Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumie. Ale coś jest nie tak. Telefon uruchamiam podłączony do komputera głośnościa w dół i power. Wyświetla się obrazek Mitu grzebiącego przy robocie. Romu szukałem w istrukcji MiFlash a nie instrukcji aktualizacji romu gdzie na końcu jest POBIERZ. Stąd nieporozumienie. Pobrałem rom ROM FASTBOOT dla MI2A v6 4.9.26 i rozpakowałem do katalogu c:\image. Mi flasch skazałem tan katalog w browse. W Advenced w pierwszej pozycji z rozwijanej listy mam jedynie dostępną opcje flash_all_except_storage.bat. Zostawiam jak jesto daje ok. Klimam flash i po 3 sekundach pasek postępu dochodzi do końca i pisze Operacja ukończona pomyślnie ale nic dalej się nie dzieje ani w programie ani z telefonem. Obrazek jest widoczny dalej.

 

1fa94807-b8a1-45f3-bc18-470ac527d49a.jpg

d2d95c2e-707b-4dbc-b181-727549ba5886.jpg

Edytowane przez MarcinG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem. Spróbowałem nawet nie tyle na innym usb co na innym komputerze i znalazłem rozwiązanie. Nie był to problem usb. Na innym komputerze ma winrara. On rozpakował obraz systemu całkowicie, w przeciwieństwie do 7-zip na tym pierwszym komputerze. 7-zip rozpakował tylko do .tar. Gdy rozpakowałem obraz winrar wszystko poszło zgodnie z opisem, flash_all.bat jest. Czyli tyle się namęczyłem a rozwiązanie takie proste :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem. Spróbowałem nawet nie tyle na innym usb co na innym komputerze i znalazłem rozwiązanie. Nie był to problem usb. Na innym komputerze ma winrara. On rozpakował obraz systemu całkowicie, w przeciwieństwie do 7-zip na tym pierwszym komputerze. 7-zip rozpakował tylko do .tar. Gdy rozpakowałem obraz winrar wszystko poszło zgodnie z opisem, flash_all.bat jest. Czyli tyle się namęczyłem a rozwiązanie takie proste :-P

 

Jak byś przeczytał ten temat od początku to w 2 poście była o tym mowa ;)

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/?p=24920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak warto było by o tym wspomnieć w opisie procedury bo jak ktoś nie bawi się linuxem to mało prawdopodobne by się spotkał z takim sposobem pakowania. Ja cały wątek czytałem ale nie przyszło mi do głowy, że ten rom po prostu nie był wypakowany całkowicie. Myślałem że .tar to rozszerzenie pliku obrazu itp. Co ciekawe sądziłem, ze programy typu 7-zip powinny być odpowiedniejsze do takich rzeczy niz windowsowa komercja typu winrar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam nie wiem  czy jest tak u Was   ,mianowicie  odpalam telefon  jest napis mi.com  nastepnie okolo 1-2 sekundy pojawia  cos niebieskiego  oczywiscie  zanika   mi.com  i za chwile   mi.com znowu jest i telefon sie  bootuje    :mad:  zrobilem flash ale nadal to jest   moze 3ba  go totanie  wyczyscic  i problem zginie     :???:  flash_all.bat   moze pomoze  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pomoglo     :mrgreen:   najmocniejsza  i poradzila sobie z moim problemem  ale inni jak czytalem tez mieli problem z botoowaniem .Chyba sie pospieszylem    "update zip  signature verication failed " :mad:   musialem   pobrac 3razy    ,zapomnialem sprawdzic sumy :???:

Edytowane przez skay77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć listę Rom v6 fastboot?

 

Ostatni do Mi3 pobrałem sobie z linku: http://bigota.d.miui.com/5.2.6/cancro_images_5.2.6_4.4_cn_d562117313.tgz

 

Na: http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html - w nazwie wątku już jest "Update Stopped" a ostatni na wykazie to "Mi 3-WCDMA 4.11.21".

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę telefon mam podłączony pod kompa i po uruchomieniu fastboot wg podanej sekwencji pokazuje się MiTu ale nic więcej się nie dzieje gdy trzymam wciśnięty vol- a gdy puszczę to telefon po chwili sam przełącza się w ekran ładowania baterii, na MiFlash nie jest wykrywany

 

 

Ok problemem chyba była starsza wersja MiFlash , po pobraniu wersji z maja 2014, od razu komputer wykrył podłączony w FastBoot telefon i poprawnie wykonał flashowanie do wersji cancro 14.0, oczywiście po wszystkim zawiesił się na logo MI ale wipe all data załatwił sprawę.

Edytowane przez lucas7911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że tu się przyklejam, wczoraj już pisałem ale chyba mój post został wyrzucony albo nie mogę go znaleźć..  chyba potrzebuję Waszej pomocy.
mam mi2s, przeszedłem z ostatniego v5 na obecny v6 (oba nie stabilne) pominąłem flashowanie bo używam macbooka i nie mam windowsa..
Efekt jest taki że nie działa wifi i w gmail nie pobiera załączników po danych pakietowych (z tym że ten problem z gmailem miałem już przy ostatnim v5) Macie może jakiś pomysł..? pewnie bez flash się nie obejdzie..?

 

//Post przeniesiony pod właściwy wątek. Pisałem ci na stronie, żebyś udał się tutaj a nie spamował gdzie nie trzeba. Acid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wipe all pomogło, sudo apt-get niestety pod Darwinem chyba nie działa, może jest jakaś podobna komenda ale już nie sprawdzałem.

To co zauważyłem to w galerii nie działa odtwarzacz filmów ale u kolegi na mi4 jest to samo, może kolejna aktualizacja to naprawi.

Brakuje mi przełącznika 2g/3g ale pewnie wszystkiego mieć nie można.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale nie pytałem gdzie znaleźć tą informację.

 

 

Znalezłem instrukcję dla MI2/MI2A i nie wiem czy dotyczy MI2S:

 

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

"W przypadku MI2/MI2A wymagany jest MiFlash przed przejściem na MIUI 6."

 

 

Póżniej znalazłem info o MI2/MI2S, ale wątek doś stary:

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/3644-miuipolska-v6-4919-dla-mi2/

 

więc nie wiem czy coś się nie zmieniło od tego czasu.

Edytowane przez brazil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się w wersjach tego telefonu ale z różnych wpisów różnie to wynika raz piszecie MI2/MI2A a raz MI2/MI2S - z tego co się orientuję(a orientuję się bardzoe słabo) to były trzy wersje MI2/MI2A/MI2S

Więc nadal nie wiem, a jedynie się mogę domyślać że na MI2S też MiFlash jest potrzebny.

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się w wersjach tego telefonu ale z różnych wpisów różnie to wynika raz piszecie MI2/MI2A a raz MI2/MI2S - z tego co się orientuję(a orientuję się bardzoe słabo) to były trzy wersje MI2/MI2A/MI2S

Więc nadal nie wiem, a jedynie się mogę domyślać że na MI2S też MiFlash jest potrzebny.

Jeszcze raz dziękuję.

Mi2 i Mi2S to jest praktycznie to samo, tylko S jest bardziej podkręcony. Mi2A to natomiast inny smartfon, SoC dwurdzeniowy, NFC itp. Podobieństwa kończą się na tym, że oba mają 2 w nazwie i podobne ROMy pod względem aktualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...

Kupuję Mi3... Stwierdziłem, że nie będę dopłacał do LTE w Mi4. Nieważne...

Kupię w SpeMall, które nie jest na czarnej liście DHL jak iBuyGoy ;) Też nieważne... :)

Pytanie: SpeMall wali jakieś dziwne, swoje ROMy, więc fona trzeba zresetować. Rozumiem, że flash pamięci robimy jak w pierwszym poście i instalujemy ROM Fastboot. A co z ROMem MIUI Polska?

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mam jeszcze telefonu ;) , ale wolę się przygotować.

Ściągnąłem sobie pierwszy z listy dla Mi3 ROM Fastboot ze stronki w pierwszym poście (cancro 4.11.21 4.4) i ROM MIUI Polska v6 (też cancro, ostatni). Jeśli dobrze zrozumiałem, to ROM FastBoot instalujemy MiFlashem. Tylko nie wiem jak potem z polskim ROMem. Domyślam się, że ROM i ROM Fastboot to dwie różne rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...