Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w folderze MinimalADB trzymasz Shift i Ctlr i klikasz przawy klawisz myszy, otwórz okno poleceń tutaj. Ale do EDL (download) wejdziesz z chińskiego menu serwisowego. Klikając w download, a to menu uruchomisz tzrymając vol+ i power przy uruchamianiu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dd4422 napisał:

Prawidlowo. Teraz tel. powinien miec czarny ekran, nie odlaczaj go tylko uruchom Miflash.

Miflash go nie wykrywa w stanie bootloopu, zamiast czarnego ekranu, telefon się restartuje

Przed chwilą, FromWP napisał:

Będąc w folderze MinimalADB trzymasz Shift i Ctlr i klikasz przawy klawisz myszy, otwórz okno poleceń tutaj. Ale do EDL (download) wejdziesz z chińskiego menu serwisowego. Klikając w download, a to menu uruchomisz tzrymając vol+ i power przy uruchamianiu telefonu.

Gdzie znajdę folder Minimal ADB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Recouter13 napisał:

Miflash go nie wykrywa w stanie bootloopu, zamiast czarnego ekranu, telefon się restartuje

Gdzie znajdę folder Minimal ADB?

To masz też w folderze instalacyjnym TWRP, ale lepiej przez to chińskie menu serwisowe. Przytrzymaj dłuuuugo power przy tym booloopie i jak zawibruje momentalnie wciśnij i przytrzymaj vol+ i power, chińskie menu powinno się uruchomić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Będąc w folderze MinimalADB trzymasz Shift i Ctlr i klikasz przawy klawisz myszy, otwórz okno poleceń tutaj. Ale do EDL (download) wejdziesz z chińskiego menu serwisowego. Klikając w download, a to menu uruchomisz tzrymając vol+ i power przy uruchamianiu telefonu.

chińskie menu mogę przywrócić za pomocą recovery twrp, nie mogę nic innego włączyć niż fastboot.

trzymam vol+ i power, ale telefon tylko się restartuje

1 minutę temu, FromWP napisał:

To masz też w folderze instalacyjnym TWRP, ale lepiej przez to chińskie menu serwisowe. Przytrzymaj dłuuuugo power przy tym booloopie i jak zawibruje momentalnie wciśnij i przytrzymaj vol+ i power, chińskie menu powinno się uruchomić.

Starałem się i kilka razy wykonałem kombinację, kiedy jeszcze nie było logo MI, ale nic poza resetem nie zyskałem :(

5 minut temu, FromWP napisał:

To masz też w folderze instalacyjnym TWRP, ale lepiej przez to chińskie menu serwisowe. Przytrzymaj dłuuuugo power przy tym booloopie i jak zawibruje momentalnie wciśnij i przytrzymaj vol+ i power, chińskie menu powinno się uruchomić.

ryjmghn.thumb.JPG.5427683dcda22be59bbed1647c5bff9e.JPG nie mam tego folderu

 

erghef.thumb.JPG.f5bb9be829fb4e1f842c092f9c2a077c.JPG gdy podłączam telefon do pc to ciągle te sterowniki wykazują jakieś błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem po podłączeniu do pc i już nagrywałem film jak to wygląda, wtedy włączył się twrp :D, jak się przechodziło z twrp do chińskiego menu?

3 minuty temu, FromWP napisał:

Jak jesteś w fastboot, to przytrzymaj długo power, a jak zawibruje momentalnie vol+ i power. Może się włączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Recouter13 napisał:

Jakimś cudem po podłączeniu do pc i już nagrywałem film jak to wygląda, wtedy włączył się twrp :D, jak się przechodziło z twrp do chińskiego menu?

Chyba się nie da. Ale jak masz twrp, to może instalacja romu recovery z pliku zip.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Chyba się nie da. Ale jak masz twrp, to może instalacja romu recovery z pliku zip.

To robiłem na początku i nic nie dawało, raz się udało chinese dev rom zainstalować tak, że android się ładował, ale 3 godz i nic, wiem że może się uruchamiać nawet do 1 godziny, więc uznałem że tylko flashem się da zrobić

2 minuty temu, Orjon napisał:

Musisz odpalić tel normalnie, nie w TWRP bo z TWRP jako takiego nie przejdziesz. Reboot -> System i przytrzymaj vol+ i power.

P.S. Jak masz TWRP to czemu nie instalujesz global dev przez nie?

robiłem, ale nic nie dawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Recouter13 napisał:

więc uznałem że tylko flashem się da zrobić

Tak najlepiej, ale trzeba mieć sprawny, dobrze skonfigurowany komputer. Spróbuj jeszcze raz z pliku w twrp, ale zip romu eu. Najpierw zrób w twrp wipe bez dodatkowych opcji (po prostu factory reset).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Tak najlepiej, ale trzeba mieć sprawny, dobrze skonfigurowany komputer. Spróbuj jeszcze raz z pliku w twrp, ale zip romu eu. Najpierw zrób w twrp wipe bez dodatkowych opcji (po prostu factory reset).

No i tu się zaczęło wszystko wipe>Adv wipe> dalvik, system, data, internal storage i cache

4 minuty temu, FromWP napisał:

Tak najlepiej, ale trzeba mieć sprawny, dobrze skonfigurowany komputer. Spróbuj jeszcze raz z pliku w twrp, ale zip romu eu. Najpierw zrób w twrp wipe bez dodatkowych opcji (po prostu factory reset).

Zrobiłem to samo co wtedy, czyli total wipe i teraz wpakuje na karte sd plik zip i z karty sd do redmi, może się uda TYM razem ;d

pobieram Dla Redmi 3 PRO z tej strony https://miuipolska.pl/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dd4422 napisał:

Nie musisz przenosic z karty na tel., zostaw sciągniety rom na karcie, i z karty zainstaluj przez twrp.

tak tak, o to mi chodzi. Karta wkładam do urządzenia i w twrp wskazuję skąd ma brać zip do instalacji

Jeśli będzie się ładować, to nawet na noc go zostawię. To ostatecznie potwierdzi że nic nie da się już zrobić, skoro przez 8-9 godzin nic się nie stanie

 

wgrałem, 2/4 sukcesu. Logo MI i ładujący się android, jeszcze brakuje wstania miui i brak resetu przy wybieraniu języka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo global z TWRP nie ruszy bez wgrania specjalnej paczki bądź roota - http://en.miui.com/thread-310923-1-1.html

Jak wgrasz tą paczkę w TWRP to system ruszy normalnie.

mogę się mylić w sumie, masz redmi 3 pro, ale moim zdaniem powinno być tak samo jak na 6.0 i wyżej ;p

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

@Recouter13 To normalne. W Redmi 3/pro na globalu bez modyfikacji romu twrp się gryzie i system nie wstaje. Jak musisz mieć twrp, to najlepiej wgrać rom eu. Po wgraniu twrp trzeba od razu instalować rom eu, bez uruchamiania systemu. Tylko reboot to recovery.

Czytałem inny post, w którym się wypowiadałeś na ten temat, mi zależy tylko na zrootowaniu, nie mam potrzeby posiadania twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Recouter13 napisał:

Czytałem inny post, w którym się wypowiadałeś na ten temat, mi zależy tylko na zrootowaniu, nie mam potrzeby posiadania twrp

Bez twrp tego romu (globala) nie zrootujesz. Jak chcesz roota to lepiej twrp i rom eu. Tylko pytanie do czego ten root jest ci niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Bez twrp tego romu (globala) nie zrootujesz. Jak chcesz roota to lepiej twrp i rom eu. Tylko pytanie do czego ten root jest ci niezbędny.

Może dla innych to coś głupiego, ale chciałbym zmienić dźwięki systemowe, a aplikacja do zmieniania tego potrzebuje zrootowaniu urządzenia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, brodkasz napisał:

A i jeszcze jedno na dole zaznaczyłem clean all and lock czy to dobrze?

Lock to dodatkowo zablokowanie bootloadera. W każdej chwili można odblokować, ale tylko MiUnlockiem. Flash trwa z reguły 3-4 minuty. W zależności od wersji MiFlasha sekundy mogą biec dalej i jak zielony pasek doszedł do końca i i nic się poza tym nie dzieje to znaczy że skończył.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.Chciałbym przez mi flash wgrać rom do Mi4 cancro i o ile w oknie komend telefon jest wykrywany w trybie fastboot(działają komendy fastboot reboot,udało mi się wgrać twrp),to mi flash niestety nie widzi telefonu.W telefonie był wymieniany wyświetlacz,niestety podświetla się tylko,ale system czy cokolwiek się nie wyświetla.Po wymianie działał normalnie,ale po aktualizacji xiaomi.eu nagle zaczął wariować,a potem całkiem przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...