Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, FromWP napisał:

Podstawą jest odblokowany bl. Takie cofanie się nie jest dobrym pomysłem. Resetowałes do ustawień fabrycznych po instalacji Miui 11?

Tak, bez skutku. Niezależnie od apki, którą uruchomię (systemowy aparat, WhatsApp, Open Camera), przez minutę-dwie wszystko działa, ale potem, gdy np. zamknę i otworzę taką apkę z wbudowanym aparatem, autofocus głupieje. I to dosłownie, bo z aparatu dobiega cichutki terkot i po chwili nawet zaczyna się grzać. Nie znalazłem w sieci opisu konkretnie mojego problemu, ale natknąłem się na parę pokrewnych, i wygląda na to, że któreś MIUI ma skopany firmware kamery – ktoś miał identyczny problem na którymś Redmi i ustąpiło wraz z kolejną aktualizacją. Mi Mix 2 ma już 2,5 roku, więc tu niestety na cuda już nie liczę, stąd pomysł cofnięcia się.

Myślałem, czy nie spróbować po prostu przejść na MIUI Polska, ale jeśli to problem firmware'u, to chyba niewiele to zmieni, :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, monkie667 napisał:

 jeśli to problem firmware'u, to chyba niewiele to zmieni, :(

Teoretycznie wgranie od podstaw przez MiFlash nawet tego romu który masz w tej chwili może mogło by pomóc. To działa trochę inaczej niz wgrywanie przez recovery. Najnowszy global stable fastboot masz tu: https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.PDEMIXM/chiron_global_images_V11.0.6.0.PDEMIXM_20200308.0000.00_9.0_global_9d0e5fd387.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy miflash może sprawić że zniknie kod odblokowania telefonu?? Bo kupiłem używany telefon który był zepsuty naprawiłem go ale był kod a była właścicielka nie chciała mi go podać więc zrobiłem recovery niestety żeby przejść dalej potrzebuje ten kod albo pasy do konta google których właścicielka nie chcę podać a kodu nie pamięta czy miflash pomoże to ominąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mój Redmi note 4 postanowił odmówić posłuszeństwa i wpadł w tak zwany "bootloop". Pojawia się logo Mi, po czym telefon się wyłącza. Przeglądając dziesiątki tematów, postanowiłem przeprowadzić flasha z fastboota (bo tylko to jestem w stanie uruchomić). Po pobraniu z oficjalnej strony najnowszego Fastboot ROM'a, przejściu przez dziesiątki błedów, w końcu dotarłem do momentu, gdzie wciśniecie przycisku Flash zaczynało coś robić. Tutaj pojawia się mój problem, flashowanie trwa niecałą sekundę i niczego nie zmienia oraz pojawia się error. Proszę o rady i pomoc.

P.S Idą za jednym z rozwiązań tego problemu : usunąłem z pliku .bat linie 10 i 11. Po tej akcji flashowanie trwało 1sec, bez błedów, ale oczywiście niczego nie zmieniło.  

Screen i logi przed usunięciem z pliku bat linii 10 oraz 11. [email protected]   oraz drugi log miflash@2020527_01.txt

image.thumb.png.31521eb0c5f40a75f227e47cc678cdc1.png

 

Screen oraz logi po usunięciu linii 10 oraz 11 z kodu. [email protected] oraz drugi log [email protected]

image.thumb.png.6b19f242dea1bcc54a9ae374d7b6d580.png

 

Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu nowego romu z wersją nikel, pojawił się taki błąd.

Logi >> [email protected]

Wychodzi na to że bateria zbyt słabo naładowana? 

Jak ją naładować, jeśli podłączę ładowarkę to telefon ma bootloop i się restartuje co 10sec blokując się na ekranie MI.

Jeśli podepnę do pc, mając odpalony fastboot to się nie resetuje. Ale nie wiem czy w tym przypadku się ładuje. Ostatnio tak leżał całą noc, więc powinien był naładowany. 

Jakieś rady?

Edit: Znalazłem skrypt do ładowania telefonu podczas fastboota, jak się naładuje dam znać czy się udało

Edytowane przez k0k0s95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem głupi, okazało się że bootloader jest zablokowany. (byłem pewny że już kiedyś był odblokowany)

image.thumb.png.b37ff94fb62f3243e243531954b1c373.png

Teraz takie pytanie, zalogowałem się do mi account, mam zgodę i wszystko, tylko z racji że nie jestem w stanie dostać się do systemu to nie mogę włączyć OEM unlock w opcjach developerskich i zatrzymuję się w tym momencie.

image.thumb.png.f0aa4a36729c275850d8ad0b77f801f8.png Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez k0k0s95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, k0k0s95 napisał:

nie mogę włączyć OEM unlock w opcjach developerskich

Tu nie chodzi o ustawienia oem unlock, tylko dodanie konta w zakładce Stan odblokowania Mi. Niestety bez działającego systemu i opcji programistycznych nie zrobisz tego. Pozostaje próbowanie innymi narzędziami (działającymi w trybie recovery, nie fastboot) albo serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Flashowanie za pomocą skryptu zawartego w archiwum z ROMem działa bez zająknięcia. Mam teraz jednak problem z wgraniem recovery, a raczej z jego "utrzymaniem". Próbowałem TWRP jak i OrangeFox. Cokolwiek bym nie robił, wystarczy jedno zbootowanie do MIUI i wgrane recovery znika (zostaje zastąpione stockowym recovery MIUI).

Wszędzie piszą, że trzeba wgrać przez fastboot, odpalić recovery i jeszcze raz z poziomu już samego recovery zainstalować .zip. Tak też zrobiłem, ale niestety nadal jest problem z samoczynnym zastępowaniem np. OrangeFox'a. 

Takie kroki podejmowałem:

1. Fastboot flash recovery <nazwa_recovery.img>

2. Reboot do recovery za pomocą ON/OFF + volumeUP.

3. Z poziomu OrangeFox instalacja zipa z recovery

4. Automatyczny reboot do recovery.

5. Reboot do systemu.

Coś źle robię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Podmienia tylko w oficjalnym miui.

Wszystko już działa. Nie bootowałem telefonu do MIUI, tylko od razu flashowałem custom i jest OK. 

Za pierwszym razem jak wrzuciłem recovery (TWRP a potem OrangeFox), to przy pierwszym odpaleniu krzyczało, że partycja systemowa jest tylko do odczytu i mogłem przesunąć palcem w prawo po ekranie, żeby zezwolić na modyfikacje. Jak sflashowałem telefon przez fastboot pełnym ROMem MIUI, tak od tej pory po wgraniu recovery od razu mam dozwolone modyfikacje. To normalne? Wygląda tak jakby coś w systemie się na stałe przestawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z tego tematu bo błagam o jak najszybszą pomoc. https://miuipolska.pl/forum/topic/50910-the-system-has-been-destroyed-po-restarcie-telefonu/?tab=comments#comment-567083


Przy próbie flashowania Redmi 6A wyskoczył błąd, yYsg6c0.png chodzi o bootloader?
Jak mam go odblokować gdy nie moge włączyć telefonu?

Edytowane przez lambert1551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli nie miałeś kopii swojego persista, to raczej nie. Wiem że swego czasu była możliwość pobrania certyfikatu na globalu, ale czy dalej jest ta opcja - nie mam pojęcia.

Na najnowszym eu becie jest L3 bo nasz skrypt miał błąd w tym względzie, już naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie miałeś kopii swojego persista, to raczej nie. Wiem że swego czasu była możliwość pobrania certyfikatu na globalu, ale czy dalej jest ta opcja - nie mam pojęcia.
Na najnowszym eu becie jest L3 bo nasz skrypt miał błąd w tym względzie, już naprawiony.
A wiesz który certyfikat trzeba pobrać? Bym zaryzykował

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...