Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, mateuszmagiera12 napisał:

Ścieżka do pliku bezpośrednio na dysku C/

A to .tgz rozpakowałeś (dwa razy) i masz folder romu z plikami i podkatalogiem Images i cały ten folder wskazujesz? Romy fastboot w formacie .tgz  w przeciwieństwie do romów recovery (.zip) się rozpakowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateuszmagiera12 napisał:

Tak rozpakowałem dwa archiwa

Moja rada to znaleźć komputer z systemem 64Bit. Na 32 bywają problemy i masz tylko starsze wersje MiFlasha. W skrajnych przypadkach na 32 Bit, jak coś pójdzie źle możesz mieć spore kłopoty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem ponownie i znowu po 500 s wywaliło program. Pasek zielony jak na zdjęciu dochodzi do końca i ciągle pisze flashing

nie dam rady dodać zdjęcia. 

Po tym telefon zostaje w fastboot aż sam go wybudze powerem. Na ekranie widać tylko Mi a pod nim mi.com. Nie ma napisu android na dole ani nic :/

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemonk25 napisał:

Jakieś pomysły?

Nie zawsze po flashu sam wstaje. Czasami zostaje w fastboot i trzeba ręcznie uruchomić. Jak zielone doszło do końca i tylko czs biegł dalej to może się udało. Pierwsze uruchomienie trochę trwa i na tym Mi może trochę wisieć. Wstał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 2. Zainstalowałem wersję romu Redmi Note 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Po wybraniu opcji flash all i zakończeniu instalacji, system nie włącza się. Jest tylko ikona MI i nic się nie dzieje... Trwa to już dobre kilka chwil. Co nie tak zrobiłem?

Edytowane przez chester57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FromWP napisał:

Nie zawsze po flashu sam wstaje. Czasami zostaje w fastboot i trzeba ręcznie uruchomić. Jak zielone doszło do końca i tylko czs biegł dalej to może się udało. Pierwsze uruchomienie trochę trwa i na tym Mi może trochę wisieć. Wstał?

zmieniłem ROM i port usb i po 4 próbie poszło, bo w końcu napisało succes a nie wywaliło program :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 2. Zainstalowałem wersję romu Redmi Note 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Wgrałem plik przez Miflash Beta. Po wybraniu opcji flash all i zakończeniu instalacji, system nie włącza się. Jest tylko ikona MI i ładowanie. Trwa to już dobre kilka chwil. Co nie tak zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę...

W moim Redmi Note 3 mam odblokowany bootlader metodą nieoficjalną (brak komputera z windowsem skutecznie uniemożliwia odblokowanie oficjalne).
Ostatnio próbowałem zainstalować ROM Xiaomi.eu... jednak zbrickowałem fona.

Mogę wejść w tryb fastboot, więc nie jest aż tak fatalnie (chyba). Tylko... żeby ruszyć dalej, potrzebuję wejść w tryb EDL. Pod windowsem nie ma problemu (jest instrukcja jak to zrobić + binarki). Ale pod linuxem? Nie ma może ktoś "zmodyfikowanego" programu fastboot, tak, jak jest w windowsie (podmienione komendy reboot-bootlaoader na reboot-edl)? Albo chociaż może mnie pokierować ktoś, jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OsA_77 Masz zablokowany bootloader, tak?
Chodzi ci o instalację adb i fastboot pod linuxem czy o coś innego...? nie wiem niestety jak wygląda kwestia wgrywania softu po edl w linuxie, w teorii można by przez Wine spróbować ale nie mam bladego pojęcia jak miflash się zachowa.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Orjon napisał:

w teorii można by przez Wine spróbować ale nie mam bladego pojęcia jak miflash się zachowa.

@OsA_77 Pod linuxem nie ma sensu używać miflasha. Tylko wywołać skrypt *.sh z folderu z softem bezpośrednio z terminala (osobiście tak właśnie instalowałem softy). Oczywiście mowa tu o instalacji w trybie fastboot, w EDL nie ma takiej możliwości, wtedy chyba najrozsądniejszym wyjściem jest miunlocka+miflash w windowsie zainstalowanym np. w Virtualboxie. W wine bałbym się bawić, żeby softować telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko... żeby wywołanie skryptu miało sens (nie wywalało błędu), muszę mieć uruchomioną komę w edl. Nie mogę wejść w edl, póki jakoś nie spachtuje fastboota (tak jak w linku wyżej)

 

dobra, znalazłem taką stronę

Tylko... coś mi się wysypuje. W sensie - tworzę sobie plik .sh z zawartością tej instrukcji. Po uruchomieniu wyskakuje błąd

patch: **** Only garbage was found in the patch input.

Podpowie ktoś, co źle robie? ostatecznie może ktoś u siebie skompilować/spachtować fastboot i podesłać plik?

Edytowane przez OsA_77
by uniknąć dublepostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamillm napisał:

@OsA_77 Pod linuxem nie ma sensu używać miflasha. Tylko wywołać skrypt *.sh z folderu z softem bezpośrednio z terminala (osobiście tak właśnie instalowałem softy). Oczywiście mowa tu o instalacji w trybie fastboot, w EDL nie ma takiej możliwości, wtedy chyba najrozsądniejszym wyjściem jest miunlocka+miflash w windowsie zainstalowanym np. w Virtualboxie. W wine bałbym się bawić, żeby softować telefon ;)

jeśli chodzi o skrypty - oczywiście, że tak, tak jest mega wygodnie. Tylko że tutaj nie ma możliwości flashowania w fastboot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy próbie aktualizacji MIUI 7 na MIUI 9 nie dość, że się nie zaktualizował to jeszcze nie chcę się włączyć.

Mogę wejść tylko do Fastboot, ale przy próbie wgrania ROMa wyskakuje mi komunikat, że jest za słaba bateria i należy ją nałądować.

Problem w tym, że przy ładowaniu telefon włącza się do loga MI i wyłącza.

 

Redmi Note 3 MTK

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie, mam zainstalowany MiFlash ściągniętą odpowiednią wersję do postawienia systemu na nowego i wywala mi błąd o braku możliwości sformatowania partycji... 

image.thumb.png.a43b1a9030ab96fff95d94d90197ddc1.png

Pomóżcie co mam zrobić... sam instalowałem poprzedni system, ten wywaliłmi się bo chciałem zainstalować MIUI 9...

miga tylko logo Mi naprzeiennie z czarnym ekranem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...