Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, sroqraf napisał:

No i kolejna zagadka. System wstał pięknie, ale mam "brak usługi" dla obu kart SIM :/

android 5.1.1
MIUI: 6.12.29 

Ok. czyli wlozyles karte SIM i nie jest wykrywana przez telefon na 2 slotach? Po wlozenia karty zrestartowales telefon rozumiem? Tak btw. jaki masz system 32 czy 64 bit na kompie?

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kamillm napisał:

hmmm... no to flashuj global stable zobacz czy tam tez tak jest

Jadę jeszcze raz ten sam rom - własnie się podnosi. Zastanwiam się czy wybór regionu przy setupie startowym ma jakieś znaczenie poza językiem?
Wybrałem oczywiście Polska, ale może tu jest pies pogrzebany. 

Pyt. 2. czy podczas flashowania należy usunąć karty SIM? Robiłem to z kartami.

Edytowane przez sroqraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sroqraf napisał:

Jadę jeszcze raz ten sam rom - własnie się podnosi. Zastanwiam się czy wybór regionu przy setupie startowym ma jakieś znaczenie poza językiem?
Wybrałem oczywiście Polska, ale może tu jest pies pogrzebany.

Jeszcze jedno pytanie jak przyszedl do Ciebie tel to sprawdziles czy dziala sim? Przed wgrywaniem romow itp itd z softem od sprzedawcy czy dzialala karta SIM? Region nie ma znaczenia, ja wybieralem Kamerun bo Polski nie bylo jak do mnie tel przyszedl i tak mi dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.resetu nie robiłem, bo przecież to nic innego jak powtórka podstawowego setupu po flashu. Doczytałem jeszcze jedną istotną kwestię, moje Redmi2 to 2014813, a więc soft powinien mieć kod  wt86047, natomiast wszystkie, które widzę tutaj: http://en.miui.com/a-234.html mają kod 88047 (więc do wersji 2014811). 

Edytowane przez sroqraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sroqraf napisał:

Doczytałem jeszcze jedną istotną kwestię, moje Redmi2 to 2014813, a więc soft powinien mieć kod  wt86047, natomiast wszystkie, które widzę tutaj: http://en.miui.com/a-234.html mają kod 88047 (więc do wersji 2014811). 

Masz mały problem bo wgrałeś rom do innej wersji Redmi2 jak sam zauważyłeś. Dla 813 nie ma globala, to chińska wersja, rom się wgrywa, ale simy nie działają. Czeka cię poszukanie chińskiej wersji romu dla 813, wgranie jej miflashem, a potem instalacja romu xiaomi.eu. To tak w skrócie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sroqraf napisał:

Tak, teraz mnie olśniło. Znalazłem wątek z podobnym problemem - zaraz pobiorę prawidłowy rom i powinno pojść. Dzięki za natchnienie ;)

Ja już znalazłem jakiś chiński dla twojego telefonu 6.10.27, jakbyś nie znalazł nowszego to może się przyda: http://bigota.d.miui.com/6.10.27/wt86047_pro_images_6.10.27_20161027.0000.00_5.1_cn_1e7b0c6b8e.tgz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, FromWP napisał:

Ja już znalazłem jakiś chiński dla twojego telefonu 6.10.27, jakbyś nie znalazł nowszego to może się przyda: http://bigota.d.miui.com/6.10.27/wt86047_pro_images_6.10.27_20161027.0000.00_5.1_cn_1e7b0c6b8e.tgz 

znalazłem 6.9.2.9 - więc twój link będzie lepszy :) Dzięki 

No wreszcie jest zasięg SIM :) teraz tylko europejska aktualizacja i będzie bajka :) Dzięki 

Edytowane przez sroqraf
postęp w instalacji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, matts.90 napisał:

Witam. 
Jestem po odblokowaniu.
Jednak wciąż nie wiem do końca którą wersję oficjalnego romu wgrać na swój telefon.

Posiadami Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB LTE Dual

Czy ktoś może mi potwierdzić którą wersję powinienem wgrać z poniższego linka??
http://en.miui.com/a-234.html

Ktoras z tych:

Redmi Note 4 Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 4 Latest China Stable Version Fastboot File Download

Wybor nalezy do Ciebie, jest jeszcze xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, matts.90 napisał:

Ciekawe czym się różnią te wersje. 

Dziękuje kamillm

Dev to wersja rozwojowa czyli mogą byc jakies bugi ktore zostana naprawione w nie dlugim czasie, a wersja stabilna to taka na ktorej powinno dzialac wszystko, aczkolwiek... Czasami bywa tak, ze rozwojowa jest bardziej stabilna niz stabilna. Od siebie polecam Ci cos z xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, matts.90 napisał:

Witam. 
Jestem po odblokowaniu.
Jednak wciąż nie wiem do końca którą wersję oficjalnego romu wgrać na swój telefon.

Posiadami Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB LTE Dual

Czy ktoś może mi potwierdzić którą wersję powinienem wgrać z poniższego linka??
http://en.miui.com/a-234.html

Nie rozumiem co chcesz zrobić, odblokowałeś bl po to żeby wgrać chiński rom? Albo czegoś nie zrozumiałeś, albo dopiero chcesz odblokować po to żeby wgrać rom xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matts.90 napisał:

Miui 8 Global, żadnej informacji o wersji ani nic innego, telefon posiadam pół roku i nie było żadnej aktualizacji - w co wątpię

Znaczy że jeszcze nie odblokowałeś tylko masz zgodę, to lepiej wgraj wersję latest global dev, mniej ewentualnych problemów przy odblokowaniu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kamillm napisał:

Bootloader rozumiem odblokowany?

Nie odblokowany. Chciałem wgrać china dev żeby odblokować i coś poszło nie tak.

Tryb 'download' nie działa.

Zapomniałem dodać że mój telefon to Redmi 4 prime

Edytowane przez dafit87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robsonik20 napisał:

Mam ten sam problem z tym telefonem od Goldiego. Odblokowac tez sie nie chce, dochodzi do 50%.

 

Tylko że ja mojego telefonu nie mogę już załączyć, tryb edl nie działa i podczas uruchamiania świeci cały czas logo 'mi'.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FromWP napisał:

Jak masz zablokowany to nic w fastboot nie zrobisz i to jest powodem błędu. Download działa tylko twój telefon trudno w ten tryb wprowadzić. Najprościej kablem deep flash.

Zostaje tylko ten kabel? Sam go nie dam rady zrobić. Pozostaje zakupić na aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dafit87 napisał:

Zostaje tylko ten kabel? Sam go nie dam rady zrobić. Pozostaje zakupić na aliexpress.

Można komendami, ale nie wszystkim się udaje. Dasz radę sam zrobić, jakikolwiek kabel usb, nóż, nożyczki ewentualnie jakaś taśma izolacyjna. Jak znajdziesz na forum.

Tu opis co trzeba zewrzeć i jak używać: https://miuipolska.pl/forum/topic/18426-zbrickowany-telefon/?do=findComment&comment=259396

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...