Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, kamillm napisał:

Wystarczy polaczyc dwa kabelki zielony + czarny. Jak Ci szkoda kabla to idz kup najtanszy w sklepie, rozetnij izolacje, pozniej natnij zielony + czarny i polacz jakims drucikiem i po problemie :D

Właśnie zabieram się za zrobienie takiego kabla, ponieważ mam dokładnie taki sam problem jak 

15 godzin temu, matts.90 napisał:

Witam. 
Jestem po odblokowaniu.
Jednak wciąż nie wiem do końca którą wersję oficjalnego romu wgrać na swój telefon.

Posiadami Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB LTE Dual

Czy ktoś może mi potwierdzić którą wersję powinienem wgrać z poniższego linka??
http://en.miui.com/a-234.html

I teraz jest pytanie, aby poprawnie użyć tego kabla, telefon musi być wyłączony, a u mnie cały czas jest okno mi i nie mam bladego pojęcia jak ten telefon wyłączyć. Macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Darek08 napisał:

I teraz jest pytanie, aby poprawnie użyć tego kabla, telefon musi być wyłączony

Na wylaczonym telefonie wkladasz kabel w telefon pozniej w komputer (uzywaj usb 2.0 jesli masz) i tyle. 

46 minut temu, Darek08 napisał:

u mnie cały czas jest okno mi i nie mam bladego pojęcia jak ten telefon wyłączyć. Macie jakieś rady?

nawet jak przytrzymujesz dlugo przycik power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Darek08 napisał:

Macie jakieś rady?

Tak, musisz bardzo długo przytrzymać power i momentalnie w momencie jak zniknie Mi wcisnąć i przytrzymać równocześnie vol- i power. Powinien wejść w fasboot. Podłączasz przerobionym kablem i znowu trzymasz długo power, ekran robi się ciemny i tel jest w download, zamieniasz kabel na normalny i flashujesz.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem na Note 3 Pro Prime.

Polecam skrypt z załącznika - przełącza w EDL.

Kolega robił aktualizacje na rozładowanym phonie, no i był bootloop.

Vol w dół i Power uruchamia Fastboot, podpinamy kabelek USB (normalny) uruchamiamy skrypt i mamy czarny ekran z mrugającą diodą.

Teraz już tylko MiFilash i gotowe.

EDL Switch.7z

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po męczarniach udało mi się wgrać global dev, a później global stable - na obu ten sam problem.

Po włączeniu po flashu pyta mnie o kartę sim albo o połączenie z internetem aby sprawdzić konto xiaomi (niestety nie pomyślałem o tym by to nieszczęście wyłączyć).
Oczywiście nie wykrywa ani karty sim ani żadnego wifi. 

Redmi Pro 3.
Jakaś rada? Mam już serdecznie dosyć tych bugów. 

Edytowane przez jakubg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jakubg2 napisał:

Po męczarniach udało mi się wgrać global dev, a później global stable - na obu ten sam problem.

Po włączeniu po flashu pyta mnie o kartę sim albo o połączenie z internetem aby sprawdzić konto xiaomi (niestety nie pomyślałem o tym by to nieszczęście wyłączyć).
Oczywiście nie wykrywa ani karty sim ani żadnego wifi. 

Redmi Pro 3.
Jakaś rada? Mam już serdecznie dosyć tych bugów. 

A możesz po prostu wyjąć kartę sim i nie konfigurować ani sim ani wifi, pominąć ? Powinno Cie przepuścić dalej. Jesteś pewien co do wersji jaką wgrałeś na swój telefony czy aby nie pomyliłeś modelu ? Może uwaliłeś IMEI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Po miflashu przy konfiguracji trzeba polaczyc sie z kontem xiaomi, musi podac haslo a czasem id(numer tel lub mail i haslo) do tego musi byc wifi lub karta sim

Jeżeli był tel zalogowany na konto mi to tak. Jak był wylogowany to da się bez dostępu do sieci uruchomić. Ale tu to, albo zły rom, albo tel uszkodzony. Aż takich bugów żeby nie działało wifi i nie widział kart sim to w romach Redmi 3 pro nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

Wczesniej wyszukiwanie dzialalo?

Jakby nie działało to bym wspomniał. Wcześniej miałem jedynie problem z dźwiękiem i aktualizacjami - stąd postanowiłem zmienić z global stable na global dev - tak mnie pokierowano tu na forum.

 

57 minut temu, kamillm napisał:

@jakubg2 podaj nam jeszcze pelna nazwe softu jaka instalowales.

kenzo_global_images_6.12.29_20161228.0000.00_6.0_global_c5b421ba7e

a także

kenzo_global_images_V8.1.1.0.MHOMIDI_20161202.0000.00_6.0_global_7047699862.tgz

 

i na jednym i na drugim dokładnie to samo.

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Jeżeli był tel zalogowany na konto mi to tak. Jak był wylogowany to da się bez dostępu do sieci uruchomić. Ale tu to, albo zły rom, albo tel uszkodzony. Aż takich bugów żeby nie działało wifi i nie widział kart sim to w romach Redmi 3 pro nie ma.

Wszystko zaczęło się od tego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jakubg2 napisał:

Jakby nie działało to bym wspomniał. Wcześniej miałem jedynie problem z dźwiękiem i aktualizacjami - stąd postanowiłem zmienić z global stable na global dev - tak mnie pokierowano tu na forum.

 

kenzo_global_images_6.12.29_20161228.0000.00_6.0_global_c5b421ba7e

a także

kenzo_global_images_V8.1.1.0.MHOMIDI_20161202.0000.00_6.0_global_7047699862.tgz

 

i na jednym i na drugim dokładnie to samo.

Wszystko zaczęło się od tego:

 

A masz na pewno kenzo nie kate? Pokierowano cię dobrze, jak wgrałeś odpowiedni rom i takie efekty, to raczej się po prostu popsuł. Sprawdź jaki masz model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

A masz na pewno kenzo nie kate? Pokierowano cię dobrze, jak wgrałeś odpowiedni rom i takie efekty, to raczej się po prostu popsuł. Sprawdź jaki masz model.

kopiuj -> wklej z aukcji

Xiaomi Redmi Note 3 PRO PRIME 4G LTE 
3GB RAM SNAPDRAGON 650 5.5" 1920X1080P 

To jest właśnie to Kate (a przynajmniej pamiętam, że tak sprzedający pisał) i chyba uratowałeś mi cały dzień denerwowania się.

Co więc zainstalować? Special Edition?

Edytowane przez jakubg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:


Najprosciej poznac ktora wersje mamy RN3Pro
International(special edition):
Ma pudelko z naklejkami w jezyku angielskin
Tel ma 152mm
Ma eu ladowarke i angielski manual.
Wersja kenzo:
Pudelko z chinskimi napisami
Ma 150mm
Ladowarka cn i manual chinski.

Jest jeszcze rn3 na mtk ktory takze ma pudelko w jezyku chinskin ale ma tak napis MTK wsrod specyfikacji.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Mój nie mieści się w standardowe etui ani standardowe szkła hartowane nie są wystarczająco duże.
Czyli Kate, sprawa jasna.

Czyli ostatecznie który rom? 

 

Edit: kate_global_images_6.12.29_20161228.0000.00_6.0_global_ad63a231e7.tgz

Pobieram i instaluję. Zobaczymy co się wydarzy 

Edytowane przez jakubg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jakubg2 napisał:

Mój nie mieści się w standardowe etui ani standardowe szkła hartowane nie są wystarczająco duże.
Czyli Kate, sprawa jasna.

Czyli ostatecznie który rom? 

Tak a rom stąd http://en.miui.com/a-234.html wybierasz Redmi Note 3 pro Special Edition latest global dev. Tylko nie wiem czy nie uszkodziłeś sobie partycji z imei złym romem, to się okaże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Tak a rom stąd http://en.miui.com/a-234.html wybierasz Redmi Note 3 pro Special Edition latest global dev. Tylko nie wiem czy nie uszkodziłeś sobie partycji z imei złym romem, to się okaże.

Jeśli tak, to co to będzie oznaczać? Bo w sumie wyskakiwał mi jakiś komunikat z tym gdy odświeżałem, chcąc znaleźć wifi.

4 minuty temu, Redmi2 napisał:


Na szkla to nie patrz ale jak nie miesci sie w case lub silkon mimo ze ma napis ze jest pod rn3pro to masz kate.
Jeszcze zobacz na pudelko, jak masz napisy po angielsku a nie po chinsku to na 100% masz kate.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Angielskie

Edytowane przez jakubg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jakubg2 napisał:

raczej małe szanse by było to coś innego, prawda?

Jak nie widzi słuchawek, nie ma dźwięku na nich to raczej tak. Możesz jeszcze zrobić testy wszystkiego wchodząc w nie z chińskiego menu które odpalisz uruchamiając telefon z przytrzymaniem vol+ i power. To działa poza romem.

Tu masz trochę wskazówek jak to zrobić co prawda tam chodziło o źle działający sensor i Redmi 3 ale u ciebie powinno być podobnie bo to też Redmi.

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

Jak nie widzi słuchawek, nie ma dźwięku na nich to raczej tak. Możesz jeszcze zrobić testy wszystkiego wchodząc w nie z chińskiego menu które odpalisz uruchamiając telefon z przytrzymaniem vol+ i power. To działa poza romem.

Tu masz trochę wskazówek jak to zrobić co prawda tam chodziło o źle działający sensor i Redmi 3 ale u ciebie powinno być podobnie bo to też Redmi.

 

Niestety u mnie jedynie obrazek telefonu z kabelkiem. Za dobrze by było gdyby się od razu udało coś zrobić.

Edytowane przez jakubg2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...