Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że dwie "różne rzeczy" - inaczej Acid nie napisałby tego poradnika ;)

 

Rom PL instalujesz "jak w Note" -  tak jak sam wyżej napisałeś,

W większości przypadków instalacja Rom w postaci plików .zip odbywa się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie sądziłem że już dzisiaj będę musiał korzystać z tego poradnika. Ale stało się, po wrzuceniu własnych dzwonków do systemu Miui V5 wszystko się wykrzaczyło.

Co do poradnika: jedynym problemem dla mnie było znalezienie właściwego romu. Gdyby komuś też to sprawiło kłopot, to podpowiem:

http://en.miui.com/a-234.html

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przepełnił się folder system/lost+found

Przy podmianach plików, dodawaniu nowych - "systemowych" potrafi się z nieznanych mi powodów zapchać na maxa ten folder i tym samym brakuje miejsca na partycji System.

U mnie wystarczy wtedy flash paczki .zip

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego wrzucasz dzwonki do tego katalogu co? Nie bez powodu to jest system i tam nie powinieneś mieć wstępu z powodu roota. Przecież dzwonki się daje do Ringtones na /sdcard0. Eh...

Poza tym na pewno robisz inaczej niż piszesz bo to niemożliwe.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sensu kombinowania z root zamiast zainstalować np Solid Explorer i wtedy ta aplikacja pojawi się na liście jak dasz Inne w wyborze dzwonków lokalnych. Wtedy wskazujesz dowolny dzwonek w dowolnej lokalizacji. Za dużo kombinujesz. Dostęp do pamięci systemowej jest specjalnie wyłączony żebyś w niej nie grzebał.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja mam wrażenie że plik developerski wykorzystywany przy flash nie nadaje się gdy chce sie wrócić na miui v5.jest zbyt nowy dla miui v5.

Potrzebuję motywu z pogodą i stanem baterii na blokadzie,a ze względu na niekompatabilność WSM z miui v6,wczoraj sflashowalem telefon by zainstalować miui v5 i d*pa.Po samoczynnym restarcie telefonu (jak w howto MIFlash) i zainstalowaniu naszego miui,telefon wysypywał same błędy - "aplikacja taka a taka została zatrzymana".Tych komunikatów było tak dużo ze zaniechalem ich spisywania by podpytać na forum co i jak.A robiłem full_flash.Dopiero flash i instalacja miui v6 poprzez metodę 2 poskutkowała,ale to nie rozwiązanie bo jednak chciałbym te miui v5.

Teraz nie wiem co robić bo nie mam pewności co do tej metody z Howto MiFlash,a przynajmniej o skutecznej metodzie na powrot na miui v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awygo

 

Ok... zróbmy tak: bo od paru dni mi śmiecisz na forum. To jest wątek MiFlash a piszesz jakieś głupoty.
Ok. Chcesz odpowiedzi to proszę załóż temat tu: http://miuipolska.pl/forum/forum/8-korzystanie/

A ja jak najszybciej odpowiem na każde Twoje pytanie. Ok? Napisz to co tu o czcionkach i reszcie i możemy tam dyskutować. Pisz ile chcesz. Ale nie tu i nie gdzie indziej.

 

Inaczej dostaniesz ostrzeżenie bo ręce mi opadają... 

 

W tym temacie koniec dyskusji. To tutorial o MiFlash i poruszamy tylko to co jest z nim związane.


Witam

 

ja mam wrażenie że plik developerski wykorzystywany przy flash nie nadaje się gdy chce sie wrócić na miui v5.jest zbyt nowy dla miui v5.

Potrzebuję motywu z pogodą i stanem baterii na blokadzie,a ze względu na niekompatabilność WSM z miui v6,wczoraj sflashowalem telefon by zainstalować miui v5 i d*pa.Po samoczynnym restarcie telefonu (jak w howto MIFlash) i zainstalowaniu naszego miui,telefon wysypywał same błędy - "aplikacja taka a taka została zatrzymana".Tych komunikatów było tak dużo ze zaniechalem ich spisywania by podpytać na forum co i jak.A robiłem full_flash.Dopiero flash i instalacja miui v6 poprzez metodę 2 poskutkowała,ale to nie rozwiązanie bo jednak chciałbym te miui v5.

Teraz nie wiem co robić bo nie mam pewności co do tej metody z Howto MiFlash,a przynajmniej o skutecznej metodzie na powrot na miui v5.

Nie ma powrotu do v5 jeśli masz MI4 i to jeszcze model LTE. Tak jak na Mi Note czy Redmi 2 nie ma takiej możliwości.

Pogódź się z tym co masz i nie kombinuj bo sobie narobisz problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale jeżeli ten sam rom po MiFlashu raz uruchamia się po polsku, a innym razem nie ma polskiego wcale, to chyba ma jakiś związek z MiFlashem... I jak przypuszczam, nie jest to wina romu, tylko MiFlasha lub błędów z jego obsługą. Ale formatowałem za każdym razem tak samo: all


Nie ma powrotu do v5 jeśli masz MI4 i to jeszcze model LTE. Tak jak na Mi Note czy Redmi 2 nie ma takiej możliwości.

Pogódź się z tym co masz i nie kombinuj bo sobie narobisz problemów.

Ja instalowałem V5. Zrezygnowałem z niego z powodu czcionki. Ale po za tym działał.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przez użytkownika. 

To zrozumiałe. Program nie obsługuje się sam :wink:

Choć tu nie ma filozofii. Trzeba tylko wybrać odpowiedni skrypt. A mimo wszystko wyniki są różne, tego nie rozumiem.

Boże, co Ty wypisujesz.

Pobierasz najnowszy ROM Dev pod Mi4.

Flashujesz go "MiFlash 2014.11.07.0

Po restarcie masz kompletnie czysty telefon uruchomiony na systemie 1.

Tutaj nie ma możliwości ingerowania w system 2, ponieważ ten specjalny ROM jest w pełni kompletny.

Chyba każdy rom pod Fastboot jest kompletny? Czy tylko ten "specjalny"? Mógłbyś podać link?

Z recovery można uruchomić też system 2, ze starym romem.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powrotu do v5 jeśli masz MI4 i to jeszcze model LTE. Tak jak na Mi Note czy Redmi 2 nie ma takiej możliwości.

Pogódź się z tym co masz i nie kombinuj bo sobie narobisz problemów.

 to ja tu czegoś nie rozumiem.Zrobiłem jeszcze raz flash,ale teraz za pierwszym razem zrobiłem to z Metody 2,zrobiłem pełne wipe,update.zip i nie jak z poradnika MiFlash wróciłem na latest ale na ta drugą opcję (nie pamiętam jak to szło,chyba one).Po restarcie telefonu jeszcze raz wipe ale tu dopiero na latest.Telefon sie odpalił,zaktualizowałem miui 5 stable i wszystko gra i buczy.Zero błedów podczas instalacji i po.Fon przy pierwszej konfiguracji ustawień/pulpitu /widgetów ani razu nie stawial oporu,więc czym oparta jest twoja pewność że nie ma powrotu na 5-tkę bo tego nie rozumiem?

 

Ps.

ja nie mam z LTE

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe. Program nie obsługuje się sam :wink:

Choć tu nie ma filozofii. Trzeba tylko wybrać odpowiedni skrypt. A mimo wszystko wyniki są różne, tego nie rozumiem.

Chyba każdy rom pod Fastboot jest kompletny? Czy tylko ten "specjalny"? Mógłbyś podać link?

Z recovery można uruchomić też system 2, ze starym romem.

 

Są 2 rodzaje.

Zwykły ROM np. ten wczorajszy na naszym forum, oraz obrazy pod MiFlash: czyli np. cancro_images_5.4.10_4.4_cn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potzrebuje porady/pomocy.W zwiazku z problemami z dzwiekiem na Mi4 chciałbym potraktowac go miflash.

Lecz nie wiem który dokładnie rom musze pobrac.Mam wersje WMCDA.

 

 

Ok pobrałem rom oznaczony Mi 4 CDMA/WCDMA/TD-LTE Latest Developer Version Fastboot File Download.

rozpakowałem go i tam nie widze pliku z rozszerzeniem BAT.

Mam tylko z rozszerzeniem SH.

 

https://www.dropbox.com/s/ktsmn5vnyol7f6a/Miflash.jpg?dl=0

Edytowane przez mpyro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym wyborem skryptu to wiem co i jak teraz ,ale o co chodzi z nazwą romu?

Mam zaznaczyc cały folder po wypakowaniu?

Moze tak sciągnąłem rom:

nazwa spakowanego rar-                          cancro_images_5.4.10_4.4_cn_c7ae88a366

wypakowałem nazwa-                               cancro_images_5.4.10_4.4_cn_c7ae88a366

otworzenie wypakowanego folderu-          cancro_images_5.4.10_4.4_cn

no a pozniej jak wejde w folder to mam skrypty i images.

Wiec ,który wskazuje w browser?

 

 

 

Bo według punktu 6:

  1. W programie klikamy na Browse... i wybieramy katalog images gdzie wypakowany był rom,

Moze dlatego chce zaznaczyc images?

Edytowane przez mpyro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...