pisało flashing i szedł dalej. Czy to znaczy, że rom został wgrany poprawnie i Mi Flash  zdurniał w sensie różne wersje czy też co innego mogło być? P.S fon niby działa normalnie i błędy nie wyskoczyły ale wolę spytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pawelt zrobiłem tak jak mówiłeś i nie pojawiły się już błędy, ale za to ikony kilku aplikacji zniknęły i musiałem reset fona. Cóż Wychodzi na to, że czas na zmianę na nowego Xiaomi jak będzie kasa to kupię a ten pójdzie w odstawkę a chciałem go mamie przekazać ale skoro są z nim problemy to nie ma sensu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 3.08.2014 o 19:17, Acid napisał:
  • Co jest nam potrzebne?

Obrazy systemu. To najważniejsza rzecz, jaką potrzebujemy do MiFlash. Zawierają obrazy każdej partycji .img, której format przeprowadzi program.

 UWAGA: dla Mi4c (libra) i MiNote Pro (leo) należy pobrać archiwum fastboot stąd. W przeciwnym razie fastboot nowszy od 6.1.14 zablokuje nam bootloader!

 

> ROMY MiFlash <

ten link nie działa.

404 Not Found

The requested URL was not found on this server.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy jest możliwość przywrócenia POCO F2 Pro, miał już wgrane MIUI Polska ale przez pomyłkę zrobiłem aktualizację przez OTA i telefon zablokowało - po załączeniu wyświetla tylko "POCO". Próbowałem wgrać nowy twrp fastboot -w flash recovery twrp.img i otrzymałem target reported max download size of 805306368 bytes
wiping userdata...
Erase successful, but not automatically formatting.
Unable to get partition size
FAILED (remote: GetVar Variable Not found)
sending 'recovery' (131072 KB)...
FAILED (status read failed (No such device))
finished. total time: 20.275s
Przyciskanie Vol+ + Pwr nic nie daje...

Wobec tego zrobiłem jak jest opisane na początku tego wątku, po wykonaniu sudo ./flash_all_except_storage.sh (plik z lmi_global_images_V12.0.4.0.QJKMIXM_20200923.0000.00_10.0_global) otrzymuję coś takiego:

erasing 'boot'...
FAILED (remote: Check device console.)
finished. total time: 0.001s
Erase boot error

Co ewentualnie jeszcze można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fon to POCO F2 PRO,  rom to lmi_global_images_V12.0.4.0.QJKMIXM_20200923.0000.00_10.0_global_18b68d3e34.tgz ze strony https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/lmi/, system PC to Ubuntu tak, że nie Mflash tylko skrypt...

Wygląda na to, że trzeba będzie go wysłać do MIUI Polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy aby pobrać oryginalny rom do Redmi Note 9 Pro pod miflasha aby powrócić z xiaomi.eu to pobieram wersję ze stron https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/joyeuse/ Global Stable ROM czy EEA Stable ROM ?

Pobierany romy ma być jako wersja fastboot ? Wolę dopytać i potwierdzić  niż popełnić błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...