Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

No to już mi pomysłów brakuje, skoro przy wgrywaniu MiFlashem romu wszystko jest usuwane i formatowane to jakim prawem zostaje taki błąd. Nie wiem tylko czy wgrywając nowy rom wgrywany jest też nowy persist.img? z tego co wiem to modyhikacja tego powodowała obniżenie poziomu zabezpieczeń do L3. Tu już mądrzejsze głowy musza programowo to rozkminić. Może @Orjon będzie w stanie poprzez swoje tajne znajomości dotrzeć do źródła błędu. Jak on nie pomorze to raczej nikt inny na forum nie będzie znał odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mi pomysłów brakuje, skoro przy wgrywaniu MiFlashem romu wszystko jest usuwane i formatowane to jakim prawem zostaje taki błąd. Nie wiem tylko czy wgrywając nowy rom wgrywany jest też nowy persist.img? z tego co wiem to modyhikacja tego powodowała obniżenie poziomu zabezpieczeń do L3. Tu już mądrzejsze głowy musza programowo to rozkminić. Może [mention=29619]Orjon[/mention] będzie w stanie poprzez swoje tajne znajomości dotrzeć do źródła błędu. Jak on nie pomorze to raczej nikt inny na forum nie będzie znał odpowiedzi. 
No ciężki temat do ogarnięcia. Zaczekamy może coś się ruszy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.Mam następujący problem.Telefon redmi note 8 pro.Kupiony w oficjalnej dystrybucji w sklepie xiaomi. Odblokowałem bootloader.wgrałem xiaomi.eu i magiska ze względu na nfc. wszystko działało.w międzyczasie pojawił się komunikat że xiaomi eu nie będzie wspierane.W związku z tym postanowiłem z powrotem przejść na global ale indonezyjski ze względu na nagrywanie rozmów. przy pierwszej próbie flashowania telefonu error pojawił się po 22 sekundach i nie można było uruchomić trybu fastboot.Telefon po podłączeniu do komputera jest rozpoznawany,przy trzeciej próbie pojawiło się coś takiego:

2012904935_Beztytuu.thumb.jpg.203234c430aec43f49cb70418e836ffa.jpg

obecnie trwa to już 1440 sekund i chyba się nie skończy.W telefonie świeci sie dioda powiadomień i nic sie nie wyświetla na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej jak podłączam telefon w trybie fastboot, to na ekranie nic się nie wyświetla za to w  miflash pojawia się takie okno:

1585446511_spflash.thumb.jpg.04a38bfd08daae985103141b254a0812.jpg

 

Po kliknięciu w flash in fastboot pojawia się takie okno:

recoveryflash.thumb.jpg.05ce64856b9b1bbd6eaf920c721a5886.jpg

rozumiem że mam wtedy wybrać rom do recovery Flash ?

a co wybrać w oknie Select script ?

i co wybrać z zakładki  flash czy flash using mi flash ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybki10 Ja używałem czwartej zakładki ,, MiFlash,,. Rom wypakowalem bezpośrednio na dysk c. Klik na select, wybierasz folder z romem, zaznaczasz u dołu clean all. I klik na Flash. Tak jak w pierwszym poście tego tematu 

Clean all and lock zablokuje Ci bootloader 

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, focusik09 napisał:

@szybki10 Ja używałem czwartej zakładki ,, MiFlash,,. Rom wypakowalem bezpośrednio na dysk c. Klik na select, wybierasz folder z romem, zaznaczasz u dołu clean all. I klik na Flash. Tak jak w pierwszym poście tego tematu 

Clean all and lock zablokuje Ci bootloader 

Jak pisałem wcześniej ja tez używałem czwartej zakładki mi flash i flashowanie idzie cała dobę i nic się nie dzieje.Pytam co zrobić konkretnie w tym przypadku co mi się pojawił czyli:

jaki rom czy recovery czy do fastboot ?

skąd wskazać ten skrypt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skryptu nie weżmiesz .W tym flash recovery   podajesz rom  wypakowany  tgz  a w tym oknie select script  powinno się samo wyświetlić : bat   i coś tam jeszcze nie p[amiętam  ale powinno się wyświetlić i  wtedy dalesz  wciskasz flash.Chciałem pokazać na swoim ale mam zablokowany  teraz bootloader i  nie przechodzi mi dalej do flashowania

 

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trumanshow napisał:

Skryptu nie weżmiesz .W tym flash recovery   podajesz rom  wypakowany  tgz  a w tym oknie select script  powinno się samo wyświetlić : bat   i coś tam jeszcze nie p[amiętam  ale powinno się wyświetlić i  wtedy dalesz  wciskasz flash.Chciałem pokazać na swoim ale mam zablokowany  teraz bootloader i  nie przechodzi mi dalej do flashowania

 

dziękuje za odpowiedź powiedz mi tylko czy taki rom do fastboot czy do recovery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szybki10 napisał:

dziękuje za odpowiedź powiedz mi tylko czy taki rom do fastboot czy do recovery ?

Z końcówką tgz  np z tąd 

https://xiaomifirmware.com/roms/miui-roms-redmi-note-8-pro-begonia/

masz Recovery | Fastboot

to  MUSI BYĆ  FASTBOOT

muis się udać skoro widzi w  miflasz  to jaki ciort

 

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Ci się powiedzie trzymam kciuki ja też jestem uparciuch nie spocznie do puki coś nie zadziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeszcze  taka podpowiedz  z jakiego portu USB wgrywasz jeżeli z przodu kompa to takie cyrki moga się dziać koniecznie  musi być kabel wpięty z  tyłu

Nie piszemy post pod postem. Korzystaj z opcji Edytuj /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szybki10 napisał:

Dziękuje za podpowiedzi telefon już się uruchamia z softem Indonezja, miałem problem jak chciałem odpalić tą operację z pulpitu,więc przeniosłem bezpośrednio na C: i soft musiałem rozpakować dwa razy,bo mam 7-zip.W tej chwili uruchamiam telefon.

Możesz mi potwiedzić  dla pewności jeszcze raz że go  wgrałeś i uruchamia  się  system 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko działa,to znaczy jeszcze nie uruchomiłem płatności nfc ,ale zaraz dodam i idę do sklepu. W tej chwili aktualizuje do miui 11.Oczywiście napiszę jak zadziała nfc. Nagrywanie rozmów oczywiście działa.Napiszę zaraz po aktualizacji do miui 11 ,No i soft oczywiście global-czyli taki podlegający aktualizacji w przeciwieństwie do xiaomi eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super mam nadzieję  że ci przypadnie go gustu ja mam wgrany i jak narazie innego nie chcę  NFC  działa super płąciłem już kilka razy.Jak będziesz kiedys zmieniał soft na inny  to tylko tym  programem co robiłeś teraz .Zawsze  zadziała.Pozdrawiam i życzę  pozytywnych   wrażeń  w testowaniu ;)

A cha jak byś nie miał  folderu  Theme  zmień region   np na Stany  Zjednoczone

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po pierwszej płatności wszystko działa. I Nie można tak było od razu tylko 10 tysięcy komplikacji ten rom nie ma nagrywania ,na tamtym nie działa nfc. Na kolejnym trzeba odblokowywać bootloader. A na tym wszystko działa,aktualizacje są i wszystko gra. I jeśli nic się nie zmieni,to już nie będę kombinował bo nie ma potrzeby.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

Super mam nadzieję  że ci przypadnie go gustu ja mam wgrany i jak narazie innego nie chcę  NFC  działa super płąciłem już kilka razy.Jak będziesz kiedys zmieniał soft na inny  to tylko tym  programem co robiłeś teraz .Zawsze  zadziała.Pozdrawiam i życzę  pozytywnych   wrażeń  w testowaniu ;)

A cha jak byś nie miał  folderu  Theme  zmień region   np na Stany  Zjednoczone

Przeczytałem wcześniejsze twoje posty i zmieniłem region od razu po uruchomieniu sie telefonu na stany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam pytanko.

Od dłuższego czasu działam na Xiaomi, zawsze wrzucam Xiaomi.eu soft na telefony. Jak z nimi skończę to oddaje po rodzinie, tym razem jednak będę sprzedawał i chciałem wgrać globala i zablokować bootloader, żeby przyszły nabywca nie musiał kombinować jak się nie zna.

Tutaj pojawiły się schody. Telefon mam z dystrybucji global - na pudełku wszystko po angielsku, ładowarka z naszą wtyczką w zestawie. Romy na nim miałem xiaomi.eu, bazujące na China, jakieś customy typu Pixel ROM i przez moment dla testów China Stable.

Przed sprzedażą odpiąłem wszystkie konta i zrobiłem czysty flash przez MiFlash - 11.0.6.0.PEAMIXM, telefon wstał, 0 problemów, region Polska, jezyk polski. Zaniepokoiła mnie natomiast strefa czasowa, bo domyślnie wpadła na region China. Tutaj pojawiły się moje obawy czy jak w MiFlash dam clean install and lock, czy nie ucegli się telefon, bo zostały gdzieś pozostałości po ROMach bazujących na China? Trzeba z powrotem wrzucić recovery i coś przeczyscic albo wgrać?

Pozdrawiam,

Paweł

Edytowane przez pawelr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, Widzę że Odin też tutaj bywa :) 

Posiadam Mi9 i potrzebuje zmienić android 10 na 9 (a więc logicznie miui z 11 na 10). Rom pobrałem stąd (od Was): https://miuipolska.pl/download-stable/ do mojego modelu. Ściągnąłem najnowszy miflash z oficjalnej (https://www.xiaomiflash.com/download/). I przy próbie instalacji driverów wyrzuca błąd. Ściągać inną wersję?

Czekam aż mi przyjdzie kabel ODT żeby wgrać na niego rom (mi9 nie ma kart sd) i podłączyć penem w TWRP ale doczytałem że można to samo zrobić przez miflash.

 

Czy da jednak rade bez kabla ODT? korzystając z tego wątku: 

Punkt 6 w instalacji. Po resecie wykryje mi telefon żebym mógł wgram rom na telefon? (mam juz twrp wgrane)

Bez tytułu.png

Edytowane przez cycu2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

Zdecydowanie zbyt mało doczytałeś.

Kabel OTG jest zbędny, w TWRP można połączyć z PC.

Aaaah, uwielbiam zgryźliwość na tych forach :D dobra to kit z miflashem bo twrp mam jak juz wspomniałem. Dopytuje ponieważ dawno temu po zrobieniu opcji format w samsungu s7 (nie pamiętam która opcja format ) telefon przestał widzieć mój telefon i trzeba było wgrać przez kartę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podczas proby sflashowania telefonu mam blad "can not found file flash_all.bat" ROM pobrałem z linku który kolega wyzej podał. O co chodzi?

Edit

Wybierajac inny folder sciezki wyskakuje tez komunikat )not allowed in locked state)

Edytowane przez Vidal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś wie o co może chodzić? Chcę przejść z xiaomi.eu na global EEA.

Przy okazji chciałbym zablokować bootlader, aby wszystko działało.

Mogę teraz bezpiecznie uruchomić tel? Próbowałem wgrać ten system  V11.0.6.0.QFAEUXM EEA Stable ROM

1258278594_mi9error.thumb.png.ef94fffb6f1b320d87d75859c73fb2f6.png

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale wczoraj cały dzień zajęło mi zainstalowanie wszystkich apek, skopiowanie zdjęć, filmów, więc na razie podziękuję :D Jeśli nie ma innej możliwości zablokowania bootloadera bez utraty danych, to jakoś przeżyje to, że jest odblokowany.

Co do mojego problemu, to pomogło mi wgranie systemu EEA v 11.0.6. Za którymś razem poszło, a tel się włączył. Oczywiście z opcji clean all, bez blokowania bl. Później kilkakrotnie próbowałem zablokować bootloader, no ale bezskutecznie. Podobno na globalu również można korzystać z TWRP oraz Magisk, więc w razie czego jest jakieś rozwiązanie. 

Po przejściu na wersję global bateria odżyła, o to głównie mi chodziło. Ogólnie xiaomi.eu jest zdecydowanie lepsze, ma kilka fajnych rozwiązań, ale bateria dla mnie jest ważniejsza.

Nie chcę nowego tel ładować 2 razy dziennie. 

Dzięki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na swoim Mi Mix 2 po długim używaniu nieaktualizowanej bety MIUI Global 9 zainstalowałem MIUI Global 11 Stable. Niestety sprawiło to, że autofocus kamery zaczął bardzo źle działać i chciałbym wypróbować teraz jakąś starszą wersję stable.

Na jednej ze stron z ROM-ami, które są podlinkowane w pierwszym poście, znalazłem wersje Stable Global MIUI 9 i 10. Czy będę w stanie zainstalować je zgodnie z instrukcją z pierwszego posta, czy będę musiał do tego celu odblokowywać bootloader itp.?

Zależy mi na braku problemów z dostępem do Google Pay i Netfliksa - właśnie dlatego w końcu przerzuciłem się ze starej bety 9 na stable 11, i właśnie dlatego wolałbym uniknąć zabaw z bootloaderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...