Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Jedlin napisał:

Robię tak jak nspisaliscie dwa razy i to w różnych miejscach na dysku, ścieżki na pewno są dobre. Może któryś z was podesłał by link do sprawdzonego romu pod mi4c bo już mi ręce opadają 

Romy fastboot do Mi4c to chyba tylko chińskie. Chińskie masz tu po chińsku, ale najnowsze. Stable jest chyba na Androidzie 5.1 a dev na 7.0. Gdzie znaleźć na 6 nie wiem. http://www.miui.com/shuaji-393.html a konkretnie do twojego, stable: http://bigota.d.miui.com/V8.2.1.0.LXKCNDL/libra_images_V8.2.1.0.LXKCNDL_20170110.0000.00_5.1_cn_c60ccb13c7.tgz dev: http://bigota.d.miui.com/7.3.30/libra_images_7.3.30_20170330.0000.00_7.0_cn_51cf4186b2.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jedlin napisał:

VW tym problem ze każdy Rom który chce zainstslowac nie jest wykrywany przez mi flash a kilka juz ściągnąłem nawet ten z forum w dziale modyfikacja i nic ciągle error can not found file flash_all_except_storage.bat.

Oczywiście że będzie ten błąd wyskakiwać bo przecież nie ma takiego pliku w folderze , jest flash_all_except_data_storage.bat. Zrób backup tego co masz na telefonie i wybierz opcję flash_all albo zmień nazwę pliku .bat na taka jaką szuka miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy.  Zaktualizowałem sobie system w moim rn3p i telefon po odblokowaniu sam się zablokowywał, więc wyczyściłem pliki systemu i po włączeniu pojawia się logo "mi". Próbuje wgrać system ale pokazuje mi taki błąd. Zmieniałem kable i porty usb w komputerze, niestety nic nie dało. Co robić?? 

Bez tytułu.png

Edytowane przez Fiedczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fiedczak napisał:

 Co robić?? 

Na pewno wgrać rozpakowany folder z romen bezpośrednio ma c:/. Nie dość, że masz za długą ścieżkę dostępu, to jeszcze po drodze spację w nazwie folderu. A masz odblokowany bl? Bo wgrywasz w trybie fastboot.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, na moim Redmi 2 prime(2/16) zmieniłem rom na nowszy z marshmallow i teraz gdy próbuję zadzwonić gdzieś mam informacje, żebym najpierw wyłączył tryb samolotowy(zero sygnału, no service), który oczywiście jest wyłączony, flashowałem wszystkimi dostępnymi romami z http://en.miui.com/a-234.html ale wciąż ten sam problem. Myślę, że może powrót do kitkata by rozwiązał problem, ale nie ma na tej stronie starszego romu. Prosiłbym o informacje skąd mogę pobrać starszy rom z kitkatem do użycia z miflash.

Edytowane przez xBum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie, pomocy. 

Mam redmi note 3 pro bez odblokowanego bootloadera. Po ostatniej aktualizacji przez OTA (global stable) telefon utknął w bootloopie(po włączeniu zastyga na ikonie miui, po wyłączeniu się samoczynnie włącza i dalej tkwi na logo miui). Próbowałem go flashować przez fastboot co kończyło się błędem "critical partition flashing is not allowed". Używałem romu Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download tej strony. Doczytałem potem że należy to robić w trybie EDL, ale użycie kombinacji przycisków vol+ vol- i power skutkuje tylko włączeniem ikony telefonu z linkiem do pcmiuisuite. W związku z powyższym ma kilka pytań.

1. Czy aby na pewno pobieram dobry rom? <mam Snapdragona>

2. Czy są jakieś inne sposoby wprowadzenia telefonu w tryb EDL? Jeśli ktoś zna dobry poradnik, to bardzo chętnie przygarnę. 

2. Czy jest jakaś szansa że uda mi się to naprawić samemu czy jednak najbezpieczniej będzie wysłać telefon do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Okej, po flashowaniu z EDLem telefon dalej tkwi w bootloopie, w tym momencie nie wiem co więcej mogę z tym zrobić. Najpewniej wyślę go do serwisu jednak. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czekam na odblokowanie bootloadera - w między czasie szukam odpowiedniego MIUI ROM do późniejszego wgrania.

Proszę o pomoc. Nie chcę nic uwalić - jaki MiUI ROM powinnem pobrać do Redmi note 4x- powinnem zassać Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download czy może Redmi Note 4X Latest Global Developer Version Fastboot File Download?

 

Screenshot_2017-05-08-18-07-13-707_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czekam na odblokowanie bootloadera - w między czasie szukam odpowiedniego MIUI ROM do późniejszego wgrania.

Proszę o pomoc. Nie chcę nic uwalić - jaki MiUI ROM powinnem pobrać do Redmi note 4x - poprawcie mnie - powinnem zassać Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Nie zauważyłem, że ja mam  Redmi Note 4 - procesor Qualcomm Snap dragon 625 (na globalu) więc powinnem zassać - Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download  czy Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download?

 

Screenshot_2017-05-08-18-07-13-707_com.android.settings.png

Edytowane przez kbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@FromWP

Mam się na nią przejść? bo u mnie i innych używam nadal MiFlash 2016.04.01 i zawsze jest ok ale może być lepiej kto wie :)

Jak chcesz, z ostatnią 2016.12.22 nie miałem problemów, to i na tej powinno być ok, ale nie testowałem. Zrobili, wyczytałem to wkleiłem. Ma działać w odróżnieniu od 2016.04.01 na win32, ale zawsze oczywiście lepiej to robić na win64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Telefon Mi5

Mam odblokowany bootloader, wgrane TWRP i miuiPolska 8.2.2

Mam małe problemy z wybieraniem głosowym co mogę przeboleć, ale Bluetooth nie paruje mi się z inst.samochodową a to już jest problem, natomiast z PC (dwoma) paruje jednak przy próbie przesłania jakiegokolwiek pliku przerywa połączenie, wszystko co znalazłem na forum nie pomogło, nie ma na to środka, a przynajmniej nie znalazłem. Przy wersji Global wybieranie głosowe i Bluetooth były ok.

Z tego powodu moje pytanie

Chciałbym przejść do wersji global. Z tego co wyczytałem muszę to zrobić  Miflash,em według poradnika z pierwszej strony tego tematu.

wgrać to co poniżej do Mi5:

gemini_global_images_V8.2.2.0.NAAMIEB_20170407.0000.00_7.0_global_95e92d22eb

Nie muszę zmieniać TWRP na Mirecovery zostanie nadpisane automatycznie

Zostanie również nadpisany (zablokowany bootloader) niektórzy piszą ze blokuje się inni że nie.

W celu ponownego odblokowania bootloadera muszę znowu pisać wniosek do xiaomi?

Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że moje sugestie są prawidłowe

1 godzinę temu, Lehos napisał:

Muszę wgrać to co poniżej do Mi5:?

gemini_global_images_V8.2.2.0.NAAMIEB_20170407.0000.00_7.0_global_95e92d22eb

Nie muszę zmieniać TWRP na Mirecovery zostanie nadpisane automatycznie ?

Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 20:52, FromWP napisał:

U mnie zadziałała w przeciwieństwo do starszej, linkowanej w poście.
Wrzuciłem plik na dysk google, z serwerów miui ściąganie tych 50MB trwa wieczność: https://goo.gl/MvrNgc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezo napisał:

U mnie zadziałała w przeciwieństwo do starszej

W przeciwieństwie?

Nowsza powinna być (teoretycznie) lepsza, dlatego wkleiłem. Też sprawdzałem (z ciekawości, bo nie miałem takiej potrzeby) i zadziałała prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem Mi5C. Telefon należy do dziewczyny. Soft zainstalowany na nim to 7.0 wersja globalna. Niestety są błędy z smsami, że nie dochodzą itp. Chciałem zrobić full wipe (jako posiadacz Samsungów Galaxy od kilku lat) myślałem, że sobie z tym poradzę. Po wejściu w Recovery Mode (Vol UP+ Power, potem tyko Vol Up) mam coś takiego jak na tym filmiku:

Spoiler

 

Czy mogę jakoś zrobić full wipe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2017 o 22:47, FromWP napisał:

W przeciwieństwie?

Nowsza powinna być (teoretycznie) lepsza, dlatego wkleiłem. Też sprawdzałem (z ciekawości, bo nie miałem takiej potrzeby) i zadziałała prawidłowo.

Starsza wersja wyrzuciła jakiś error i nie dała się uruchomić

Dnia 10.06.2017 o 00:52, orte napisał:

Całe 10 sekund ta wieczność trwała ;)

Przed chwilą.

U mnie to zajęło 20 minut :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...