Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, kamillm napisał:

Nazywa się to tryb download z tego co pamietam, a jak masz TWRP to wtedy recovery ;]

No dobrze, ale terminologią niczego nie sprawdzę. :D

Dostałem właśnie smsa z możliwością odblokowania bootloadera. Może dzięki niemu oda mi się "wgrać" to chińskie menu/tryb download (swoją drogą, tryb download to nie EDL?)/recovery i w czymś to pomoże? Szkoda mi bardzo odsyłać go na gwarancję jak już 2 dzień nad nim siedzę żeby tego nie robić.

4 minuty temu, FromWP napisał:

Telefon z kabelkiem (brak twrp) powinien być jak wszystkie trzy przytrzymasz vol+, vol- i power. Może masz na stałe zwarty vol- i to jest powodem kłopotów.

Wszędzie piszą, że vol- + power to fastboot, vol+ i power to recovery a wszystkie trzy do EDL.

Przyciski głośności reagują prawidłowo przy właczonym telefeonie

Edytowane przez jakubg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jakubg2 napisał:

No dobrze, ale terminologią niczego nie sprawdzę. :D

Dostałem właśnie smsa z możliwością odblokowania bootloadera. Może dzięki niemu oda mi się "wgrać" to chińskie menu/tryb download (swoją drogą, tryb download to nie EDL?)/recovery i w czymś to pomoże? Szkoda mi bardzo odsyłać go na gwarancję jak już 2 dzień nad nim siedzę żeby tego nie robić.

Nie uda ci się, tego chińskiego menu się nie wgrywa, ono po prostu jest. Nic ci nie da odblokowanie bl. Podejrzewam (jak dobrze te klawisze wciskasz) uszkodzenie właśnie klawisza głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jakubg2 napisał:

tryb download to nie EDL

Emergency download ;] to chinskie menu to recovery ;] ale dobra nie wazne :D Wydaje mi sie, ze jak teraz masz normalny soft nie zadne syfmiui i masz problemy ze sluhcawkami to moze byc cos sprzetowo poposute. Patrzyłeś z innymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Emergency download ;] to chinskie menu to recovery ;] ale dobra nie wazne :D Wydaje mi sie, ze jak teraz masz normalny soft nie zadne syfmiui i masz problemy ze sluhcawkami to moze byc cos sprzetowo poposute. Patrzyłeś z innymi słuchawkami?

Nie chodzi o słuchawki a o cały dźwięk.

Nie mogę włączyć muzyki bo stoi na 0:00, słuchawek nie wygrywa, jak ktoś zadzwoni i odbiorę albo ja dzwonię to telefon się od razu zawiesza i po chwili resetuje.
Nie mam również dźwięku jak ktoś do mnie dzwoni lub dostaję smsa i, co też ważne, po wejściu w Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Opcje dźwięku momentalnie otrzymuję komunikat "Niestety, aplikacja Ustawienia została zatrzymana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jakubg2 napisał:

Nie chodzi o słuchawki a o cały dźwięk.

Nie mogę włączyć muzyki bo stoi na 0:00, słuchawek nie wygrywa, jak ktoś zadzwoni i odbiorę albo ja dzwonię to telefon się od razu zawiesza i po chwili resetuje.
Nie mam również dźwięku jak ktoś do mnie dzwoni lub dostaję smsa i, co też ważne, po wejściu w Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Opcje dźwięku momentalnie otrzymuję komunikat "Niestety, aplikacja Ustawienia została zatrzymana"

Nie wiem czy już pisałeś, jeśli tak to przepraszam za ponowne pytanie, jaki masz soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Nie uda ci się, tego chińskiego menu się nie wgrywa, ono po prostu jest. Nic ci nie da odblokowanie bl. Podejrzewam (jak dobrze te klawisze wciskasz) uszkodzenie właśnie klawisza głośności.

Z tego co czytałem to jest to powszechny problem, że "recovery" jest zablokowane na nowych modelach.

Klawisz, tak jak mówiłem, reaguje normalnie na włączonym telefonie i przy wcisnięciu Vol- + power odpala mi Fastboota - tak powinno być nawet według unlockera xiaomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jakubg2 napisał:

a wszystkie trzy do EDL.

Nigdzie nie widziałem żeby tak ktoś napisał. Jak tak napisał w przypadku Redmi to się pomylił. EDL=ciemny ektran.

2 minuty temu, jakubg2 napisał:

przy wcisnięciu Vol- + power odpala mi Fastboota - tak powinno być nawet według unlockera xiaomi 

To dobrze właśnie to powinien odpalić.

To że "recovery" jest zablokowane na nowych modelach" to wiedzą chyba wszyscy z tego forum 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

Nie wiem czy już pisałeś, jeśli tak to przepraszam za ponowne pytanie, jaki masz soft?

Świeżo wgrany global dev

 

1 minutę temu, FromWP napisał:

Nigdzie nie widziałem żeby tak ktoś napisał. Jak tak napisał w przypadku Redmi to się pomylił. EDL=ciemny ektran.

No tak, i czytałem w tym temacie nawet, że tak się go powinno włączyć. U mnie akurat to nie działa i włączałem go skryptem pobranym z forum xiaomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jakubg2 napisał:

No tak, i czytałem w tym temacie nawet, że tak się go powinno włączyć. U mnie akurat to nie działa i włączałem go skryptem pobranym z forum xiaomi 

Niemożliwe, musiałeś coś źle zrozumieć. Samą kombinacją klawiszy edl nie uruchomisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Niemożliwe, musiałeś coś źle zrozumieć. Samą kombinacją klawiszy edl nie uruchomisz.

Nie wykluczam tej opcji. Ważne, że w końcu udało mi się odpalić i wgrać rom.

W każdym razie - jak przytrzymam te trzy klawisze to również mam telefon z kabelkiem.

5 minut temu, kamillm napisał:

Skoro na devie masz taki dziwny problem, to jeszcze spróbowałbym odblokować bootlader, wgrac TWRP i pozniej xiaomi.eu jesli tam tez bedzie lipa to cos z telefonem nie tak 

Myślisz, że jest w ogóle szansa? Bo skoro na świeżo wgranym romie ciągle mam ten problem, to co zmieni wgrywanie kolejnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jakubg2 napisał:

Myślisz, że jest w ogóle szansa?

Skoro już tyle nad tym siedzisz to ja bym jeszcze wgrał xiaomi.eu, zeby wykorzystac wszystkie mozliwosci.

7 minut temu, jakubg2 napisał:

Bo skoro na świeżo wgranym romie ciągle mam ten problem, to co zmieni wgrywanie kolejnego?

No wlasnie to mnie martwi. Rozumiem ze telefon nowka sztuka? I od poczatku tak mial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

Skoro już tyle nad tym siedzisz to ja bym jeszcze wgrał xiaomi.eu, zeby wykorzystac wszystkie mozliwosci.

No wlasnie to mnie martwi. Rozumiem ze telefon nowka sztuka? I od poczatku tak mial?

Mam go może miesiąc.

Na początku wszystko działało, pomijając aktualizacje. Podczas przygotowywania sali na sylwestra mieliśmy problem z głośnikami, bo nie potrafiliśmy ich poprawnie podpiąć. Podłączyliśmy je pod mój telefon żeby było wiadomo czy działają i kombinowaliśmy z przewodami. Podczas gdy w odtwarzaczu była włączona muzyka to telefon się zawiesił i od tamtej pory nic co związane z dźwiękiem nie działa.

Poza tym internet, smsy i wszystko inne działa. Tak długo jak nie ma dźwięku: filmiki na youtube też mi się nie włączają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jakubg2 napisał:

Podłączyliśmy je pod mój telefon żeby było wiadomo czy działają i kombinowaliśmy z przewodami.

 

2 minuty temu, jakubg2 napisał:

Tak długo jak nie ma dźwięku: filmiki na youtube też mi się nie włączają

Naprawde dziwne rzeczy u Ciebie się dzieją. Kolumny teoretycznie nie powinny popalić nic w telefonie, a nawet jakby popalily to reszta by dzialala. Skoro nawet you tube sie nie laduje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Jak to podłączałeś kablem to mogło się coś przy tym "kombinowaniu" zjarać i teraz ma problem ze wszystkim.

Ale głośniki suma sumarum były 100% sprawne, a to "kombinowanie" to jedynie przepinanie kabli w inne gniazda. To jest aż niesamowite, że od czegoś takiego mam tyle problemów. 

4 minuty temu, kamillm napisał:

 

Naprawde dziwne rzeczy u Ciebie się dzieją. Kolumny teoretycznie nie powinny popalić nic w telefonie, a nawet jakby popalily to reszta by dzialala. Skoro nawet you tube sie nie laduje.... 

Jak włączam muzykę w odtwarzaczu to stoi na 0:00.
Wygląda to tak jakby telefon nie miał sterowników dźwięku, ale to nie jest przecież pc :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2017 o 20:11, kamillm napisał:

Panowie, wgrałem wersję Redmi Note 4 Developer Version, ale spodziewałem się, że będzie to wersja z językiem polskim i sklep google play. Niestety tak nie ma.... proszę, chodź napisać, że da się to jeszcze odkręcić/ przeinstalować system od nowa? :D czy cokolwiek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, matts.90 napisał:

Panowie, wgrałem wersję Redmi Note 4 Developer Version, ale spodziewałem się, że będzie to wersja z językiem polskim i sklep google play. Niestety tak nie ma.... proszę, chodź napisać, że da się to jeszcze odkręcić/ przeinstalować system od nowa? :D czy cokolwiek? 

Oczywiście że się da wystarczy teraz odblokować bootloader, wgrać twrp i zainstalować xiaomi.eu. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matts.90 napisał:

Czyli wgrając Wersję Chińską automatycznie zablkowałem znów telefon?

Softy dev nie powinny blokowac bootladerow. Sprawdz sobie jego ststaus w dziale tutorial masz instrukcje jak to zrobic.

Tu masz jak wgrac xiaomi.eu

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matts.90 napisał:

1. Czyli wgrając Wersję Chińską automatycznie zablkowałem znów telefon?
2. Czy muszę znów tą samą procedurę z chińczykiem przechodzić?
3. Czy po prostu mogę przejść do wgrania od razu xiaomi.eu?

Sprawdź po prostu status bootloadera. Jak już będziesz wiedzieć to przejdź do następnych punktów z listy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, slimdick napisał:

Sprawdź po prostu status bootloadera. Jak już będziesz wiedzieć to przejdź do następnych punktów z listy. Telefon mam Redmi Note 4   3GB/64GB LTE

 

Redmi Note 4G Latest Global Stable Version Fastboot File Download   
Troszkę źle się wyraziłem, czy mogę od razu tą wersję wgrać?
Chodzi mi o wersję glob, nie chińską

Edytowane przez matts.90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamillm napisał:

Global mozesz wgrywac, z tym ze global zapewne zablokuje Ci bootlader 

1. Rozumiem, że wersja Global zawiera język polski i sklep google?
2. Jeśli tak, czy mógłbym ktoś wskazać mi która to wersja?

Bo podejrzewam, że to jest ta lista
http://en.miui.com/a-234.html

Narobiłem sobie bałaganu. ;/

Edytowane przez matts.90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...