Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

O co chodzi w tym errorze? Próbuję wgrać global stable na Mi6. Aktualnie mam global dev. Wcześniej miałem xiaomi.eu. Rozumiem, że zablokowałem sobie bootloader a miflash wymaga odblokowanego?

:error:FAILED (remote: Erase is not allowed in Lock State)

Edytowane przez avira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wygląda to tak, że ściągasz Global stable w wersji pod recovery. Przechodzisz do TWRP, robisz wipe data/dalvik/cache i je instalujesz. Ale jeśli zainstalujesz globala stable bez lazyflashera, to będzie stać na logu Mi - bo wykryje obecność TWRP... Dlatego konieczny jest lazyflasher, który usuwa fabryczne szyfrowanie partycji data (tej z apkami i danymi) i m.in. umożliwia współdziałanie TWRP z Globalem. Ściągasz paczkę z linku, który podlinkowalem, i zwyczajnie wgrywasz przez TWRP. Potem wystarczy tylko reboot i tel wstanie.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hulk23 ściągasz soft ze strony MIUI i wgrywasz go poprzez  MIUI ROM Flashing Tool. Pobierasz plik Fastboot Update. Ot co, oczywiście dla Twojego telefonu, to jest dla Redmi Note 4 snapdragon ja mam wersję 3/32 Ty widzę 4/64. Rozumiem, że masz odblokowany telefon?

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 19:26, mrcrulez napisał:

Pomóżcie, nie znam blokady do odblokowania telefonu. Chciałbym postawić system na nowo, nie wiem czy bootlader jest odblokowany czy nie. Czy mogę to zrobić przez mi flasha wygrywając global stable?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Spróbuj wgrać przez miflasha. Jak wywali błąd Flashing is not allowed (podobny jakiś, niekoniecznie dokładnie taki) - bootloader zablokowany i nie wgrasz. Możesz też ogarnąć to przez recovery (wipe data), tylko wtedy tylko wyczyścisz dane więc jak system chcesz wgrać to jeśli przez fastboot nie pójdzie - tylko edl...

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać przez miflasha. Jak wywali błąd Flashing is not allowed (podobny jakiś, niekoniecznie dokładnie taki) - bootloader zablokowany i nie wgrasz. Możesz też ogarnąć to przez recovery (wipe data), tylko wtedy tylko wyczyścisz dane więc jak system chcesz wgrać to jeśli przez fastboot nie pójdzie - tylko edl...
Dziękuję za odpowiedź spróbuję przez mi flasha, niestety nie mogę wejść do recovery, pojawia się tylko ekran z narysowanym telefonem..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32315]mrcrulez[/mention] skorzystaj z chinskiego mipcsuite zatem (ekran z telefonem) - zhushou.xiaomi.com i dalej jak tutaj:
 
Dzięki za pomoc, udało mi się zrobić wipe ale niestety kolejny problem jest taki że urządzenie jest powiązane z kontem mi, hasła oczywiście nie znam, jest na to jakiś sposób?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie to haslo przypomniec i potem wpisac, nie ma rady. Jak nie przypomnisz to jedynie kontakt z supportem Mi, na razie masz przycisk do papieru.
No to kicha, hasła sobie nie przypomnę bo to nie moje konto, kupiłem telefon z rozbitym ekranem i przełożylem płytę główną (moja jest uszkodzona). Uszkodzony telefon kupiłem od pośrednika na allegro który na 100% nie zna hasła...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Patricowroc to może dla ciebie dobrze, bo próbujesz wgrywać romy dla różnych telefonów. Najpierw ustal jaki masz model, kenzo, kate, czy hennesy, a może jeszcze inny. Nie bardzo rozumiem po co chcesz wgrać chińską wersję romu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...