Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mariusz.ur napisał:

To sam go Zrestartuj trzymając przycisk włączania

Mariusz człowieku życie mi uratowałeś, telefon wstał. Gdybyś był babką to bym cię ucałował :-D

Wielkie dzięki :)

1 minutę temu, FromWP napisał:

W jakim trybie podłączyłeś telefon, w recovery? Tu masz jak zresetować https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/#comment-324876

 

zdjęcie z poradnika jest nie aktualne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również z powodzeniem odzyskałem redmi note 4. Dodam również, że wyskakiwał mi BROOM ERROR w moim przypadku pomogło podłączenie wyłączonego telefonu bez wciskania jakichkolwiek przycisków (w przeciwieństwie do tego co opisywane jest w wielu poradnikach). Telefon działa prawie w 100% ponieważ jest jeszcze jeden komunikat i tutaj pytanie do was - czy ma to związek z tym że coś źle zrobiłem przy wgrywaniu romu? Oraz oczywista prośba o pomoc 

IMG_20170727_191300.jpg

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Jestem dość początkujący jeśli chodzi o MIUIPolska, ale forum czytam już kilka(naście) godzin bo zdecydowałem się na zainstalowanie tegóż softu na moim Redmi 4 Pro/Prime/High Version - jak zwał tak zwał. System miał oznaki syfmiui, co skłoniło mnie najpierw do instalacji china dev. Używam Ubuntu 16.04, mam problem z dostępem do Windowsa więc zdecydowałem się wykorzystać fastboot, pobrałem odpowiedni rom i wykonałem komendę:

sudo ./flash_all_except_data_storage.sh

Mega zadowolony, bo dobiegła do końca i telefon już zaczął się bootować, niestety radość ta długo nie trwała, bo gdy tylko logo Mi zniknęło z ekranu to system zaczął prosić o hasło - patrz zdjęcie w załączniku. Próbowałem poprzedni kod blokady (usunięty chwilę przed flashowaniem), hasło mi account a nawet "default_password" ale niestety nic nie działa.

Jestem teraz w kropce, bez tego smartfon się nie uruchomi a ja nie wiem co robić - spróbowałem sflashować jeszcze raz, tym razem z flash_all.sh ale dostaję komunikat:

FAILED (remote: device is locked. Cannot erase)
...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję :-D

Boję się cokolwiek zrobić, wydaję mi się, że powinienem wejść do recovery i zrobić "clear data", ktoś może to potwierdzić? Dodam, że nie odblokowałem jeszcze bl - chciałem zrobić to dopiero po instalacji china dev. Recovery jest po chińsku, ale google translate daje radę.

IMG_20170801_192926.jpg

 

edit: pozwolę sobie poprosić @Acid o pomoc :)

Edytowane przez januszcebulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, januszcebulka napisał:

Dodam, że nie odblokowałem jeszcze bl - chciałem zrobić to dopiero po instalacji china dev

Kolego jakim cudem zabierasz się za MiFlash (z ubuntu) skoro masz zablokowany bootloader? Tak nie wolno. Zablokowany bootloader blokuje fastboota więc wykonanie komend ze skryptów .sh jest niemożliwe - stąd ten komunikat co masz dalej (flashing not allowed). A czemu poszło za pierwszym razem? Pewnie dlatego, że miałeś scrackowany bootloader na tym syfie. Ale potem skrypt miflash wgrał ten prawdziwy, który się zablokował. I nie możesz teraz juz nic zrobić, nawet format userdata by usunąć ten ekran szyfrowania. Jesteś w kropce bo został ci tylko EDL a to jest rozkręcenie telefonu i zwarcie pinów testowych. To już pisz na micenter zgłoszenie to się za to mogę zabrać i może naprawić. Raczej sam nie otworzysz Redmi 4 bez wiedzy co i jak.

Pozostaje jeszcze jedna możliwość taka, że w fastboot odblokujesz bootloader z programu Mi Unlock. Ale jak miałeś syf to program ci i tak pewnie powie, że nie sparowałeś konta z telefonem, więc nie pozwoli na unlock. Co sprowadza cię do początku czyli EDL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakim cudem zabierasz się za MiFlash (z ubuntu) skoro masz zablokowany bootloader? Tak nie wolno. Zablokowany bootloader blokuje fastboota więc wykonanie komend ze skryptów .sh jest niemożliwe - stąd ten komunikat co masz dalej (flashing not allowed). A czemu poszło za pierwszym razem? Pewnie dlatego, że miałeś scrackowany bootloader na tym syfie. Ale potem skrypt miflash wgrał ten prawdziwy, który się zablokował. I nie możesz teraz juz nic zrobić, nawet format userdata by usunąć ten ekran szyfrowania. Jesteś w kropce bo został ci tylko EDL a to jest rozkręcenie telefonu i zwarcie pinów testowych. To już pisz na micenter zgłoszenie to się za to mogę zabrać i może naprawić. Raczej sam nie otworzysz Redmi 4 bez wiedzy co i jak.
Pozostaje jeszcze jedna możliwość taka, że w fastboot odblokujesz bootloader z programu Mi Unlock. Ale jak miałeś syf to program ci i tak pewnie powie, że nie sparowałeś konta z telefonem, więc nie pozwoli na unlock. Co sprowadza cię do początku czyli EDL...
To teraz cię zaskoczę. Wpisywałem losowe hasła i gdzieś tak po 10-15 próbie telefon się zrestartował i powitał mnie ekran MIUI8 wersji china dev. Wszystko działa, teraz biorę się za odblokowanie bl

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działał kiedykolwiek na redmi 4?

1 minutę temu, januszcebulka napisał:

To teraz cię zaskoczę. Wpisywałem losowe hasła i gdzieś tak po 10-15 próbie telefon się zrestartował i powitał mnie ekran MIUI8 wersji china dev. Wszystko działa, teraz biorę się za odblokowanie blemoji1.png

Niezbadane są zachowania syf miui ;)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zanim narobie balaganu musze sie Was kilka rzeczy zapytac bo niby generalnie jak w Nexusach ale jednak nie do konca ;)

1. Rozumiem ze jak odblokuje bootloader'a to wgranie MiFlashem romu dev lub stable global blokuje go ponownie i szyfruje partycje data?

2. Co moze skasowac tryb fastboot w telefonie (czyli czego nigdy pod zadnym pozorem nie dotykac)? Format/wipe system z poziomu twrp? 

3. Czy przejscie z Androida 6 na Redmi 4X z romu Global na Androida 7.1 z MiuiPolska nie zmienia czegos w obrazie partycji (wielkosc, kolejnosc rozmieszczenie)? Ja wiem ze Acid wszedzie pisal ze to tak naprawde zwykly update, ale wole sie upewnic czy w razie co moge zrobic downgrade.

4. Wybaczcie za trywialne pewnie pytanie ale co z radiem i ewentualnymi pozniejszymi oficjalnymi upgradami romu global? Nigdzie nie spotkalem sie na forum ze sa jakies nowsze wersje radia do wgrania (w nexusach to bylo po kilkanascie wersji do wyboru), a xiaomi jak raz wgra to juz nic nie zmienia? A zeby w przyszlosci przejsc na jakis nowy global to trzeba bedzie jakies specjalne czary mary czy normalnie go sie da sflashowac bezstresowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Axles napisał:

Czy do MiFlasha muszę odszyfrować telefon czy poradzi on sobie z zaszyfrowanym?

Nie musisz, szyfrowanie nie ma znaczenia.

 

1 godzinę temu, lyos napisał:

1. Rozumiem ze jak odblokuje bootloader'a to wgranie MiFlashem romu dev lub stable global blokuje go ponownie i szyfruje partycje data?

1. Nie blokuje, chyba że sam wybierzesz taką opcję (w niektórych wersjach MiFlasha to jest). Czy szyfruje, chyba od Androida 6 tak, ale nie ma to związku z bootloaderem, jedynie wywali ci twrp zastępując je stockowym Mirecovery

2. W fastboot wgrywasz rom (fastboot), lub twrp. Wgranie romu fastboot MiFlashem najczęściej robi się z opcją flashall i to kasuje wszystko przywracając telefon do stanu fabrycznego. W recovery (czyli twrp) nie należy pod żadnym pozorem kasować systemu. Z reguły wystarcza zwykły wipe (factory reset).

3. Nie wiem, czy zmienia, ale tak czy inaczej downgrade prawie zawsze z wipe all, ewentualnie odtworzenie pełnej kopii wszystkiego w twrp, a chyba najlepiej pełny flash MiFlashem romu fastboot.

4.W przyszłości przejście na global w każdej chwili możliwe najlepiej MiFlashem (z twrp i globalem mogą być problemy).

Nie ma oddzielnych updatów "radia", wszystko jest w aktualizowanych romach.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prosze o pomoc.

Mam MI6 z IBG ale zapomniałem im napisać żeby przysłali z chińskim romem. Przyszedł  Z Global Stable 8.2.2.0 (NCAMIEC).

Teoretycznie global official, niestety nie chce przejsc w MiUnlock staje na 99% w drugim kroku.

Postanowiłem wgrać MiFlashem chiński Rom wersja 2017.4.25.0, MiFlash go widzi wybrany poprawny ROM i po wciśnięciu wyskakuje error Failed jak na foto.

Oczywiście opcje programistyczne uaktywnione oraz debugowanie USB również.

Konto Xiaomi równiez dodane w telefonie. Ponad tydzień użuwany z dodanym kontem.

Próbowałem też wgrać na Global stable, zachowanie takie same.

Powiedzcie co robię źle, bo juz mi sie skończyły pomysły.

Kiedyś jak robiłem Mi5 , nie miałem takich problemów.

W ADB widzi mi również telefon w fastboocie.

Wdzięczny będę za pomoc.

 

miflash.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mam zablokowany EDL.

Próbowałem komendami  z tej strony ale bez efektu, oprócz kabla deep flash:

http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/

Co do tego Linuxa, co Linux ma więcej od Windowsa że komendy z adb mają przewagę.

Która wersja Linuxa jest zalecana, bo może się pokuszę i zainstaluję go.

Czyli że mam zablokowany EDL nie moge również odblokować bootloadera na tym Globalu, mam rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linuxie odpada babranie sie ze sterownikami, bo a to ci nie takie wykryje windows albo jakies kwiatki beda, generalnie mala rzecz a czasami olbrzymia roznica. Acid chyba na ktoryms ubuntu poradnik pisal ze screenami.

Z ciekawosci zapytam tego MiFlash'a probowales jako administrator odpalac? Nie wiem czy to wazne, ale mi te apki od xiaomi na win10 poprawnie tylko odpalone jako administrator dobrze dzialaja.

Aaa i jaki masz blad na tych 99% unlock'u? Bo moze tez Cie wkrecili tak jak mnie. Kilka tutoriali pisze ze masz 72h na odblokowanie telefonu od momentu przyznania zgody. A to tylko blad w tlumaczeniu u chinczykow. Mozesz odblokowac telefon dopiero 72h PO tym jak klikniesz w ustawieniach na telefonie zgloszenie do odblokowania.

Aaa2 i w tym poradniku masz napisane na koncu ze od china 8.1 edl masz zablokowane i nawet spreparowanym kablem nie wejdziesz.

Edytowane przez lyos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlasha i wszystko co sie da odpalałem jako administrator.

Próbowałem to na dwóch laptopach jeden z Windows 7 drugi z Windows 10, 

efekt jest taki sam. O zgode nie pisałem bo rok temu pisałem jak odblokowywałem Mi5, więc zgode miałem.

Staje mi 2 drugim kroku na 99% i pisze zeby zwejsc w Developer Options>Mi Unlock Status  i powiązać konto.

Konto dodane z tydzień temu i aktywowane.

Podejrzewam że trzyma go albo oprogramowanie GLOBAL STABLE 8.2.2.0 ale że mam zablokowany EDL nie moge wgrać w trybie fastboot softu chinskiego, probowałem wersje i Developer i Stable, efekt jest taki ze telefon jest rozpoznawany ale nie w trybie EDL i wypisuje informacje że telefon jest zablokowany.

Nie mam juz pomysłu co mozna zrobic, wiecej.

Troche jestem zawiedziony ze nie mozna wgrac MiuiPolska,bo nasi chłopaki robia naprawdę dobra robote, jestem z Xiaomi od Mi2 potem Mi4 i Mi5 chciałem kontynuować z Mi6 a tu taki zonk......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci tylko ze ja odblokowywalem teraz Redmi 4x z ostatniego global stable. Nie bawilem sie w zadne china dev bo pisali ze teraz to juz niepotrzebne. Gdzies mi sie obilo ze jak chcesz odblokowac nowy telefon to musi wykrywac tylko 1 urzadzenie przypisane do twojego konta gdy probojesz unlock zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że na koncie musze usunąć stare urządzenie?

A próbowałeś wgrywać soft przez MiFlash?

 

Zrobiłem tak jak pisałeś do konta przypisane 1 urządzenie, i dalej to samo , zatrzymuje sie w tym samym miejscu :(

Edytowane przez pilz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie, o co chodzi w tym wypadku .Rom wypakowywany WinRarem, 7zip,Ścieżka krótka,sterowniki ok,Fastboot działa,nie wiem co jeszcze może być nie tak. Pobrany  stąd  http://en.miui.com/download-319.html

Pytanie bardziej by zaspokoić swą ciekawość, ponieważ miui.pl działa już bardzo dobrze,i na nim zostaje.

 

xiaomi screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, macieq03 napisał:

Cześć, mam pytanie, o co chodzi w tym wypadku .Rom wypakowywany WinRarem, 7zip,Ścieżka krótka,sterowniki ok,Fastboot działa,nie wiem co jeszcze może być nie tak. Pobrany  stąd  http://en.miui.com/download-319.html

Pytanie bardziej by zaspokoić swą ciekawość, ponieważ miui.pl działa już bardzo dobrze,i na nim zostaje.

Przeczytaj pierwszy post wątku. Najlepiej z 20 razy, bo jak widzę nie dociera, że trzeba wybrać plik do wgrania. Co MiFlash ma wgrać, jeśli mu nie wskażesz?

Poza tym, uprzedzając ewentualne pytania, folder z ROMem ma być umieszczony bezpośrednio na dysku C, obok folderów "Program Files", "Windows", etc.

Przy okazji, odinstaluj MiFlash, bo jeśli nie zapoznawszy się z poradnikiem zaczynasz bawić się w takie rzeczy, to jesteś na dobrej drodze, żeby mieć cegłę zamiast telefonu.

20 godzin temu, Androoidzik_PL napisał:

W kwestii przypomnienia koledzy, bo wyleciało mi z głowy :( jeśli wgram ROM MiFlashem to czy wtedy recovery się usuwa i bootloader się blokuje, czy jednak zostaje tak jak było wcześcniej ?? :) 

W prawym, górnym rogu Forum jest wyszukiwarka. Nie gryzie i potrafi podać ciekawe informacje. Nawet te, poszukiwane...

Polecam dział aktualizacji cotygodniowych, a zwłaszcza wątek o aktualizacji do Androida 7.

Dnia 13.08.2017 o 22:20, pilz napisał:

Staje mi 2 drugim kroku na 99% i pisze zeby zwejsc w Developer Options>Mi Unlock Status  i powiązać konto.

W ustawieniach konta Xiaomi, albo w opcjach deweloperskich (na to drugie wskazuje przytoczony komunikat) - nie pamiętam dokładnie - znajdź opcję "Assign the device to Xiaomi account"  / "Przypisz urządzenie do konta Xiaomi", czy jakoś tak. To spowoduje przypisanie telefonu do konta i odblokowanie powinno pójść dalej.

Poza tym, jak napisałem macieq03 - folder z ROMem ma być umieszczony bezpośrednio na dysku C, obok folderów "Program Files", "Windows", etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem, co robię nie tak. Powinienem pobrać rom  z pierwszego wątku, a nie ze źródła, które podałem w poprzednim poście? Zacząłem pobierać , i widzę że rozmiar jest większy niż to co próbowałem pobrać ostatnim razem.

Zapewne są tam pliki które są potrzebne.

Odpowiadając na drugą część Twojej odpowiedzi , próbowałem z innymi ścieżkami,  C:\x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, macieq03 napisał:

Chyba już wiem, co robię nie tak. Powinienem pobrać rom  z pierwszego wątku, a nie ze źródła, które podałem w poprzednim poście? Zacząłem pobierać , i widzę że rozmiar jest większy niż to co próbowałem pobrać ostatnim razem.

Napiszę tak. Wszystko robisz nie tak. Od chwili przeczytania mojej odpowiedzi nie przeczytałeś pierwszego postu w tym wątku dokładni, a już na pewno ze zrozumieniem.

Nie kombinuj, skoro system działa dobrze, a Ty nie masz bladego pojęcia o instalacji.

Pobawię się we wróżbitę...: za kilka godzin/dni założysz wątek o tytule "Ratunku, ucegliłem telefon". W sumie może to i dobrze, bo @Acid będzie miał zajęcie, naprawiając Twój telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się nie zrozumieliśmy - tak mi się wydaję. Przeczytałem pierwszy wątek ,pobrałem  rom z linku zaznaczonego na screenie,(jest tam też poradnik) rozpakowałem,i widzę pliki których brakowało, wiem już o co chodzi.Tak czy inaczej, dzięki za naprowadzenie mnie na właściwy tor.

xiaomi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, macieq03 napisał:

Teraz to się nie zrozumieliśmy - tak mi się wydaję. Przeczytałem pierwszy wątek ,pobrałem  rom z linku zaznaczonego na screenie,(jest tam też poradnik) rozpakowałem,i widzę pliki których brakowało, wiem już o co chodzi.Tak czy inaczej, dzięki za naprowadzenie mnie na właściwy tor.

Chciałoby się rzec: w końcu. ;)

Nie mniej, daj sobie spokój z zabawami. MiFlash to ostateczność, gdy system lub aplikacje działają nieprawidłowo, i żadne zabiegi nie pomagają.

U Ciebie system działa prawidłowo, więc po prostu (jeśli już chcesz) instaluj przez TWRP cotygodniowe aktualizacje i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...