Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Przez Mipcsuite. Daj zipa Global z en.miui.com i tyle, idzie bez problemu. Oczywiście jak masz CN Stable. Jak syf to przez Edl wgrasz.

acid jak.... robię metoda z en miui przez chiński mipcsiute przez kabelek edl I nie weryfikuje mi pozytywnie Global a jak typkowi. przez mipcsiute English wogole nie instaluje jakby driver ów i nic nie mogę zrobić bo nie jest podpięty tel nie czyta go. mam China stable official z ibg db6dc5599358af4f582f80343173217a.jpgd74b46fecf7969076d884e9f01267462.jpg

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7452]pawel.sierzant.h[/mention]
To jeśli masz oficjalny system to nie możesz pobrać .zip i zainstalować przez ''Aktualizacje''? 
Spoiler http://en.miui.com/download-326.html#481
przy próbie instalacji systemu z .zip musisz mieć połączenie internetowe.

zobacz nie mogę bo mój China jest nowszy od global a liczbowo. patola. pomocy bo żal czas leci 5b8be1cc7f3c898db9f45ba95f7d0920.jpg

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7452]pawel.sierzant.h[/mention]

Jeśli potrzebujesz J.Polski to lepiej będzie jak zainstaluje Xiaomi.eu niż ten Global Stable który zatrzymał się w miejscu.

potrzebuje angielski chce mieć i Ota. I proszę o pomoc jak to wgrać bo nie wiem teraz a do fastboota mam całe 3 dni

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu. używam teraz żony redmi 3 global mam na zablokowanym bootloader bo przez edl prosto wgrać I ładnie jest na angielskim i mam Ota I mam Google play a mi6 od wczoraj nie mogę używać bo mam china srina nie umiem china i potrzeb Google mieć więc chcę jakoś wgrać tego globala teraz bo ludzie mają a ja nie. co byś mi mógł jeszcze pomóc?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel.sierzant.h

China to podstawowy system z którego powstają inne np. Xiaomi.eu a Global to taki odpad który musi być aby telefon mógł byś w wielu krajach. 

Aby mieć aplikacje Google można z pobrać aplikacje z ich marketu chińskiego albo zainstalować TWRP oraz GAPPS z 

Spoiler

http://opengapps.org 

Wybierz ARM64 - Android w zależności jaki masz - Pico i instalujesz przez TWRP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawel.sierzant.h napisał:

chcę jakoś wgrać tego globala teraz

Jak nie wychodzi tym chińskim MiPcSuie, to bez odblokowania bl nic nie zrobisz. Odblokuj i wtedy wgrasz normalnie MiFlashem w fastboot. Potem zablokować bl możesz w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Warto dopisać że będzie trzeba poczekać 72 godziny od momentu połączenia konta z telefonem 

Spoiler

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI (pojawi się informacja że trzeba czekać 72 godziny) > Odblokowałem Bootloader.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel.sierzant.h napisał:

ok emoji20.png@fromWP mógłbym zostać na china ale nie ma Google play? są tylko pojedyncze apki w tym mi store a nie wszystkie

Jakoś można Googla chwilowo doinstalować, nawet na china, musisz poszukać na en.miui (tu toturial dla Redmi 4x, może zadziała: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=596753&highlight=Google%2Bplay%2Bchina%2Brom ). Możesz jeszcze spróbować tym chińskim MiPcSuite, nie wiem, ale może po cofnięciu się do starszego romu china, albo factory reset by tego globala zeryfikowało.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem do naprawy Redmi note 3 32GB wyłaczył sie i zero reakcji . Pobrałem MiFlash 2016.12.22.0 Release, wszedłem w fastboot pobrałem dwa softy z tej strony :

http://en.miui.com/a-234.html

Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Stable Version Fastboot File Download

przy uruchomieniu MiFlash wykrywa mi telefon ale w programie nie pokazuje COM tylko jakies litery i cyfry dopiero po uruchomieniu pliku fastboot_edl telefon sie wylacza czarny ekran i w programie włacza mi sie COM3 i moge wgrac soft procedura przebiega prawidłowo do konca i pisze success na zielono.

Po odpięciu kabla i właczeniu fona stoi na Logo lub za drugim razem Logo i na dole napis Adnroid i 3 kropki które pokazuja jakby sie cos ładowało ale nic po za tym i tak cały czas nie idzie uruchomic fona. jakies pomysły ?

Edytowane przez matrix5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majdan12 napisał:

@matrix5

Od siebie polecam MiFlash 2016.04.01 do pobrania z pierwszego postu tego tematu. 

Ty masz Redmi Note 3 z Procesorem MTK Helio X10 czy Snapdragon 650 - LTE 800 MHz B20 - Nazwa kodowa Kate?

 

Na pudełko od znajomego  pisze Note 3 3GB 32GB  potem po chinsku i 650  , 6 chinski i 1.8GHz wiec wychodzi na to ze jest to Snapdrgon ? bateria 4000mAh , kiedy go kupowal to w sklepie na aliexpress bylo ze jest to redmi note 3 pro ale na pudelku jest  Note 3 i te dane co podałem , ten MiFlash 2016.04.01 tez pobrałem i tez nim wgrywałem i system tez sie wgrał i dalej wisi na logo .

Edytowane przez matrix5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, majdan12 napisał:

@matrix5

No to nie masz Redmi Note 3 - Snapdragon 650 - LTE 800 MHz B20 - Nazwa kodowa Kate.

Zainstaluj 

  Ukryj treść

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot z http://en.miui.com/a-234.html

 

Ten soft też instalowałem wcześniej i ta sama sytuacja uruchamia się i stoi na logo. Mogę  wejść w fastboot i recovery ale po ponownym uruchomieniu dalej uruchamia się i stoi na logo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...