Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Shaun__ napisał:

@FromWP Poczytam sobie o obu metodach, ale chyba zdecyduje się na kabel i zabawę w "Adama Słodowego". Mam telefon z wejściem USB typu C. Czy kabel USB - micro USB i do tego adapter USB C może być czy lepiej kabel z końcówką USB C?

Może być z przejściówką, bo zwykły kabel tańszy (po wprowadzeniu do edl przy flashowaniu i tak sie używa nie przerabianego). Albo poczekaj, bo kiedyś w końcu wypuszczą nowszego globala w którym będzie w opcjach developerskich ta zakładka o stanie blokady Mi i się na nim prawdopodobnie da odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Shaun__ napisał:

@FromWP   Przerobiłem kabelek. Po podłączeniu kabelka pojawia się logo Mi, następnie ikona ładowania,  ale po przełączeniu wyłącznika nic się nie dzieje.

Po czym poznać, że telefon wszedł w tryb EDL?

Trzeba podłączyć wyłączony telefon kablem ze zwartym przełącznikiem i zwolnić przełącznik po około 10 sekundach. Powinien być ciemny ekran. MiFlash powinien wykryć telefon pod jakimś portem com. Jeżeli telefon się ładuje to niestety znaczy że kabel nie działa. Tak niestety też się zdarza i nie wiem od czego to zależy że z tym samym romem w niektórych Mi5s to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FromWP napisał:

Trzeba podłączyć wyłączony telefon kablem ze zwartym przełącznikiem i zwolnić przełącznik po około 10 sekundach. Powinien być ciemny ekran. MiFlash powinien wykryć telefon pod jakimś portem com. Jeżeli telefon się ładuje to niestety znaczy że kabel nie działa. Tak niestety też się zdarza i nie wiem od czego to zależy że z tym samym romem w niektórych Mi5s to nie działa.

Usunąłem przełącznik i podłączyłem zielony z czarnym. Teraz komputer pokazuje, że nie rozpoznano urządzenia USB. Chyba trzeba będzie porzucić temat odblokowania bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Shaun__ napisał:

Usunąłem przełącznik i podłączyłem zielony z czarnym. Teraz komputer pokazuje, że nie rozpoznano urządzenia USB. Chyba trzeba będzie porzucić temat odblokowania bl.

Ale po tym jak masz czarny ekran zamieniasz kabel na normalny? Jak tak to prawdopodobnie masz tel. w edl, tylko problem ze sterownikiem w kompie, jak nie rozpoznaje. Ale jak masz problemy na tym etapie, to lepiej poczekaj na nowszy rom na którym może odblokowanie będzieprzechodzić.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Ale po tym jak masz czarny ekran zamieniasz kabel na normalny? Jak tak to prawdopodobnie masz tel. w edl, tylko problem ze sterownikiem w kompie, jak nie rozpoznaje.

Najpierw przy podpięciu zmodyfikowanego kabelka pojawia się logo MI, później ikona ładowania, a jak ta znika to zmieniam kabel. Przy normalnym kablu też pojawia się logo Mi i ikona ładowania, ale Mi Flash nie wykrywa tel. Co do sterowników to nie wiem. Przy włączonym tel. - komputer widzi go i mam dostęp do wszystkich folderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Shaun__ napisał:

Najpierw przy podpięciu zmodyfikowanego kabelka pojawia się logo MI, później ikona ładowania.

To znaczy że najprawdopodobniej na twój egzęplarz kabel nie działa. Tylko dziwne że wykrywa telefon, bo wtrybie ładowania chyba nie powinien wykrywać urządzenia. To że komputer widzi włączony telefon nie znaczy że będzie widział w trybie edl, czy fastboot. Każdy z tych trybów wymaga innego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FromWP napisał:

To znaczy że najprawdopodobniej na twój egzęplarz kabel nie działa. Tylko dziwne że wykrywa telefon, bo wtrybie ładowania chyba nie powinien wykrywać urządzenia. To że komputer widzi włączony telefon nie znaczy że będzie widział w trybie edl, czy fastboot. Każdy z tych trybów wymaga innego sterownika.

Spróbowałem na innym komputerze z kabelkiem, ale bez efektów. Poczekam na nowy rom.

Niemniej jednak, dzięki za wszelką pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam pewien problem. Zrobiłem flash przez miflash dla mojego redmi 3 i 3 pro (mojej dziewczyny) ale oba telefony ciągle pokazują tylko czarny ekran z logiem MI i ładują się 3 kropki na dole. ROM to :Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download z tej strony : http://en.miui.com/a-234.html

 z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 21:01, FromWP napisał:

Trzeba podłączyć wyłączony telefon kablem ze zwartym przełącznikiem i zwolnić przełącznik po około 10 sekundach. Powinien być ciemny ekran. MiFlash powinien wykryć telefon pod jakimś portem com. Jeżeli telefon się ładuje to niestety znaczy że kabel nie działa. Tak niestety też się zdarza i nie wiem od czego to zależy że z tym samym romem w niektórych Mi5s to nie działa.

Czy pomimo nieodblokowanego bootloadera można zrobić root telefonu z romem 8.0.3 global stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Shaun__ napisał:

Czy pomimo nieodblokowanego bootloadera można zrobić root telefonu z romem 8.0.3 global stable?

Nie można, trzeba to zrobić przez twrp, a żeby je uruchomić trzeba odblokować bl. Jak root to najlepiej na romie eu, china, ale nie global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie można, trzeba to zrobić przez twrp, a żeby je uruchomić trzeba odblokować bl. Jak root to najlepiej na romie eu, china, ale nie global.

Czyli wracam do punktu wyjścia i nieodblokowanego bl. Nie wiesz czy ten nowy rom 8.2. global będzie miał funkcję odblokowania OEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shaun__ napisał:

Czyli wracam do punktu wyjścia i nieodblokowanego bl. Nie wiesz czy ten nowy rom 8.2. global będzie miał funkcję odblokowania OEM?

To czy będzie miał zakładkę odblokowanie OEM nie ma znaczenia, teraz chyba też to ma. Jak będzie w opcjach programistycznych status blokady Mi w którym można dodać urządzenie i konto do odblokowania to da się na tym romie odblokować. A czy to będzie miał się okaże, prawdopodobnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c9fa756b17ceb618279d21c32b959d6a.jpg

 

Redmi note 3 pro 3/32gb.

Próbuje zainstalować wersje global V8.0.6.0 - z tej strony - http://en.miui.com/thread-405747-1-1.html i podczas instalacji wyskakuje taki błąd co to może być?

 

Edit.sprawe załatwiła nowsza wersja MIFLASH.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w tryb EDL (gaśnie ekran) jednak nadal nie chce przejść przez flashowanie.

Po drodze wywala "cannot recieive hello packet" -> "Try to reset status" i dalej to co na screenie :/

Nie wiem na ile jest to istotne ale obecnie wgrany jest ostania wersja china dev.

 

@majdan12

poszło, dzięki!

 

blad2.png

Edytowane przez Piciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

mi5 3/32

flashowanie miui dev china mi idzie bez problemu, ale wersja global dev utyka na flash system i nic się dalej nie dzieje. kilkanaście minut po prostu cały czas siedzi w tym samym miejscu. jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moth napisał:

hej!

mi5 3/32

flashowanie miui dev china mi idzie bez problemu, ale wersja global dev utyka na flash system i nic się dalej nie dzieje. kilkanaście minut po prostu cały czas siedzi w tym samym miejscu. jakiś pomysł?

są 2 programy do flash zależy z którego korzystasz

Dnia 25.03.2017 o 17:43, Piciu napisał:

Wchodzi w tryb EDL (gaśnie ekran) jednak nadal nie chce przejść przez flashowanie.

Po drodze wywala "cannot recieive hello packet" -> "Try to reset status" i dalej to co na screenie :/

Nie wiem na ile jest to istotne ale obecnie wgrany jest ostania wersja china dev.

blad2.png

zastosuj inny program do flash

Dnia 25.03.2017 o 17:23, Szuja napisał:

Na pewno jest w tutkach.
Podłacz do kompa w trybie fastboot i odpal polecenie: fastboot oem edl

Tap z MI4S
 

to było kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :( 
Chciałbym zrobić format mi5, niestety nie wiem który rom mam pobrać, bo jest ich trochę:
Xiaomi Mi 5 Latest China Developer Version
Xiaomi Mi 5 Latest China Stable Version
Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version
Xiaomi Mi 5 Latest Global Stable Version

Ostatecznie chciałbym mieć na telefonie rom xiaomi.eu, pokieruje ktoś mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, majdan12 napisał:

@maciekjestem

Ten poradnik od ciebie to jest stary i niepotrzebny, zainstaluj Global Developer przez MiFlash a potem zastosuj się do instrukcji MIUI Polska 2016.

Czyli http://en.miui.com/a-234.html i wybieram: Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...