Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

@Acid Jako iż strona Xiaomi z romami fastboot rzadko kiedy działą polecam tę stronę

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/

Oznaczam, bo wydaje mi się że warto podlinkować pod oficjalnym linkiem do romów ;)

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Motorolka napisał:

Raptem kilka modeli, skąd pobrać ostatni global stable na Redmi5. 

Mam powoli dość xiaomi.eu i tych błędów czy słabego zarządzania energią akumulatora. 

Mam wersję stable 10.2.3.0 a nie żadną rozwojową która siłą rzeczy może mieć błędy. 

Mało, bo na głównej stronie pokazują się tylko świeże wydania.

Jak szukasz konkretnego urządzenia to wchodzisz w kategorię Mi Phone i tam szukasz telefonu.

Mają wszystkie telefony i tablety od Xiaomi. Nawet softy do ich routerów.

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/rosy/roms-global-stable/

Czyli z podanej strony pobieram ROM V10.1.2.0 raczej w formacie fastboot bo global i TWRP to się mocno nie lubią.

Więc będę wgrywał przez Miflash, miałem niedawno Global z MIUI 10 i jeste prawie pewny że miał Amdroida .8.1 a tu wciąż 7.1.

Ale na podanej stronie widzę też wycofane wersje MIUI 10.2.1 i 10.1.3 widocznie były jakieś błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Motorolka napisał:

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/rosy/roms-global-stable/

Czyli z podanej strony pobieram ROM V10.1.2.0 raczej w formacie fastboot bo global i TWRP to się mocno nie lubią.

Więc będę wgrywał przez Miflash, miałem niedawno Global z MIUI 10 i jeste prawie pewny że miał Amdroida .8.1 a tu wciąż 7.1.

Ale na podanej stronie widzę też wycofane wersje MIUI 10.2.1 i 10.1.3 widocznie były jakieś błędy.

Rozumiem że rozgryzłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prawie

Jak pisałem miałem Global i wydaje mi się że on jednak był na Andku 8.1 a nie na 7.1 jak teraz jest do pobrania.

Sam wgrywałem zarówno Global jak i xiaomi.eu także pewnie i teraz sobie poradzę i tym razem nie zablokuję bootloadera.

Tylko ta wersja 7.1 jakoś mnie zniechęca i nie wiem czego wycofali te nowsze wersje na 8.1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Motorolka napisał:

...prawie

Jak pisałem miałem Global i wydaje mi się że on jednak był na Andku 8.1 a nie na 7.1 jak teraz jest do pobrania.

Sam wgrywałem zarówno Global jak i xiaomi.eu także pewnie i teraz sobie poradzę i tym razem nie zablokuję bootloadera.

Tylko ta wersja 7.1 jakoś mnie zniechęca i nie wiem czego wycofali te nowsze wersje na 8.1.

 

Wycofali, bo miała błędy.

Zawsze możesz wgrać global dev 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam telefon Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64 w którym dzieciakowi podczas instalowania aktualizacji systemu padła bateria. Telefonu nie można uruchomić, widnieje jedynie logo Mi oraz na dole napis ,,Powered by Android" Sprawdziłem i tryb fastboot jest dostępny, nie wiem jednak, który ROM będzie odpowiedni. Moglibyście podesłać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria się ładuje, dioda powiadomień to sygnalizuje. Czasami też wyświetla się ikona ładowania baterii na wyświetlaczu.

Pobrałem odpowiedni ROM, umieściłem go w folderze na dysku C, w nazwie nie ma żadnej spacji, gdy wybieram w Flash'u ścieżkę dostępu do ROM'u folder images ,wyskakuje komunikat can not find file flash_all.bat error

Nie mam pojęcia co robię nie tak, nie widzę też opcji o której pisałeś:

Po trzecie, w przycisku Browse jest Advanced (strzałka). Tam znajdź folder z ROMem. Tam znajdź i kliknij plik flash_all.bat. Po powrocie do okna Advanced zamknij je krzyżykiem.

 

ROM2.JPG

Mogę dopisać to ręcznie do ścieżki? .....8.1_global\flash_all.bat

Jeszcze jedno pytanie, widzę, że na dole jest opcja zachowania danych użytkownika, czy można to zaznaczyć i kliknąć Flash czy zalecane jest zaznaczenie wyczyszczenia wszystkiego?

 

Edytowane przez Konik_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlash, które posiadam jest zwyczajnie rozpakowane, bez żadnych instalacji. Pobierałem program z tego tutoriala jednak przy instalacji wywalało błędy... :/

Pobrałem zatem ze strony producenta, jednak nie ostatnią wersję gdyż wyskakiwał błąd pobierania....

Edytowane przez Konik_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Orjon napisał:

 

Spróbuj uruchomić MiFlash raz jeszcze.

Najpierw zrób to. 

Jaką konkretnie masz wersję Miflash tam jest data bo nowy to 2018 05 28 i właśnie wersja portable a nie instalacyjna. 

P. S

Rom pobraleś oczywiście w wersji tgz a nie zip do instalacji przez recovery. 

Edytowane przez Motorolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wersje właśnie posiadam, jednak widzę, że najnowsza to 20181115

ROM pobrałem z tej strony https://en.miui.com/a-234.html

Redmi 5 Plus Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Nazwa : vince_global_images_V10.2.1.0.OEGMIXM_20190325.0000.00_8.1_global_a6f1d912aa.tgz

 

Nie kumam tych oznaczeń w nazwach do danych rodzajów telefonów :/

DSC_3786.JPG

Taki komunikat wyskoczył gdy na najnowszej wersji MiFlash chciałem wyszukać smartfona.

 

DSC_3785.JPG

Odpaliłem więc starszą wersję, wyszukałem urządzenie i nacisnąłęm przycisk Flash, wywaliło ten błąd.....

Edytowane przez Konik_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem tel i jeszcze raz wszedłem w tryb Fastboot. Jednak dalej tak jak pisałeś stoi na pierwszej linijce skryptu.

Tracę cierpliwość już do tego ..... Czemu to nie chce ruszyć?

Teraz ma się to tak

Syf.JPG

Czy to oznacza, że Bootloader był od początku zablokowany?

Edytowane przez Konik_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Motorolka napisał:
33 minuty temu, Orjon napisał:

Bootloader masz zablokowany
 

Ale zablokowany bootloader nie przeszkadza w instalacji wersji global przez Miflash

W przypadku fastboota przeszkadza. Nie wgrasz po prostu nic, po to on jest...

32 minuty temu, Konik_90 napisał:

Czy to oznacza, że Bootloader był od początku zablokowany?

Tak, bootloadery są od początku blokowane by takie działania uniemożliwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik ma być jako zip. Ten konkretnie. Nie rozpakowujesz go: http://bigota.d.miui.com/V10.2.1.0.OEGMIXM/miui_HM5PlusGlobal_V10.2.1.0.OEGMIXM_c9cb5eb7bb_8.1.zip

21 minut temu, Motorolka napisał:

 Ma być bezpośrednio z dysk lokalny C tam gdzie foldery Windows, program files czy program files 86.

To nie jest istotne. Jeśli działa (a po zdjęciu widać ze tak) to to nie jest istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...