Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnij MiUnlock. Zaloguj się na swoje konto Xiaomi i spróbuj odblokować.
Jak nie pójdzie - to spróbuj w Minimal ADB and Fastboot wpisać fastboot oem edl. Jeśli telefon się wyłączy i będzie rozpoznawany w MiFlash na którymś z portów COM - to znaczy że jest w EDL (Emergency Download). Spróbuj wtedy flashowac ten ROM który próbowałeś.

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj dostarczony Mi6 i już schody.W fonie rom stable global a zeby odblokowac,ma byc dev.Miflash odrzuca wszelkie próby flashowania i wywala błąd__ nie można zainstalować na zablokowanym bootloaderze????? To znaczy jak,przecież miflasha stosuje się na zablokowanym fonie,chyba że się mylę.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbuję,może wreszcie coś ruszy

11 minut temu, janekk4501 napisał:

Zainstaluj dev przez aktualizacje "zainstaluj z paczki" , wczoraj to robiłem

Już próbuję,może coś wreszcie ruszy

16 minut temu, janekk4501 napisał:

Zainstaluj dev przez aktualizacje "zainstaluj z paczki" , wczoraj to robiłem

Czy skopiować plik spakowany,czy ropakować wcześniej przed skopiowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź XiaoMiTool albo chińskie MIPCSuite. Jak nie pójdzie to tylko przez EDL, a na zablokowanym bootloaderze w nowych urządzeniach można je wymusić tylko przez zwarcie punktów na płycie głównej, w związku z czym konieczne jest otwarcie telefonu. Oczywiście w momencie zerwania plomb na płycie tracisz gwarancję...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Starając się uporać z problemami, które zostały opisane w tym wątku:

Próbowałem wgrać rom global od Kate za pomocą miflash w edl. Jednak po sflashowaniu, uzyskaniu "success" i odłączeniu telefonu od komputera telefon wyświetla logi MI oraz "powered by android" nad którym kropki wciąż mrygają co mogłoby wskazywać na to, że telefon ładuje system ( tak to przynajmniej rozumiem ). Jednak trwa to już od prawie 2 godzin i nie widać by cokolwiek mogło się zmienić. Macie jakieś propozycje co mógłbym zaradzić ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

Spróbuj przytrzymać długo power, zrestartuje się i powinno pójść...

Zrobione i "czyta" już od 10 minut, zobaczymy co będzie dalej.

Niestety. Telefon od ponad godziny się nie uruchamia...

 

Edit.

Wgrywając kate telefon w ogóle nie chciał "wstać" ładując system. Gdy wgrałem Kenzo system wstał jednak tak jak przypuszczałem bez nr IMEI. Dziwna sprawa bo mam model "2015161" który odpowiada wersji Kate, ma ktoś jakieś pomysły ?

Edytowane przez Floe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem wszystko tak, jak jest opisane, flash  zrobił się w sekundę (nie powinno to trwać dłużej?) Nic a nic się po komunikacie ''succes'' nie bootował samodzielnie, więc postanowiłem go uruchomić ręcznie. Wtedy wstąpił bootloop na logo MI :'( Używałem najnowszego GLOBAL DEV FASTBOOT. Proszę o pomoc, gdyż już 2 tygodnie męczę się z moim redmi 3 pro :(

rdmi.JPG20171229_020125.jpggkgu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Recouter13 napisał:

Witam, zrobiłem wszystko tak, jak jest opisane, flash  zrobił się w sekundę (nie powinno to trwać dłużej?) Nic a nic się po komunikacie ''succes'' nie bootował samodzielnie, więc postanowiłem go uruchomić ręcznie. Wtedy wstąpił bootloop na logo MI :'( Używałem najnowszego GLOBAL DEV FASTBOOT. Proszę o pomoc, gdyż już 2 tygodnie męczę się z moim redmi 3 pro :(

Kolejny, który nie czyta poradników, tylko leci po łebkach, a potem płacz i zgrzytanie zębów...

"3. Rozpakowujemy rom tgz (lub tar.bz) do dowolnego katalogu na dysku C bez spacji w nazwie! Archiwum może wymagać podwójnego rozpakowania. Do tego celu można użyć 7-zip."

Słowo - klucz: do dowolnego katalogu na dysku C. Wprost na dysku C. Nie wiem jak można jeszcze inaczej to wytłumaczyć.

Ścieżka dostępu w MiFlash Powinna wyglądać tak:

                          C:\ido_xhdpi_global_images_7.12.28_20171228.0000.00_5.1_global

Poza tym co Ty masz za MiFlash, który wyświetla się jako "Beta"...?

Zaznaczyłeś plik "flash_all.bat"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Poza tym co Ty masz za MiFlash, który wyświetla się jako "Beta"...?

Zaznaczyłeś plik "flash_all.bat"?

Czytałem to wiele razy i to mój błąd, za każdym razem źle rozumiałem to z umiejscowieniem, przepraszam. To jest Miflash beta, ponieważ najnowszy Miflash za każdym razem ukazywał błąd, że kolumna powinna zawierać wartość większą niż 0, poszukałem w internecie i znalazłem temat, w którym podali, że w Miflash BETA nie występuje ten błąd i rzeczywiście, już nie było żadnego błędu z wartościami, a telefon w końcu wykrywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem oficjalny fastboot dev rom z linku, który jest zawarty w tutorialu autora, jest to oficjalna strona, więc dobry plik pobrałem Redmi3/prime IDO 1.1 GB

Pobiorę Miflasha z http://en.miui.com/a-234.html .

Powinno zadziałać, skoro wszystko jest z tego samego, oficjalnego źródła

O tym właśnie mówiłem, resetowałem, reinstalowałem i zawsze ten błąd się pojawia ;/

tyuky.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Recouter13 napisał:

Pobrałem oficjalny fastboot dev rom z linku, który jest zawarty w tutorialu autora, jest to oficjalna strona, więc dobry plik pobrałem Redmi3/prime IDO 1.1 GB

Aktualny ROM fastboot global dev dla Redmi 3, powinien mieć dokładnie taką nazwę, jaką podałem w poprzednim poście.

Oczywiście po rozpakowaniu. Bo jak widzę, nazwa w Twoim zrzucie wskazuje na to, że próbowałeś robić MiFlash spakowanym ROMem. Potwierdza się to co piszę: użytkownicy nie czytają czytają bez zrozumienia poradniki. Efekty potem są takie, jak na załączonym obrazku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Recouter13 napisał:

fylui.JPG

Może teraz. Wcześniej nie był, a przynajmniej folder z ROMem nie był wprost na dysku.

Zainstaluj MiFlash w wersji 2016.04.01 (pozwól na instalację sterowników). Podłącz telefon znajdujący się w trybie FastBoot do PC.

W MiFlash, w zakładce Browse, wskaż w plik "images".

W MiFlash, w zakładce Browse -> Advanced znajdź plik "flash_all.bat", zaznacz go i kliknij Enter. Zamknij krzyżykiem okno. F5 żeby odświeżyć, zaznacz na pasku "Flash All" i kliknij "Flash".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Może teraz. Wcześniej nie był, a przynajmniej folder z ROMem nie był wprost na dysku.

Zainstaluj MiFlash w wersji 2016.04.01 (pozwól na instalację sterowników). Podłącz telefon znajdujący się w trybie FastBoot do PC.

W MiFlash, w zakładce Browse, wskaż w plik "images".

W MiFlash, w zakładce Browse -> Advanced znajdź plik "flash_all.bat", zaznacz go i kliknij Enter. Zamknij krzyżykiem okno. F5 żeby odświeżyć, zaznacz na pasku "Flash All" i kliknij "Flash".

więc w mojej wersji nie ma browse ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...